forum.nie.com.pl

Forum Tygodnika Nie
Dzisiaj jest 28 mar 2024, 10:59

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 1800 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 70, 71, 72, 73, 74, 75, 76 ... 180  Następna
Autor Wiadomość
Post: 22 cze 2018, 14:19 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 lip 2016, 18:59
Posty: 17117
WLR pisze:
Cytuj:
Przedsiębiorcy znów zapłacą więcej. Składki na ZUS w 2019 r. wzrosną o 7,3 proc. Przekroczą psychologiczną granicę 1300 zł.


Emerytom i budżetowym przypominam, że przedsiębiorcą jest kioskarz, taksówkarz, fryzjer, czy designer jak ja.
Rząd pomrocznej zakłada, że prowadzącego jednoosobową działalność stać na składkę 1330 zł/mc. + podatki.
Niestety nie stać, dlatego samoloty tanich linii pękają na nitach, opasłe rodakami szukającymi chleba za granicą.


NIech pękają i płacą. Stasiu Świniak czeka na wypasiona emeryturę. :lol:

_________________
Aby długo i szczęśliwie żyć, oddychaj przez nos i miej zamknięte usta.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 22 cze 2018, 18:30 
Boruch pisze:
WLR pisze:
Cytuj:
Przedsiębiorcy znów zapłacą więcej. Składki na ZUS w 2019 r. wzrosną o 7,3 proc. Przekroczą psychologiczną granicę 1300 zł.


Emerytom i budżetowym przypominam, że przedsiębiorcą jest kioskarz, taksówkarz, fryzjer, czy designer jak ja.
Rząd pomrocznej zakłada, że prowadzącego jednoosobową działalność stać na składkę 1330 zł/mc. + podatki.
Niestety nie stać, dlatego samoloty tanich linii pękają na nitach, opasłe rodakami szukającymi chleba za granicą.


NIech pękają i płacą. Stasiu Świniak czeka na wypasiona emeryturę. :lol:


Pan sobie żartuj, ale te jednoosobowe podmioty i tzw. "MiSie" generują co drugą złotówkę w budżecie. Dzięki polityce
POPiSu fala ekonomicznych uchodźców stale rośnie i jakkolwiek na razie to Pana bawi, to gdy kiedyś listonosz kaski nie
przyniesie i by kałdun napełnić, zmuszony Pan będziesz zbierać złom i puste flaszki, ten uśmiech Panu z twarzy zejdzie.


Na górę
  
 
Post: 22 cze 2018, 18:41 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 lip 2016, 18:59
Posty: 17117
Proszę Pana nic wtedy nie będzie stało na przeszkodzie aby podziękować takiemu krajowi i wyjechać. A mam gdzie. I bez żalu to zrobię bo nie mogę patrzyć na niektóre zakazane polskie mordy. A tam moja polska emerytura zostanie mi wypłacona. Chcąc nie chcąc.

_________________
Aby długo i szczęśliwie żyć, oddychaj przez nos i miej zamknięte usta.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 22 cze 2018, 18:49 
Boruch pisze:
Proszę Pana nic wtedy nie będzie stało na przeszkodzie aby podziękować takiemu krajowi i wyjechać.
A tam moja polska emerytura zostanie mi wypłacona. Chcąc nie chcąc.


A to się Panu tylko tak wydaje, bo zdecydowanie nie chcąc i nie musząc.
Tym bardziej w przypadku opuszczenia przez Polskę Unii - na co się zanosi.

Cytuj:
Należy złożyć wniosek do zakładu ubezpieczeń emerytalnych w kraju, w którym mieszkasz
lub w którym znajdowało się Twoje ostatnie miejsce pracy. Jeśli nigdy nie pracowałeś w kraju,
w którym mieszkasz, kraj ten przekaże Twój wniosek do kraju, w którym znajdowało się Twoje
ostatnie miejsce pracy.


Ten kraj jest wówczas odpowiedzialny za rozpatrzenie Twojego wniosku


Na górę
  
 
Post: 22 cze 2018, 20:29 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 lip 2016, 18:59
Posty: 17117
Wie Pan, jest to możliwe, ale chyba tylko wtedy gdyby Polska stała się czymś w rodzaju dzikich pól, amerykańskiej prerii zamieszkałej przez ludy koczownicze. W innym przypadku każde państwo, które współistnieje wraz z całym Światem nie pokusi się aby robić numery, które Pan tu sugeruje.

