forum.nie.com.pl

Forum Tygodnika Nie
Dzisiaj jest 28 mar 2024, 12:48

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 2662 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 233, 234, 235, 236, 237, 238, 239 ... 267  Następna
Autor Wiadomość
Post: 16 lis 2018, 4:19 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 wrz 2014, 22:22
Posty: 678
Wielki Wezyr pisze:
The National Interest
15 listopada 2018 r

Raport: Ameryka może przegrać wojnę przeciwko Rosji lub Chinom.

Gdyby USA jutro rozpoczęły wojnę z Rosją lub Chinami, armia prawie na pewno poniosła by "decydującą klęskę militarną", tak dalece, że "bezpieczeństwo i dobrobyt" Stanów Zjednoczonych "był by bardziej zagrożony niż kiedykolwiek, Alarmującą nową oceną strategii obrony narodowej Trumpa.

- Raport Task & Purpose, w skład której wchodzi dwupartyjna Komisja Strategii Obrony Narodowej wybrana przez Kongres, sugeruje, że prawdopodobna amerykańska kampania wojskowa przeciwko rosyjskiej armii w Europie lub z Chinami nad wyspą Tajwan przyniosłaby "olbrzymie" straty zarówno personelu wojskowego, jak i ". aktywów kapitałowych "(okrętów, samolotów i innych pojazdów) dla Stanów Zjednoczonych.

- Powód jest prosty: podczas gdy armia amerykańska "erodowała w niebezpiecznym stopniu" od zakończenia zimnej wojny, rosyjskie i chińskie siły zbrojne doszły do ​​rywalizacji z Pentagonem w zdolnościach wcześniej posiadanych wyłącznie przez USA, w tym przeprowadzaniu precyzyjnych ataków, zintegrowanych systemów obrony powietrznej, skrzydlatych i balistycznych pocisków oraz "w zaawansowanej cyber-wojnie i możliwościach anty-satelitarnych".

- W rezultacie Pentagon "stanąłby w obliczu zniechęcających wyzwań w zakresie ustanowienia przewagi powietrznej lub kontroli nad morzem i odzyskania terytorium utraconego na wczesnym etapie konfliktu" - czytamy w raporcie. "Przeciwko wrogowi, wyposażonemu w zaawansowane funkcje przeciwdziałania, ataki na kapitał amerykański - statki, samoloty, czołgi - mogą być ogromne."

- "Przedłużające się, celowe gromadzenie przytłaczającej siły w teatrze, które tradycyjnie było znakiem rozpoznawczym amerykańskiej wojny ekspedycyjnej, byłoby znacznie trudniejsze i kosztowniejsze, jeżeli w ogóle było by możliwe" - dodają autorzy. "Mówiąc wprost, armia amerykańska może przegrać wojnę państwową przeciwko państwu, z którym walczy."

https://nationalinterest.org/blog/buzz/ ... MmBgysAteo


Natioanal Interest to prawicowa tuba propagandowa majaca, moim zdaniem, znajdowac niekonczaca sie ilosc pseudo-dowodow na na poparcie tezy ze budzet wojska nalezy ciagle powiekszac. Czytuje czasem kawalki z National Interest, bo pisza o wojsku/uzbrojeniu, i gdyby wygumkowac glupawe opinie, sugerujace ze nasze wojsko ma kiepskie uzbrojenie, to pozostalaby calkiem dobra informacja na temat amerykanskich sil zbrojnych...


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 16 lis 2018, 8:06 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 lip 2016, 18:59
Posty: 17117
Nie chcę tu za nikim obstawać. To normalne, że przy takim starciu dwóch potęg na jedną przegrani byliby Amerykanie. Choć nie wiadomo jakby było gdyby doszło do prawdziwego starcia, głównie do ostrzału rakietowego głowicami jądrowymi. Należy wziąć pod uwagę, że za USA stoi NATO i tu też znajduje się kilka mniejszych potęg.

