forum.nie.com.pl

Forum Tygodnika Nie
Dzisiaj jest 29 mar 2024, 10:59

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 3495 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 300, 301, 302, 303, 304, 305, 306 ... 350  Następna
Autor Wiadomość
Post: 25 cze 2019, 21:05 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 wrz 2014, 20:43
Posty: 6010
Boruch pisze:
kowalew pisze:
Ten etap zakończył się słynną rozmową na molo w Sopocie w 2013, na której prawdopodobnie ustalono jak utrzeć nosa wstrętnemu Kaczorowi. Wynikiem było rozdzielenia obchodów w Katyniu na dwie osobne imprezy.


Panie kowalew czy Pan na poważnie tak? :roll:



Oczywiście że tak. A później był już tylko wybuch w samolocie.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 25 cze 2019, 21:13 
Offline

Rejestracja: 11 gru 2018, 16:59
Posty: 4687
Miałem sobie powoli sam dać spokój z forum bo zapisywałem się na FoNIE a wyszło, że trafiłem na lustrzane odbicie Frondy.
Np ale skoro Pan Boruch mnie wygania to przecież nie pójdę. Nie dam mu tej satysfakcji.
No i będę się musiał z Wami męczyć a Wy ze mną. Przykro mi. :cry:

_________________
Obrazek


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 25 cze 2019, 22:27 
Offline

Rejestracja: 22 wrz 2014, 17:53
Posty: 10656
Lokalizacja: Czestochowa.
Ja pozwolę sobie jedynie przypomnieć, że masz obowiązek pisać i wklejać same ciekawe foty oraz opisywać co ciekawsze przygody związane z żeglowaniem. I nie kręć...... :D


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 25 cze 2019, 23:56 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 wrz 2014, 17:33
Posty: 9999
IroB pisze:
kowalew pisze:
Boruch pisze:
Kto żyje w tym kraju parędziesiąt lat, a szczególnie obserwował Polskę po 89 r ten wie kto rozpoczął wojnę Polsko - Polską. I coś co dziś nazywamy terminem "mowa nienawiści".Nikt nam oczu nie zamydli. To są środowiska konserwatywne, dawne PC, Kaczyńscy Lech i Jarosław, dzisiejsza ferajna PiSu, Macierewicz, Rydzyk i jego środowisko.----
Przypomnę.
Przed 2005 rokiem PO i PIS rąsia w rąsie waliła jak w bęben w rządzące SLD. Przed wyborami parlamentarnymi karmiono nas pełną między nimi zgodą i prawdopodobną koalicją rządową tych dwóch gangów. Szydło wylazło z worka po przegranym przez "prezydenta z Gdańska" pojedynku z Lechem Kaczyńskim.
-Błękitne Marsze
- transparenty z polowania z bronią na kaczki
-nawoływanie do nieposłuszeństwa obywatelskiego, niepłacenia podatków
-Uratuj kraj. Zabierz babci dowód
- dorzynanie watahy
- ślepy snajper (z Gruzji)
Ten etap zakończył się słynną rozmową na molo w Sopocie w 2013, na której prawdopodobnie ustalono jak utrzeć nosa wstrętnemu Kaczorowi. Wynikiem było rozdzielenia obchodów w Katyniu na dwie osobne imprezy. Zła wola rządzącej już wówczas odpowiednimi służbami PO, doprowadziła do koszmarnych zaniedbań w zabezpieczeniu tej "wycieczki" co w połączeniu z niefrasobliwym i równie nieodpowiedzialnym postępowaniem otoczenia Lecha Kaczyńskiego doprowadziło do niespotykanej w dziejach świata katastrofy. Katastrofy która ośmieszyła nasz kraj i rozpaliła na dobre kolejną rundę rozgrywek pseudoelit przy korycie. To był przełomowy moment, teraz poszło już lekko z górki. Daliśmy się jako naród wciągnąć w tą rozgrywkę która całkowicie pochłonęła i skłóciła znaczącą nas część.
Podziały kłótnie na tym forum to pikuś, one występują już w rodzinach, małżeństwach. Pakujemy się w poważne kłopoty.

powrot do przeszlosci, rozmowa z 2013 doprowadzila do podzialu imprezowania w 2010 i ta wycieczka sie poszla pierdolic czy moze folksdojcz czegos nie zrozumial?


