forum.nie.com.pl

Forum Tygodnika Nie
Dzisiaj jest 29 mar 2024, 0:02

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 2662 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 213, 214, 215, 216, 217, 218, 219 ... 267  Następna
Autor Wiadomość
Post: 18 lip 2018, 9:58 
Małpa, to też są twoje dywagacje tylko.
Tak naprawdę nie wiesz nic.
Albo wszystko :)
Co zresztą na jedno wychodzi :)


Na górę
  
 
Post: 18 lip 2018, 11:39 
Jakież to, kurwa, głębokie.
Jeszcze głębsze, niż dupa w której jesteśmy. :D

Ale wracając do wymiany silnika.
Wszystko da się wymienić.
Kwestia ilości zdemontowanego po drodze złomu.
Dawać tę amerykańską puszkę do Remontowej. W tydzień wymienią wszystko. Razem z załogą.


Na górę
  
 
Post: 18 lip 2018, 11:42 
Wymienią.
Na spirytus :)


Na górę
  
 
Post: 18 lip 2018, 11:52 
niejaki elon musk to w osiem godzin ulepił aparata podwodnego do ratowania dzikich dzików i w 17 godzin mógł go dostarczyć, ale nie wiedzieć czemu go nie dostarczył.Tak pół dnia gadały tefałeny na przemian z publicznom..


Na górę
  
 
Post: 18 lip 2018, 11:56 
I ty do niego przyrównujesz polara?!!!
Ten to geniusz, nie jakiś Musk.
To MÓZG!!! :)


Na górę
  
 
Post: 18 lip 2018, 12:56 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 wrz 2014, 20:43
Posty: 6010
Ja się nie odzywam i nie myję, ale obawiam się, że to na nic. Po naładowaniu baterii w niszy kopalnianej, ten MÓZG będzie ruhał wszystkich, nawet o zgrozo, tych nie podmytych.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 18 lip 2018, 15:19 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 wrz 2014, 17:33
Posty: 9999
polar pisze:
Jakież to, kurwa, głębokie.
Jeszcze głębsze, niż dupa w której jesteśmy. :D

Ale wracając do wymiany silnika.
Wszystko da się wymienić.
Kwestia ilości zdemontowanego po drodze złomu.
Dawać tę amerykańską puszkę do Remontowej. W tydzień wymienią wszystko. Razem z załogą.


Toteż chodzi o to właśnie, nie wierzę w te bajki i tyle.
W prototypowej jednostce ktoś, rzekomo konstruktor, miałby nie przewidzieć możliwości wymiany napędu, bzdury i tyle.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 20 lip 2018, 0:17 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 wrz 2014, 20:59
Posty: 4499
W zasadzie ja tu bywam od czasu do czasu. Nie jestem specjalistą od silników okrętowych. na ten temat mógłby się wypowiedzieć Komandor ale go nie ma.
W tych sprawach moja wiedza opiera się na literaturze fachowej gdzie piszą artykuły znający się na rzeczy i portalach internetowych o tematyce militarnej. Piszą tam często specjaliści także byli wojskowi.
Co do Zumwalta. To nie był okręt o konstrukcji modułowej który można dostosowywać w zależności od potrzeb. Np. niszczyciel, okręt wsparcia ogniowego desantów, fregata uniwersalna. To miała być konstrukcja celowa jako niszczyciel. Wszystkie elementy zostały zaprojektowane pod ten okręt. Nawet sylwetka nietypowa; dziób o odwrotnym skosie jak na okrętach z przełomu XIX/XX w.Tylko,że tamte miały tarany co wówczas było już kompletnym anachronizmem. Stąd problemy z uzbrojeniem, integracją systemów, czy wymianą elementów. Choćby takich jak silniki. To wszystko miało działać jak należy. To wychodzi fajnie na komputerze, ale w praktyce różnie bywa. Komputer skraca okres projektowania, ale o wszystkim decyduje praktyka. Nie wzięto pod uwagę zdania fachowców z marynarki którzy od początku mieli wiele zastrzeżeń. Przeważyło lobby polityczno zbrojeniowe w tym stoczniowe, które zwietrzyło dobry interes licząc na długofalowe zamówienia, a tu kicha.

