forum.nie.com.pl

Forum Tygodnika Nie
Dzisiaj jest 24 kwie 2024, 2:50

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 1329 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 118, 119, 120, 121, 122, 123, 124 ... 133  Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: WYDARZENIA
Post: 14 gru 2019, 13:51 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 wrz 2014, 7:47
Posty: 6459
ok, ok, PRL nie mogl mi nic zabrac bo PRL nie ma rak, na mysli mialem ludzi i byly to czasy PRelu, wyrazilem sie nie scisle.

_________________
Ceń słowa. Każde może być twoim ostatnim. S.J.L. weil...Alle sagten: Es geht nicht. Da kam einer, der das nicht wusste und der es einfach tat.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: WYDARZENIA
Post: 14 gru 2019, 14:43 
Cytuj:
PS. Agafia, bo mieszka w Opolskim, mogła by więcej o tej akcji łączenia rodzin powiedzieć. Ponoć droga przez mękę. Ja jak służyłem w Kędzierzynie Koźlu to jeszcze trwała. Przy okazji oczywiście różne męty korzystały. Np. oficer z biura paszportowego życzył sobie przepisania mienia na córkę. Albo podobne życzenie miał adwokat prowadzący sprawę. czy nawet sędzia. Ale w większości przypadków to skarb państwa przejmował - gmina, lasy, PGR itp...
Generalnie w mojej okolicy, Niemca po wojnie nie uświadczyłeś, moja miejscowość oraz te okoliczne zostały w całości zasiedlone tymi zza Buga, Polakami i Ukraińcami (chociaż w mniejszym stopniu) uciekającymi przed UPA. To jest ogólnie ciekawa historia, bo niewiele jest takich miejsc w Polsce, gdzie dokonano całkowitej wymiany ludności.
Niemcy zostali w okolicach Czarnowąsów, Opola. Czyli jakieś 50 km dalej. Było ich stosunkowo dużo, ale do 1956 nie przymowano tego faktu do wiadomości, obowiązywał zakaz posługiwania się językiem, itd. czemu trudno się dziwić. Potem nastąpił chwilowy przełom, ale zasadniczo do lat 80-tych, wszyscy udawali, że Niemców tu nie ma. Zdaje się, że dopiero w 89R zarej. mniejszość niemiecką. Wtedy to na św. Annie odbyła się pierwsza niemiecka msza, co mnie osobiście przyprawia o mdłości.Tak już mam.
I poszły konie po betonie, mamy więc pod Opolem dwujęzyczne nazwy miejscowości, niemieckich sołtysów, niemieckojęzyczne klasy, mnóstwo organizacji, krasnale i bryki lepsze niż u ''prawdziwych Niemców''.

Co do samych majątków, niech się bujają. To nie Nowa Funlandia, że bierzesz chałupę na liny i z nią wędrujesz. Stoi jak stało (chyba, że się zawaliło) i w wiekszości zamieszkują w nich, potomkowie i potomkinie, świńskich blondynów.

Cytuj:
zrobiono to bezpodstawnie, placilem za mieszkanie i nigdzie nie zadeklarowalem ze nie wracam i bierta sobie
Nie bezpodstawnie lecz na mocy przepisów. Zdaje się że do dzisiaj obowiązuje przepis, który mówi, że opuszczenie przez najemcę lokalu powoduje po 12 miesiącach możliwość wypowiedzenia umowy przez gminę i eksmisję wszystkich osób tam przebywających. To normalna procedura i tak się dzieje na całym świecie, w przypadku lokali socjalnych(pod warunkiem, że dysponujesz Wohnberechtigungsschein, bo bez tego zapomnij, prawda IroB?).
To by było na tyle, w temacie kradzieży.


Na górę
  
 
 Tytuł: Re: WYDARZENIA
Post: 14 gru 2019, 14:55 
Offline

Rejestracja: 11 gru 2018, 16:59
Posty: 4689
Ale nikt ci niczego zabrał, jeśli o mieszkanie chodzi. O OTV i płyty nie wiem jak było. Czy tak jak opisałem czy inaczej wiec się wypowiadam. Ale to Był TWÓJ majątek.

