forum.nie.com.pl

Forum Tygodnika Nie
Dzisiaj jest 28 mar 2024, 14:07

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 1800 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 71, 72, 73, 74, 75, 76, 77 ... 180  Następna
Autor Wiadomość
Post: 22 cze 2018, 23:36 
Offline

Rejestracja: 02 wrz 2014, 17:32
Posty: 8006
Cytuj:
Nowym prezesem koncernu KGHM został Marcin Chludziński.
To dotychczasowy prezes Agencji Rozwoju Przemysłu.
Po wygranych przez PiS wyborach będzie już piątą osobą (w ciągu ostatnich trzech lat)
kierującą państwowym producentem miedzi.


Twoja Polska Panie Kowalew.
Zresztą powinieneś się cieszyć, że "cwaniaki" wyjadą i zostawią samych szczęśliwych w Twojej Polsce? :mrgreen:


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 22 cze 2018, 23:46 
maerose pisze:
--------
Twoja Polska Panie Kowalew.
------

Jak mam to rozumieć? Ja - z tych mało inteligentnych.
I proszę się o mnie nie martwić. Nie jestem człowiekiem w pełni szczęśliwym, ale to właśnie m.in. powodu tych "zaradnych" zarówno tych na górze jak i na dole społecznym.


Na górę
  
 
Post: 23 cze 2018, 0:23 
kowalew pisze:
Tylko proszę nie wyłączajcie światła bo ja ......i jeszcze kilkadziesiąt milionów nieudaczników jednak zostaje.


Panie kowalew, Pan zdaje się w końcu czuje się być "we własnym domu", prawda? I niech Panu prezes darzy.
Pozwoli Pan jednak, że nie każdy podzielać musi Pana entuzjazm, a nawet mogą istnieć tak wraże indywidua,
którym Pana "dojna zmiana" kością w gardle staje. Bo widzisz Pan, my karły reakcji wcale nie jesteśmy zaradni.
Zaradny Pan jesteś, bo w każdym ustroju i pod każdą władzą zajmujesz Pan wygodną pozycję i płyniesz Pan z
prądem. Pozwolisz Pan zatem, aby?

PS
Rozumiem zatem, że popierasz Pan zaciskanie pętli fiskalnej i dla Pana jest zrozumiałe, że taksówkarz musi ponad
1300 zł przeznaczyć na ZUSowskie marmury, szkolenia na Seszelach, flotę służbowych limuzyn i nagrody po 1000 zł
dla każdego pracownika. I ony taksówkarz ma płacić i trwać za fajerą w pomrocznej, bo masz Pan taki kaprys, prawda?


Na górę
  
 
Post: 23 cze 2018, 8:00 
Tak Panie WRL - Polska to mój dom, nie własny ale wspólny. I mimo jego niedoskonałości, ba, licznych ułomności jest, i ja to doceniam.
Na pozostałe pytania, jak i ocenę pogardzanego przez was prezesa, pętli fiskalnych i Szeszeli nie mam zamiaru dać Panu odpowiedzi, a raczej satysfakcji. I okazji do wykręcania kota ogonem w czym się tutaj specjalizujecie . Szkoda nerwów na takie próżne "dyskusje". Nie ma co rozmawiać z ludźmi którzy wręcz czerpią przyjemność z pogardzania rodakami zarzucając im głupotę, ciemnotę i bierność - a sami będącymi na emigracji lub jakoby wybierającymi się na nią.
Nie zasługujecie na to żeby z wami rozmawiać.
Może tylko ustosunkuję się do akapitu w którym próbujesz Waść stępić moje do was pretensje przez zasugerowanie że być może nie pochwalam tego co robicie bo jestem beneficjentem tego systemu. Być może zrobiłeś to Waść złośliwie, albo też dlatego że w Pana, i ogólnie w waszych mózgach, w waszej etyce nie ma miejsca na coś co można nazwać lojalnością , i to lojalnością na dobre i na złe czasy.

