forum.nie.com.pl

Forum Tygodnika Nie
Dzisiaj jest 29 mar 2024, 14:16

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 3495 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 301, 302, 303, 304, 305, 306, 307 ... 350  Następna
Autor Wiadomość
Post: 26 cze 2019, 9:13 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 lip 2016, 18:59
Posty: 17117
Cytuj:
ANDRUSZKIEWICZ: NIE WYOBRAŻAM SOBIE, ŻEBY KTOKOLWIEK KTO KOCHA POLSKĘ MÓGŁ GŁOSOWAĆ NA PO


Obrazek

Prawdziwy demokrata. "Jakim mnie panie boże stworzyłeś takim mnie masz" :roll:

Jeżeli ktoś kocha Polskę to na kogo powinien głosować? Niech by to Andruszkiewicz powiedział.

Ja nie głosuję na PO, nie głosuję też na PiS. Ani na pana Andruszkiewicza, lub kogoś z jego kolegów. Miłość nie ma tu nic do rzeczy. Nie odbieram nikomu miłości do ojczyzny. Ona nie ma barwy politycznej. Tego pan Andruszkiewicz nie wie, bo jest ograniczony ideologią.

_________________
Aby długo i szczęśliwie żyć, oddychaj przez nos i miej zamknięte usta.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 26 cze 2019, 9:20 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 wrz 2014, 20:43
Posty: 6010
kowalew pisze:
Pantryglodytes pisze:

To drobna pomyłka, o tej rozmowie z 2009 r każdy raczej słyszał, możliwe że było jak Pan Kowlew napisał ale nie sądzę, wizyty zostały rozdzielone z powodu chorych ambicji obu "polityków"
A katastrofa wydarzyła się z powodu pychy, bylejakości i nieliczenia się z niczym, nie była zresztą pierwsza, ani jedyna.
Podobne zdarzały się co chwila, nigdy z resztą nie ustały mimo właściwie braku lotnictwa wojskowego.
Ciekawsze jest co innego, to co Sikorski mówił a później się wycofywał.


Dokładnie. Dokładnie myślę o tych zdarzeniach właśnie tak jak Pan. Mimo iż z wzmianką o spotkaniu na molo 1 września 2009r złośliwie przypisałem prawdopodobną złośliwość Tuska we wzajemnych rozgrywkach z Kaczyńskimi. I przy okazji wmieszałem w to Putina. Tusk jest uznawany za dobrego kopacza piłki nożnej jak i swoich przeciwników po kostkach.
Tym samym częściowo odpowiedziałem chyba na zdziwienie Pana Borucha

Boruch pisze:
kowalew pisze:
Ten etap zakończył się słynną rozmową na molo w Sopocie w 2013, na której prawdopodobnie ustalono jak utrzeć nosa wstrętnemu Kaczorowi. Wynikiem było rozdzielenia obchodów w Katyniu na dwie osobne imprezy.


Panie kowalew czy Pan na poważnie tak? :roll:


Na wszelki wypadek jednak dokładniej to wyjaśnię.
Panie Boruch.
Użyłem słowa <słynną> w tym sensie, że po katastrofie, o tej rozmowie było bardzo głośno, były na ten temat pytania do samego premiera Tuska . I oczywiście towarzyszyły temu różne spekulacje.
Temat zapomniany, ale ostatnio właśnie odgrzany, 23 kwietnia br w trakcie zeznania Tuska przed Sądem Okręgowym w Warszawie. Tusk zeznawał w nim jako świadek w procesie w sprawie niedopełnienia obowiązków przy organizacji przelotu Lecha Kaczyńskiego do Katynia przez m.in. Tomasza Arabskiego, ówczesnego szefa kancelarii premiera.
W trakcie przesłuchania Tusk był pytany o szczegóły tego spotkania.
Oczywiście nic się nie wyjaśniło - rozmawiali bez tłumacza w trzech językach o jogingu i pogodzie.
Ale wracając do tego co chcę wyraźnie i poważnie wyjaśnić.
Ja też nie jestem pozbawiony emocjonalnego stosunku do tego co się stało w Smoleńsku i dodatkowo tego co się dzieje obecnie na tym forum. Więc w swojej złośliwości o wojnach na górze i rozmów Polaka z Polakiem napisałem <prawdopodobnie ustalono.......>. Naprawdę zaś nie wiemy o czym rozmawiali panowie, wiadomo jednak że ponad rok przed katastrofą rozpoczęły się rozmowy między naszymi urzędami, urzędnikami i rosyjskimi w sprawie wspólnych obchodów 70 rocznicy masakry katyńskiej. I właśnie 1 września 2009r pojawiła się w tej kwestii osoba ówczesnego premiera Putina.