Zmodyfikujmy Twoją opowieść. Do obecnych czasów i Twoich realiów w Niemczech.

Załóżmy, że jestem Niemcem i mam kamienice z mieszkaniami na wynajem (na dłużej niż na godziny). I wynajmuje ci mieszkanie. I ty za nie płacisz ale gdzieś wybyłeś w pisdu np kopać nefryty gdzieś Ameryce Południowej i nie ma z tobą kontaktu od lat. Bo nie zostawiłeś adresu, numeru (labo nieaktualne). Tak przy okazji, zostawiłeś tej ADM adres do korespondencji na które by ci pisma słali? Bo może oni cię skutecznie, czyli na oficjalny adres powiadamiali o swoich decyzjach ale Ty się nie odwoływałeś więc się uprawomocniły. Dzisiaj mój kochanieńki jest dokładnie tak samo, w Twoich Niemczech również.

I mam pustostan, którego w zimie nikt nie grzeje i mi wilgoć w ściany wchodzi a sąsiedzi narzekają, że tyle za ogrzewanie muszą płacić. To nie wymysł. Tak jest i tak to działa jak ktoś kaloryfery wyłączy (u nas dawniej bez sensu bo ryczałtem się płaciło, od metra ale obecnie w Niemczech już sens ma) albo w piecu kaflowym nie pali (to dawniej i czasem obecnie u nas).
A tu ze względu na uchodźców mieszkań zaczyna brakować. Ludzie w potwornych (jak na Niemcy) warunkach żyją. A ja dobry Niemiec jestem bo własnie dokonałem skoku ewolucyjnego i nie mogę patrzeć jak ta wielodzietna arabska rodzina, pomimo że facet uczciwie pracuje, a syn nawet maturę zrobił u nas, gnieździ się na jakieś sali ogólnej w ośrodków dla uchodźców. A u mnie mieszkanie puste stoi. Bo ten gościu od lat się nie pokazuje, albo wpadnie na dzień czy dwa przez rok. A kasy ma, ze hoho (tak IroB na polskie warunki pracując na morzu czy później w Rajchu miałeś kasy w oczach ludzi jak jak jaka Kulczykówna dzisiaj).
No i próbuje cię powiadomić, ze rozwiązuje z Tobą umowę bo tym Arabom chce dać. Bardziej potrzebującym.
Ale nie odpowiadasz. Masz w dupie. To że ci do skrzynki na drzwiach wrzucam te powiadomienia nie ma znaczenia. Bo taki adres do korespondencji podałeś a raczej nie zmieniłeś tego co był w umowie. I to twój problem (nie mój, ani sądu, ani urzędu jak ty odbiór tej korespondencji załatwisz)
Wiec dochodzę do słusznego i zgodnego z prawem wniosku, ze zostałeś skutecznie powiadomiony i umowa najmu została z tobą z skutecznie rozwiązana. Wchodzę więc do SWOJEGO mieszkania i powiedzmy, ze komisyjnie w obecności policji czy jakiegoś urzędnika (notariusza) spisuje wszystko co tam jest i zabezpieczam w jakimś magazynie, składzie itp. Powiadamiając cię oczywiście, i to wielokrotnie, o dokonanych czynnościach i o tym, że rzeczy są składowane i do odbioru tu i tu i jeżeli nie będą odebrane w terminie roku to panie dzieju kochany zlicytujemy/ rozdamy a resztę wyrzucimy.
No i czy tak się da zrobić w tych Twoich takich uczciwych Niemczech czy nie?
Co prawda w państwie prawa będziesz mógł się ze mną w sprawie cywilnej sądzić. O straty moralne, o zniszczenie sprzętu w tym wyrzucenie wydawało by się czegoś bez wartości ale o wielkiej wartości sentymentalnej. Ale raczej marne szanse widzę.

