forum.nie.com.pl

Forum Tygodnika Nie
Dzisiaj jest 23 kwie 2024, 8:06

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 3496 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 40, 41, 42, 43, 44, 45, 46 ... 350  Następna
Autor Wiadomość
Post: 14 paź 2016, 18:48 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 wrz 2014, 19:22
Posty: 14868
Lokalizacja: Nad Bałtykiem
Głupich nie sieją.
Ale, w sumie, żal głupca.

Tylko cud może mnie uchronić od bankructwa – mówi M., krakowski przedsiębiorca., który karmił pielgrzymów podczas Światowych Dni Młodzieży w Krakowie. Jak się okazuje, za darmo.

http://m.newsweek.pl/polska/swiatowe-dn ... 681,1.html


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 14 paź 2016, 20:01 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 wrz 2014, 6:48
Posty: 411
Żal to mi siebie czyli podatników którzy na ten cud będą musieli się złożyć.

_________________
Do końca świata doprowadzi wojna o to jak on powstał.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 18 paź 2016, 13:44 
Może zamiast o Caracalach i CETA warto porozmawiać o godności?
Bezwarunkowy Dochód Podstawowy - mrzonki, czy zwykła decyzja polityczna mająca utrzymac ten kraj w biedzie i patologii ?
Tęgie głowy liczą i wyliczyli, że to decyzja polityczna nie ekonomiczna.

Cytuj:
Przede wszystkim dlatego, że każdy człowiek ma przyrodzoną godność i związane z nią prawo do życia w warunkach odpowiadających tej godności. Powszechny dochód obywatelski można uzasadnić, opierając się na Powszechnej Deklaracji Praw Człowieka, Europejskiej Karcie Społecznej lub Karcie Praw Podstawowych UE. We wszystkich tych dokumentach, ratyfikowanych przez Polskę, sformułowano prawo do zabezpieczenia społecznego. Po to mamy w kapitalizmie politykę społeczną, aby zapewnić każdemu zabezpieczenie w razie wystąpienia tzw. ryzyk socjalnych: starości, choroby itp. Jednak w praktyce ona sama naraża godność na szwank. Państwowa pomoc społeczna jest warunkowa, adresowana – należy spełnić odpowiednie kryteria, głównie dochodowe, by uzyskać świadczenia pieniężne. Trzeba się o nie starać, dowodząc, że jest się biednym, niezdolnym do pracy. Trzeba wpuszczać do domu pracownika socjalnego, który sprawdza sytuację i decyduje, czy pieniądze faktycznie nam się należą. Ale i tak urzędnik, który działa w ramach obowiązującego prawa i musi się do niego stosować, uderza w naszą godność znacznie mniej niż dobroczyńcy prywatni, których można tylko poprosić o pomoc, a oni – według własnego uznania – decydują, czy jej udzielić. Od ich rozstrzygnięcia nie przysługuje żadna możliwość odwołania. Do tego wszystkiego dochodzi jeszcze stygmatyzacja w otoczeniu – pobierasz świadczenia, korzystasz z dobroczynności, więc nie radzisz sobie, jesteś nieudacznikiem.

http://www.tygodnikprzeglad.pl/tysiac-z ... a-kazdego/


Na górę
  
 
Post: 18 paź 2016, 15:20 
polar pisze:
Cytuj:
każdy człowiek ma przyrodzoną godność


Gdzie człowiek ma przyrodzenie, to wiem, ale zabij Pan, Panie Polar, a nie powiem gdzie ma przyrodzoną godność, bo nie wiem i dlatego bardzo liczę na Pana, że wskaże mi, to zacne miejsce w człowieku, w którym owa przyrodzona godność się znajduje. Zapewne, Pański socjaldemokratyczny intelekt potrafi wskazać miejsce przyrodzonej godności, gdyby jednak pojawiły się jakie intelektualne problemy, to zawsze może Pan poprosić proboszcza swojej parafii o korepetycje.