Dywagacje takie uważam za bajkopisarstwo, które są bezprzedmiotowe. Równie dobrze mogę napisać, że obca cywilizacja dołożyłaby nam wszystkim w dupę.

Każda armia ma to czym może się pochwalić, czym góruje nad innymi, ale ma też swoje pięty achillesowe. Nasz armia też ma to czym góruje nad innymi. Wiara w pan buka i wyposażeniem do tegoż.

A może chodzi o tą radość, kto dojebie usrajcom? Na tym forum jest wielu takich, którzy maja radość z tego :D Zestawianie dwóch na jednego to w kategoriach rycerskich męskich rywalizacji nie jest po dżentelmeńsku. :mrgreen:

_________________
Aby długo i szczęśliwie żyć, oddychaj przez nos i miej zamknięte usta.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 16 lis 2018, 8:14 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 wrz 2014, 19:22
Posty: 14868
Lokalizacja: Nad Bałtykiem
Tam jest mowa o Rosji lub Chinach.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 16 lis 2018, 8:16 
Offline

Rejestracja: 22 wrz 2014, 17:53
Posty: 10656
Lokalizacja: Czestochowa.
Oj rebe,rebe:
Rycerze to pod Grunwaldem wyginęli..... :roll:
Dzisiaj nawet w tramwaju jej nie uświadczysz.
I dziadek o kulach stoi a studenci i studentki jadące na Politechnikę siedzą wpatrzeni w smarkfony.
O gówniarzach z gimnazjów nawet mi się wspominać nie chce........... :(


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 16 lis 2018, 8:22 
Offline

Rejestracja: 22 wrz 2014, 17:53
Posty: 10656
Lokalizacja: Czestochowa.
Wielki Wezyr pisze:
Tam jest mowa o Rosji lub Chinach.


Osobiście podejrzewam, że w razie gdyby co, - śmiało można założyć, że zarówno Rosja jak i Kitajce
natentychmiast połączyły by siły, by dotychczasowemu hegemonowi do jebać wspólnymi siłami.
I ja nie wiem, czy bym sobie za to nie dał łba obciąć....... :lol:


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 16 lis 2018, 8:36 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 lip 2016, 18:59
Posty: 17117
stary praktyk pisze:
Oj rebe,rebe:
Rycerze to pod Grunwaldem wyginęli..... :roll:
Dzisiaj nawet w tramwaju jej nie uświadczysz.
I dziadek o kulach stoi a studenci i studentki jadące na Politechnikę siedzą wpatrzeni w smarkfony.
O gówniarzach z gimnazjów nawet mi się wspominać nie chce........... :(


To może ja jestem taki chuj, że pamiętam, iż kiedyś tak było, że młody do autobusu wchodził ostatni, może ja jestem takich chuj, który pamięta, że trzeba ustąpić miejsca kobiecie, że otwierając drzwi panie puszcza się pierwsze. Taka ze mnie staroświecka kreatura. Może trzeba w dzisiejszej dobie schamienia przypominać młodym, że tak kiedyś było? I co dziwne w tym siermiężnym i "oblazłym z kultury" PRLu Bo może wrócą jeszcze kiedyś te czasy.

Wracając do tematu. Ten tekst to głupawy tekst durniów. Co by było gdyby. Tekst jakich wiele dla tłuszczy. Trzeba rzeczy nazywać po imieniu. Jak trzeba to skrytykować USA, bo im się należy. I bardzo często tak jest. A rzeczywistych powodów do krytyki jest wiele i nie potrzeba wyszukiwać i tworzyć głupot. To samo dotyczy Rosji. Śledzę na tym fo co pisze się na temat Rosji i Putina. Krytyczne teksty względem Rosji i Putina naprawdę są rzadkie. Czyżby Rosja była taka święta?