A teraz opowiem ci inną. Przypowiastkę. Moją. otóż mój dziadek miał po swoich rodzicach ziemię za Jasną Gorą, Jak to w dawnych latach bywało na obrzeżach miast - rolną. Było tego kilka tysięcy metrów. Nie pamiętam czy ponad 5 tysięcy m2 czy trochę więcej tak pod 10.
A ponieważ dziadek miał chałupę i kawal działki (też ze 4 tyś m2) ale już nie ornej i lepszym miejscu to pozostawił sąsiadowi na tym kawałku ziemi za Jasną Gorą ziemniaki sadzić. Ale podatki wszystkie płacił dziadek. Jak dalej podatki płaciliśmy a cicha umowa z sąsiadem nadal była. Babka się cieszyła, ze ktoś korzysta i dogląda a nie odłogiem leży. Miasto rosło i jeszcze za PRL gdzieś w latach 60. w planach ziemię odrolnili. Kiedyś były plany zagospodarowania przestrzennego miast. I ziemia budowlaną się stała, Ale sąsiad dalej ziemniaki sadził. Tyle, ze nam podatek wzrósł.. Aż przyszła IV RP. A wraz nią boom na budownictwo jednorodzinne. Nawet bidy się rzucały bo chciały w swoje ręce sprawy wciąć.
I sąsiad, a raczej chyba jego syn czy wnuk interes poczuł. I o ziemie (NASZĄ A NIE KOMUNIJNĄ CZY INNĄ) wystąpił do sądu, ze chce przejąc przez zasiedzenie i brak zainteresowania nią z naszej strony. Przypominam, że sumiennie opłacała babka podatki od tej ziemi.
I niezawisły sprawiedliwy sąd w imieniu IV. RP czyli państwa i w całym jego majestacie nam tę ziemię odebrał bo sąsiad tam przez lata ziemniaki sadził.

I widzisz Ireneusz, to już ja mam większe prawo mówić, że RP okradła czy tez coś zabrała. Bo sąd w jej imieniu takie postanowienie wydal. I straciłem coś co było własnością mojej rodziny od wielu, wielu lat. W księgach odpowiednich. Wykazie gruntów i wieczystych.
Ale tak nie mowie. Bo zgodnie z prawem to było. A my wyjątkowymi głupkami.
O tym jak rodzinie żony w majestacie IV RP potomkowie AKowca prawa do części kamienicy w centrum (kolo Wakansu na Dąbrowskiego, blisko Sadu) pozbawili też mogę napisać. Bo nie każdemu AKowcy kamienice dają, czasem podbierają. Ale nie napisze bo to w sumie mimo wszystko nie IV. RP a ludzie i to rodzina.

Wiec jak słyszę takie głodne kawałki i pierdolenie to aż mną trzęsie. Nauczcie się używać adekwatnych do sytuacji slow. Nie nadużywajcie, szczególnie tych wielkich i o bardzo ostrym znaczeniu. Bo jak Jaruzelski i ekipa odpowiada za zbrodnie przeciwko ludzkości i zbrodnie wojenne stanu wojennego co było w Oświęcimiu, Treblince itd.? W Kenii (GB) w Kongo (Belgia) Wietnamie (USA)?

_________________
Obrazek


Ostatnio zmieniony 14 gru 2019, 15:03 przez Komandor, łącznie zmieniany 1 raz

Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: WYDARZENIA
Post: 14 gru 2019, 15:03 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 wrz 2014, 7:47
Posty: 6459
po 12 miesiacach, mnie mieszkanie odebrano po niecalych czterch, wiec chyba jednak nie dzialano calkiem zugodnie z prawem. Ale jak juz pisalem, Schwam drüber.....dzisiaj mam ambiwalentne spojzenie na tamte czasy, dla mnie sprawa jest zamknieta.

