forum.nie.com.pl

Forum Tygodnika Nie
Dzisiaj jest 16 kwie 2024, 12:13

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 1800 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 35, 36, 37, 38, 39, 40, 41 ... 180  Następna
Autor Wiadomość
Post: 26 cze 2017, 7:34 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 wrz 2014, 16:15
Posty: 16796
A na huj się do KODu zapisywać?
Składki przecież można wysłać przekazem.

_________________
Obrazek


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 26 cze 2017, 8:21 
agronom pisze:
Przeto jak to? Świadom


Pan Boruch nie jest niczego świadom, On jest jako ten liść zielony na drzewie odczuwający słoneczne promieniowanie i zawsze ustawia się do prawdy promienistej, a do odczuwania, świadomość jest zupełnie zbędna, ba, nawet niewskazana.

Adam Barycki


Na górę
  
 
Post: 26 cze 2017, 8:44 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 lip 2016, 18:59
Posty: 17117
agronom pisze:
Przeto jak to? Świadom swej sklerozy powinienżeś oceniać Osobników i prawić o szacunku?



A dlaczegóż to pan panie agronom uważa, że nie jest to możliwe? Skleroza nie jest przypadłością, która uwłacza człowiekowi. Pan też będziesz ją miał jak przyjdzie czas. Pomimo, że żresz Pan tylko zieleninę.

Cytuj:
Skleroza u Barucha jest jak jedno ze schorzeń ortopedycznych, objawia się jednostronnie, jak dupa na boku.


Panie Małpa ja mam sklerozę i mam prawo do zmiany miejsca dupy z tylnej części na bok. Ale Pan powinieneś wiedzieć, że dupa zawsze jest poniżej pleców dokładnie z tyłu - nawet u małp. Ortopeda się znalazł. :D

Cytuj:
A na huj się do KODu zapisywać?
Składki przecież można wysłać przekazem.


Panie Świniak, ja ma szlachetne pobudki, nie tak jak Pan tylko emeryturę chciałby Pan pobierać. Najsamwpierw to trza na nią zapracować. Tak więc składki to nie wszystko, trza się jeszcze udzielać. Jak trze będzie to i na Kowno pójdziem. Na Kowno, na Kowno!

Cytuj:
Pan Boruch nie jest niczego świadom, On jest jako ten liść zielony na drzewie odczuwający słoneczne promieniowanie i zawsze ustawia się do prawdy promienistej, a do odczuwania, świadomość jest zupełnie zbędna, ba, nawet niewskazana.


Panie Barycki ja zastanawiałem sie długo czy zająć się tym Pana obelżywym wpisem pod moim adresem. Zresztą jak zwykle. Ale ja dla pana odpowiem. Boruch jest dobry człowiek - nie tak jak Pan. :D

_________________
Aby długo i szczęśliwie żyć, oddychaj przez nos i miej zamknięte usta.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 26 cze 2017, 8:55 
Panie Boruch, ja też jestem dobry człowiek, kocham zieleń i sobie czasem z nią rozmawiam o swoich uczuciach, jednak, nie bardzo wiem, jak z zielenią rozmawiać o polityce.

Adam Barycki


Na górę
  
 
Post: 26 cze 2017, 9:17 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 lip 2016, 18:59
Posty: 17117
barycki pisze:
Panie Boruch, ja też jestem dobry człowiek, kocham zieleń i sobie czasem z nią rozmawiam o swoich uczuciach, jednak, nie bardzo wiem, jak z zielenią rozmawiać o polityce.

Adam Barycki


To cieszę się, że uważa Pan siebie za dobrego człowieka.Jeszcze nie wszystko stracone. Niech Pan jednak spróbuje i o polityce. Powiem Panu, że się da, ja tak robię. I rozmowa jest naprawdę zajmująca. Rośliny to mądre, jeżeli tak można powiedzieć, istoty. Nie raz nawet stwierdziłem, że taki krzak bzu ma więcej uczucia, inteligencji w sobie niż niejeden człowiek. Nawet, kiedy pies pod nim nasiusia pomacha mu na pożegnanie listowiem. I nie przejmuj się Pan ludźmi, którzy przechodząc obok pukać będą się w czoło, będą się z Pana śmiać, że gada Pan sam do siebie. Może Pan śmiało uznać, że wkroczył Pan na wyższą formę rozwoju ludzkiego umysłu. Niech Pan wtedy im powie. Ludzie nie wiecie co tracicie. I wtedy ich zatka.