_________________
Aby długo i szczęśliwie żyć, oddychaj przez nos i miej zamknięte usta.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 16 lis 2018, 8:46 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 wrz 2014, 16:15
Posty: 16796
Zachód nie ma żadnych szans z Rosją.
Bo jak ma mieć jak to właśnie zachód donosi że Rosja wybiera im władze,wyłącza GPSy,lata gdzie chce samolotami itd.

_________________
Obrazek


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 16 lis 2018, 8:50 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 lip 2016, 18:59
Posty: 17117
Propaganda TVN-u. Proszę w to nie wierzyć

_________________
Aby długo i szczęśliwie żyć, oddychaj przez nos i miej zamknięte usta.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 16 lis 2018, 9:01 
Offline

Rejestracja: 22 wrz 2014, 17:53
Posty: 10656
Lokalizacja: Czestochowa.
Oczywiście, że matuszka Rosja świętą nie jest.
Jednak spoglądając na całokształt, - świętą być nie może jeśli chce nadal utrzymać status mocarstwa.
Wystarczy się przyjrzeć jak szczelnie oplata się ten kraj satelitami USA.
A wiadomym jest, że nec Hecules contra plures więc jej ( Rosji ) - odpowiedź nie może być inna......bądźmy szczerzy.....!
Ale ja się za bardzo na tym nie znam. Lepsze rozeznanie w tym względzie ma Kizior ( Stary...... :lol: )
ale olewa nasze fo !
Poza tym, ja lubię Rosję choć może precyzyjniej było by powiedzieć, - Rosjan. Więc moja opinia nie może być obiektywna........ :lol:

p.s
A poza tym TV wiadomo, - kłamie............ ;)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 16 lis 2018, 12:16 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 lip 2016, 18:59
Posty: 17117
Ja też lubię Rosję i Rosjan. Niemniej jak świat światem, chyba od czasów Piotra Wielkiego Rosja miała zapędy imperialne. I pomimo przejścia w stan systemu "sprawiedliwego i pokojowego" jakim jest komunizm nigdy z tej polityki nie zrezygnowała. Czy Polska nie była pod zaborem rosyjskim? Czy mi się wydaje? Czy byliśmy pod dobrą opieką batiuszki Stalina, czy może coś mi umkło? Czy dziś Rosja czasem nie nawiązuje do imperialnej wielkie Rosji z czasów Piotra Wielkiego i Katarzyny Wielkiej? W pewnym sensie ja się temu nie dziwię. Uczynić swój kraj wielkim jak bywało za przodków każdy Rosjanin by marzył. Tak samo marzyłby każdy Polak aby Polska była tak wielka i potężną jak za Jagiellonów, Batorego, czy Zygmunta III Wazy, kiedy to o mało co naszą stolicą byłaby w Moskwie na Kremlu. W tym jednak jest problem, że taki powrót dzieje się niestety kosztem innych, sąsiadów, słabszych. Kosztem krzywdzenia innych narodów, które Rosja po to aby być wielką podbiła, czyniła wasalami.

Nie lepiej to budować mocarstwowość na podstawie współpracy, poszanowania, co przynosi efekt taki, że buduje się przemysł, nowe technologie, gdzie nie ma różnic społecznych, a jeżeli są to niewielkie. A nie tak jak dziś część społeczeństwa rosyjskiego to elita skupiona wokół władzy oligarchowie. Reszta to zagoniona za każdą kopiejką mniej lub bardziej sfrustrowane pospólstwo. Dla równowagi, bo zaraz by mi ktoś zarzucił - powiedz to usrajom - dodam tylko, że tyczy się to wszystkich krajów nie tylko Rosji. Niestety życie bywa brutalne. I dlatego właśnie przy dokonywaniu ocen kogokolwiek trzeba starać się być obiektywnym. Tak ja uważam, ale może ktoś się z tym nie zgodzić oczywiście.

_________________
Aby długo i szczęśliwie żyć, oddychaj przez nos i miej zamknięte usta.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 2662 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 233, 234, 235, 236, 237, 238, 239 ... 267  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 62 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group