forum.nie.com.pl

Forum Tygodnika Nie
Dzisiaj jest 18 kwie 2024, 22:02

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 2662 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 217, 218, 219, 220, 221, 222, 223 ... 267  Następna
Autor Wiadomość
Post: 29 lip 2018, 15:39 
Twojego poziomu nie osiągnę nigdy.
Tylko wyjątkowi intelektualiści z rozumkami tysiąclatków potrafią wklejać twarze innych userów w gejowskie igraszki.
Miszczu muj ty niedościgniony.
:lol:


Na górę
  
 
Post: 29 lip 2018, 16:14 
polar pisze:
I coś czego cyniczna szmata nie zrozumie.

Jacek Karpiński
Cytuj:
Przyjmowano mnie jak króla. Byłem tym zresztą bardzo onieśmielony. Miałem zaledwie trzydzieści kilka lat. Po studiach poprosiłem o możliwość odwiedzenia całej długiej listy firm i uczelni. UNESCO zgodziło się. W Caltechu witał mnie rektor ze wszystkimi dziekanami, w Dallas - burmistrz miasta. I wszyscy chcieli, żebym dla nich pracował, począwszy od IBM, a skończywszy na uniwersytecie w Berkeley. W San Francisco proponowano mi nawet stworzenie własnego instytutu".

Dlaczego nie został w USA, gdzie mógłby w pełni wykorzystać swoje możliwości?

"Nie wiem, czy można to nazwać patriotyzmem, ale ja po prostu chciałem pracować dla Polski. Zawsze wierzyłem, że ruscy kiedyś sobie pójdą. A technologia zostanie. Poza tym uważałem, że to nie byłoby w porządku – wyjechać na delegację i zostać. Spotkałem Polaków, którzy tak postąpili, i nie sądziłem, żeby to było uczciwe. Wiedziałem, że w PRL będę żył w niewoli, ale wierzyłem też, że normy moralne obowiązują niezależnie od sytuacji. I jeszcze jedno: nie mogłem zostawić mojej mamy" - powiedział w jednym z wywiadów.



Dzięki Ci Polar za ten cytat i niezrozumiałe zapewne dla naszych forumowych migrantów zachowanie Karpińskiego. Dodam może że pochodząc z patriotycznej rodziny był poważnie ranny w Powstaniu Warszawskim. I z kalectwa wyszedł za sprawą swojej niezwykłej dyscypliny wewnętrznej, uporu w samodzielnie prowadzonej rehabilitacji.
No ale nie wymagajmy od naszych migrantów aby mieli kręgosłupy niczym Karpiński
czy (ano właśnie wspomniany wyżej przez WLRa i nie wiem dlaczego ) ... Banach.
Banach odrzucił przed II WŚ propozycję migracji do USA w odróżnieniu swojego kolegi Stanisława Ulama który w czasie pobytu za oceanem dołożył swoją cegiełkę w Programie Manhattan. Banach zostając we Lwowie wolał być żywicielem wszy (w jakimś tak bardzo użytecznym jak na tamte czasy) Lwowskim programie.
I na koniec jeszcze uwaga do postu WLRa w ktrórym padło nazwisko Banacha.
Zaprawdę nie pojmuję jak można zestawiać osobę Marii Skłodowskiej i Stefana Banacha z kimś takim jak Miłosz. Nie do pojęcia, i dla mnie absolutnie nie do przyjęcia.


Na górę
  
 
Post: 29 lip 2018, 16:37 
kowalew pisze:
(ano właśnie wspomniany wyżej przez WLRa i nie wiem dlaczego ) ... Banach.


Tak się wczułem w ulubione przez prola gnojenie "nierobów" którzy bezczelnie na wyższej grzędzie siedli,
że pomyliłem Banacha z Ulamem, a przecież wiadomo, że to Ulam był beztalenciem, zdrajcą umiłowanej
ojczyzny, a do tego nierobem jak Kisielewski. Może nawet i hochsztaplerem jak Owsiak. ;)

kowalew pisze:
Zaprawdę nie pojmuję jak można zestawiać osobę Marii Skłodowskiej i Stefana Banacha
z kimś takim jak Miłosz. Nie do pojęcia, i dla mnie absolutnie nie do przyjęcia.


