forum.nie.com.pl

Forum Tygodnika Nie
Dzisiaj jest 29 mar 2024, 3:06

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 1800 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33 ... 180  Następna
Autor Wiadomość
Post: 12 cze 2017, 21:46 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 wrz 2014, 16:15
Posty: 16796
Dzieci coraz głupsze.
Cytuj:
Dieta wegetariańska, a szczególnie wegańska, uboga w żelazo, cynk, witaminę B12 i wielonienasycone kwasy tłuszczowe omega-3, prowadzi do wysokiego poziomu homocysteiny i niskiego HDL - czynników ryzyka chorób serca. Tak wynika z nowych badań prof. Duo Li z Department of Food Science and Nutrition, Zhejiang University w Hangzhou (Chiny).

pubs.acs.org/stoken/presspac/presspac/full/10.1021/jf103846u

Cytuj:
Data publikacji: 04.04.2014, 15:47 Ostatnia aktualizacja: 07.04.2014, 11:22
SPAIN/
Aktywiści organizacji Anima Naturalis promujący wegetarianizm w Barcelonie. / fot. Albert Gea / źródło: Reuters
1660TweetnijZobacz139
MS/INDEPENDENT.CO.UK
Pomimo tego, że wegetarianie statystycznie piją mniej alkoholu, palą rzadziej i są aktywniejsi fizycznie, to bezmięsna dieta nie wpływa na nich zbawiennie – do takiego kontrowersyjnego wniosku doszli austriaccy naukowcy.

Osoby, które swoją dietę opierają jedynie na tłuszczach roślinnych, owocach, warzywach i pełnoziarnistym pieczywie, częściej zapadają na choroby nowotworowe, cierpią na alergie oraz zaburzenia psychiczne, takie jak depresja czy nerwica – dowiedli naukowcy z Uniwersytetu Medycznego w Graz w Austrii.

http://www.newsweek.pl/wiedza/nauka/weg ... 391,1.html

Dlatego właśnie panie weganki są takie agresywne.

_________________
Obrazek


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 12 cze 2017, 22:52 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 lut 2016, 20:08
Posty: 1194
Lokalizacja: Szczecin
korbaczeska pisze:
szary pisze:
korbaczeska pisze:
Szary, ja juz z tobą próbowałam rozmawiać na rożne sposoby ale sie poddałam, pokonałeś mnie.
Jak w tym przysłowiu, na pewno znasz.

Dobrze zrozumiałem?
Nie będziemy więc rozmawiać ze sobą, wymieniać się argumentami, przekonywać czytelników do swoich racji
tylko będziemy się wzajemnie obrażać?


Ani sie kochać, ani nienawidzić. Juz mi sie nie chce.
No dobra, jak tak bardzo chcesz to moge ci od czasu do czasu rzucić jakaś obelgę. :lol: ;)

Będzie mi miło zrewanżować się. :P ;)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 12 cze 2017, 22:58 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 paź 2014, 16:51
Posty: 4286
st1111 pisze:
Dzieci coraz głupsze.
Cytuj:
Dieta wegetariańska, a szczególnie wegańska, uboga w żelazo, cynk, witaminę B12 i wielonienasycone kwasy tłuszczowe omega-3, prowadzi do wysokiego poziomu homocysteiny i niskiego HDL - czynników ryzyka chorób serca. Tak wynika z nowych badań prof. Duo Li z Department of Food Science and Nutrition, Zhejiang University w Hangzhou (Chiny).

pubs.acs.org/stoken/presspac/presspac/full/10.1021/jf103846u

Cytuj:
Data publikacji: 04.04.2014, 15:47 Ostatnia aktualizacja: 07.04.2014, 11:22
SPAIN/
Aktywiści organizacji Anima Naturalis promujący wegetarianizm w Barcelonie. / fot. Albert Gea / źródło: Reuters
1660TweetnijZobacz139
MS/INDEPENDENT.CO.UK
Pomimo tego, że wegetarianie statystycznie piją mniej alkoholu, palą rzadziej i są aktywniejsi fizycznie, to bezmięsna dieta nie wpływa na nich zbawiennie – do takiego kontrowersyjnego wniosku doszli austriaccy naukowcy.

Osoby, które swoją dietę opierają jedynie na tłuszczach roślinnych, owocach, warzywach i pełnoziarnistym pieczywie, częściej zapadają na choroby nowotworowe, cierpią na alergie oraz zaburzenia psychiczne, takie jak depresja czy nerwica – dowiedli naukowcy z Uniwersytetu Medycznego w Graz w Austrii.

http://www.newsweek.pl/wiedza/nauka/weg ... 391,1.html

Dlatego właśnie panie weganki są takie agresywne.


Prosiak nie czytaj tych bzdur :lol:
Z witamina B12 to prawda musze suplementowac, z tymi chorobami to jakies bajki. Zreszta wysle ci moje wyniki zeby nie bylo ze zmyslam i jestem mitomanką. :lol:

_________________
Ave Seitan!


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 12 cze 2017, 23:23 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 wrz 2014, 20:59
Posty: 4499
Bez cytatów (jest ich za dużo) bo nie chce wysłać.

