forum.nie.com.pl

Forum Tygodnika Nie
Dzisiaj jest 27 kwie 2024, 22:39

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 1800 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 135, 136, 137, 138, 139, 140, 141 ... 180  Następna
Autor Wiadomość
Post: 03 cze 2019, 18:30 
Pokażcie mi proszę, co różni nasze 500 plus od litewskiego, czeskiego, brytyjskiego, francuskiego, belgijskiego, norweskiego czy kurde z Narnii, czym poza nazwą? Co powoduje, konkretnie, że tam jest program, a u nas korupcja?
Czekam, obiecuję że ukocham każdy merytoryczny post.

W czym jest gorszy polski dzieciak i polska rodzina, że ją zrównujecie z patologią? Ludziska zastanówcie się co wy piszecie...

Ps. Tak Korba, to było emocjonalne ale też piszę z telefonu posty pod postem. :D . Nie umiem cholera ich edytować.
:P


Na górę
  
 
Post: 03 cze 2019, 19:50 
Offline

Rejestracja: 11 gru 2018, 16:59
Posty: 4689
Rożnica jest. U nas dało PiS. Na Liwie, itd nie dało PiS. Jakby u nas dało PO to by nie była korupcja. A jakby dała Wiosna to by był program.

Jakby dal Balcerowicz to by była niewidzialna ręka nawet i godne nagrody Nobla. I by nie było PiS.

Czego nie rozumiesz Agafio? Nie ważne czy coś jest słuszne czy nie. Ważne kto to zrobił.

_________________
Obrazek


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 03 cze 2019, 20:07 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 wrz 2014, 14:41
Posty: 2026
AGAFIA pisze:
Pokażcie mi proszę, co różni nasze 500 plus od litewskiego, czeskiego, brytyjskiego, francuskiego, belgijskiego, norweskiego czy kurde z Narnii, czym poza nazwą? Co powoduje, konkretnie, że tam jest program, a u nas korupcja?
Czekam, obiecuję że ukocham każdy merytoryczny post.

W czym jest gorszy polski dzieciak i polska rodzina, że ją zrównujecie z patologią? Ludziska zastanówcie się co wy piszecie...

Ps. Tak Korba, to było emocjonalne ale też piszę z telefonu posty pod postem. :D . Nie umiem cholera ich edytować.
:P

Tak jak pisałem, manipulujesz wypowiedziami
Cytuj:
W czym jest gorszy polski dzieciak i polska rodzina
.Nikt nie negował programu socjalnego,
nikt nie pisał, że polska rodzina to patologia. To Twoja narracja sprowadza polemikę na takie tory. Ja pisałem, że PiSowi udało się trafić w punkt socjalny o którym zapomniała lewica.
Dali...., to dobrze, czy sprawiedliwie sprawa dyskusyjna, ale zrobili to po wyborach tak jak obiecali. Teraźniejsze rozdawnictwo pieniędzy i przywilejów to nic innego jak korupcja polityczna.
To, że wiele rodzin korzysta to dobrze, że patologia korzysta to nie najlepiej, trzeba ochłonąć i zdać sobie sprawę z kąt biorą się pieniądze na to ROZDAWNICTWO i co będzie jak się skończą.
Kraje które przytoczyłaś to pod względem stopy życiowej i stanu gospodarki nie mamy się co porównywać np. Norwegia, a Litwini to cwaniaki zrobili to co my i o wybory są spokojni.
Ktoś kiedyś powiedział, "że lepiej jest dać wędkę niż rybę".


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 03 cze 2019, 20:10 
Komandor pisze:
Rożnica jest. U nas dało PiS. Na Liwie, itd nie dało PiS. Jakby u nas dało PO to by nie była korupcja. A jakby dała Wiosna to by był program.

Jakby dal Balcerowicz to by była niewidzialna ręka nawet i godne nagrody Nobla. I by nie było PiS.

Czego nie rozumiesz Agafio? Nie ważne czy coś jest słuszne czy nie. Ważne kto to zrobił.



No, o tym mowa, ale głową muru nie przebijesz.


Ostatnio zmieniony 04 cze 2019, 5:07 przez AGAFIA, łącznie zmieniany 2 razy

Na górę
  
 
Post: 03 cze 2019, 20:15 
Cytuj:
.Nikt nie negował programu socjalnego,
nikt nie pisał, że polska rodzina to patologia. To Twoja narracja sprowadza polemikę na takie tory.