Ale jeżeli i tu miałby Pan rację w co wątpię, to jeszcze bardziej uświadczyłoby mnie, że Polska to taki dziwny kraj, najdziwniejszy z dziwnych i najlepiej go olać. Bo dlaczego ja miałbym kochać taką ojczyznę i być patriotą? Miałbym to głęboko w dupie. No ale to tylko takie dywagacje i to Pan zapewne się myli.

Poza tym - tam gdzie bym wyjechał nawet bez emerytury żył bym godnie, Bo to nie dziwny ale normalny kraj.

_________________
Aby długo i szczęśliwie żyć, oddychaj przez nos i miej zamknięte usta.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 22 cze 2018, 21:40 
Boruch pisze:
Wie Pan, jest to możliwe, ale chyba tylko wtedy gdyby Polska stała się czymś w rodzaju dzikich pól, amerykańskiej prerii zamieszkałej przez ludy koczownicze. W innym przypadku każde państwo, które współistnieje wraz z całym Światem nie pokusi się aby robić numery, które Pan tu sugeruje.




Bo widzisz Panie Boruchu, zastanawia mnie beztroska z jaką traktuje się falę emigracji. Nieliczni spece a pismaki
wcale, wspominają choć słowem, że oto zniknęło Polsce całe pokolenie. Ja bym powiedział, że dwa pokolenia bo
kilka milionów młodych ludzi którzy byli u startu kariery zawodowej, a teraz również ich dzieci które często już
urodzone za granicą, tamże chodzą do przedszkoli i szkół, stając się z naturalnych powodów tambylcami. Moje
wnuki niejako z automatu niestety, najpierw odzywają się po angielsku, a dopiero po chwili przechodzą na polski,
bo mają po kilka lat i samych anglojęzycznych kolegów w angielskiej przecież szkole. One już śnią i myślą po
angielsku, a Polska jest krainą z babcinych opowieści. Te dwa pokolenia są stracone dla Polski i tym samym dla
jej systemu emerytalnego. Skorzystają Brytole, Niemcy, Norki, Tulipany i Irysy, a Polska musi się bez tych kilku
milionów obejść. To i niż demograficzny musi spowodować zapaść systemu emerytalnego w najbliższych latach.
A czy mogą nie płacić? Mogą. Był w latach 90 tzw. "efekt tequila" w Ameryce Łacińskiej, kiedy np. w Argentynie
padły banki i ludzie potracili swoje oszczędności. Nie ma cudu, żeby rząd nalał z pustego i jak w kasie zbraknie dla
Rydzola, to tym bardziej nie będzie kasy i na emerytury. Nie ma się co łudzić, że jakaś międzynarodowa solidarność
nakaże finansować bankruta tym bardziej, że bankrut już zadłużony po kokardę. Ale póki co bal trwa, orkiestra gra
i kawalerowie w purpurowych sukienkach wycinają hołubce z radości, że dojna zmiana. Ale ta krowa kiedyś zdechnie.


Na górę
  
 
Post: 22 cze 2018, 22:28 
I moje cóś z 12 lat tuczą ZUS Brytoli.
Nie chciałem jednak w razie czego pchać się im na garb,
dlatego zawczasu przed Brexitem, pozałatwiałem sobie
papiury na pobyt i self employed. Może nie wygonią. ;)


Na górę
  
 
Post: 22 cze 2018, 22:53 
Książki do samochodu i na prom w Dunkierce.
Podróż cały dzień w jedną stronę, ale z gratami.


Na górę
  
 
Post: 22 cze 2018, 23:04 
Wpadłem na chwilkę by dowiedzieć się co się dzieje w mojej Polsce. I widzę że dyżurują akurat tak zwani zaradni. Dalej sączycie powolutku, systematycznie truciznę tubylcom.
Może czas aby ktoś z was napisać jakieś epitafium.
Tylko proszę nie wyłączajcie światła bo ja ......i jeszcze kilkadziesiąt milionów nieudaczników jednak zostaje.


Na górę
  
 
Post: 22 cze 2018, 23:19 
Panie Stanisławie, ja bym na Pana miejscu (jako niejednokrotnie tu na forum poruszający sprawę swojej emerytury) uprzejmie poprosił pana Borucha o odpowiedź - co to za kraj?

Boruch pisze:
----------
Poza tym - tam gdzie bym wyjechał nawet bez emerytury żył bym godnie, Bo to nie dziwny ale normalny kraj.


Na górę
  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 1800 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 70, 71, 72, 73, 74, 75, 76 ... 180  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 45 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group