forum.nie.com.pl

Forum Tygodnika Nie
Dzisiaj jest 16 kwie 2024, 22:55

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 1355 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 35, 36, 37, 38, 39, 40, 41 ... 136  Następna
Autor Wiadomość
Post: 20 lis 2017, 18:55 
Offline

Rejestracja: 02 wrz 2014, 17:32
Posty: 8006
Tajemnica spowiedzi mój synu.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 20 lis 2017, 19:16 
Boruch pisze:
. Niestety, jak widać coś w tym jest. Jeżeli obok nas dzieją się takie rzeczy,
jeżeli sąsiad sąsiadka jest zdolna do podobnych wystąpień, to jak nie mieć złego zdania o
przynajmniej części Polaków? I słusznie podaje kolega Stary Praktyk - część z nich zapewne
drepce przynajmniej w niedzielę do kościoła. :evil:


Dlatego absolutnie nie zgadzam się z kol. Krystką, że receptą na wszelkie bolączki jest
absolutna transparentność obywateli - głównie finansowa. To być może się sprawdza
u Norków, ale między Wolaki ja sobie życzę jak najdalej idącej anonimowości. Mnie np.
pasuje to, żeby mój sąsiad uważał mnie za większego nawet nieudacznika niż on sam,
dlatego często łaziłem niczym skrzyżowanie hipieja z traperem, a samochód zawsze
miałem z drugiej ręki. Z wygody też, ale i aby rodaka w Chrystusie Panu nie kłuć w ócz
błękity. Nikt prócz najbliższej rodziny nie wie co, za ile i gdzie robię, a z tą niewiedzą
są szczęśliwsi. Sąsiad z litości Passata zimą popchnął a dzieciaka nikt z pod szkoły nie
porwał. Nie, że miałby za co ryzykować oczywiście ale gdyby nawet, to i tak wolę mieć
look kloszarda, niż japiszona w Mustangu cabrio - 5 litrów 2017 r. bo życzliwy rodak
czeka za firanką, z ręką zawsze gotową napisać donos do dowolnego urzędu, który
jak wiadomo, reagować na alerty sygnalistów musi.


Na górę
  
 
Post: 20 lis 2017, 19:47 
Offline

Rejestracja: 22 wrz 2014, 17:53
Posty: 10656
Lokalizacja: Czestochowa.
O! - i tak kolego Wiarek trzymajcie.
Z tych samych powodów, ja nadal jeżdżę Polonezem a jacht zbudowałem za puszki po piwie które zbieram wychodząc z psem na spacer wieczorową porą. O czym wszyscy wokół słyszą i poza plecami pukają si e w czoło co mi osobiście nie przeszkadza a mam zapewniony spokój i stałe współczucie ze strony wszystkich miejscowych "poduszkowców" którzy pilnie mnie z okien obserwują.( pies ich jebał i taczka szkła ) :lol:


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 08 gru 2017, 8:45 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 wrz 2014, 19:22
Posty: 14868
Lokalizacja: Nad Bałtykiem
No, to teraz praffdziwi Polacy ukrzyżuja Twardocha. :lol: :lol:

Trzydzieści antypolskich kłamstw

Spotkałem się ostatnio z moim oficerem prowadzącym z niemieckiego wywiadu. Piliśmy wyrafinowane trunki z łez polskich kobiet, zagryzając pasztecikami z mielonych polskich gastarbajterów, po czym Sturmbannführer wręczył mi walizkę euro i powiedział, że Angela ostatnio nie jest ze mnie zadowolona, bo za mało szkaluję Polskę.

Skoro tak, to zachęcony żywą reakcją na moje podłe, antypolskie kłamstwa o tym, że Warszawa była gospodarczo po odzyskaniu niepodległości w sytuacji trudniejszej niż przed 1914 rokiem, postanowiłem trochę Polskę poszkalować.

Ale jak? Wiadomo przecież, że Polska jest najwspanialszym krajem na świecie, Polacy zaś są najwspanialszym na świecie narodem, narodem bez winy i grzechu, o najwspanialszej na świecie historii. Cóż więc robić, pozostaje mi uciec się do kłamstw, do antypolskich kłamstw o Polsce, Polakach i wspaniałej, polskiej historii.

Oto ich lista.