O żesz..chyba zbyt sporadycznie na forum bywasz. Zresztą, patrz wyżej, choćby na to co sam napisałeś .

Cytuj:
Ja pisałem, że PiSowi udało się trafić w punkt socjalny o którym zapomniała lewica.
Ja, Prol, Komandor, Małpka, Mańka, nie wiem czy nie Beton, Ewaj, a dawniej i Barycki napisali o tym przed Tobą.

Cytuj:
Teraźniejsze rozdawnictwo pieniędzy i przywilejów to nic innego jak korupcja polityczna.


Ponowię więc pytanie, czym różni się 500 plus od innych programów socjalnych, z innych krajów europejskich, które z powodzeniem działają w tychże krajach, od lat. Czym poza kwotą i nazewnictwem.
Proszę o konkrety.


Na górę
  
 
Post: 03 cze 2019, 21:07 
Pani Agafio. Dołączam się do ciut wyżej wiszącej diagnozy Komandora.
A ponieważ nie mam nic istotnego do dodania, a przyzwoitość nakazuje mi się wtrącić , więc posłużę się najistotniejszymi (moim zdaniem) (w zasadniczej sprawie) cytatami z tej wymiany:

AGAFIA pisze:
----nienawiść do PiS-u wielu przesłoniła zdrowy rozsądek. Moim, podkreślam, moim zdaniem 500 plus to jest najlepszy program socjalny jaki pojawił się w Polsce od 30 lat. Serio, mam w nosie kto jest autorem.


AGAFIA pisze:
----ci którzy tak dzisiaj krzyczą, że z ich podatków na cudze bachory, kiedyś będą chcieli przejść na emeryturę i te bachory będą na emki pracowały. Przynajmniej taki jest plan. Z demografią nie pykło? Hmm, a jak to zmierzyć? Skąd wiadomo ile Polaków by się urodziło gdyby nie wprowadzono 500 plus? No właśnie..
----inwestycja w dzieci, zawsze się oplaca. Znasz powiedzenie że bieda rodzi biedę? Że bieda pokoleniowa?
Mało istotne z jakiego powodu PiS wprowadził 500 plus, czy kupił głosy, czy kierowały nimi inne pobudki- wielu rodakom ów program bardzo pomógł. I to jest najważniejsze.

No może tylko zauważę dodatkowo że bieda sprzyja tej widocznej (bardzo przykrej w odbiorze) odmianie patologii.

I taki poboczny, trafnie złośliwy
Pantryglodytes pisze:
AGAFIA pisze:
---Polski jebaka z 5 drobiazgu, jest mniej medialny niż ciemnawy emigrant z pełnymi jądrami. Zabierzmy bachorom 500 plus i zaprośmy emigrantów.

To zrozumiałe że jest mniej medialny, Polski jebak to patologia, z niego nie da się żyć a taki z jadrami to jeszcze mnóstwo ludzi przy nim zarobi poczynając od pierwszej linii.
Zapewniających sprawny przemyt, przez wszystkie instytucje, nadzorujące, rejestrujące, pielęgnujące, dające wikt i opierunek - łagodnie mówiąc.


No i jeszcze ciekawe i niespodziewane jest pytanie pana Borucha
Boruch pisze:
----Nie potrafię jednak zrozumieć jednego, dlaczego 500+ otrzymują również ci naprawdę bogaci. Moim zdanie to są zmarnowane pieniądze. Właścicielom firm, tym którzy naprawdę dużo zarabiają a takich Polaków jest niemało te pieniądze są niepotrzebne.

Może naprawdę chodzi tu o demografię. Może w ten sposób również ci lepiej finansowo stojący są zachęceni do prokreacji zamiast rasowego pieska ;)


Na górę
  
 
Post: 03 cze 2019, 21:13 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 wrz 2014, 17:33
Posty: 9999
Komandor pisze:
..... Ważne kto to zrobił.


