forum.nie.com.pl

Forum Tygodnika Nie
Dzisiaj jest 23 kwie 2024, 15:58

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 3496 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 331, 332, 333, 334, 335, 336, 337 ... 350  Następna
Autor Wiadomość
Post: 03 paź 2019, 13:37 
Komandor pisze:
Prawa dla LGBT, walka z kościołem (wiarą), wolność słowa itp. są ważne ale dotyczą w sumie garstki ludzi.
A w demokracji nie wygrywa garstka lecz większość.

Tak, są ważne dla garstki myślących, a wygrywa bezrozumna tłuszcza, której ubogie zasoby intelektualne
nie pozwalają zrozumieć wpływu np. finansowania szamańskich praktyk, na kondycje służby zdrowia.

Blisko 20000000000 zł! (tak wygląda zapis 20 mld) kosztuje budżet ta "nieistotna" rzecz, jaka jest tzw wiara.
Ile oddziałów położniczych można sfinansować? Ile uratować chorych na raka? Nie, tego owa większość nie ogarnia.

Czy zatem należy się identyfikować z tępym motłochem dlatego tylko, że jest większością? Niech kol Komandor się
identyfikuje. Ja wolę sam nawet pozostać rozumny, pośród bezmózgich zombie otumanionych pińcetplusem.

A prawa jednostki? Kol. poczeka, skończą z pedałami i wezmą za dupy emerytowanych komandorów. To będzie dziki wrzask!


Na górę
  
 
Post: 03 paź 2019, 13:48 
Komandor pisze:
A ja uważam, że dobrze i ładnym językiem napisane.
Kto tego nie rozumie nigdy nie pojmie czemu europejska opcja "wolności i demokracji" przegrała. I jak dalej rozumieć nie będzie to będzie przegrywała kolejne wybory i kolejne... i kolejne.
Prawa dla LGBT, walka z kościołem (wiarą), wolność słowa itp. są ważne ale dotyczą w sumie garstki ludzi. A w demokracji nie wygrywa garstka lecz większość.
I można je nieść na sztandarach i wcielać w życie ale niejako przy okazji tego co ważne. Nie mogą być traktowane jako główny motyw czy też cel.
Państwo, społeczeństwo i jego struktury nie powstało dla realizacji nawet najbardziej szczytnych ideałów tylko aby zapewnić w większym stopniu niż jest to wstanie uczynić pojedynczy człowiek, klan rodzinny, horda byt i bezpieczeństwo.
I zapewniły. Bo jednak te hordy, plemiona , społeczeństwa bez wyraźnych struktur i instytucji z nimi przegrały.
Dziwienie się w tej sytuacji dlaczego przegrałem, przecież jestem taki piękny, mądry i mam takie piękne ideały świadczy zwyczajnie o intelektualnej niemocy. Albo ślepocie. Zbudowaniu sobie mentalnej bariery od której jak od ściany odbija się niewygodna prawda.



J ateż nie mówię, że brzydko i nieładnie, tylko se rozważam czego wolę ( kogo) słuchać. Wypadło mi na Okrasę. Lubię kuchnię. Zwyczajną. Politycznej nie znoszę. Nigdy się nie udzielałem politycznie a w kuchni i owszem. Polityka mnie mierzi. Jasne- zyję tu i teraz ale na starość nie wariuję. Mój czas w latach 80 minął. Teraz zapaleńcy nowi są potrzebni. Ja konsumuję owoce. Żywota mojego dla ścisłości.
Jak sobie pościelesz tak będziesz miał pościelone. :)


Na górę
  
 
Post: 03 paź 2019, 14:45 
Przymuszający do zastanowienia cytat Polara z
https://publicystyka.ngo.pl/samym-chleb ... on-okraski
i cztery komentarze - jak różne. Życie
Cytuj:
Uparcie i skrycie
Och życie kocham cię, kocham cię,
Kocham cię nad życie
Jem jabłko winne
I myślę "ech, ty życie łez mych winne,
Nie zamienię cię na inne"

https://www.youtube.com/watch?v=dhX9P1EVR8Y


Na górę
  
 
Post: 03 paź 2019, 14:48 
Offline

Rejestracja: 11 gru 2018, 16:59
Posty: 4689
20 miliardów? Wirnik opamiętaj się nieco. Bez kozery powiem 200.

A teraz czy mógłbyś wyszczególnić?

Bo mnie tak jakoś się wydaje, że Wy macie jedno lekarstwo i na sile naciągacie fakty jak stringi anorektyczki na grubą dupę.

_________________
Obrazek


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 03 paź 2019, 14:50 
Cytuj:
Jak sobie pościelesz tak będziesz miał pościelone. :)

Cytuj:
Tak, są ważne dla garstki myślących, a wygrywa bezrozumna tłuszcza, której ubogie zasoby intelektualne


No. Zabrakło jeszcze przypływu który podnosi wszystkie łodzie i mamy komplecik liberalnych dogmatów.
Dlatego właśnie PiS będzie rządził baaaardzo długo.


