forum.nie.com.pl

Forum Tygodnika Nie
Dzisiaj jest 28 mar 2024, 21:55

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 1800 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 133, 134, 135, 136, 137, 138, 139 ... 180  Następna
Autor Wiadomość
Post: 03 cze 2019, 10:42 
Pantryglodytes pisze:
Wiem...

Matematyka jest prostsza, ludkowie mają płacić miastu trzy razy więcej za cztery razy gorszą usługę


Może dlatego, że ludkowie teraz bogatsze niż miasto?
A i miastowi coraz liczniej do ludków się garną.
Pod Gdynią, panie, to taniej niż 400 za meter nie kupisz.
A dróg nie ma.
Więc trzeba więcej płacić.
;)


Na górę
  
 
Post: 03 cze 2019, 12:27 
polar pisze:
Aha...czyli za 2.500 może w Polsce przeżyć na wypasie rodzina sześcioosobowa nie pracując. Babcia, trójka bachorów, mężuś i żoneczka. Utrzymują się z pińcset plus i babcinej renty.
Czy ty człowieku chodzisz do sklepu? Znasz ceny? Płacisz czynsz, prąd i wywóz śmieci? Wiesz ile to kosztuje?
Ale chuj tam...nawykłem do oderwania od realiów...
Matematyka - 2500 : 6 = 420 niecałe.
Czy znasz pojęcia minimum socjalne i minimum biologiczne?
Chyba, kurwa, nie.



Dokładnie Prolu, nie wiem ile mają oplat, ale w najtańszym wariancie to jakieś 1000 zł. Czyli zostaje 1500 zł na 6 osób, 250 zł na miesiąc, na głowę. Wyjedzie taki nad morze? Do Radomia nawet nie starczy.
Część forumowiczów jest oderwanych od rzeczywistości. Bo jak inaczej to nazwać?
Apropos małych miejscowości, też w takiej mieszkam i bezrobotnych jakoś nie przybywa. Za to przybywa ofert, tzw.stażowych, na które chętnych brakuje.
Pewnie dlatego, że się w dupach od dobrobytu poprzewracało i nie chcą rypać za 1050zł miesięcznie.
Wolą jechać do Czech, za 4 razy tyle.


Na górę
  
 
Post: 03 cze 2019, 13:48 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 lip 2016, 18:59
Posty: 17117
Za to ty z problem stoicie twardo na nogach. Znam takich wielodzietnych co biorą 500+ stary do Niemiec pojedzie na czarno dorobi, do tego pomoc z gminy na węgiel, itp. I się żyje. Oni wiele nie potrzebują. Oni nie marzą o wczasach w Radomiu. Wystarczy wino. Po co im pracować? Teraz to już nawet do zrywania czereśni dupy nie ruszą. Taka jest prawda. Oczywiście nie wszyscy są tacy, ale niestety żerujący na "dobrodziejstwie" PiSu są widoczni. I nie pierdolcie, nie róbcie z Caniego idioty. Za chwilę okaże się, że w d pocałujecie pana prezesa a tym czasem zobaczcie na przykładzie Caniego jak Polska dziś traktuje ludzi.

Dla PiSu pomiędzy "dobrodziejstwem" ludu pracującego miast i wsi (500+) i upokarzaniem tzw ustawą dekomunizacyjną jest znak równości.

_________________
Aby długo i szczęśliwie żyć, oddychaj przez nos i miej zamknięte usta.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 03 cze 2019, 14:26 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 wrz 2014, 17:33
Posty: 9999
AGAFIA pisze:
polar pisze:
Aha...czyli za 2.500 może w Polsce przeżyć na wypasie rodzina sześcioosobowa nie pracując. Babcia, trójka bachorów, mężuś i żoneczka. Utrzymują się z pińcset plus i babcinej renty.
Czy ty człowieku chodzisz do sklepu? Znasz ceny? Płacisz czynsz, prąd i wywóz śmieci? Wiesz ile to kosztuje?
Ale chuj tam...nawykłem do oderwania od realiów...
Matematyka - 2500 : 6 = 420 niecałe.
Czy znasz pojęcia minimum socjalne i minimum biologiczne?
Chyba, kurwa, nie.



Dokładnie Prolu, nie wiem ile mają oplat, ale w najtańszym wariancie to jakieś 1000 zł. Czyli zostaje 1500 zł na 6 osób, 250 zł na miesiąc, na głowę. Wyjedzie taki nad morze? Do Radomia nawet nie starczy.
Część forumowiczów jest oderwanych od rzeczywistości. Bo jak inaczej to nazwać?
Apropos małych miejscowości, też w takiej mieszkam i bezrobotnych jakoś nie przybywa. Za to przybywa ofert, tzw.stażowych, na które chętnych brakuje.
Pewnie dlatego, że się w dupach od dobrobytu poprzewracało i nie chcą rypać za 1050zł miesięcznie.
Wolą jechać do Czech, za 4 razy tyle.