Nazwiska nieważne. Wszystkich łączy fakt, że znani bardziej od prola, a to już zbrodnia warta hejtu.


Ostatnio zmieniony 29 lip 2018, 16:42 przez WLR, łącznie zmieniany 2 razy

Na górę
  
 
Post: 29 lip 2018, 16:39 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 wrz 2014, 17:33
Posty: 9999
kowalew pisze:
.....
Zaprawdę nie pojmuję jak można zestawiać osobę Marii Skłodowskiej i Stefana Banacha z kimś takim jak Miłosz. Nie do pojęcia, i dla mnie absolutnie nie do przyjęcia.


Można, zapewniam że można, należy napierdalać jak cepem, wtedy można


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 29 lip 2018, 16:48 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 lip 2016, 18:59
Posty: 17117
Czy Panowie chcecie na podstawie działań jednego hochsztaplera ( no może jest takich trochę więcej) pierdolić tak do końca świata, że ten cały biznes polega na wielkiej aferze korupcyjnej? Uwierzyć w to, to trza by się powiesić ze skutkiem śmiertelnym, bo żyć w takim świecie nie sposób ze świadomością, że jest się jedynie walonym w dupę człeczyną. A Panowie to wytrzymujecie? No jak, no jak?! Powiedzcie jak, bo mnie to nie sposób zrozumieć.

O ja pierdolęsz :D :lol:

_________________
Aby długo i szczęśliwie żyć, oddychaj przez nos i miej zamknięte usta.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 29 lip 2018, 16:55 
Boruch pisze:
A Panowie to wytrzymujecie? No jak, no jak?! Powiedzcie jak, bo mnie to nie sposób zrozumieć.

O ja pierdolęsz :D :lol:



Nie zrozumiesz, bo jesteś elastyczny....hę znaczy bez kręgosłupa.


Na górę
  
 
Post: 29 lip 2018, 16:55 
kowalew pisze:
Karpiński pisze:
"Nie wiem, czy można to nazwać patriotyzmem, ale ja po prostu chciałem pracować dla Polski.

No ale nie wymagajmy od naszych migrantów aby mieli kręgosłupy niczym Karpiński


A przypomnijcie mi Panie Kowalew, jak ta Patria - ukochana Ojczyzna potraktowała inż. Karpińskiego?

Pan mnie wyczuwa?


Na górę
  
 
Post: 29 lip 2018, 16:57 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 wrz 2014, 17:33
Posty: 9999
kowalew pisze:
polar pisze:
I coś czego cyniczna szmata nie zrozumie.

Jacek Karpiński
Cytuj:
Przyjmowano mnie jak króla. Byłem tym zresztą bardzo onieśmielony. Miałem zaledwie trzydzieści kilka lat. Po studiach poprosiłem o możliwość odwiedzenia całej długiej listy firm i uczelni. UNESCO zgodziło się. W Caltechu witał mnie rektor ze wszystkimi dziekanami, w Dallas - burmistrz miasta. I wszyscy chcieli, żebym dla nich pracował, począwszy od IBM, a skończywszy na uniwersytecie w Berkeley. W San Francisco proponowano mi nawet stworzenie własnego instytutu".

Dlaczego nie został w USA, gdzie mógłby w pełni wykorzystać swoje możliwości?

"Nie wiem, czy można to nazwać patriotyzmem, ale ja po prostu chciałem pracować dla Polski. Zawsze wierzyłem, że ruscy kiedyś sobie pójdą. A technologia zostanie. Poza tym uważałem, że to nie byłoby w porządku – wyjechać na delegację i zostać. Spotkałem Polaków, którzy tak postąpili, i nie sądziłem, żeby to było uczciwe. Wiedziałem, że w PRL będę żył w niewoli, ale wierzyłem też, że normy moralne obowiązują niezależnie od sytuacji. I jeszcze jedno: nie mogłem zostawić mojej mamy" - powiedział w jednym z wywiadów.