To drobna pomyłka, o tej rozmowie z 2009 r każdy raczej słyszał, możliwe że było jak Pan Kowlew napisał ale nie sądzę, wizyty zostały rozdzielone z powodu chorych ambicji obu "polityków"
A katastrofa wydarzyła się z powodu pychy, bylejakości i nieliczenia się z niczym, nie była zresztą pierwsza, ani jedyna.
Podobne zdarzały się co chwila, nigdy z resztą nie ustały mimo właściwie braku lotnictwa wojskowego.
Ciekawsze jest co innego, to co Sikorski mówił a później się wycofywał.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 26 cze 2019, 7:18 
wezyr pisze:
Oczywiście że tak. A później był już tylko wybuch w samolocie.


Spowodowany fermentacją drożdży w samolotowej zenzie.


Na górę
  
 
Post: 26 cze 2019, 7:26 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 wrz 2014, 20:43
Posty: 6010
polar pisze:
wezyr pisze:
Oczywiście że tak. A później był już tylko wybuch w samolocie.


Spowodowany fermentacją drożdży w samolotowej zenzie.




Prędzej ktoś chciał heftnąć i iskra poszła na pierdy. Tak musiało być.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 26 cze 2019, 7:31 
Pantryglodytes pisze:

To drobna pomyłka, o tej rozmowie z 2009 r każdy raczej słyszał, możliwe że było jak Pan Kowlew napisał ale nie sądzę, wizyty zostały rozdzielone z powodu chorych ambicji obu "polityków"
A katastrofa wydarzyła się z powodu pychy, bylejakości i nieliczenia się z niczym, nie była zresztą pierwsza, ani jedyna.
Podobne zdarzały się co chwila, nigdy z resztą nie ustały mimo właściwie braku lotnictwa wojskowego.
Ciekawsze jest co innego, to co Sikorski mówił a później się wycofywał.


Dokładnie. Dokładnie myślę o tych zdarzeniach właśnie tak jak Pan. Mimo iż z wzmianką o spotkaniu na molo 1 września 2009r złośliwie przypisałem prawdopodobną złośliwość Tuska we wzajemnych rozgrywkach z Kaczyńskimi. I przy okazji wmieszałem w to Putina. Tusk jest uznawany za dobrego kopacza piłki nożnej jak i swoich przeciwników po kostkach.
Tym samym częściowo odpowiedziałem chyba na zdziwienie Pana Borucha

Boruch pisze:
kowalew pisze:
Ten etap zakończył się słynną rozmową na molo w Sopocie w 2013, na której prawdopodobnie ustalono jak utrzeć nosa wstrętnemu Kaczorowi. Wynikiem było rozdzielenia obchodów w Katyniu na dwie osobne imprezy.


Panie kowalew czy Pan na poważnie tak? :roll:


Na wszelki wypadek jednak dokładniej to wyjaśnię.
Panie Boruch.
Użyłem słowa <słynną> w tym sensie, że po katastrofie, o tej rozmowie było bardzo głośno, były na ten temat pytania do samego premiera Tuska . I oczywiście towarzyszyły temu różne spekulacje.
Temat zapomniany, ale ostatnio właśnie odgrzany, 23 kwietnia br w trakcie zeznania Tuska przed Sądem Okręgowym w Warszawie. Tusk zeznawał w nim jako świadek w procesie w sprawie niedopełnienia obowiązków przy organizacji przelotu Lecha Kaczyńskiego do Katynia przez m.in. Tomasza Arabskiego, ówczesnego szefa kancelarii premiera.
W trakcie przesłuchania Tusk był pytany o szczegóły tego spotkania.
Oczywiście nic się nie wyjaśniło - rozmawiali bez tłumacza w trzech językach o jogingu i pogodzie.
Ale wracając do tego co chcę wyraźnie i poważnie wyjaśnić.
Ja też nie jestem pozbawiony emocjonalnego stosunku do tego co się stało w Smoleńsku i dodatkowo tego co się dzieje obecnie na tym forum. Więc w swojej złośliwości o wojnach na górze i rozmów Polaka z Polakiem napisałem <prawdopodobnie ustalono.......>. Naprawdę zaś nie wiemy o czym rozmawiali panowie, wiadomo jednak że ponad rok przed katastrofą rozpoczęły się rozmowy między naszymi urzędami, urzędnikami i rosyjskimi w sprawie wspólnych obchodów 70 rocznicy masakry katyńskiej. I właśnie 1 września 2009r pojawiła się w tej kwestii osoba ówczesnego premiera Putina.