Na górę
  
 
Post: 03 paź 2019, 17:08 
Komandor pisze:
20 miliardów? Wirnik opamiętaj się nieco. Bez kozery powiem 200.

A teraz czy mógłbyś wyszczególnić?

Bo mnie tak jakoś się wydaje,


Wydaje się Ciebie...

Dotacja celowa z budżetu - 1 mld 980 mln.
Dopłaty rolne z Unii - 1 mld
Fundusz kościelny - 160 mln.
Zwolnienia podatkowe os. praw. - 3 mld
Straty podatkowe - 5 mld
Darowizny, odliczenia od dochodu - 1 mld 200 mln
Katecheci, kapelani, dotacje Sp. Sk. Pan. - 1 mld
Opłaty cmentarne, taca, śluby itp. - 6 mld.

Ostrożny szacunek, bo jak się niedawno dowiedzieliśmy,
każde ministerstwo przekazuje we własnym zakresie
miliony, np. Min. Zdr. przesunęło 3 mln przeznaczone na
profilaktykę onkologiczną do kieszeni Rydzola.

Wszystko to na armię zboczonych degeneratów,
ale wg Ciebie to nieistotne szczegóły, prawda?

PS
Gdybyś chciał zapałkę dzielić i wytykać mi pomyłkę o
milion, czy nawet miliard, to daruj sobie i kalkulatorowi.

Straty podatkowe - gdybyś pytał, to np. darowizna przez
gminę wartej kilka milionów ziemi z 98% bonifikatą, a
następnie odsprzedanie jej deweloperowi za 100% wartości.
Strata jest w braku należnego podatku od takich transakcji,
których są tysiące i strata przez gminę 98% wartości gruntu.

Itp, itd.


Na górę
  
 
Post: 03 paź 2019, 20:52 
Offline

Rejestracja: 11 gru 2018, 16:59
Posty: 4689
Cytuj:
Opłaty cmentarne, taca, śluby itp. - 6 mld.

A to z budżetu? Nie wiedziałem...

Straty podatkowe to chyba dwa razy liczysz by więcej wyszło. Bo w tym się mieszczą własnie zwolnienia podatkowe os. prawnych i od tych darowizn itd. Katechetów też dwa razy bo oni, a raczej koszty nauczania religii, mieszczą się w punkcie pierwszym tej Twojej wyliczanki.

Darowizny Sp. Sk. Państwa chociaż państwowych to też nie budżet państwa, a o nim pisałeś (z budżetu).One działają na podstawie przepisów o spółkach nie budżetowych. Nie wchodzą nawet w sektor finansów publicznych. Samorządowe sprzedawanie gruntu i inne dotacje też nie. To pieniądze publiczne jak najbardziej ale nie budżet państwa. Darowizny osób fizycznych tym bardziej. Nawet nie publiczne. Chociaż strata jest. ale się mieści w stratach w podatku. Podobnie zresztą jak darowizny rodziców na rzecz dzieci ale też i organizacji użytku publicznego (pozarządowych). Nawet wspieranie feminizmu i ekologi generuje straty w podatku bo możesz odpisać do 6% od dochodu. Zwolnienia podatkowe dla wielkiego zagranicznego biznesu też je generują.

Ale OK. Nie bronie KrK i jego korzyści czerpanych z pieniędzy publicznych. Pisząc o walce z kościołem i wiarą pisałem o bezmyślnych działaniach jak kiedyś paru debili z RP czy tych z durszlakiem na głowie. Obrażanie ludzi i ranienie ich uczuć, nawet się jak ich nie podzielamy, to nie walka o świeckość państwa i zaprzestanie dotowania kościoła.
I trzeba być kompletnym debilem aby liczyć na sukces wyborczy w społeczeństwie przynajmniej w 70% mniej lub bardziej wierzącym. Albo tajnym agentem PiS grającym na jego sukces. Bo nawet ci nienachalnie wierzący, nie chodzący do kościoła, antyklerykalni jak im pojedziesz parodią mszy, chujem na krzyżu, czy nazwiesz święte dla nich symbole lub obrazy bohomazami (pomijając już, że nawet uświęcony ma swoją wartość historyczną) się od Ciebie (od nas) odwrócą.

