forum.nie.com.pl

Forum Tygodnika Nie
Dzisiaj jest 29 mar 2024, 11:00

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 1355 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 86, 87, 88, 89, 90, 91, 92 ... 136  Następna
Autor Wiadomość
Post: 16 sty 2019, 15:23 
Cytuj:
Ale nie bandzior psychopata Stefan W.!!!

Ale z wypowiedzi prokuratury wynika, iż sam sprawca przyznał, że pod wpływem medialnych doniesień, publikacji, dopadł go impuls do zabójstwa. Mało tego, zabił konkretną osobę, w konkretnym momencie, przygotowując się do tego w miarę sprawnie.
Jestem przeciwnikiem teorii, że to morderstwo na zlecenie polityków, ale jak najbardziej uważam, że zabójstwo miało podłoże polityczne. I jak słuchałam wypowiedzi biegłych psychologów, psychiatrów, to jasno wskazują, że sczucie na Adamowicza przyniosło taki efekt. Nie wiem skąd Twoje silne przekonanie, że tak nie było.


Na górę
  
 
Post: 16 sty 2019, 15:51 
Offline

Rejestracja: 11 gru 2018, 16:59
Posty: 4687
AGAFIA pisze:
Cytuj:
Ale nie bandzior psychopata Stefan W.!!!

Ale z wypowiedzi prokuratury wynika, iż sam sprawca przyznał, że pod wpływem medialnych doniesień, publikacji, dopadł go impuls do zabójstwa. Mało tego, zabił konkretną osobę, w konkretnym momencie, przygotowując się do tego w miarę sprawnie.
Jestem przeciwnikiem teorii, że to morderstwo na zlecenie polityków, ale jak najbardziej uważam, że zabójstwo miało podłoże polityczne. I jak słuchałam wypowiedzi biegłych psychologów, psychiatrów, to jasno wskazują, że sczucie na Adamowicza przyniosło taki efekt. Nie wiem skąd Twoje silne przekonanie, że tak nie było.


Tak, miało najpewniej to wpływ na wybór celu i miejsca. Ale i tak, prędzej czy później by kogoś, rozładowując frustracje, zabił. Może jakiegoś sławnego szansonistę, a może dziewczynkę siekierą w drzwiach księgarni....

To, że w miarę sprawnie, ze się przygotował praktycznie nic nie znaczy. Wielu szaleńców i frustratów jeszcze sprawniej się przygotowują i też konkretne osoby i miejsca wybierają. Patrz Charles Manson , czy chociażby ci w szkołach USA masakry robią.
Psychopata i szaleniec nie zawsze oznacza głupka wywijającego brzytwą na oślep.

_________________
Obrazek


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 16 sty 2019, 15:54 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 lip 2016, 18:59
Posty: 17117
Psychopata, szaleniec zawsze pozostawia po zbrodni jakiś spektakularny znak albo jak Stefan spektakularnie się zachowuje. On ma potrzebę zaistnienia nie tylko przez to, że kogoś zabił.

_________________
Aby długo i szczęśliwie żyć, oddychaj przez nos i miej zamknięte usta.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 16 sty 2019, 16:04 
Offline

Rejestracja: 11 gru 2018, 16:59
Posty: 4687
Dokładnie tak.

I wbrew pozorom często wcale nie są aż tak podatni na wpływy.
Ale okazję do zaistnienia i to aby się jeszcze wpisać w pewne nastroje potrafią wybierać idealnie.

_________________
Obrazek


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 16 sty 2019, 16:08 
Trzeba powiedzieć to prokuraturze, po co biegłych zatrudniać i poddawać delikwenta badaniom, skoro Panowie wydali już diagnozę :twisted:


Na górę
  
 
Post: 16 sty 2019, 16:11 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 wrz 2014, 16:15
Posty: 16796
Jak się Pani nie zna to proszę się nie wtrącać.

_________________
Obrazek


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 16 sty 2019, 16:27 
Offline

Rejestracja: 11 gru 2018, 16:59
Posty: 4687
AGAFIA pisze:
Trzeba powiedzieć to prokuraturze, po co biegłych zatrudniać i poddawać delikwenta badaniom, skoro Panowie wydali już diagnozę :twisted:

Ależ jak też przytoczyłem biegłego profilera co się w Wyborczej (a nie Gazecie Polskiej) wypowiadał w podobnym duchu jak ja.
Tu w tym wątku.

_________________
Obrazek


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 16 sty 2019, 16:42 
Offline

Rejestracja: 11 gru 2018, 16:59
Posty: 4687
Przypomnę:

Cytuj:
Co o tym sprawcy mówią panu jego zachowania?
Dr Bogdan Lach: Widać, że ma zaburzenia osobowości, które idą w kierunku paranoidalnym. Tego typu sprawcy, zwłaszcza odsunięci na margines życia społecznego [Stefan W. 8 grudnia opuścił więzienie – red.], motywowani są chęcią zaistnienia, znalezienia się w centrum zainteresowania. Trudno powiedzieć, w jakich okolicznościach podejrzany przebywał od wyjścia z więzienia do chwili ataku, ale z pewnością czuł się odrzucony. Podmiot, który został zaatakowany, czyli prezydent miasta, jest tą osobą, która tego typu zainteresowania koncentruje na sobie. Prezydent pojawił się tam zresztą w szczytnych celach. Sprawca w swoich obsesyjnych działaniach zdawał sobie sprawę, że to zdarzenie pozwoli mu na zaistnienie. Dlatego też wykrzyczał swoje nazwisko do mikrofonu. Nie chciał pozostać anonimowy. Zależało mu bardziej na tym, aby opinia publiczna zwróciła uwagę na jego położenie. A to położenie wynikało z posiadanych przez niego zaburzeń.