Cytat z 5 lutego 2010r. https://www.polityka.pl/tygodnikpolityka/kraj/1502899,1,kulisy-planowanego-spotkania-tusk-putin-w-katyniu.read
Cytuj:
Grzegorz Rzeczkowski -Polityka(dop.wł)
Jak w ogóle doszło do tego, że premier Rosji zdecydował się wziąć udział w uroczystościach w Katyniu?

Andrzej Przewoźnik - sekretarz generalny Rady Ochrony Pamięci Walk i Męczeństwa (dop.wł)
Sprawa wspólnych, polsko-rosyjskich uroczystości upamiętniających 70 rocznicę Zbrodni Katyńskiej pojawiała się w ciągu minionych 12 miesięcy wielokrotnie, przy okazji różnych spotkań i rozmów z partnerami rosyjskimi. Była tematem rozmów podczas spotkania premierów Donalda Tuska i Władimira Putina 1 września ubiegłego roku w Sopocie, przy okazji uroczystości na Westerplatte, upamiętniających 70 rocznicę wybuchu drugiej wojny światowej.


W dniu 3 lutego 2010 premier Tusk w rozmowie telefonicznej z premierem Putinem otrzymał od niego ustne zaproszenie do wspólnych obchodów rocznicy tej zbrodni i zaproszenie to przyjął.

A jednocześnie 20 lutego ambasador Rosji Grinin udzielając wywiadu TVP rżnął głupa mówiąc, że ambasada nic nie wie o planowanych obchodach w Katyniu z udziałem Prezydenta Kaczyńskiego.
Wniosek...... Putin z Tuskiem ustalili sobie że spotkają się w Katyniu, a owszem, ale po co im do tego potrzebny Kaczyński? Dobra, przerywam bo zaczynają ponosić mnie emocje.

I bardzo poważnie chcę oświadczyć, że do tej katastrofy doszło (moim zdaniem) w wyniku szkodliwej, niszczącej nasz kraj rywalizacji rządzących z opozycją PO-PIS. Niezależnie co na boku mogli mataczyć, bo mataczą non-stop nieprzyjaźni nam "obcy".
Powtórzę to co napisałem poprzednio

Cytuj:
Zła wola rządzącej już wówczas odpowiednimi służbami PO, doprowadziła do koszmarnych zaniedbań w zabezpieczeniu tej "wycieczki" co w połączeniu z niefrasobliwym i równie nieodpowiedzialnym postępowaniem otoczenia Lecha Kaczyńskiego doprowadziło do niespotykanej w dziejach świata katastrofy.

I to by było na tyle.
------------------------------------------------------------
Przy okazji.
Do Panów Wezyra i IroBa
Tym powyższym tekstem (jak i również poprzednim pod warunkiem uważnego przeczytania) wyjaśniłem moje stanowisko w sprawie Smoleńska i powinno ono być zrozumiałe dla statystycznie średnio inteligentnego człowieka. Proszę nie wciskać w moje wypowiedzi (bo nie życzę tego sobie) swoich o nich interpretacji w postaci wybuchów, sztucznej mgły itp. Żartować z tragedii mojego staczającego się państwa możecie sobie we własnym gronie. Nie życzę sobie żeby mnie w to mieszać. I ostrzegam że będę to egzekwował wykorzystując dostępne mi środki.