Cytat z 5 lutego 2010r. https://www.polityka.pl/tygodnikpolityka/kraj/1502899,1,kulisy-planowanego-spotkania-tusk-putin-w-katyniu.read
Cytuj:
Grzegorz Rzeczkowski -Polityka(dop.wł)
Jak w ogóle doszło do tego, że premier Rosji zdecydował się wziąć udział w uroczystościach w Katyniu?

Andrzej Przewoźnik - sekretarz generalny Rady Ochrony Pamięci Walk i Męczeństwa (dop.wł)
Sprawa wspólnych, polsko-rosyjskich uroczystości upamiętniających 70 rocznicę Zbrodni Katyńskiej pojawiała się w ciągu minionych 12 miesięcy wielokrotnie, przy okazji różnych spotkań i rozmów z partnerami rosyjskimi. Była tematem rozmów podczas spotkania premierów Donalda Tuska i Władimira Putina 1 września ubiegłego roku w Sopocie, przy okazji uroczystości na Westerplatte, upamiętniających 70 rocznicę wybuchu drugiej wojny światowej.


W dniu 3 lutego 2010 premier Tusk w rozmowie telefonicznej z premierem Putinem otrzymał od niego ustne zaproszenie do wspólnych obchodów rocznicy tej zbrodni i zaproszenie to przyjął.

A jednocześnie 20 lutego ambasador Rosji Grinin udzielając wywiadu TVP rżnął głupa mówiąc, że ambasada nic nie wie o planowanych obchodach w Katyniu z udziałem Prezydenta Kaczyńskiego.
Wniosek...... Putin z Tuskiem ustalili sobie że spotkają się w Katyniu, a owszem, ale po co im do tego potrzebny Kaczyński? Dobra, przerywam bo zaczynają ponosić mnie emocje.

I bardzo poważnie chcę oświadczyć, że do tej katastrofy doszło (moim zdaniem) w wyniku szkodliwej, niszczącej nasz kraj rywalizacji rządzących z opozycją PO-PIS. Niezależnie co na boku mogli mataczyć, bo mataczą non-stop nieprzyjaźni nam "obcy".
Powtórzę to co napisałem poprzednio

Cytuj:
Zła wola rządzącej już wówczas odpowiednimi służbami PO, doprowadziła do koszmarnych zaniedbań w zabezpieczeniu tej "wycieczki" co w połączeniu z niefrasobliwym i równie nieodpowiedzialnym postępowaniem otoczenia Lecha Kaczyńskiego doprowadziło do niespotykanej w dziejach świata katastrofy.

I to by było na tyle.
------------------------------------------------------------
Przy okazji.
Do Panów Wezyra i IroBa
Tym powyższym tekstem (jak i również poprzednim pod warunkiem uważnego przeczytania) wyjaśniłem moje stanowisko w sprawie Smoleńska i powinno ono być zrozumiałe dla statystycznie średnio inteligentnego człowieka. Proszę nie wciskać w moje wypowiedzi (bo nie życzę tego sobie) swoich o nich interpretacji w postaci wybuchów, sztucznej mgły itp. Żartować z tragedii mojego staczającego się państwa możecie sobie we własnym gronie. Nie życzę sobie żeby mnie w to mieszać. I ostrzegam że będę to egzekwował wykorzystując dostępne mi środki.

--------------------------------------------------------------




Sam domniemujesz, kręcisz kierownicą w prawo i patrzysz jak tu kopnąć wcześniejszą ekipę w kostkę, a Tuska w szczególności. Zły wniosek wyciągnąłem? Zatem jestem poniżej średniej. Zresztą leżę i robię pod siebie.

Aha, to jest też moja ojczyzna, ale co się tyczy IroBa, to nie wiem.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 26 cze 2019, 12:40 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 wrz 2014, 19:22
Posty: 14868
Lokalizacja: Nad Bałtykiem
Kolejny genialny pomysł pisdzielców....