_________________
Ceń słowa. Każde może być twoim ostatnim. S.J.L. weil...Alle sagten: Es geht nicht. Da kam einer, der das nicht wusste und der es einfach tat.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: WYDARZENIA
Post: 14 gru 2019, 15:39 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 wrz 2014, 7:47
Posty: 6459
bylo to w 83 roku w grudniu i bylem juz zonaty i dzieciaty i wyjechalismy cala rodzina w Sierpniu, ja, zona nr jeden i corka malutka wtedy jeszcze byla, tak, tak, ta socjalistyczna ojczyzna wypuscila nas wsiech ....co bylo podobno niemozliwe, chyba dlatego ze w podaniu o paszport turystyczny motywowalem swoja prosbe tym ze w czasie trwania stanu wojennego plywalem na rybackich statkach i wracalem z zagranicy do OJCZYZNY :) i chce tylko spedzic urlop ..... a byl to czas ze ludzie morza masowo zostawlai na zachodzie, dostalem paszporty i pozwolono nam wyjechac na urlop, tak jechalem na urlop :) zarobkowy :) mozna powiedziec ze jestem tu na urlopie od 36 lat :)

_________________
Ceń słowa. Każde może być twoim ostatnim. S.J.L. weil...Alle sagten: Es geht nicht. Da kam einer, der das nicht wusste und der es einfach tat.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: WYDARZENIA
Post: 14 gru 2019, 15:47 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 wrz 2014, 7:47
Posty: 6459
Czarna_Mańka pisze:
IroB pisze:
po 12 miesiacach, mnie mieszkanie odebrano po niecalych czterch, wiec chyba jednak nie dzialano calkiem zugodnie z prawem. Ale jak juz pisalem, Schwam drüber.....dzisiaj mam ambiwalentne spojzenie na tamte czasy, dla mnie sprawa jest zamknieta.



O jezu...

W Kodeksie Cywilnym z 1965 roku jak wół stoi, najem bezterminowy - gdy czynsz jest płatny miesięcznie - ustawowy termin wypowiedzenia to na miesiąc naprzód na koniec miesiąca kalendarzowego;

JEDEN miesiąc.;

Polecony z wypowiedzeniem umowy najmu w trybie art. 673 § 2 k.c. nieodebrany w ciągu dwóch tygodni uważa się za skutecznie doręczony.

Mienie ruchome komisyjnie spisane do magazynu, jak się nikt po nie nie zgłosi - licytacja.

Czego jeszcze nie rozumiesz?


tego ze nie bylo podstawy prawnej do tego by mnie wywalic z miszkania, ot tak poprostu na ulica......i to pod moja nieobecnosc moje rejsy tez trwaly po pol roku , no tak , zona byla na miejscu, a gdybym nie byl zonaty to tez by mnie mogli wypier...na ulice? uwazam ze mnie ludziska z zawisci i checi okradzenia i system im na to pozwolil.

Dosc, bo jak sobie przypomne to mnie sie noz w kieszeni otwiera, nie zapomne tego chuja co mi zagrozil ze moge jeszcze tam nie wrocic ........co za skurwysynski system sobie stworzyli ze mogli sie panoszyc.........nie oddamy ci twojego i co nam kurwa zrobisz.

_________________
Ceń słowa. Każde może być twoim ostatnim. S.J.L. weil...Alle sagten: Es geht nicht. Da kam einer, der das nicht wusste und der es einfach tat.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: WYDARZENIA
Post: 14 gru 2019, 16:03 
Offline

Rejestracja: 11 gru 2018, 16:59
Posty: 4689
Ale list polecony w wypowiedzeniem najmu mogłeś odebrać. A wcześniej może z prośbą o wyjaśnienie czy nadal mieszkasz i co się z Tobą dzieje bo się sąsiedzi skarżą na pustostan.. Mogłeś przecież zostawić w ADM adres gdzie z rodziną mieszkałeś w Rajchu.
Albo inaczej odbiór i przekazywanie korespondencji urzędowej załatwić. Upoważnienie dla mamy, siostry, kumpla.
Ty się ciesz baranku boży, że np wezwania do sądu a potem wyroku 10 lat wiezienia np, za gwałt (bo cię wrobiono) tak nie odebrałeś.
I czemu z upartością muła mówisz. że Twoje jak nie Twoje, tylko komunalne? Kopiłeś se, ze Twoje? W spadku dostałeś? W księdze wieczystej tak napisano?
Sytuacja była paskudna, ludzie wykazali się podłością a urzędnicy z ADM zbytnia gorliwością i uległością na ich donosy, żądania to fakt. Nie przeczę. Ale do kradzieży czegoś jeszcze daleko.