Pytałeś wcześniej tu dramatycznie ile by za o było szpitali? No dużo. Tylko byś wybudował i by puste stały. bo lekarzy nie ma. Nie ma średniego personelu medycznego. A tego się w rok nawet 4 lata nie nadrobi. A czy to wina PiS? No pewnie po części tak. Ale bardziej liberałów a kamaryli obecnego PO i opozycji. To oni ograniczali ilość miejsc na uczelniach medycznych, to oni jako receptę na oddłużenie i poprawę finansów szpitali mieli cięcia w zatrudnieniu gdzie wypychali z zawodu pielęgniarki, laborantów, techników radiologi itp, a nawet salowe i sprzątaczki. To im w chorych łbach się ubzdurało ze każda pielęgniarka ma mieć wyższe wykształcenie, podobnie laborant czyli teraz diagnosta. I zaprzestali szkolenia zawodowego tych grup zawodowych na poziomie średnim i policealnym. Bo niby przepisy UE. Co akurat gówna prawda bo zapytaj się jak jest np w Anglii.
W USA funkcjonuje coś na kształt naszego dawnego studium pomaturalnego. Daje associate degree. W Anglii, Danii jest podobnie. W Dani do tzw "Erhvervsakademiuddannelser" na nasze to chyba Akademicki Stopień zawodowy inaczej dyplomowany ktoś tam (np geodeta, laborant), W Norwegii też podobnie - Høgskolekandidat ale oni w UE nie są. Ale nie u nas. Bo nam oczywiście musiało odbić i doszliśmy do wniosku, że do podcierania dupy (pielęgnacji chorego) czy grzebania w kupie musi być licencjat a najlepiej magister. Nie kpię w pielęgniarek czy laborantek teraz. Sam w domu jedną z nich mam. I bym nie śmiał. Ale od tego własnie, pielęgnacji wywodzi się ten zawód czy powołanie. Nie ogranicza się już tylko do tego ale to nie oznacza, że wszystkie pielęgniarki, diagności muszą mieć wyższe.
A ze wypychali z zawodu to bardzo dobrze pamiętam. ponoć za dużo mieliśmy. Zwalnialiśmy i ograniczyliśmy szkolenie. Zamknięto licea medyczne, szkoły pomaturalne.
W szpitalu w Helu kiedyś etatowo było ok 100 osób. Z czego około 20 lekarzy. Do tego, na dyżury dochodzili lekarze z jednostek. Kolejnych dziesięciu. Ile zostało po usamodzielnieniu szpitala i przekształcenia w SPZOZ? Ze 40 osób w tym nie wiem czy 10 lekarzy (na stale, etat - kontrakt). A dodatkowo nowy odział otwarli - rehabilitację.

A ty coś o budowie szpitali. tego burdelu co zrobiono przez lata w tym przez 8 lat rządów PO nie nadrobisz w ciągu jednej kadencji.
Każdy kto o tym opowiada jak to po wyborach naprawi, kłamie.. i to bezczelnie.

Po to robota na co najmniej 8-10 lat w przypadku lekarza. 6 lat szkoły i min. dwa na specjalizacje.

A teraz o wolności w kontekście lekarzy. To drogie studia, droższe od innych znacznie. Od humanistycznych bzdet jak setki odmian politologi, dziennikarstwa, zarządzania, marketingu itp wielokrotnie. Płaci za to państwo i bokami robi. Dlatego Twój idol Tusku limity obcinał. Może by więc tak czas przywrócić obowiązek pracy po ukończeniu? Np przez 3 lata po szkole i 2 po specjalizacji.
I nie wiem czy taki powrót do komuny. W końcu i na zachodzie jak dostaniesz stypendium od państwa (np wojska, gminy( czy korporacji to musisz potem odpracować. U nas firmy już dawno to robią. Albo zwrócić kasę. To wolny kraj :P

_________________
Obrazek


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 03 paź 2019, 21:48 
Komandor pisze:
Dlatego Twój idol Tusku


Szkoda czasu na dyskusje z idiotą.
Typowy trep.


Na górę
  
 
Post: 03 paź 2019, 21:58 
Offline

Rejestracja: 11 gru 2018, 16:59
Posty: 4689
Co za samokrytyka!
ale masz rację.

_________________
Obrazek


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 04 paź 2019, 8:05 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 wrz 2014, 14:41
Posty: 2026
Moim zdaniem WLR ma rację. Trzeba oddzielić wydatki państwa na studia medyczne od darowizn np. na Rydzyjko.
WIR nie wspomniał o bezkarności owej dobrze opłacanej kasty, jednak ludek z nad Wisły jest pod pantoflem tej struktury mafijnej.
Dlatego wygrać z ową "strukturą" można tylko z większością w parlamencie i bez rozgłosu. Oficjalna walka w obecnym stanie umysłowym elektoratu to strzał we własne kolano.
Lewica kolejny raz popełnia ten sam błąd, pierdyczą o wolnościach obronie marszów tęczowych, a zapominają o ludziach, zapominają o mentalności polskiego elektoratu.
PiS odrobił lekcję, dał ludowi pieniądze i zapewnia igrzyska, udowadnia, że cham i prostak może wszystko. Skandują - idź z nami też możesz być "Suskim"-.
Teraz w modzie jest być agresywnym ćwierć idiotom oglądającym "bigbradera".


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 3496 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 331, 332, 333, 334, 335, 336, 337 ... 350  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 77 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
cron
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group