forum.nie.com.pl

Forum Tygodnika Nie
Dzisiaj jest 29 mar 2024, 1:27

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 1800 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 132, 133, 134, 135, 136, 137, 138 ... 180  Następna
Autor Wiadomość
Post: 01 cze 2019, 13:05 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 lip 2016, 18:59
Posty: 17117
Panie Komandor, Pan mówi że ja się znam. A gówno się znam, bo gdybym wiedział dlaczego tak jest to bym napisał, a nie oburzał się jako ten gupi. Może nie ma na,co się oburzać, może tak jest, że taki jest ten naród? Pan mówi, że tak jest wszędzie na świecie. Może tak, ale nie na taka skalę jak u nas. Ja już tracę ostatnie resztki nadziei i zaufanie do naszego państwa decydentów i ludzie, którzy gdziekolwiek się udzielają. Jedyny, który mnie jeszcze nie zawiódł to Jurek Owsiak. I oby tak zostało. Kiedyś było takie zawołanie "Owsiak na prezydenta"! Oby nie bo z nim ta oszukańcza swołocz też sobie poradzi wciągając go w machloje.

A co do sposobu - nie mam takiego skutecznego i zarazem inteligentnego żeby np nawracać zagubionych tak jak ten Lisińcki. Taki gość jest skończony wg mnie podobnie jak ten przywódca KODu. Ich czas minął. Nawet słowo "przepraszam" w ich wykonaniu znaczy tyle co to samo słowo z ust Głódzia. Tym Panom już dziękujemy. Lisiński wyrządził niewyobrażalną szkodę walczącym z pedofilią w kościele i walczącym o wyzwolenia się Polaków z uścisku pasożyta klerykalnego. On sam chyba nie zdaje sobie z tego sprawy co narobił. I moim zdaniem nie ma znaczenia, czy on defraudował pieniądze fundacji, oby tak zostało, że nie. Jest nieuczciwym facetem i tyle. I to go kasuje z jakiejkolwiek działalności publicznej. Poza tym - jeżeli żądał pieniędzy od Sekielskiego to dlaczego Sekielski w filmie nie powiedział o tym? Taka postawa też mnie dziwi.

Tak więc pozostaje chyba jedno lekarstwo wymyślone tu przez jednego z uczestników tego fo, a który stracił zaufanie tut administracji - to jest dół z wapnem.

A tak już na poważnie, jestem wyraźnie zniesmaczony i przykro mi z powodu tego, że duża cześć polskiego społeczeństwa przypomina - i tu słowo, za które zostałem sklasyfikowany jako "Miedlar" - to jest "motłoch". Niestety coraz bardziej moja ocena znajduje potwierdzenie właśnie w takich postawach jak Lisiński.

_________________
Aby długo i szczęśliwie żyć, oddychaj przez nos i miej zamknięte usta.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 01 cze 2019, 13:43 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 wrz 2014, 14:18
Posty: 4718
Lokalizacja: 5800 od domu
Wszystko kupię - powiedziałao złoto
Wszystko zabiorę - powiedział miecz
Nie pozwalam - powiedziało słowo

_________________
Obrazek


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 01 cze 2019, 14:07 
Offline

Rejestracja: 11 gru 2018, 16:59
Posty: 4687
Samej fundacji i to co zrobiła chyba nikt (oprócz tych co to im woda na młyn) nie neguje, Maniu.

Pieniędzy z fundacji też najpewniej nie defraudował i ja tego nawet nie zasugerowałem, O ikonach tylko nietrafionych jakoś ostatnio pisałem.

Fakt szybkiej rezygnacji, bez próby wybielania się, też doceniam

_________________
Obrazek


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 02 cze 2019, 19:20 
korbaczeska pisze:
AGAFIA pisze:
Cytuj:
a ludnosc 500+
czyli kto?

Może i ten kraj padnie, będzie bankrutem, ale z pewnością nie z powodu 500 plus.
Ogólnie popatrz,jaki egozim jest ze strony potępiających 500 plus, bo to z ich podatków, bo rozdawanie, nie chcą na cudze bachory dawać, jednocześnie jednak, zmagamy się z niżem demograficznym, więc fajnie by było gdyby te bachory pracowały na emerytury, dla tych potepiających.
Prawda?
Nie, ani 500 plus, ani Kindergeld , ani setki podobnych nie rujnują, nie zrujnowały i nie będą rujnować finansów żadnego państwa. I to już mamy pewne.
Ale ból tyłka, jest polskim produktem. Elit intelektualnych których od lat 30 nie interesowały finanse, nawet te z ofe, ale kiedy pojawiło się 500 plus, mamy wysyp ekonomistów, graczy giełdowych, speców od kasy, greckich tragedii, co jeden przewiduje apogeum, kryzys i Wenezuelę. Wszyscy są mocno zmartwieni nagle kondycją finansową kraju. Bzdura ... kompletna bzdura.