_________________
Aby długo i szczęśliwie żyć, oddychaj przez nos i miej zamknięte usta.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 26 cze 2017, 9:45 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 wrz 2014, 19:22
Posty: 14868
Lokalizacja: Nad Bałtykiem
Co się dzieje?
Może dryfujemy sobie w kierunku starych pomysłów?

Katolickie Państwo Narodu Polskiego. Co szykowali dla nas przedwojenni narodowcy?

Miłość bliźniego? Nadstawianie drugiego policzka? Nic z tych rzeczy. Polscy ekstremiści próbowali zbudować dyktaturę nie mniej bezwzględną od hitlerowskiej. Na dodatek twierdzili, że… dokładnie tak chce Bóg.

Funkcjonujący po dziś dzień, otwarcie faszyzujący Ruch Narodowo-Radykalny (potocznie: ONR „Falanga”) powstał w wyniku rozłamu w działającym od 1934 roku Obozie Narodowo-Radykalnym. Grupa pod przewodnictwem Bolesława Piaseckiego przewyższała radykalizmem inne grupy nacjonalistyczne.

Jej członkowie, tak zwani „bepiści”, będący zwolennikami „egoizmu narodowego”, wsławili się między innymi postulatami wprowadzenia na polskich uczelniach gett ławkowych i zasady numerus clausus. Ograniczenia liczby studentów pochodzenia żydowskiego, a także wizją stworzenia Polskiej Organizacji Akcji Kulturalnej, mającej na celu unarodowienie – „odżydzenie” – kultury polskiej.

Wizja narodowców spod znaku Falangi w pełni objawiła się dopiero w koncepcji Katolickiego Państwa Narodu Polskiego. Została ona ogłoszona i przyjęta podczas uroczystej mszy świętej, w czasie pielgrzymki ruchów narodowych na Jasną Górę w maju 1936 r. Postulaty KPNP sprowadzały się do zaproponowania ustroju totalitarnego, bazującego na… wierze katolickiej! Choć może wydawać się to paradoksalne, twórcy koncepcji nie widzieli między nimi żadnej sprzeczności.

Katolicki totali(tary)zm

Oparcie koncepcji KPNP na zasadach katolickich wynikało z charakterystycznej dla „Falangi” syntezy katolicyzmu z nacjonalizmem. Główni ideolodzy ruchu – Jan Ludwik Popławski, Zygmunt Balicki i oczywiście Roman Dmowski podkreślali, iż nadrzędnym spoiwem Polaków była, jest i musi być wiara katolicka. W ten sposób etyka narodowa stawała się de facto etyką katolicką. Jak pisał Dmowski:

Państwo polskie jest państwem katolickim. Nie jest nim dlatego, że ogromna większość jego ludności jest katolicką, (…) lecz państwo nasze jest państwem narodowym, a naród nasz jest narodem katolickim.

Przy tym to nie poszczególne jednostki, ale państwo miało być odpowiedzialne za zbawienie narodu – rościło sobie prawo do sprawowania władzy nad sumieniami obywateli poprzez ingerencję w każdą dziedzinę ich życia. Narodowcy zdecydowanie sprzeciwiali się ustrojowi demokratycznemu, uznając go za „żydowskiego bękarta XIX wieku”. Lekarstwem na całe „masońsko – żydowskie” nieszczęście Polski miało być wprowadzenie „porywającego masy do heroicznych wysiłków” katolickiego „totalizmu”.

Rozprawiono się też z monteskiuszowską zasadą trójpodziału władzy: jej odrzucenie miało rozwiązać potencjalne konflikty w obszarze praworządności. Szczególny nacisk kładziono na konieczność włączenia sądownictwa w struktury rządu. Tak właśnie Polska miała przekształcić się w Katolickie Państwo Narodu Polskiego

Zbawienie poprzez naród

Naród był rozumiany przez „bepistów” w sposób, przynajmniej z dzisiejszego punktu widzenia, nieoczywisty. Określano go jako „osobę moralną”, wspólnotę emocjonalną jednostek wyznających ten sam system wierzeń i idei, za najwyższy cel człowieka uznających zbawienie. Miało być ono osiągnięte przez budowę potęgi narodu.

Co ciekawe, przynależność do narodu nie była jednakże uzależniona od miejsca urodzenia – uznano na przykład polskość ziemiaństwa pochodzenia litewskiego, a nawet tatarskiego.

Warunkiem bycia Polakiem była pełna asymilacja, czyli uznanie się za obywatela polskiego i respektowanie zasad wiary katolickiej. Brzmi pięknie? Pojawił się jednak istotny wyjątek, wynikający z głęboko zakorzenionego w polskiej myśli nacjonalistycznej antysemityzmu. Żydów uznano za zupełnie niezdolnych do asymilacji z jakimkolwiek narodem, gdyż… ich zdegenerowanych dusz nic nie jest w stanie zmienić! Jak w innych totalitaryzmach, tak i tu określenie wroga wewnętrznego było dodatkowym czynnikiem spajającym naród.