* Dr Bogdan Lach – profiler kryminalistyczny, psycholog śledczy i biegły sądowy. Na Uniwersytecie SWPS w Katowicach prowadzi zajęcia z zakresu profilowania psychologicznego, profilowania kryminalistycznego, psychologii śledczej, psychologii zeznań świadków i wyjaśnień podejrzanych, a także zajęcia dotyczące działalności służb interwencyjnych.

http://trojmiasto.wyborcza.pl/trojmiast ... zenia.html

i dołożę kolejne:

Cytuj:
Dr Pobocha potwierdza, że Stefan W. w Oddziale Psychiatrii Sądowej w Areszcie Śledczym w Szczecinie był na obserwacji psychiatrycznej od lutego do kwietnia 2016 roku. Wtedy rozpoznano u niego schizofrenię paranoidalną.

- Z jednej strony te działania są celowe, precyzyjne i skuteczne. Ciosy zadawał od dołu, żeby nie trafić na żebra, żeby trafić w serce. Robił to z największą precyzją i doskonałością, ale z drugiej strony wiadomo, że jest to chory na schizofrenię paranoidalną. Takie przypadki były, są i będą i nasze zaklęcia nic tu nie pomogą - zaznaczył dr Pobocha.

http://radioszczecin.pl/1,383124,psychi ... jcy-z-gdan

Cytuj:
Zabójca Pawła Adamowicza leczył się psychiatrycznie w więzieniu. Psychiatra twierdzi, że jego zachowania nie da się wytłumaczyć racjonalnie. – Prezydent został potraktowany jako symbol władzy. Z Platformą Obywatelską w tle. To świadome lub podświadome wzorowanie się na aktach terrorystycznych, które właśnie w ten sposób są motywowane. A w podświadomości osób chorych psychicznie gdzieś to się zasadza i daje właśnie takie efekty – mówi naTemat dr Jerzy Pobocha, psychiatra, biegły sądowy, który ponad 30 lat pracował w areszcie śledczym. Zdaniem eksperta, chciał zaatakować ważną osobę, a najważniejszą osobą na scenie był prezydent. [color=#000080]Gdyby stał tam poseł lub minister, być może padłoby na niego[/color].

Jeśli ktoś po dokonaniu takiego czynu się śmieje, to jest objaw, który występuje w schizofrenii. Nazywa się to paratymia. Emocje tej osoby są zupełnie obok jej zachowania, obok tego, co się stało. Ten przykład można pokazywać studentom jako klasykę zaburzeń psychicznych – tłumaczy.


https://www.fakt.pl/wydarzenia/polityka ... za/gccfqed


A teraz Twoja kolej na tych biegłych co mówią o motywie głównie politycznym? Bo ja szczerze mówiąc przeszukałem google pod rożnymi hasłami - biegli (kryminolodzy, psychiatrzy) o zabójcy Adamowicza i nie znalazłem oprócz podobnych jak wyżej.
Nawet jak są to znaczy tylko ze zdania się podzielone i ja się akurat skłaniam ku tym co twierdza jak wyżej.

_________________
Obrazek


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 16 sty 2019, 16:47 
Hmmm...

- 30 listopada 2018 roku do Komisariatu III Policji w Gdańsku zgłosiła się osoba zaniepokojona stanem psychicznym Stefana W., który aktualnie odbywał karę pozbawienia wolności. Policjanci jeszcze tego samego dnia wysłali pismo do dyrektora zakładu karnego, w którym przebywał osadzony, informując go o pozyskanej wiedzy. W piśmie tym zwrócili się z prośbą o podjęcie przez zakład karny możliwych dostępnych działań - mówi Karina Kamińska z Komendy Miejskiej Policji w Gdańsku.

Czytaj więcej na:
https://www.trojmiasto.pl/wiadomosci/Ma ... 6.html#tri


Cytuj:
A teraz Twoja kolej na tych biegłych co mówią o motywie głównie politycznym


W telewizorni się wypowiadali. Niestety nie pamiętam nazwisk, ale pewnie powtórzą materiał, to ich zdybię.


Na górę
  
 
Post: 16 sty 2019, 16:49 
Offline

Rejestracja: 11 gru 2018, 16:59
Posty: 4687
Tylko jeden wskazuje, ze było to wyrachowane, zaplanowane w nawet ze go ktoś nauczył jak pozorować chorobę.
Kryminolog dr Paweł Moczydłowski były szef więziennictwa - ale to nie biegły sądowy ani nie psycholog czy psychiatra.

http://www.polsatnews.pl/wiadomosc/2019 ... ytalnosci/

_________________
Obrazek


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 1355 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 86, 87, 88, 89, 90, 91, 92 ... 136  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 54 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
cron
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group