forum.nie.com.pl

Forum Tygodnika Nie
Dzisiaj jest 28 mar 2024, 9:14

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 3495 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 132, 133, 134, 135, 136, 137, 138 ... 350  Następna
Autor Wiadomość
Post: 27 paź 2017, 10:51 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 wrz 2014, 17:33
Posty: 9999
maerose pisze:
Dobrze że Bodnarowi nie dali tych 2 milionów.
Mógłby je wykorzystać na rzecz środowisk patologicznych obyczajowo, zdrowotnie i seksualnie


Tu akurat nic by się nie złego nie stało, dałbym mu te dwa miliony, na przenosiny.

Przeniósłbym siedzibę RPO bliżej podopiecznych, gdzieś na odległą prowincję, miejscowym przydałby się, dałby zarobić i doglądnąłby patologii.

W razie poprawy sytuacji miejscowej, od nowa w Polskę. Niech pracuje.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 27 paź 2017, 20:14 
Offline

Rejestracja: 02 wrz 2014, 17:32
Posty: 8006
Cytuj:
To kolejne z cyklu spotkań regionalnych: od listopada 2015 r. Adam Bodnar (pełniący funkcję RPO od 6 września 2015) jeździ po kraju i słucha ludzi. uważa bowiem, że o stanie praw człowieka nie można się dowiadywać tylko z pism wpływających do Biura RPO. Trzeba słuchać i rozmawiać. Dlatego RPO był już w ponad 80 miejscowościach. Nie był jednak jeszcze w Łowiczu.

Jak wygląda takie spotkanie? Siadamy w kręgu i każdy może zabrać głos. Współpracownicy RPO wszystko notują i już w drodze powrotnej do Warszawy sprawy wynikłe ze spotkania są przekazywane specjalistom Biura do realizacji. Jakie to sprawy? Różne. Czasem trzeba sprawdzić przepisy i zwrócić się do właściwego ministra o ich zmianę, czasem trzeba zająć się sprawą uciążliwej inwestycji (linii energetycznej, chlewni), czasem zająć konkretną sprawą osoby z niepełnosprawnością (tu jest lista przykładów, co się udało załatwić).

Cytuj:
Prawda jest też taka, że w każdym regionie Polski problemy są inne.
A kto przychodzi na spotkania z panem, jak pan jeździ po kraju? Wyborcy PiS-u, czy opozycji?
Bardzo często są to ludzie sfrustrowani, pokrzywdzeni, zaniedbani przez państwo, a co najgorsze - bez nadziei na poprawę. O poglądach w ogóle nie rozmawiamy. Niedawno byłem w Łowiczu, przyszło około 15 osób, m.in. trzech oszukanych przedsiębiorców, którzy mają problem z dochodzeniem swoich roszczeń przed sądem. Ktoś inny wyszedł po 8 miesiącach z więzienia i twierdzi, że siedział niesłusznie. Jeszcze inny ma problem z nielegalnym przejęciem gruntu od wujka, który był ubezwłasnowolniony. Czy pan, który trzy lata temu wyszedł z więzienia, gdzie połamano mu żebra, a gdy próbował dochodzić swoich praw, jego sprawa skończyła się prokuratorskim umorzeniem. Wiele różnych historii, dramatów, gdzie poglądy nie mają żadnego znaczenia. A był to tylko Łowicz... Takich podróży po całej Polsce odbywam co najmniej kilkadziesiąt rocznie, staram się dotrzeć do każdego regionu.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 27 paź 2017, 20:37 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 wrz 2014, 17:33
Posty: 9999
maerose pisze:
...
(tu jest lista przykładów, co się udało załatwić)...


Tu, czyli gdzie?


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 28 paź 2017, 9:09 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14 wrz 2014, 1:12
Posty: 6422
Lokalizacja: Mokolodi - Okavango
Obrazek

Jestem bardzo niezależnym i niezawisłym sędzią i całym swoim życiem to pokazałam.
Niejednokrotnie byłam szykanowana przez moje środowisko za moją niezależność i dziś też taka jestem.

_________________
Kobieta mnie bije - nigdy nie należy wierzyć informacjom niezdementowanym.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 28 paź 2017, 9:21 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 lip 2016, 18:59
Posty: 17117
sygnaliści dwaj z instruktorem/ką :lol:

_________________
Aby długo i szczęśliwie żyć, oddychaj przez nos i miej zamknięte usta.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 28 paź 2017, 9:25 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14 wrz 2014, 1:12
Posty: 6422
Lokalizacja: Mokolodi - Okavango
Pantryglodytes pisze:
Tu, czyli gdzie?
Cytuj:
Opieszałe śledztwo w sprawie uszkodzenia twarzy dwóch kobiet nabiera tempa.
Lokatorce przed eksmisją i bez prądu, po interwencji Rzecznika prąd przywrócono.
Śmierć zatrzymanego na komisariacie.
Rzecznik wyjaśnia kolejną interwencję policji.
Interwencja Policji w „Żabce”. Rzecznik bada sprawę.
Mama i jej 8-miesięczny synek zamieszkają w lepszych warunkach.
Niepełnosprawna samotna matka czeka od dwóch lat na mieszkanie komunalne. Rzecznik bada sprawę.
.
.
.
.
Interwencje RPO w sprawach indywidualnych (przykłady)

_________________
Kobieta mnie bije - nigdy nie należy wierzyć informacjom niezdementowanym.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 28 paź 2017, 10:51 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 wrz 2014, 2:49
Posty: 7256
Lokalizacja: warmińsko-mazurskie
Boruch pisze:
sygnaliści dwaj z instruktorem/ką :lol:


Raczej dwa PiS-lamske klony i wiedźma .

_________________
***** ***


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 29 paź 2017, 23:39 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 wrz 2014, 20:59
Posty: 4499
Hieny polują, ale sępy żywią się padliną.

_________________
Ceterum censeo Ukrainem esse Delendam


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 30 paź 2017, 4:18 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 wrz 2014, 2:49
Posty: 7256
Lokalizacja: warmińsko-mazurskie
Ciekawe ilu SB ków i z jakiego stanowiska otrzymywało taką emeryturkę jaką pobiera szczurzyna Antonio , czyli ponad 7000 miesiecznie ? A tak w ogóle to skąd mu się wzięła taka emeryturka gdy za PRL-u stale ponoć siedział w pierdlu (0,7% za rok) , lub bawił się w obalanie legalnej władzy. Czyżby za to władza PRL-u opłacała mu składki w ZUS , bo chyba emeryturka nie z mon-a ?

_________________
***** ***


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 30 paź 2017, 14:09 
Nie martw się o Antoniego.
Pozostali obywatele majom nie łobglondać siem jeno płacić. :shock:
Cytuj:

Według Jerozolimy w obecnej postaci dokument pozbawia prawa do odszkodowania za utracony majątek wielu z tych, którzy przeżyli Holocaust i ich potomków.

W listach, których kopie agencja RIA Novosti otrzymała od rzecznika Knesetu, wyrażono niepokój w związku z niektórymi punktami opracowywanego dokumentu o powszechnej reprywatyzacji, zgodnie z którymi ubiegać się o odszkodowanie mogą tylko obywatele Polski i bezpośredni potomkowie właścicieli.


Ale to PIS zły bo chce Icków krętaczy odciąć od cyca... :lol:


Na górę
  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 3495 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 132, 133, 134, 135, 136, 137, 138 ... 350  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 81 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group