1. Kiedyś nie było Polaków.

2. Ani Polski.

3. Polacy nie żyją na ziemiach polskich od zawsze.

4. Ten globus z "Ucha prezesa" to tylko taki żart.

5. Kiedy na ziemie polskie przybyły plemiona słowiańskie, dokładnie nie wiadomo, ale zapewne około VI wieku naszej ery. Przed plemionami słowiańskimi, które później złożyły się na Polaków (ale też być może na Chorwatów, bo nie jest to wykluczone, że zanim przenieśli się w milsze regiony, jacyś przodkowie dzisiejszych Chorwatów mogli zamieszkiwać w dzisiejszej Małopolsce), na ziemiach polskich żyły inne ludy, między innymi Germanie. I inni. Ale serio, Germanie też.

6. Języki słowiańskie, w tym polski, zapożyczyły bardzo dużo z języków germańskich. Na przykład takie słowa jak barwa, bieda, berło, broń, beczka, cerkiew, dół, duma, dług, deska, dziarski, głaz, gospodarz, gotowy, gęś, jedwab, karzeł, kłaść, klej, król, kot, kocioł, krzepki, kula, kupić, kuchnia, ksiądz, lek, lichwa, lew, miecz, mleko, mięta, most - i może wystarczy ta część alfabetu i ograniczenie się do zapożyczeń najstarszych, jeszcze z gockiego.

7. Jakby tego było mało, duża część terminologii religijnej w językach słowiańskich jest pochodzenia irańskiego. Takie słowa jak "bóg", "święty", "niebo". Organizatorzy Marszu Niepodległości powinni się zastanowić, czy ów Bóg, którego chcą, to nie jest aby trochę ciapate słowo. Skoro irańskie.

8. Mieszko I albo Bolesław Chrobry nie nazywali samych siebie Piastami.

9. Nie ma pewności, jakiego byli pochodzenia. Genetycznie prawdopodobnie należeli do zachodnioeuropejskiej haplogrupy R1b, z czego niewiele w sumie wynika.

10. Co to jest haplogrupa R1b, to możecie sobie sprawdzić, husarze, sami, ale po co, nie trapcie sobie pięknych główek, skoro to i tak antypolskie kłamstwo.

11. Według Długosza Kazimierz Wielki miał żydowską kochankę.

12. Polska, a konkretnie Królestwo Polskie, czasem najeżdżało inne okoliczne kraje, prowadząc wojny zaczepne, jak każdy inny kraj w Europie.

13. Wojny przez Polskę przegrane nie dowodzą moralnej wyższości ani niższości Polaków, a jedynie tego, że akurat okazali się słabsi.

14. Wojny przez Polskę wygrane nie dowodzą moralnej wyższości ani niższości Polaków, a jedynie tego, że akurat okazali się silniejsi.

15. Stefan Batory nie mówił po polsku.

16. Rozbiorom Polski nie są winne złe Prusy, Rosja i Austria, które jak każdy kraj na świecie po prostu dbały o swoje interesy, lecz ówczesna polska klasa polityczna, która w XVIII wieku doprowadziła do praktycznego kolapsu państwa.

17. Wszystkie polskie powstania w okresie zaborów poniosły sromotne klęski.

18. Śląsk nigdy nie był pod żadnym zaborem, wszelkich praw doń zrzekł się jeszcze w XIV wieku Kazimierz Wielki. Albo jego żydowska kochanka.

19. W 1918 Polacy nie wywalczyli sobie niepodległości, a jedynie zagospodarowali pustkę, powstałą po jednoczesnym zawaleniu się Rosji, Austrii i Niemiec. Obronili za to tę niepodległość w roku 1920, ale to akurat nie jest antypolskie kłamstwo.

20. Polska wbrew własnej propagandzie o zwartych i gotowych, wbrew przechwałkom, że nie odda ani guzika od płaszcza, we wrześniu 1939 sromotnie przegrała wojnę w trzy tygodnie.

21. Powstanie warszawskie też było klęską. Kompletną i absolutną. Trudno wyobrazić sobie większą klęskę, niż taką, po której następują rzezie jak ta na Woli i kompletne, fizyczne zniszczenie stolicy walczącego narodu.

22. Żołnierze wyklęci militarnie rzecz biorąc byli tym, co po klęsce zostaje, czyli kryjącymi się po lasach niedobitkami, którzy ani na chwilę nie zagrozili tzw. władzy ludowej.