_________________
Ceterum censeo Ukrainem esse Delendam


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 26 lip 2018, 1:23 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 wrz 2014, 22:22
Posty: 678
starykizior pisze:
W zasadzie ja tu bywam od czasu do czasu. Nie jestem specjalistą od silników okrętowych. na ten temat mógłby się wypowiedzieć Komandor ale go nie ma.
W tych sprawach moja wiedza opiera się na literaturze fachowej gdzie piszą artykuły znający się na rzeczy i portalach internetowych o tematyce militarnej. Piszą tam często specjaliści także byli wojskowi.
Co do Zumwalta. To nie był okręt o konstrukcji modułowej który można dostosowywać w zależności od potrzeb. Np. niszczyciel, okręt wsparcia ogniowego desantów, fregata uniwersalna. To miała być konstrukcja celowa jako niszczyciel. Wszystkie elementy zostały zaprojektowane pod ten okręt. Nawet sylwetka nietypowa; dziób o odwrotnym skosie jak na okrętach z przełomu XIX/XX w.Tylko,że tamte miały tarany co wówczas było już kompletnym anachronizmem. Stąd problemy z uzbrojeniem, integracją systemów, czy wymianą elementów. Choćby takich jak silniki. To wszystko miało działać jak należy. To wychodzi fajnie na komputerze, ale w praktyce różnie bywa. Komputer skraca okres projektowania, ale o wszystkim decyduje praktyka. Nie wzięto pod uwagę zdania fachowców z marynarki którzy od początku mieli wiele zastrzeżeń. Przeważyło lobby polityczno zbrojeniowe w tym stoczniowe, które zwietrzyło dobry interes licząc na długofalowe zamówienia, a tu kicha.


A zrobic cos calkiem nowego jest bardzo trodno. I kosztownie. Ja rowniez nie wiem nic w temacie nowych statkow budowanych dla wojska, ale moze wtrace co nieco. Koszty. Dlaczego w USA tego typu projekty jest tak drogo zrobic. Ano dlatego, ze robocizna fachowcow wszelkiej masci jest bardzo droga. Np. firma w lokalizacji w ktorej pracuje ciagle nie moze znalezc fachowcow (mechanikow, elektrykow) wiec ich "wynajmuje" z firmy zewnetrznej, ktora takich fachowcow posiada. A za godzine pracy takiego wynajetego fachowca moj pracodawca placi 80 dolarow, a za niedziele i swieta 160 dolarow za godzine... Ci co buduja takie statki kosztuja zapewne znacznie wiecej...
A co do Zumwalta, to moze nigdy nie osiagnie on takiej zdolnoisci bojowej na ktora liczono. Niestety nie wszystko sie udaje tak jak sie to planuje. Koszty projektow zwiazanych z wojskiem sa u nas niejednokrotnie o wiele wieksze niz planowano (np. F35). A niektore, po jakims czasie, i utopieniu wielkich sum pieniedzy, przechodza do lamusa jako te ktore sobie odpuszczono. A jest ich ogromna ilosc... W samej kategorii "Rakiety i pociski sterowane" naliczylem ich 70...
Niestety, amerykanskim politykom i wysokim wojskowym ciagle sie wydaje ze mamy gore pieniedzy, i moga sobie frywolnie wydawac ile tylko chca na jakiekolwiek zabawki...


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 26 lip 2018, 10:46 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 wrz 2014, 16:15
Posty: 16796
Przecież mają drukarki.
Jak na razie tylko Rosja się zorientowała i wyprzedała zieloną makulaturę.

_________________
Obrazek


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 2662 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 213, 214, 215, 216, 217, 218, 219 ... 267  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 70 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group