.....

Narzuca się pytanie, jakie prawa obywatelskie mogły mieć jednostki w tym negującym indywidualizm społeczeństwie? Otóż byłyby to kolejno: prawo do inicjatywy w samorządzie, odbycia służby wojskowej, działalności gospodarczej oraz … wstąpienia do Organizacji Politycznej Narodu, będącej jedyną legalną partią! Sprytny zabieg narodowców polegał na tym, iż warunkiem uzyskania pełni praw było właśnie wstąpienie do OPN. Dzięki temu, Katolickie Państwo Narodu Polskiego miało być docelowo wolne od osób bezpartyjnych.

Co więcej, naturalną konsekwencją ONR-owskiej hierarchizacji byłaby nierówność jednostek wobec prawa – wszak skoro odpowiedzialność najwybitniejszych jednostek jest niewspółmiernie wyższa, to i zakres ich praw musiał być proporcjonalnie szerszy. Prawo obowiązywać miało o tyle, o ile było zgodne z zasadami wiary i sumieniem katolika.

Całość:

http://ciekawostkihistoryczne.pl/2016/1 ... rodowcy/2/


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 26 cze 2017, 10:07 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 lip 2016, 18:59
Posty: 17117
Trzeba jednak dodać, że ówczesne wadze II RP zdelegalizowały ONR. Jednak w kilku odrębnych organizacjach ideologia ta działała nielegalnie i przetrwała jak widać do dziś. I dziś nikt jakoś nie widzi zagrożeń jakie ONR i MW wyraźnie niesie. Nacjonalizm, faszyzm to ideologie, które nie znoszą obok siebie żadnej innej. PiS dziwnie lekceważy ten fakt. Nie wiadomo czy z głupoty czy z niewiedzy? W przypadku jasnego pozytywnego scenariusza dalszego rozlewania się tej epidemii w Polsce PiSowcy tak samo zostaną potraktowani jako wrogowie, jak liberałowie nie mówiąc już o lwicy.

_________________
Aby długo i szczęśliwie żyć, oddychaj przez nos i miej zamknięte usta.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 26 cze 2017, 10:26 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 paź 2014, 16:51
Posty: 4286
To sa pożyteczni idioci Boruchu, spełniają swoją rolę, robią to czego władza nie może chociaż mam wrażenie że niejednego prawicowca w sejmie ręka świerzbi żeby komuś przywalić. :lol:

_________________
Ave Seitan!


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 26 cze 2017, 10:36 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 lip 2016, 18:59
Posty: 17117
Nietrudno odnieść wrażenia, że ktoś tu kogoś próbuje wykorzystywać. Tylko mówię, PiS chyba nienaumiał się historii. Życie zna takie przypadki, ONR i PiS to tylko nasze podwórko. Są większe i ważniejsze pola gry. Dwie dekady temu USA inwestowała w Saddam i Irak napuszczając go na Iran. I Saddam spełnił swoja role. Tylko, że jak to zwykle w życiu bywa obrósł w piórka - przynajmniej w oczach USA i stał się niedobry. Stał sie wrogiem. To trzeba było zrobić "porządek" No i mamy "porządek".

_________________
Aby długo i szczęśliwie żyć, oddychaj przez nos i miej zamknięte usta.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 26 cze 2017, 10:47 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 paź 2014, 16:51
Posty: 4286
Boruch, a od kiedy to klasa polityczna dba o to co będzie po ich kadencji? Dla nich istnieje wylaczńie tu i teraz, to nie dotyczy tylko PiSu ale każdej opcji politycznej. Teraz rządzimy, teraz sie nachapiemy, teraz zrobimy dobrze swoim, teraz pasuje nam wykorzystać takie fakty historyczne a inne przemilczeć albo przekręcić. Nawet kłamać. Za każdym jebanym razem jako społeczeństwo dajemy sie na to nabierać przy wyborach.
PiS dobrze sie orientuje w historii ale realizuje wyższy plan prezesa, który powstał jakis czas temu tylko nigdy nie udało sie dorwać do władzy w taki sposób jak obecnie. Jadą krzywo prosto byle ostro, a co bedzie potem to juz zmartwienie kolejnej ekipy.

_________________
Ave Seitan!


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 1800 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 35, 36, 37, 38, 39, 40, 41 ... 180  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 25 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group