Cytuj:
W kraju zostały tylko dwie partie - lud i jego wrogowie - kto nie jest za ludem, jest przeciwko ludowi


No tego to się nie spodzieałem:
Gretkowska do Sierakowskiego

Cytuj:
Ludzie nie sprzedają Polski za 500 zł, oni próbują żyć.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 03 cze 2019, 15:16 
korbaczeska pisze:
Agafia - ty sie caly czas odnosisz do tematu emocjonalnie, ja to widze inaczej. Nie jestem przeciwko programom socjalnym tylko przeciwko rozdawaniu kasy dla utrzymania sie u wladzy pod haslami socjalny PiS
, dobry wujek Kaczynski i przywracania godnosci biedniejszym. Na pewno to dostrzegasz. Moja krytyka nie dotyczy ludzi tylko wyrachowania politykow ktorzy tych ludzi wykorzystuja do wlasnych interesów. To sie kiedys zemsci i to my bedziemy placic za to rachunki.


Korba, powiem tak. Rozumiem o czym piszesz, i rzecz jasna masz wiele racji, ale..
Powtarzam do znudzenia już; są patologie, takie co to z zasiłków całe życie, były i będą, ale to margines. Tu kłania się cały sytem opieki społecznej, do weryfikacji, poprawy, ale tak było za poprzedników i raczej nie ma w tym winy PiS-u.
Jest też druga strona medalu, ci którzy tak dzisiaj krzyczą, że z ich podatków na cudze bachory, kiedyś będą chcieli przejść na emeryturę i te bachory będą na emki pracowały. Przynajmniej taki jest plan. Z demografią nie pykło? Hmm, a jak to zmierzyć? Skąd wiadomo ile Polaków by się urodziło gdyby nie wprowadzono 500 plus? No właśnie..

Gdybyś wzięła karteczkę i długopis i spisała miesięcznie wydatki rodziny z 3 dzieci np. szybko przekonałabyś się, że one te rodziny, w miesiąc wpłacają tyle do budżetu, co singiel w 3 miesiące. Generalnie to te 500 zł wraca bardzo szybko, bo niewiele jest w Polsce osób, które odkładają kasiorę do skarpety.
Wiesz co mnie najbardziej irytuje? Pitolenie, o leniach, nierobach, rezygnacji z pracy. To bzdury Kochana, bzdury wymyślane przez zawistników, którzy sami wybrali wygodne życie, albo kasa im przeszła koło nosa, i teraz żal zady ściska. Co ciekawe, nikt się nie zająknie o złodziejskich stażach, umowach śmieciówkach, psu na budę potrzebnych inwestycjach, przywilejach dla elit, szalonych wydatkach, szeregu dziur przez które uciekają miliardy , ale 500 plus boli.
Z powodu min. takiego podejścia opozycja przegrała wybory do PE i przegra te, na jesieni.
Bo ani lewica, ani liberałowie nie chcą pojąć, że dla przeciętnego Nowaka, 500 czy 1000 zł w budżecie domowym, to spory zatrzyk gotówki, spory i potrzebny. Nie, że na wódę czy tipsy, ale na w miarę godne życie. Bo siedzi taki od 20 lat w Sejmie, za 20 tysi miesięcznie i gardzi pisowskim ochłapem. Bo pokutuje jeszcze taka mentalność, że Polak to ma zapierdalać przy szparagach za 7 zł na godzinę i dziękować że może. Straszenie scenariuszem greckim nie przyniosło efektu, więc starają się napuścić nie pobierających świadczenia, na jego beneficjentów. Tak ja to widzę.
Tymczasem fakty są takie, że powoli traci rynek pożyczek z parabanków, providentów i innych gówien. Wiele osób nie musi brać zakupów '' na zeszyt''. Spadła liczba niedożywionych dzieciaków w butach po starszym bracie, a tych żyjących w skrajnej biedzie z 12 do 3 proc. To chyba sporo.
Tak dywagować możemy do końca roku, bo jak każdy inny program, 500 plus ma również swoje wady. Ale jeszcze nikt nie wymyślił idealnego systemu, natomiast inwestycja w dzieci, zawsze się oplaca. Znasz powiedzenie że bieda rodzi biedę? Że bieda pokoleniowa?
Mało istotne z jakiego powodu PiS wprowadził 500 plus, czy kupił głosy, czy kierowały nimi inne pobudki- wielu rodakom ów program bardzo pomógł. I to jest najważniejsze.


Na górę
  
 
Post: 03 cze 2019, 15:16 
Policzyli, że za mniej niż 400 zł w Polsce nie da się przeżyć.
Canis proponuje 420. Dobry pan. :lol:
W ukochanych Stanach i Dojczlandii policzyli, że przeżyć się nie da za mniej niż 2000 zł i 2500zł w przeliczeniu na głowę.
A ci żałują rodakom dodatkowych 500.