Daj spokoj Agafia, dobrze wiesz jak jest, 500+ jest porazką pod wzgledem demograficznym bo juz wiadomo ze nie osiagnieto zalozonego celu. Skutki ekonomiczne moga byc odleglejsze, ale kiedys nadejdą. Inne panstwa maja spojna polityke socjalną, w Polsce jest rozdawnictwo wyborcze i taka jest roznica.
Co do informacji o aktualnym poziomie zadluzenia i kolejnych planach rządu- wiceminister finansow jest na wylocie bo nawet dla niej plany morawieckiego są nie do zaakceptowania.

Korba, Ty sobie chyba jaja ze mnie robisz. Porażka demograficzna, no ok? Czego oczekiwałaś, że w ciągu dwóch lat Polaków przybędzie? Badź poważna, skutki ekonomiczne oraz inne są takie, że dzieci które nigdy nie były w górach czy nad morzem, zaczęły tam bywać, co zresztą zbulwersowało celebrytkę , córę swojego ojca, Młynarską, bo ona tam w tej Juracie czy Jastarni, co roku wypoczywała, a od kiedy 500 plus weszło, to już nie mogła, bo Janusze i Grażynki z Dalborowic z bahorami przyjechali. Koszmar, nie dość przyjechali, to zamiast płacić za kiełbasę 15 zł za sztukę na promenadzie, kupili za 15 zł kilogram takiej kiełbasy i se grillowali przy plaży. Motłoch jak chuj, nasza Młynarska musiała zwinąć manaty i lecieć na Bali, bo te bachory i smród kiełbasy były nieznośne, więc dopiero na Bali dochodzi do siebie po traumie spotkania z plebsem. .
Efekty 500 plus, dobroczynne, widzę każdego dnia, no ale ok. Polska padnie, bo wprowadziła program socjalny, chyba pierwszy od 40 lat.
Niemcy nie padły, Bułgaria, Rumunia, Węgry, Słowacja, Czechy, Francja, Belgia, Włochy, Hiszpania, Armenia etc. Polska padnie bo 500 plus wprowadziła????
Weź się zastanów Korba. Przecież to bzdura.


Na górę
  
 
Post: 03 cze 2019, 7:12 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 wrz 2014, 14:41
Posty: 2026
AGAFIA PISZE
Cytuj:
Korba, Ty sobie chyba jaja ze mnie robisz. Porażka demograficzna, no ok? Czego oczekiwałaś, że w ciągu dwóch lat Polaków przybędzie? Badź poważna, skutki ekonomiczne oraz inne są takie, że dzieci które nigdy nie były w górach czy nad morzem, zaczęły tam bywać, co zresztą zbulwersowało celebrytkę , córę swojego ojca, Młynarską, bo ona tam w tej Juracie czy Jastarni, co roku wypoczywała, a od kiedy 500 plus weszło, to już nie mogła, bo Janusze i Grażynki z Dalborowic z bahorami przyjechali. Koszmar, nie dość przyjechali, to zamiast płacić za kiełbasę 15 zł za sztukę na promenadzie, kupili za 15 zł kilogram takiej kiełbasy i se grillowali przy plaży. Motłoch jak chuj, nasza Młynarska musiała zwinąć manaty i lecieć na Bali, bo te bachory i smród kiełbasy były nieznośne, więc dopiero na Bali dochodzi do siebie po traumie spotkania z plebsem. .
Efekty 500 plus, dobroczynne, widzę każdego dnia, no ale ok. Polska padnie, bo wprowadziła program socjalny, chyba pierwszy od 40 lat.
Niemcy nie padły, Bułgaria, Rumunia, Węgry, Słowacja, Czechy, Francja, Belgia, Włochy, Hiszpania, Armenia etc. Polska padnie bo 500 plus wprowadziła????
Weź się zastanów Korba. Przecież to bzdura.

To nie program tylko rozdawnictwo, czwarty rok a ilość urodzeń nie wzrasta. Fakt, ludzie mają pieniądze i nie pracują. Ktoś na te pieniądze i kiełbasę za 15zł plus gril z biedry pracuje. Część dzieci może i na jakieś kolonie wyjedzie. To że jak mamy trochę więcej pieniędzy zachowujemy się jak chamy to też fakt. Zastanawia mnie jedno jak długo będzie można "doić" tych którzy te pieniądze wytwarzają. Mieszkam w małym miasteczku i też widzę jak się poprawiło, nie ma chętnych do pracy w sadach bo mają trójkę dzieci, facet na zasiłku i babcia na rencie. Ogólnie mają ok. 2500zł, teraz to oni pany, żrą kiełbasę za 15 piją wino za 8,50 i robota się nie zhańbią. No i tak sobie hodujemy. Oczywiście są ludzie którzy odbiegają od normy którą przedstawiłem, ale to nie jest większość.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 03 cze 2019, 7:44 
Aha...czyli za 2.500 może w Polsce przeżyć na wypasie rodzina sześcioosobowa nie pracując. Babcia, trójka bachorów, mężuś i żoneczka. Utrzymują się z pińcset plus i babcinej renty.
Czy ty człowieku chodzisz do sklepu? Znasz ceny? Płacisz czynsz, prąd i wywóz śmieci? Wiesz ile to kosztuje?
Ale chuj tam...nawykłem do oderwania od realiów...
Matematyka - 2500 : 6 = 420 niecałe.
Czy znasz pojęcia minimum socjalne i minimum biologiczne?
Chyba, kurwa, nie.