A tak, gdy chłopów uwolnił Car to jest patologia, to stara tradycja jest.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 03 cze 2019, 22:16 
Offline

Rejestracja: 02 wrz 2014, 19:55
Posty: 1852
No cóż powiem jeszcze raz.
Miłością szaleńca do pis nie pałam. Jednak program 500+ to jest to ,co dzialac powinno od dawna ,a nie od czasów pis. Taka kwota powinna byc wyplacana na kazde dziecko jako rodzinne. Inwestowanie w mlode pokolenie to inwestycja w przyszłość.
Na mojej wsi mam po sąsiedzku rodzinę matka i troje dzieci. Niewiele kobiecina zarabia około 1500zlotych te dodatkowe 1000 zł jest dla niej zbawieniem. Teraz dzieci maja przyzwoite posilki a to jest wazne dla prawidlowego rozwoju dziecka. Nie jeżdżą na kolonie , bo nadal ich nie stać. W wakacje pracują. Dzieciaki mlodzsze biegaja do lasu zbieraja jagody grzyby i sprzedają.Ja od nich kupuje :). Najstarsza dorabia u mnie, po warunkiem ze oceny ma pozytywne. Część sąsiadów tych nowobogackich patrzy na mnie z politowaniem ze zadaje sie z patologią, a ja uważam ,ze to najzdrowsza spolecznie rodzina, tylko biedna.
W każdym cywilizowanym kraju inwestowanie w mlode pokolenie jest priorytetem dlaczego mamy odstawac od cywilizacji i nadal robić za dzicz.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 04 cze 2019, 6:39 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 lip 2016, 18:59
Posty: 17117
Że się wtrącę do sprawy.

Uważam, że co dotyczy 500+ nie jest żadnym programem, jedynie rozdawnictwem pieniędzy. W dodatku ponad nasze możliwości. Co nie znaczy, że takiej pomocy nie powinno być.

Jak w tytule ustawy brzmi - jest to "pomoc w wychowaniu dzieci". Czy pomoc państwa w wychowaniu dzieci to tylko kwota pieniędzy rzucona jak bilecik do kina?

Pan Kowalew pisze, że może 500+ przyniesie wzrost dzietności w rodzinach bogatszych. A czy przyniosło? Śmiem twierdzić, że jest akurat odwrotnie. Czym rodzina bogatsza to dzieci posiada mniej.

Pomoc, jak najbardziej ale rozsądna, bo za chwilę może okazać się, że właśnie ta tzw pomoc zaważy na załamaniu się budżetu państwa i wtedy wszyscy będziemy mieli kłopoty a największe beneficjenci tej pomocy. Czy my musimy brać przykład ze wszystkim z zachodu? A może tak rozszerzenie tego programu o zachętę do pracy, podniesienie kwalifikacji, zmiana kwalifikacji, tworzenie miejsc pracy. Bo przecież nie ma jak to pieniądze zarobione własnymi rękami, honorowo. Wtedy nie potrzeba nikomu się za "dobroć" odwdzięczać głosem w wyborach.

Wczoraj ktoś napisał o tym, że "trzeba dawać wędkę a nie rybę". Tylko, że takie traktowanie pomocy jest bardziej skomplikowane i nie daje efektu - wyborczego.

_________________
Aby długo i szczęśliwie żyć, oddychaj przez nos i miej zamknięte usta.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 04 cze 2019, 6:54 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 wrz 2014, 16:57
Posty: 7657
Lokalizacja: Ballybran, a jakże
Tak,Boruchu,zamiast rozdawnictwa pieniadze powinny byc przeznaczane na potrzeby konkretne- książki,artykuły szkolne,dożywianie ,zajęcia pozalekcyjne,itp,a nie wypłacane do ręki.Wtedy byłby to program.I bylaby kontrola,czy istotnie są wydawane na dzieci i ich potrzeby.Na Kubie swego czasu dzieci byly utrzymywane praktycznie na koszt państwa: podręczniki artykuły szkolne,mundurki,posiłki w szkołach,zajecia pozalekcyjne,rozrywki kulturalne,państwo praktycznie pokrywało koszty ich utrzymania.To był program.I bynajmniej nie chodzi mi o obecną sytuację ekonomiczną na Kubie.Polskie społeczeństwo nie za bardzo dorosło do tego,aby rodzice dostawali pieniądze do ręki,bo kontrola,czy istotnie są wydawane wyłącznie na potrzeby dzieci ,jest iluzoryczna.Natomiast znaczący wzrost importu używanych wiekowych samochodów,faktem.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 1800 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 135, 136, 137, 138, 139, 140, 141 ... 180  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 176 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group