forum.nie.com.pl

Forum Tygodnika Nie
Dzisiaj jest 19 kwie 2024, 21:43

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 2662 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 188, 189, 190, 191, 192, 193, 194 ... 267  Następna
Autor Wiadomość
Post: 24 sie 2017, 22:27 
Offline

Rejestracja: 21 paź 2016, 22:16
Posty: 409
Pantryglodytes pisze:


Napisałem że rozmowa z wierzącym nie ma sensu, udowadniasz ze mam rację, a to nie jest interesujące.


Otóż to! :D
Jeden taki wolnomyśliciel raczył twierdzić, że wiara jest śmiercią inteligencji, ale on się odważył zakwestionować wiarę we własne zmysły. :D
No i jak się w nic nie wierzy, to pozostaje co? Kontemplacja? :D


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 24 sie 2017, 22:49 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 wrz 2014, 17:33
Posty: 9999
szatanista pisze:
Pantryglodytes pisze:


Napisałem że rozmowa z wierzącym nie ma sensu, udowadniasz ze mam rację, a to nie jest interesujące.


Otóż to! :D
Jeden taki wolnomyśliciel raczył twierdzić, że wiara jest śmiercią inteligencji, ale on się odważył zakwestionować wiarę we własne zmysły. :D
No i jak się w nic nie wierzy, to pozostaje co? Kontemplacja? :D


Widzisz świat z poziomu własnego antropocentryzmu, co na to poradzić? realny świat ma to w dupie.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 24 sie 2017, 23:38 
Niestety, Panie Małapa, ale Pan Barycki nie może zgodzić się z Panem. Śmiertelnemu wrogowi klasowemu nareszcie udało się wykreować humanistyczną hołotę na masową skalę (popatrz Pan, ilu tu na forum mamy humanistów i tak jest na całej planecie, gdzie nie rzucisz kamieniem, trafisz w Panią Agafię), a humanizm, toż to, esencja antropocentryzmu, dla którego nie ma bardziej śmiertelnego wroga od społeczeństwa. I co z tego, że realne procesy deterministyczne mają w dupie antropocentryzm z jego zwyrodniałym tworem – humanizmem osoby ludzkiej – kiedy realną, nie tylko w świadomości mas, ale i elit, jest właśnie osoba ludzka, a nie istota społeczna. Realnym jest, Panie Małpa, że bieżymy żwawo ku średniowieczu.


Na górę
  
 
Post: 24 sie 2017, 23:45 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 wrz 2014, 17:33
Posty: 9999
Jak by nie było, mimo widma śmierci istoty społecznej jakoś straszno o tym mówić.

Tu chyba i jasne anioły nic nie poradzą, ani nauka ani technika, technologiczne wynalazki zamieniono w maszynkę do mielenia ludzkiego mięsa. Kręcą sobie z tego delikatny farsz do gołąbków, szkoda że literackie wizje tak szybko potrafią się spełniać.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 25 sie 2017, 0:21 
Nie jest tak strasznie beznadziejnie, dialektyka jest procesem dynamicznym i choć marksizm z jednej strony, zakładał statyczne centralne planowanie i sterowanie (niestety, niewielu zrozumiało, że tylko lokalnie w przestrzeni dynamiki procesów dialektycznych), to jednak, dialektyka marksistowska wyklucza absolutną skuteczność centralizmu i dlatego ten centralnie zaplanowany i sterowany proces destrukcji społeczeństwa nie wygra z dialektyką procesów społecznych, co już daje się zauważyć na niektórych obszarach naszej planety, ale i również w pewnych obszarach struktur społecznych.

PS. Tak wielki ilościowo przyrost humanizmu, musi spowodować przemianę jakości i to zupełnie inną od zaplanowanej. A to dlatego, że nowa jakość powstała z ilości, nigdy nie jest sumą jakości poprzednich. Taka jest stała prawa dialektyki marksistowskiej, a jeszcze nikomu od stu pięćdziesięciu lat nie udało się wykazać sprzeczności wewnętrznej tej stałej. Empirii, też się to nie udało. .


Na górę
  
 
Post: 25 sie 2017, 18:09 
Offline

Rejestracja: 21 paź 2016, 22:16
Posty: 409
Pantryglodytes pisze:

Widzisz świat z poziomu własnego antropocentryzmu, co na to poradzić? realny świat ma to w dupie.


Antropo co? :D
A potrafisz zlokalizować własne ja? Gdzie dokładnie ono się znajduje? :D
Realny świat to pojęcie umowne.
To jest mapa a nie terytorium.
albo
To jest menu a nie posiłek.
albo
To nie jest fajka.

Skąd możesz wiedzieć z jakiego poziomu widzę świat? ;)
I skąd mogę wiedzieć, że zostałeś upoważniony do wypowiadania opinii w imieniu tzw. realnego świata? :P


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 25 sie 2017, 19:04 
jak jebnie ajahujaski to sam całym swiatem realnym jest, ba! Wszechswiatem nawet! ;)


Na górę
  
 
Post: 26 sie 2017, 0:28 
szatanista pisze:
Pantryglodytes pisze:
Widzisz świat z poziomu własnego antropocentryzmu, co na to poradzić? realny świat ma to w dupie.

Antropo co?


Ano właśnie, gdzie się znajduje własne ja liścia? Drzewo z którego wyrasta liść, to pojęcie umowne, to nie jakiś nierealny dąb decyduje o tym, że wyrasta na nim liść dębu, a własne ja liścia decyduje, że jest liściem dębu. Skąd inny liść dębu może wiedzieć, jaki poziom struktury decyduje o tym, czy inny liść dębu jest liściem dębu? To, własne ja liścia decyduje o tym, że jest liściem dębu. Co upoważnia liść dębu, aby wypowiadał się w imieniu tzw. „realnego” dębu?

Oto skutki poszukiwania własnego ja i nie są to skutki najgorsze, gorsze widziałem na trawniczku nad którym fruwają jasne anioły, a Pan Barycki wybija zęby każdemu, który przy nim próbuje poszukiwać własnego ja.


Na górę
  
 
Post: 26 sie 2017, 10:50 
Generalnie uważa się, że semantyka empiryzmu doskonale koreluje się z nadświadomością społeczeństwa wychowanego w duchu irracjonalnej postawy witcherowskiej. Jean de Chinz Witcher doskonale zobrazowł opisywane zjawisko, stosując dialektykę marksistowską podczas wieloletnich procesów dysfakcyjnych zachodzących w zamkniętych przestrzeniach kolegacyjnych.
Swoje przemyślenia spisał na liściach dębu, po czym podtarł sobie nimi dupę.


Na górę
  
 
Post: 26 sie 2017, 11:01 
polar pisze:
Generalnie uważa się, że semantyka empiryzmu doskonale koreluje się z nadświadomością społeczeństwa wychowanego w duchu irracjonalnej postawy witcherowskiej. Jean de Chinz Witcher doskonale zobrazowł opisywane zjawisko, stosując dialektykę marksistowską podczas wieloletnich procesów dysfakcyjnych zachodzących w zamkniętych przestrzeniach kolegacyjnych.
Swoje przemyślenia spisał na liściach dębu, po czym podtarł sobie nimi dupę.



Ty napewno nie ubliżyłeś Baryckiemu w tym poście? Bo ja czuje się obrażony, nic nie skumałem i dlatego też uważam to całe pierdolenie za wysoce obraźliwe. Foch!!!


Na górę
  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 2662 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 188, 189, 190, 191, 192, 193, 194 ... 267  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 124 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group