--------------------------------------------------------------

PS.Panie Boruch. Chyba wystarczająco odpowiedziałem na Pana pytanie dotyczące dwóch moich zdań z poprzedniego komentarza. Ośmielam się jednakowoż spytać o Pana opinię do zasadniczej, tej większej-pozostałej części tegoż komentarza. Była to bowiem moja polemiczna odpowiedź na Pana jednostronny zarzut początków zjawiska pt mowa nienawiści.


Na górę
  
 
Post: 26 cze 2019, 8:15 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 lip 2016, 18:59
Posty: 17117
Komandor pisze:
Miałem sobie powoli sam dać spokój z forum bo zapisywałem się na FoNIE a wyszło, że trafiłem na lustrzane odbicie Frondy.
Np ale skoro Pan Boruch mnie wygania to przecież nie pójdę. Nie dam mu tej satysfakcji.
No i będę się musiał z Wami męczyć a Wy ze mną. Przykro mi. :cry:


Panie Komandor - gdzie Pan to stwierdził, że ja Pana wyganiam z fo? Nigdy tego nie napisałem. To "ić Pan stąd....." było moją dezaprobatą do tego co Pan pisze w pewnym rozprawianym przez nas temacie. Pan oczywiście może się z tym nie zgodzić i mieć swoje zdanie. Gdziesz bym ja Pana miał wyganiać z fo. No bój się pan buka?

_________________
Aby długo i szczęśliwie żyć, oddychaj przez nos i miej zamknięte usta.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 26 cze 2019, 8:30 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 lip 2016, 18:59
Posty: 17117
Cytuj:
Po raz któryś z kolei zaostrzamy prawo karne, a mamy zamordowaną 10-letnią i 9-miesięczną dziewczynkę - zauważyła w "Rozmowie Piaseckiego" Monika Płatek, karnistka z Instytutu Prawa Karnego na Uniwersytecie Warszawskim, odnosząc się do zabójstw w Mrowinach i Olecku. Jej zdaniem nowelizacja Kodeksu karnego, która czeka na podpis prezydenta, zawiera przepisy, które "pod pozorem dbania o nasze bezpieczeństwo, to bezpieczeństwo nam odbierają".


Rząd PiSu uprawia populizm bo tylko to potrafi. Wielokrotnie już to pokazał. Bo gdyby poziom przestępstw, tych najgorszych zależał od surowości kary to wyeliminowalibyśmy już dawno morderstwa. Głowa za głowę. Jednak tak nie jest i nigdy nie będzie. Nie ma znaczenia czy kodeks karny przewiduje karę śmierci dla zbrodniarzy czy nie. Oni są i będą. Pan Ziobro doskonale to wie. Wie też z jakim stanem umysłu ma do czynienia jeżeli chodzi o nasze społeczeństwo. Niestety duzy procent Polaków jest np za przywróceniem nawet kary śmierci. Tak więc każde zaostrzenie kar jest witane brawkami. Ale przecież kara nie może być odwetem. Kara ma spełniać rolę powrotu do wartości. A to czy przestępca odsiadując karę wybierze powrót czy dalej będzie tym samym człowiekiem, kiedy trafiał do więzienia, to już jego wybór. W każdym razie dostaje szansę.

_________________
Aby długo i szczęśliwie żyć, oddychaj przez nos i miej zamknięte usta.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 26 cze 2019, 8:55 
kowalew pisze:

------------------------------------------------------------
Przy okazji.
Do Panów Wezyra i IroBa
Tym powyższym tekstem (jak i również poprzednim pod warunkiem uważnego przeczytania) wyjaśniłem moje stanowisko w sprawie Smoleńska i powinno ono być zrozumiałe dla statystycznie średnio inteligentnego człowieka. Proszę nie wciskać w moje wypowiedzi (bo nie życzę tego sobie) swoich o nich interpretacji w postaci wybuchów, sztucznej mgły itp. Żartować z tragedii mojego staczającego się państwa możecie sobie we własnym gronie. Nie życzę sobie żeby mnie w to mieszać. I ostrzegam że będę to egzekwował wykorzystując dostępne mi środki.

--------------------------------------------------------------


Obrazek


Na górę
  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 3495 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 300, 301, 302, 303, 304, 305, 306 ... 350  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 63 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
cron
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group