Dzięki Ci Polar za ten cytat i niezrozumiałe zapewne dla naszych forumowych migrantów zachowanie Karpińskiego. Dodam może że pochodząc z patriotycznej rodziny był poważnie ranny w Powstaniu Warszawskim. I z kalectwa wyszedł za sprawą swojej niezwykłej dyscypliny wewnętrznej, uporu w samodzielnie prowadzonej rehabilitacji.
No ale nie wymagajmy od naszych migrantów aby mieli kręgosłupy niczym Karpiński
czy (ano właśnie wspomniany wyżej przez WLRa i nie wiem dlaczego ) ... Banach.
Banach odrzucił przed II WŚ propozycję migracji do USA w odróżnieniu swojego kolegi Stanisława Ulama który w czasie pobytu za oceanem dołożył swoją cegiełkę w Programie Manhattan. Banach zostając we Lwowie wolał być żywicielem wszy (w jakimś tak bardzo użytecznym jak na tamte czasy) Lwowskim programie.
I na koniec jeszcze uwaga do postu WLRa w ktrórym padło nazwisko Banacha.
Zaprawdę nie pojmuję jak można zestawiać osobę Marii Skłodowskiej i Stefana Banacha z kimś takim jak Miłosz. Nie do pojęcia, i dla mnie absolutnie nie do przyjęcia.


Karpiński i tak miał dużo szczęścia, jego w końcu, dziecko, mera 400, było produkowane na całkiem sporą skalę.
On sam socjalistycznej ojczyźnie przydałby się bardzo, gdyby państwo w którym się urodził było choć w połowie tak silne i niezależne jak СФРЈ.
Nie było, niezależność i stopień niepodległości ówczesnej Polski był i tak się zdaje większy niż dzisiejsza suwerenność.
Zabrakło siły państwa, wizji.
Inna sprawa że Jugosławii owa niezależność i szeroka współpraca z zachodem w rezultacie nic nie dała, bo nie mogła, to jednak inna historia.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 29 lip 2018, 17:06 
Pantryglodytes pisze:
niezależność i stopień niepodległości ówczesnej Polski był i tak się zdaje większy niż dzisiejsza suwerenność.

Dasz mi Pan namiary na Pańskiego dilera? :lol:

Niezależność Polski pod walonkami ZSRR. Dobre. Sojuz musiał wydać zgodę na produkcję czegokolwiek w krajach satelitach
i akurat Karpińskiego kazali usadzić, bo pracowali nad własnym komputerem i konkurencja w socobozie była Sojuzowi nie na
rękę. Do dzisiaj zresztą nad tym komputerem pracują i już za chwileczkę, już za momencik, da się na nim uruchomić Linuxa.

Piszesz Pan o niepodległości i suwerenności kraju, którego obywatele byli pozbawieni podstawowego prawa obywatelskiego,
jakim jest swoboda poruszania się. Kraju, którego pogranicznicy strzelali do obywateli pragnących go opuścić, a nie zaatakować.

To aberracja! Pan się zastanawiasz czasem nad tym co piszesz?


Na górę
  
 
Post: 29 lip 2018, 17:53 
WLR pisze:
--------
Tak się wczułem w ulubione przez prola gnojenie "nierobów" którzy bezczelnie na wyższej grzędzie siedli,
że pomyliłem Banacha z Ulamem, a przecież wiadomo, że to Ulam był beztalenciem, zdrajcą umiłowanej
ojczyzny, a do tego nierobem jak Kisielewski. Może nawet i hochsztaplerem jak Owsiak. ;)
--------

Nie!
Ulam był człowiekiem ze swoimi marzeniami które prysły, i dodatkowo obawami a nawet strachem o życie.
Tego nie da się zważyć. Ale z tego co o nim wiem to Pańska ironiczna uwaga jest tylko ironiczna.

WLR pisze:
A przypomnijcie mi Panie Kowalew, jak ta Patria - ukochana Ojczyzna potraktowała inż. Karpińskiego?

Pan mnie wyczuwa?

Myli Pan partię z Ojczyzną. To bardzo poważny błąd. Nie będę Panu podawał definicji Ojczyzny. Może się Pan domyśleć dlaczego.
A PZPR traktowało Karpińskiego jak wielu patriotycznie wychowanych przed wojną Polaków.
Na jego personalnej teczce Jaroszewicz osobiście napisał: "Nie wydawać paszportu w żadnym wypadku". Lub coś w tym stylu. I to by było na tyle.


Na górę
  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 2662 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 217, 218, 219, 220, 221, 222, 223 ... 267  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 22 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
cron
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group