23. Polacy nie wygrali II wojny światowej. Wkład Polaków w pokonanie hitlerowskich Niemiec był symboliczny. W początkach 1945 roku PSZ na Zachodzie i LWP łącznie nie liczyły nawet pięciuset tysięcy żołnierzy, w obliczu ośmiu milionów żołnierzy niemieckich czy jedenastomilionowej Armii Czerwonej. Hitlerowskie Niemcy pokonała demograficzny potencjał Związku Radzieckiego i amerykański przemysł, Polacy nikomu do tego nie byli potrzebni.

24. Czytając wojenne wspomnienia żydowskich obywateli II RP, można dojść do wniosku, że nieliczni Polacy pomagali Żydom, mimo grożących im za to kar, większość pozostawała obojętna, wielu zaś Żydów radośnie prześladowało, najczęściej z pobudek materialnych.

25. Wielu Polaków popierało rząd PKWN w 1945 roku. Było ich o wiele, wiele więcej niż żołnierzy wyklętych.

26. Polscy komuniści nie przestawali być Polakami, podobnie jak polscy socjaliści, faszyści czy liberałowie.

27. Po 1945 roku w Polsce były obozy koncentracyjne i były one polskie tak samo, jak polskie były i są Wrocław, Szczecin, MDM, gierkówka i Centralna Magistrala Kolejowa.

28. PRL nie był państwem suwerennym, ale Polska w XVIII wieku, Księstwo Warszawskie, czy Królestwo Polskie z lat 1815-1831 też nie były, co nie przeszkadza uznawać je za różne formy polskiej państwowości.

29. Polska jest zwykłym, drugorzędnym, europejskim krajem. Polski wkład w kulturę europejską jest trzeciorzędny, gdzieś w okolicach ważności wkładu, nie wiem, Finlandii.

30. I nie jest to efekt spisku antypolskich sił, tak po prostu jest.

I tu pozdrawiam wszystkich wesoło.

SZCZEPAN TWARDOCH

https://kultura.onet.pl/ksiazki/trzydzi ... on/hgpdjed


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 08 gru 2017, 10:56 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 wrz 2014, 17:33
Posty: 9999
Obrazek


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 08 gru 2017, 11:03 
Offline

Rejestracja: 04 wrz 2014, 19:45
Posty: 2943
Co do punktu 29, to jest to trochę naciągane.
O ile książki Miki Waltari zna cały świat, to polskiego tak popularnego autora trudno byłoby wskazać.
No, może Lem trochę nas ratuje.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 11 gru 2017, 9:09 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 wrz 2014, 19:22
Posty: 14868
Lokalizacja: Nad Bałtykiem
I niech ktoś powie, że Polska to nie kraj zamieszkały przez baranów.
Bo przecież trzeba być kretynem, żeby wymyślić takie ceny.
I tylko kompletny debil zapłaci tyle za 1 szaszłyka.

Obrazek

Ile można zapłacić za szaszłyka? To zdjęcie z wrocławskiego jarmarku rozpaliło internautów

http://natemat.pl/225027,ile-mozna-zapl ... nternautow


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 11 gru 2017, 9:33 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 lip 2016, 18:59
Posty: 17117
Gdyby wśród Polaków nie było durniów to nikomu nie przyszłoby do łowy śróbować takie ceny. :lol:

_________________
Aby długo i szczęśliwie żyć, oddychaj przez nos i miej zamknięte usta.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 12 gru 2017, 0:31 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 wrz 2014, 17:33
Posty: 9999
Wielki Wezyr pisze:
I niech ktoś powie, że Polska to nie kraj zamieszkały przez baranów.
Bo przecież trzeba być kretynem, żeby wymyślić takie ceny.
I tylko kompletny debil zapłaci tyle za 1 szaszłyka.

Obrazek

Ile można zapłacić za szaszłyka? To zdjęcie z wrocławskiego jarmarku rozpaliło internautów

http://natemat.pl/225027,ile-mozna-zapl ... nternautow


A co w tym dziwnego? tam już tylu ukrów że zawsze jakiś głupek się trafi


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 12 gru 2017, 2:01 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 wrz 2014, 14:18
Posty: 4718
Lokalizacja: 5800 od domu
Kawałek chleba za dwadzieścia złotych też nieźle.

_________________
Obrazek


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 1355 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 35, 36, 37, 38, 39, 40, 41 ... 136  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Majestic-12 [Bot] i 39 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group