forum.nie.com.pl

Forum Tygodnika Nie
Dzisiaj jest 25 kwie 2024, 15:41

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 1800 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 108, 109, 110, 111, 112, 113, 114 ... 180  Następna
Autor Wiadomość
Post: 10 gru 2018, 17:28 
Offline

Rejestracja: 22 wrz 2014, 17:53
Posty: 10656
Lokalizacja: Czestochowa.
No! - to z Oldim mamy podobny stosunek do kościoła.
Z tym, że ja miałem trudniej. Po sprowadzeniu się do Częstochowy z Zielonej Góry gdzie mój stary reaktywował Aeroklub Zielonogórski, dostał polecenie aby to samo uczynić w Częstochowie, - zamieszkałem w domu, który był własnością kanclerza kurii biskupiej w Częstochowie. W linii prostej do klasztoru miałem 300m a i do szkoły musiałem chodzić przez teren klasztoru. W przedszkolu też indoktrynowany byłem przez zakonnice bo one go prowadziły. Poza tym, cała rodzina była bardzo katolicka. Nawet do mszy na Jasnej Górze przez miesiąc służyłem, dopóki mnie w zakrystii nie okradli......pewnie koledzy. Co prawdopodobnie miało spory wpływ na moją wiarę. No bo jak mógł bozia dopuścić, by na terenie kościoła złodziej bezkarnie.....etc,etc. Oczywiście dopiero parę lat później zacząłem kojarzyć, dlaczego ksiądz jadał półgęski bez względu na piątek nie piątek a mnie kazano pościć. Do mszy poszedłem służyć, bo wszyscy kumple z ulicy służyli i w niedzielę nie było co robić do południa. Ojciec do kościoła nie chodził bo w PZPR był - ale chyba i "w środku" też był czerwony bo go jego teściowa nienawidziła. Za to nas z bratem gnała na msze z nawiązką co miało ten skutek, że coraz bardziej mnie to wkurwiało. Pewnie dla tego, gdy tylko z pod skrzydeł rodziny wyrwawszy się natychmiast przestałem odwiedzać te przybytki tym bardziej, że zawsze mi pod nos podstawiali tacę i nigdy mi się nie udało "skręcić" dwu złotych, które mi babka dawała i następnie pilnowała, bym do koszyczka złodziejowi włożył. Jednak najbardziej chyba do odejścia od kościoła przyczynił się mój charakter: Zawsze byłem przeciwny "owczemu pędowi". Wszyscy w niedzielę do kościoła, - to ja wędkę i na ryby. I tak mi pozostało.Dużo później zacząłem się dopiero przyglądać poczynaniom kościoła co jedynie utwierdziło mnie, że wybrany kierunek jest właściwym.
Udało mi się również "nawrócić" małżonkę. Do tego stopnia, że zażyczyła sobie pogrzeb świecki stwierdziwszy, że nie życzy sobie, by ją jakiś pedofil chował.
Z dziećmi mam trochę problemu. Bo choć syn jest "normalny" ale synowa na zasadzie, - panu bogu świeczkę i diabłu ogarek. Tak więc trochę mnie jeszcze roboty czeka........ :roll:


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 10 gru 2018, 17:50 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 wrz 2014, 16:42
Posty: 483
Na spowiedź się waszmościom zebrało :lol: Ja tak uczciwie pracowałem na swoją opinię, że po przeprowadzce do małej, wiejskiej gminy ponad 5 lat temu swym czarującym obliczem tom spowodował, że nikt do chałupy na kolędę mi się nie pcha. Nawet próby podejścia nie było :lol: Wzdłuż i w poprzek wiedzą, że na wielebnego w sieni narzędź do rąbania drewna czeka. Tyle w kwestii ofiary. Szczęśliwym ja człowiek, bo cała moja familia me poglądy w tej kwestii popiera i powiela, oddawać mogę się więc innym zacnym zajęciom miast młodzież uświadamiać.
A w niedzielę widzę przez okno jak wiele osób pieszo lub motoryzacyjnie na spotkanie gna. Owczy pęd, panie, owczy. A będzie jeszcze gorzej, bo lepiej już było :(

_________________
Ludzie którzy głosują na nieudaczników, złodziei, zdrajców i oszustów nie są ich ofiarami. Są ich wspólnikami.
Georg Orwell


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 10 gru 2018, 17:59 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 lip 2016, 18:59
Posty: 17117
Nieważne jest co było. Ważne jest co jest teraz. I ja tak mam. W czas się opamiętać, to jest to.

_________________
Aby długo i szczęśliwie żyć, oddychaj przez nos i miej zamknięte usta.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 10 gru 2018, 18:45 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 wrz 2014, 17:33
Posty: 9999
ladaco pisze:
muszę przyznać, że w swoim życiu miałem szczęście osobiście poznać,.. fajnych księży..


Skoro już takie wyznania... to i ja się przyznam.
Poznałem, co prawda przez koleżankę ze szkoły, ale osobiście, fajnego księdza.
Koleżanka mieszkała u proboszcza na plebanii i była jego córką.
Ksiądz rzeczywiście fajny, w swoim czasie dość znany, książki pisał, jaszcze przed wojną.
Facet był dość że tak powiem, radykalnych przekonań, kompromisów nie uznawał.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 11 gru 2018, 4:58 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 wrz 2014, 2:49
Posty: 7256
Lokalizacja: warmińsko-mazurskie
Rzeczywiście "fajny" katabas.

_________________
***** ***


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 11 gru 2018, 8:17 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 wrz 2014, 16:57
Posty: 7657
Lokalizacja: Ballybran, a jakże
Istotnie,radykał był z tego wielebnego,klasyczny antyaborcjonista.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 11 gru 2018, 8:20 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 wrz 2014, 14:18
Posty: 4718
Lokalizacja: 5800 od domu
Ciekawe gdzie Wy byśta kurwa mać zegarki brali i rowery jeśli by nie kościół. :lol:

_________________
Obrazek


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 11 gru 2018, 9:13 
Offline

Rejestracja: 22 wrz 2014, 17:53
Posty: 10656
Lokalizacja: Czestochowa.
I dynama........ :lol:


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 11 gru 2018, 9:19 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 wrz 2014, 16:15
Posty: 16796
A od kiedy to dynama na komunię dają?

_________________
Obrazek


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 11 gru 2018, 10:01 
Offline

Rejestracja: 22 wrz 2014, 17:53
Posty: 10656
Lokalizacja: Czestochowa.
Aaaaaa!
Kurwa!
Źle zrozumiałem......ale Piotr tak przesiąkł tamecznością,
że cza go uważniej czytać.... :lol:
Ale to z "goroncości"........!


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 1800 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 108, 109, 110, 111, 112, 113, 114 ... 180  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 170 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group