Adam Barycki


Na górę
  
 
Post: 18 paź 2016, 15:52 
Widzicie Barycki jacy Wy durni jesteście, mimo tej całej Waszej inteligenckiej gadki.
Do PiS-u to Wy na piatą zmianę nie pasujecie, jezeli oczywiście wiecie co to jest piąta zmiana i macie jako takie pojęcie o terminologi proletariackiej. Przerosło poskładać do kupy dwa wyraźne fakty. Przerosło Barycki... ;) A tak się prężymy, nunu...
Obietnica Dochodu wspierana przez Tygodnik co może oznaczać? No Barycki, wytężcie te swoje białe komórki ( o szarych nie ma mowy ).
Oznacza zwyciestwo PiS-u w następnych i następnych i następnych wyborach. A Wy se jedynie na niszowym forum możecie popierdolić.
O nadejściu drogą naturalną marksizmu z komunizmem do kupy. Do kupy jedynie.


Na górę
  
 
Post: 18 paź 2016, 17:06 
Offline

Rejestracja: 02 wrz 2014, 20:57
Posty: 1927
Polar , do wyborów jeszcze trochę , a dochód minimalny , to OBIETNICA na następne wybory , która ma zagwarantowac ich wygranie ...
W najlepszym wypadku jakiekolwiek decyzje wiążące podjęte zostaną na pół roku przed wyborami .
cel-oczywiście , ten sam


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 18 paź 2016, 17:16 
kanakk pisze:
to OBIETNICA na następne wybory , która ma zagwarantowac ich wygranie ...

Przecież to napisałem. Będą mamić minimalną, a jak sondaże będą chujowe do wyciągną Dochód Podstawowy.
polar pisze:
Oznacza zwyciestwo PiS-u w następnych i następnych i następnych wyborach.


Na górę
  
 
Post: 18 paź 2016, 17:19 
Offline

Rejestracja: 02 wrz 2014, 20:57
Posty: 1927
polar pisze:
kanakk pisze:
to OBIETNICA na następne wybory , która ma zagwarantowac ich wygranie ...

Przecież to napisałem. Będą mamić minimalną, a jak sondaże będą chujowe do wyciągną Dochód Podstawowy.
polar pisze:
Oznacza zwyciestwo PiS-u w następnych i następnych i następnych wyborach.



mam jedynie nadzieje , ze pojebane 50 % co nie głosowało wcale , tym razem pójdzie i zagłosuje . włściwie .


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 18 paź 2016, 17:28 
kanakk pisze:
mam jedynie nadzieje , ze pojebane 50 % co nie głosowało wcale , tym razem pójdzie i zagłosuje . włściwie .


A co to znaczy właściwie? Na SLD? :shock:


Na górę
  
 
Post: 18 paź 2016, 17:42 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 wrz 2014, 2:49
Posty: 7256
Lokalizacja: warmińsko-mazurskie
kanakk pisze:
polar pisze:
kanakk pisze:
to OBIETNICA na następne wybory , która ma zagwarantowac ich wygranie ...

Przecież to napisałem. Będą mamić minimalną, a jak sondaże będą chujowe do wyciągną Dochód Podstawowy.
polar pisze:
Oznacza zwyciestwo PiS-u w następnych i następnych i następnych wyborach.



mam jedynie nadzieje , ze pojebane 50 % co nie głosowało wcale , tym razem pójdzie i zagłosuje . włściwie .


Te 50% musi się Włodku przekonać na własnej dupie co do rzondóf dobrej zmiany i PiS-lamu aby poszło dopiero po rozum do głowy. Ale pewnie i tak zagłosujom w najlepszym przypadku na PO-jebóf i PSL-kurwiszcze. LSD nie ma tu racji bytu po załatwieniu go rok temu przez kanclerza Millera.

_________________
***** ***


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 3496 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 40, 41, 42, 43, 44, 45, 46 ... 350  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 83 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group