Na górę
  
 
Post: 03 cze 2019, 9:04 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 paź 2014, 16:51
Posty: 4286
Agafia - ty sie caly czas odnosisz do tematu emocjonalnie, ja to widze inaczej. Nie jestem przeciwko programom socjalnym tylko przeciwko rozdawaniu kasy dla utrzymania sie u wladzy pod haslami socjalny PiS
, dobry wujek Kaczynski i przywracania godnosci biedniejszym. Na pewno to dostrzegasz. Moja krytyka nie dotyczy ludzi tylko wyrachowania politykow ktorzy tych ludzi wykorzystuja do wlasnych interesów. To sie kiedys zemsci i to my bedziemy placic za to rachunki.

_________________
Ave Seitan!


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 03 cze 2019, 9:36 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 wrz 2014, 14:41
Posty: 2026
polar pisze:
Aha...czyli za 2.500 może w Polsce przeżyć na wypasie rodzina sześcioosobowa nie pracując. Babcia, trójka bachorów, mężuś i żoneczka. Utrzymują się z pińcset plus i babcinej renty.
Czy ty człowieku chodzisz do sklepu? Znasz ceny? Płacisz czynsz, prąd i wywóz śmieci? Wiesz ile to kosztuje?
Ale chuj tam...nawykłem do oderwania od realiów...
Matematyka - 2500 : 6 = 420 niecałe.
Czy znasz pojęcia minimum socjalne i minimum biologiczne?
Chyba, kurwa, nie.

Ja Szanowny Polar dobrze wiem co to jest minimum socjalne, nasze państwo zabrało mi rentę wojskową i dało "zusoską", od czterech lat dostaję 860zł na rękę.
Nigdzie nie napisałem, że ludzie których opisałem żyją na wypasie, napisałem, że to im wystarczy i nie mają zamiaru dorabiać tylko czekają na kolejne "daj".

Widzisz człowieku chodzę do sklepu, znam ceny, za śmieci płacę, ale inni wyrzucają nad Pilicę albo palą w piecu, za prąd płacę opał też kosztuje i żyję skromnie.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 03 cze 2019, 9:39 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 wrz 2014, 17:33
Posty: 9999
polar pisze:
.... wywóz śmieci? Wiesz ile to kosztuje?.....



Wiem...

Matematyka jest prostsza, ludkowie mają płacić miastu trzy razy więcej za cztery razy gorszą usługę


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 03 cze 2019, 9:39 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 lip 2016, 18:59
Posty: 17117
canislupus pisze:
To nie program tylko rozdawnictwo, czwarty rok a ilość urodzeń nie wzrasta. Fakt, ludzie mają pieniądze i nie pracują. Ktoś na te pieniądze i kiełbasę za 15zł plus gril z biedry pracuje. Część dzieci może i na jakieś kolonie wyjedzie. To że jak mamy trochę więcej pieniędzy zachowujemy się jak chamy to też fakt. Zastanawia mnie jedno jak długo będzie można "doić" tych którzy te pieniądze wytwarzają. Mieszkam w małym miasteczku i też widzę jak się poprawiło, nie ma chętnych do pracy w sadach bo mają trójkę dzieci, facet na zasiłku i babcia na rencie. Ogólnie mają ok. 2500zł, teraz to oni pany, żrą kiełbasę za 15 piją wino za 8,50 i robota się nie zhańbią. No i tak sobie hodujemy. Oczywiście są ludzie którzy odbiegają od normy którą przedstawiłem, ale to nie jest większość.


Dokładnie to samo ja widzę. Też mieszkam w małej miejscowości, gdzie np mamy wielu sadowników. Za chwile właśnie pojawi się ten sam problem, który ukazał się wraz z pojawieniem się 500+. Co się stało? Ludzie mają w dupie robotę. I tak jak mówi Cani, nie wszyscy ale większość. Owoce więc zjedzą szpaki a ceny rosną.

Nie potrafię jednak zrozumieć jednego, dlaczego 500+ otrzymują również ci naprawdę bogaci. Moim zdanie to są zmarnowane pieniądze. Właścicielom firm, tym którzy naprawdę dużo zarabiają a takich Polaków jest niemało te pieniądze są niepotrzebne. Było wiele okazji aby to zmienić jednak PiS jakby był głuchy. Nie jestem przeciwko pomocy socjalne. Jak najbardziej. Każde państwo taką pomoc sobie buduje, to i my też powinniśmy. Ale na boga rozsądnie, na miarę naszych możliwości. Bez rozrzutności.
PiS twierdzi, że wszystko jest OK, no to dlaczego z funkcji ministra finansów chce odejść Teresa Czerwińska?

_________________
Aby długo i szczęśliwie żyć, oddychaj przez nos i miej zamknięte usta.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 1800 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 132, 133, 134, 135, 136, 137, 138 ... 180  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 74 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group