Skąd ta nagła troska rządu o młodych? Zerowy PIT to wylęgarnia problemów

Brak racjonalnych argumentów, projekt pisany na polityczne zamówienie, łamiący Konstytucję, wylęgarnia problemów – tak można podsumować projekt ustawy o zerowym podatku dla osób, które nie ukończyły 26. roku życia.

https://innpoland.pl/153239,kto-zyska-n ... x2WKyGXmAg


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 26 cze 2019, 13:12 
Offline

Rejestracja: 11 gru 2018, 16:59
Posty: 4687
Tak, tu racja. Bez dwóch zdań głupie rozwiązanie.
A co ze składka na NFZ? Kto zapłaci?
Dotyczy to też zwolnienia z podatków emerytów - pomysł PSL, Wiosny i Kukiz. I zwolnienia z nich najniższych dochodów (Wiosna). OK. Podatek może być zero ale składkę na ubezpieczenie zdrowotne powinni w wysokości 9% (wg obecnej stawki) pobierać jak już.

PS. Nie wiem czemu gdy mowa o podatkach WSZYSCY łącznie z ekspertami zapominają o składce na NFZ.

_________________
Obrazek


Ostatnio zmieniony 26 cze 2019, 13:14 przez Komandor, łącznie zmieniany 1 raz

Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 26 cze 2019, 13:13 
Offline

Rejestracja: 02 wrz 2014, 17:32
Posty: 8006
Nowe składki ZUS. Będzie rekordowa podwyżka w 2020 r.
Ze składką zdrowotną wpust do ZUS wyniesie miesięcznie cirka 1500 złotych.
To sobie odbijo.
https://www.money.pl/gospodarka/nowe-sk ... 3ccsZg_Gu8


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 26 cze 2019, 13:16 
Offline

Rejestracja: 11 gru 2018, 16:59
Posty: 4687
Ale to dla osób z działalnością... A ja o zwykłych ludziach pracy najemnej itp piszę.

_________________
Obrazek


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 26 cze 2019, 13:24 
Offline

Rejestracja: 02 wrz 2014, 17:32
Posty: 8006
Rozumię, wszystko rozumię, (przecież napisałam, że sobie na innych odbijo)
nawet sobie podzieliłam na kalkuratorze 86 tys brutto przez 12 miesięcy wynosi ponad 7 tys zarobku brutto.
Znaczy to, że gostek poniżej 26 roku życia, zarabiający 7 tys nie będzie płacił podatku, emeryt musi płacić podatek nawet od najniższej emerytury, a wyrobnik za 1200 też. Hurrraaa!
Cytuj:
Dlaczego osoby miałyby płacić podatek po przekroczeniu jakiegoś wieku? To dyskryminacyjne traktowanie, dojdzie do sytuacji, gdy młody człowiek z małego miasteczka z małymi dochodami będzie płacił podatek tylko dlatego, że ma 28 lat, a mieszkaniec Warszawy mający dużo lepsze możliwości pracy i często mający wyższe dochody, nie będzie płacił podatku.
(Mordasewicz)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 26 cze 2019, 13:28 
Offline

Rejestracja: 11 gru 2018, 16:59
Posty: 4687
A jaki płacz będzie jak zabiorą tę ulgę po skończeniu 26 czy 27 roku!!! :D

Bo jak się nie ma czegoś "od zawsze" to mniej boli niż jak się miało i nagle...

_________________
Obrazek


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 26 cze 2019, 14:04 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 wrz 2014, 14:18
Posty: 4718
Lokalizacja: 5800 od domu
Obrazek
Słoneczną elektryke se załóżta.

_________________
Obrazek


Ostatnio zmieniony 26 cze 2019, 14:11 przez piotrek, łącznie zmieniany 1 raz

Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 26 cze 2019, 14:08 
Offline

Rejestracja: 11 gru 2018, 16:59
Posty: 4687
Po co jak możemy od Was wungiel kupić?

Poza tym w dzień to ja mało światła palę. Lodówka tylko chodzi i komputer.

_________________
Obrazek


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 3495 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 301, 302, 303, 304, 305, 306, 307 ... 350  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 67 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
cron
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group