Tym w których tli się jeszcze trochę sympatii i empatii polecam pamiętniki zupełnie zapomnianego, a znakomitego chemika, naszego rodaka Filipa Waltera. Jest tam wpomnienie jego matki i jej ostatnich przed śmiercią słów wypowiedzianych do syna. Ten życiowy testament to prośba i przestroga - < Pamiętaj kochać Polskę>.
Dzięki takim ludziom Polska przetrwała okres zaborów, okres kiedy nie istniała nawet teoretycznie.


Na górę
  
 
Post: 23 cze 2018, 8:02 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 lip 2016, 18:59
Posty: 17117
WLR pisze:
Boruch pisze:
Wie Pan, jest to możliwe, ale chyba tylko wtedy gdyby Polska stała się czymś w rodzaju dzikich pól, amerykańskiej prerii zamieszkałej przez ludy koczownicze. W innym przypadku każde państwo, które współistnieje wraz z całym Światem nie pokusi się aby robić numery, które Pan tu sugeruje.




Bo widzisz Panie Boruchu, zastanawia mnie beztroska z jaką traktuje się falę emigracji. Nieliczni spece a pismaki
wcale, wspominają choć słowem, że oto zniknęło Polsce całe pokolenie. Ja bym powiedział, że dwa pokolenia bo
kilka milionów młodych ludzi którzy byli u startu kariery zawodowej, a teraz również ich dzieci które często już
urodzone za granicą, tamże chodzą do przedszkoli i szkół, stając się z naturalnych powodów tambylcami. Moje
wnuki niejako z automatu niestety, najpierw odzywają się po angielsku, a dopiero po chwili przechodzą na polski,
bo mają po kilka lat i samych anglojęzycznych kolegów w angielskiej przecież szkole. One już śnią i myślą po
angielsku, a Polska jest krainą z babcinych opowieści. Te dwa pokolenia są stracone dla Polski i tym samym dla
jej systemu emerytalnego. Skorzystają Brytole, Niemcy, Norki, Tulipany i Irysy, a Polska musi się bez tych kilku
milionów obejść. To i niż demograficzny musi spowodować zapaść systemu emerytalnego w najbliższych latach.
A czy mogą nie płacić? Mogą. Był w latach 90 tzw. "efekt tequila" w Ameryce Łacińskiej, kiedy np. w Argentynie
padły banki i ludzie potracili swoje oszczędności. Nie ma cudu, żeby rząd nalał z pustego i jak w kasie zbraknie dla
Rydzola, to tym bardziej nie będzie kasy i na emerytury. Nie ma się co łudzić, że jakaś międzynarodowa solidarność
nakaże finansować bankruta tym bardziej, że bankrut już zadłużony po kokardę. Ale póki co bal trwa, orkiestra gra
i kawalerowie w purpurowych sukienkach wycinają hołubce z radości, że dojna zmiana. Ale ta krowa kiedyś zdechnie.



Wprawdzie wyłączyłem się z dyskusji bo mnię sen zmógł, ale dodam jedynie, że skoro jesteśmy w Europie to tak jak i inni skazano nas na napływ szaroczarnego luda zagranicznego, który będzie na nasze emerytury tyrał. Polacy na Brytyjczyków, a Ukrainiec i inny Mołdawczyk na nas. Tak to już w tym świecie jest. Jednak nasi mędrcy uważają, że ci obcy to zarazki prędzej nam dostarczą. Ot i masz kołtuna w dobrym stanie. Tylko co z tym kolanem?

ps.

Forma "bankrut" kogo dotyczy? Tak często tu używane? Domyślam się, że USA? Powtarzam po raz ęty - USA traktuje z dystansem i nie jestem ich miłośnikiem, ale jeżeli to oni wg niektórych są tym bankrutem, to ja chciałbym w takim bankructwie żyć. Nie wiem jak to jest z ich bankructwem, kiedy mają pieniądze na to aby chociażby utrzymać i wyposażać tak liczną armię w "najnowsze krzyki mody" wojennej. Tak ma bankrut?

