forum.nie.com.pl

Forum Tygodnika Nie
Dzisiaj jest 28 mar 2024, 12:06

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 3495 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 287, 288, 289, 290, 291, 292, 293 ... 350  Następna
Autor Wiadomość
Post: 13 cze 2019, 15:55 
Offline

Rejestracja: 02 wrz 2014, 17:32
Posty: 8006
Na terenie gminy Hajnówka, w okolicy Dubicz Osocznych ma powstać zakład zajmujący się utylizacją zużytych opon.

Cytuj:
Inwestorem jest firma Bella28Q ze Śląska, która zajmuje się pirolizą odpadów gumowych. Chce ona stworzyć na prywatnych terenach koło Dubicz Osocznych zakład, w którym dzięki wykorzystaniu beztlenowego procesu spalania w temperaturze 450-750 st. C, będzie utylizować nawet do 14 tysięcy ton opon rocznie. Proces pirolizy pozwala na otrzymanie np. gazu, który może być wykorzystany jako paliwo do agregatów prądotwórczych; olejów,

Trzeba wszystko, co jeszcze względnie czyste, osrać i zniszczyć.

https://kurierpodlaski.pl/artykul/spala ... wie/685431


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 13 cze 2019, 17:36 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 lip 2016, 18:59
Posty: 17117
Znane są na świecie technologie, które wykorzystuje spalanie odpadów do pozyskiwania energii. Tak np jest w Wenecji. Z ta różnicą, że sprawa dotyczy śmieci komunalnych. Spalarnię zaś wybudowano na jakiejś pobliskiej wyspie.

Nie rozumiem czemu ma służyć ten pomysł, co mą ogrzewać, bądź zasilać w prąd na wiosce? Może puszczę? Oświetlać szlaki jeleniom, borsukom i dzikom?

_________________
Aby długo i szczęśliwie żyć, oddychaj przez nos i miej zamknięte usta.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 13 cze 2019, 18:14 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 wrz 2014, 17:33
Posty: 9999
maerose pisze:
Na terenie gminy Hajnówka, w okolicy Dubicz Osocznych ma powstać zakład zajmujący się utylizacją zużytych opon.

Cytuj:
Inwestorem jest firma Bella28Q ze Śląska, która zajmuje się pirolizą odpadów gumowych. Chce ona stworzyć na prywatnych terenach koło Dubicz Osocznych zakład, w którym dzięki wykorzystaniu beztlenowego procesu spalania w temperaturze 450-750 st. C, będzie utylizować nawet do 14 tysięcy ton opon rocznie. Proces pirolizy pozwala na otrzymanie np. gazu, który może być wykorzystany jako paliwo do agregatów prądotwórczych; olejów,

Trzeba wszystko, co jeszcze względnie czyste, osrać i zniszczyć.

https://kurierpodlaski.pl/artykul/spala ... wie/685431


Albo piroliza albo spalanie, niełaska zdecydować się? debile


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 13 cze 2019, 18:40 
Offline

Rejestracja: 02 wrz 2014, 17:32
Posty: 8006
Sam jesteś debil :lol:
piroliza czy sroliza, ale wyobrażasz sobie te miliardy ciężarówek zwożące opony?
Poza tym firma ze Ślaska została stamtąd rozgoniona i przyjechała do Puszczy Białowieszczańskiej truć?


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 13 cze 2019, 18:57 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 wrz 2014, 17:33
Posty: 9999
Tak, codziennie jeżdżą, nie ma potrzeby sobie tego wyobrażać.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 13 cze 2019, 19:43 
Offline

Rejestracja: 02 wrz 2014, 17:32
Posty: 8006
Do Puszczy Białowieszczańskiej będą jeździć, chcesz żeby Parafon się udusił?


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 13 cze 2019, 20:09 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 wrz 2014, 17:33
Posty: 9999
maerose pisze:
Do Puszczy Białowieszczańskiej będą jeździć, chcesz żeby Parafon się udusił?


Myślę że Panu Parafonowi nic nie będzie skoro do tej pory nic mu się nie stało z powodu jakichś samochodów.
Uważam też że kompetentne władze są od tego by dopilnować aby inwestycja była korzystna dla lokalnej bardzo, bardzo, niewielkiej wspólnoty.
Martwi mnie co innego, bardzo, bardzo, niewielka siła argumentów władz wobec oportunistów, byłbym zdecydowanie za jej radykalnym wzmocnieniem.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 13 cze 2019, 20:09 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 lip 2016, 18:59
Posty: 17117
Godek porównuje homoseksualizm do choroby alkoholowej.

Cytuj:
Działaczka pro life Kaja Godek kolejny raz naraziła się osobom homoseksualnym po swojej wypowiedzi w mediach społecznościowych.

Kilka dni temu Godek została zablokowana przez administratorów portalu Twitter po tym, jak napisała, że homoseksualizm to zboczenie. Teraz została odblokowana i na nowo chwali się swoimi brakiem szacunku do mniejszości seksualnych, po którym kolejny raz może mieć problemy w serwisie internetowym.


Kaja Godek
@GodekKaja
Co to za pytanie, co zrobisz jak Twoje dziecko zostanie gejem?

A co zrobisz, jak zostanie alkoholikiem, narkomanem, przestępcą? Zło jest złem, także jeśli jest udziałem osoby bliskiej. Przed złem trzeba dziecko chronić i nigdy nie mówić, że jest dobrem


Obrazek

I ja mam być grzeczny i szanować taką osobę? A wiadomo, że takich w tym biednym kraju jest więcej. Bo co, bo ona jest obrończynią tzw tradycji? I co, ma prawo obrażać innych? Ja mam to tolerować, znosić? Kurwa, w imię czego? A w pizdu...............

_________________
Aby długo i szczęśliwie żyć, oddychaj przez nos i miej zamknięte usta.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 13 cze 2019, 20:49 
Offline

Rejestracja: 02 wrz 2014, 17:32
Posty: 8006
LGBetowcy jeszcze nie pozwali tego piździska?
Niech się boją dalej głupki i pozwalają jeździć na sobie byle szmacie.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 13 cze 2019, 21:10 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 wrz 2014, 17:33
Posty: 9999
No skoro takim skrótem się określają to faktycznie mądrzy nie są.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 3495 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 287, 288, 289, 290, 291, 292, 293 ... 350  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 55 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group