Nie chce mi się wklejać tabelek i danych dotyczących rozwarstwienia, ale coś mi się wydaje Szanowni Panowie Emeryci, że to ci których od gnoju i bydła wyzywacie, ci smakosze win tanich, tak bardzo pogardzanych na salonach lewicowej elity, to z ich składek do ZUS wypłacane macie swoje emeryturki. To z ich plugawych wynagrodzeń, z ich nic nie wartej pracy za 8.50 zł przy zbieraniu czereśni u bambra, wasze domy spływają dostatkiem single malt. Nie mieszaną.
Gryźć rękę która karmi...to wyjątkowy cynizm.
:mrgreen:


Na górę
  
 
Post: 03 cze 2019, 15:20 
Cytuj:
ludzie nie sprzedają Polski za 500 zł, oni próbują żyć.


Tak jest Panie Małpko. W Polsce, na Litwie, na Rzeszy.

Cytuj:
Gryźć rękę która karmi...to wyjątkowy cynizm.
:mrgreen:
Polski jebaka z 5 drobiazgu, jest mniej medialny niż ciemnawy emigrant z pełnymi jądrami. Zabierzmy bachorom 500 plus i zaprośmy emigrantów.


Na górę
  
 
Post: 03 cze 2019, 15:31 
canislupus pisze:

Widzisz człowieku chodzę do sklepu, znam ceny, za śmieci płacę, ale inni wyrzucają nad Pilicę albo palą w piecu, za prąd płacę opał też kosztuje i żyję skromnie.


A ja twierdzę, że tych pijących wina za 8,50 jest zdecydowanie mniej, niż tych którzy rozsądnie rozdysponiwali 500+.
A ważnym jest aspekt o którym wspomniała Atafia - pożyczki chwilówki. Ten biznes musiał odczuć zbawienny wpływ programu PiSu.
I tak jak zapewne wielu sprzymierzyłoby się z diabłem żeby tylko PiS pogonić, tak miliony biorą pięć stów od PiSu, żeby tylko zobaczyć uśmiech na twarzach swoich dzieci. A reszta się nie liczy.


Na górę
  
 
Post: 03 cze 2019, 15:39 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 wrz 2014, 17:33
Posty: 9999
AGAFIA pisze:
Cytuj:
ludzie nie sprzedają Polski za 500 zł, oni próbują żyć.


Tak jest Panie Małpko. W Polsce, na Litwie, na Rzeszy.

Cytuj:
Gryźć rękę która karmi...to wyjątkowy cynizm.
:mrgreen:
Polski jebaka z 5 drobiazgu, jest mniej medialny niż ciemnawy emigrant z pełnymi jądrami. Zabierzmy bachorom 500 plus i zaprośmy emigrantów.


To zrozumiałe że jest mniej medialny, Polski jebak to patologia, z niego nie da się żyć a taki z jadrami to jeszcze mnóstwo ludzi przy nim zarobi poczynając od pierwszej linii.
Zapewniających sprawny przemyt, przez wszystkie instytucje, nadzorujące, rejestrujące, pielęgnujące, dające wikt i opierunek - łagodnie mówiąc.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 03 cze 2019, 15:47 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 wrz 2014, 14:41
Posty: 2026
polar pisze:
Policzyli, że za mniej niż 400 zł w Polsce nie da się przeżyć.
Canis proponuje 420. Dobry pan. :lol:
W ukochanych Stanach i Dojczlandii policzyli, że przeżyć się nie da za mniej niż 2000 zł i 2500zł w przeliczeniu na głowę.
A ci żałują rodakom dodatkowych 500.

Nie chce mi się wklejać tabelek i danych dotyczących rozwarstwienia, ale coś mi się wydaje Szanowni Panowie Emeryci, że to ci których od gnoju i bydła wyzywacie, ci smakosze win tanich, tak bardzo pogardzanych na salonach lewicowej elity, to z ich składek do ZUS wypłacane macie swoje emeryturki. To z ich plugawych wynagrodzeń, z ich nic nie wartej pracy za 8.50 zł przy zbieraniu czereśni u bambra, wasze domy spływają dostatkiem single malt. Nie mieszaną.
Gryźć rękę która karmi...to wyjątkowy cynizm.
:mrgreen:

Czytać nie umiecie Szanowny Polar i manipulujecie z Agafią czyimiś wypowiedziami, ja niczego nie proponowałem, ja jestem za programem wsparcia, ale za programem, a nie rozdawnictwem.
To co TY nazywasz programem ja nazywam korupcją wyborczą. Od samego początku tego "pseudoprogramu" wszystko było kulawe. Przecież samotnym matkom z jednym dzieckiem nie przysługiwało 500+, w roku wyborczym pstryk i się znalazło. Na krowy i świnie będą rozdawać nie nasze, ale jak to brzmi. Nikt tu nie gardzi "spożywaczami" tanich win i kiełbas, tylko zwraca uwagę, że odbywa się to kosztem innych i to z mojej składki będziecie mięli Polar wypłacaną emeryturkę, przestańcie skomlić. Trzeba umieć odróżnić system od dzikiego rozdawnictwa.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 1800 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 133, 134, 135, 136, 137, 138, 139 ... 180  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 37 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
cron
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group