Ale to na marginesie. W celach zastanowienia się nad obiektywnymi opiniami i wypowiedziami. A może ja się mylę - nie wiem? :D

_________________
Aby długo i szczęśliwie żyć, oddychaj przez nos i miej zamknięte usta.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 23 cze 2018, 9:35 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 lip 2016, 18:59
Posty: 17117
kowalew pisze:
Panie Stanisławie, ja bym na Pana miejscu (jako niejednokrotnie tu na forum poruszający sprawę swojej emerytury) uprzejmie poprosił pana Borucha o odpowiedź - co to za kraj?

Boruch pisze:
----------
Poza tym - tam gdzie bym wyjechał nawet bez emerytury żył bym godnie, Bo to nie dziwny ale normalny kraj.



Ja nie będę czekał na Pana Stanisława i odpowiem. Przykładem takiego wg mnie normalnego kraju jest nasz zachodni sąsiad. Przy czym przypominam, że normalny kraj nie należy rozumieć idealny. Niemcy też mają swoje problemy, które negatywnie wpływają na życie. Niemniej traktowanie obywatela stoi na o wiele wyższym poziomie niż w Polsce. Tam nie ma czegoś takiego jak "gorszy sort", podziały, patrioci tylko jednej barwy, nikt nie nadyma się bezsensownie postawami patriotycznymi, swoje problemy możesz powierzyć państwu, które ci pomoże. Mam tam rodzinę i znam wiele osób, które tam mieszkają i pracują. Kto ma głowę na karku ten tam nie zginie.

_________________
Aby długo i szczęśliwie żyć, oddychaj przez nos i miej zamknięte usta.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 23 cze 2018, 11:18 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 wrz 2014, 17:33
Posty: 9999
W Gdyni, Nowym Dworze Mazowieckim i Rembertowie masowo, bezprawnie, niszczono akta w archiwach wojskowych w latach 1990 do 2009
Robiono to nawet wówczas gdy obowiązywała ustawa o IPN
Chodzi o setki tysięcy stron
Zgadywanka posadzą kogoś? czy nie?


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 23 cze 2018, 11:39 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 wrz 2014, 7:47
Posty: 6455
Boruch pisze:
kowalew pisze:
Panie Stanisławie, ja bym na Pana miejscu (jako niejednokrotnie tu na forum poruszający sprawę swojej emerytury) uprzejmie poprosił pana Borucha o odpowiedź - co to za kraj?

Boruch pisze:
----------
Poza tym - tam gdzie bym wyjechał nawet bez emerytury żył bym godnie, Bo to nie dziwny ale normalny kraj.



Ja nie będę czekał na Pana Stanisława i odpowiem. Przykładem takiego wg mnie normalnego kraju jest nasz zachodni sąsiad. Przy czym przypominam, że normalny kraj nie należy rozumieć idealny. Niemcy też mają swoje problemy, które negatywnie wpływają na życie. Niemniej traktowanie obywatela stoi na o wiele wyższym poziomie niż w Polsce. Tam nie ma czegoś takiego jak "gorszy sort", podziały, patrioci tylko jednej barwy, nikt nie nadyma się bezsensownie postawami patriotycznymi, swoje problemy możesz powierzyć państwu, które ci pomoże. Mam tam rodzinę i znam wiele osób, które tam mieszkają i pracują. Kto ma głowę na karku ten tam nie zginie.




potwierdzam, niestety tu trzeba sie trzymac napisanej litery prawa.....i ta litera dotyczy kazdego, bez wyjatku.

_________________
Ceń słowa. Każde może być twoim ostatnim. S.J.L. weil...Alle sagten: Es geht nicht. Da kam einer, der das nicht wusste und der es einfach tat.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 23 cze 2018, 12:24 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 wrz 2014, 16:15
Posty: 16796
Nie chce mi się gadać z ludźmi ogarniętymi nienawiścią.

_________________
Obrazek


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 23 cze 2018, 12:29 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 wrz 2014, 20:43
Posty: 6010
st1111 pisze:
Nie chce mi się gadać z ludźmi ogarniętymi nienawiścią.




Pacz jak się zgadzamy. Też miałem to napisać Kowalewowi. :D


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 1800 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 71, 72, 73, 74, 75, 76, 77 ... 180  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 57 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
cron
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group