Prosiak, ja jestem anty wege (tylko z uwagi na ich nachalną propagandę), ale od czasu do czasu robię wegetariańskie (wegetariańskie, a nie wegańskie, jest różnica i to istotna) potrawy.
Tutaj muszę (częściowo) przyznać rację Korbie. Widzę, że na Forum NIE nikt nie czyta NIE. W tygodniku był ciekawy artykuł, na temat wege Hitlera. Nie zawsze był on wege. Jego matka zmarła na raka, on sam miał symptomy. Zajął się nim lekarz (Żyd, profesor, znakomity onkolog), wywalił z jego diety mięso i używki. Był prekursorem teorii, że ludzie polegający na diecie mięsnej i spożywający używki częściej zapadają na raka. Po zastosowaniu terapii hitler wyzdrowiał. Gdy Niemcy wzięli się za "Ostateczne rozwiązanie" Hitler wydał "Furer Ordnung" (osobisty rozkaz Hitlera, niepodważalny), że ów profesor ma kontynuować badania naukowe w swoim instytucie. Ocalał i zatrudnieni w nim Żydzi również. Byli nietykalni. Autor złośliwie skomentował, że Hitlera zabiło dopiero małżeństwo z Ewą Braun.

Dzisiaj oczywiście wiadomo o raku dużo więcej, szczególnie od strony genetyki, więc autorytatywne głoszenie prawd objawionych, najczęściej motywowane jest chęcią zaistnienia lub czyimś interesem. Tak więc do tych "rewelacji" podchodził bym ostrożnie, co nie znaczy, że ścisła wegańska dieta nie powoduje uszczerbku na zdrowiu.

_________________
Ceterum censeo Ukrainem esse Delendam


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 12 cze 2017, 23:44 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 paź 2014, 16:51
Posty: 4286
Panowie najpierw sprobujcie potem opowiadajcie.

_________________
Ave Seitan!


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 13 cze 2017, 0:32 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 wrz 2014, 17:33
Posty: 9999
starykizior pisze:
....ścisła wegańska dieta ....

No - ja spróbowałem, w rezultacie, co do ścisłej wegańskiej diety, to stałem się jakiś czas temu lekko sceptyczny.
Znajoma, żona kumpla, on na wyjedzie, ok 7 wieczorem, dzwoni, wiesz? słuchaj, prośbę mam, siedzę tu i wyję z bólu, co się stało? pytam. Skaleczyłam się w łydkę, boli jak cholera noga spuchnięta, mam gorączkę, muszę do lekarza, a nie mogę wstać z bólu, to dzwoń po pogotowie, proponuję w przebłysku geniuszu.
Nie mogę, wstydzę się, ja :shock: u...yyyy??, nie pytaj, przyjeżdżaj.
Kurwa, jeszcze nie północ co prawda, ale perspektywa rozwijającego się wieczoru nieciekawa. Nic to, jadę, przecie baba jeszcze młoda i do tego płacze.
Pukam, drzwi otwarte, wchodzę. Ona, siedzi w przedpokoju na podłodze, mówi że tak mniej boli, noga spuchnięta jak balon, czerwona, owinięta bandażem. Tłumaczy, na rankę którą sobie przypadkiem zrobiła rano, przyłożyła papkę z jakiegoś zielska ze skutkiem jak wyżej, dodatkowo pojawiła się jakaś czerwona pręga, wizyta prywatna u lekarza jest już umówiona a pogotowia nie chce bo się wstydzi że taka głupia jest.
Biorę ją na ręce, waży niewiele, dam radę, wynoszę, sadzam na parapecie by drzwi zamknąć, dalej po schodach, jej samochód, otwiera z pilota, usadzam tę kupkę nieszczęścia na siedzeniu obok fotela kierowcy, sam też wsiadam. Już mam odpalać i raptem słyszę, zbolałe o kurwaaa!
Reszta ew. jutro bo idę spać.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 13 cze 2017, 1:31 
Pantryglodytes pisze:
Reszta ew. jutro bo idę spać.


Panie Ksionc, zainterweniuj Pan, sprawa jest na tyle ważka, że wymaga reakcji właściwej swej doniosłości formy, a w tym przypadku, tylko Pański styl może odnieść właściwy skutek, ja mógłbym spłycić formę, a i moja intelektualna nieporadność spowodowałoby, iż mogłoby się upiec Panu Małpie, tylko Pański przekaz, zarówno w formie, jak i ładunku swym intelektualnym daje nam gwarancję, że pójdzie Panu Małpie w pięty.

Adam Barycki


Na górę
  
 
Post: 13 cze 2017, 7:36 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 wrz 2014, 16:15
Posty: 16796
korbaczeska pisze:

Prosiak nie czytaj tych bzdur :lol:
Z witamina B12 to prawda musze suplementowac, z tymi chorobami to jakies bajki. Zreszta wysle ci moje wyniki zeby nie bylo ze zmyslam i jestem mitomanką. :lol:


Nawet wśród stada umierających już osób może się znaleźć jedna z dobrymi wynikami.Natomiast jakby od pradziejów ludzie byli weganami to teraz cywilizację tworzyły by świnie.

_________________
Obrazek


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 13 cze 2017, 7:47 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14 wrz 2014, 1:12
Posty: 6422
Lokalizacja: Mokolodi - Okavango
O szczurzej cywilizacji czytałem, ale o świńskiej pierwszy raz :lol:

_________________
Kobieta mnie bije - nigdy nie należy wierzyć informacjom niezdementowanym.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 13 cze 2017, 8:03 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 wrz 2014, 17:33
Posty: 9999
Raczej mało realna perspektywa, umiem sobie wyobrazić świnię w majtkach ale jako baletnicę? :o


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 1800 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33 ... 180  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 59 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
cron
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group