Mnie nie komunalne a moje własne spadkowe po dziadach pradziadach w wolnej Polsce sąsiad zabrał bo system pozwolił w majestacie RP wyrokiem sądu i nie plącze, że mi RP zabrała. Tylko, ze głupi byliśmy. Bo trzeba było ogrodzić siatką i sąsiada z pola kopniakami gonić.
A Ty zamiast się do beztroski i glupoty przyznać na PRL i system winę zganiasz. Ze ci zabrano i ukradziono co nie twoje.

No i faktycznie, teraz się zastanawiam jak to się stało, ze wyjechałeś z całą rodziną w 1983 i nikt cię na granicy nie zastrzelił. Zakładam ze nie kajakiem wiec to musi jaki Canis czy inny Kizior albo Parafek zaćmy na oczach dostał, że nie ustrzeli. A Wirnik twierdzi, bo żył, że trup się słał gęsto,A teraz ze wstydu sędzią cicho jak tu od zbrodniarzy komunistycznych wyzywają. Ale skąd ja to znam. Odważni to byli jak to stoczniowców strzelali a tera to trusie. I znów wychodzi, że na forum to jeden jedyny komandor do ludzi strzelał za wszystkie zbrodnie komusze odpowiada. A zomowców, gliniarzy, żołnierzy, byłych prokuratorów, sekretarzy rożnego szczebla to pewnie jak psów. Ale oni to Piotrowicze sami chyba.
(to sarkazm, z tym strzelaniem też, piszę na wszelaki wypadek bo jakiś tłuk znowu coś na opak lub zbyt dosłownie zrozumie)

_________________
Obrazek


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: WYDARZENIA
Post: 14 gru 2019, 16:14 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 wrz 2014, 7:47
Posty: 6459
nie rozumiesz ze wlasnie mnie to wkurwia ze ludzie wiedzieli ze wyjechalismy na krotko w sumie i ze wrocimy, adeemu nie pamietam czy informowalismy, i nie byl pustostan bo byly w mieszkaniu nasze rzeczy, meble itd......wjechalem na urlop z rodzina i blizni mi to zrobili,nie wiem nawet kto i jak bo nikt mi nie chcial odpowiedziec kiedy pytalem, tylko jeszcze mnie straszono.......a kiedy przyszlo nowe to machlem reko bo paliwo bylo drozsze niz to odszkodowanie o ktore mogl bym sie ewentualnie ubiegac.

dlatego nieboszczka peerelowska nich spoczywa w spokoju ale cos mi sie wydaje ze zmartwychwstaje pislandiom.

_________________
Ceń słowa. Każde może być twoim ostatnim. S.J.L. weil...Alle sagten: Es geht nicht. Da kam einer, der das nicht wusste und der es einfach tat.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: WYDARZENIA
Post: 14 gru 2019, 16:37 
Offline

Rejestracja: 11 gru 2018, 16:59
Posty: 4689
Tak, Ireneuszu, Ja rozumiem to,. jak to wyglądało z Twojej strony. Rozumiem żal. rozgoryczenie i bezsilną złość.
Ale jak (i to wielokrotnie) pomimo, wspominki nieśmiałej o tych ludziach, jak to PRL cię okradł, zabrał i zniszczył do dajesz tylko pożywkę tym nienawistnikom, którym PRL się jawi gorzej niż okupacja za Niemca a nawet więcej zbytniej różnicy między PRL a Stutthofem nie widzą.

A sąsiedzi, którzy to ci zrobili? Może i ktoś był w PZPR, inny pewnie z Solidarności dla odmiany. W każdym razie jest wielce prawdopodobne ze teraz za bojowników o wolności robią i sobie PRLem pyski wycierają jak nasz kolega. I zbrodnie na ludzkości (to znowu sakarazm) oskarżają, nie pamiętając, że jeszcze lat temu 30 parę sami takiej wielkiej zbrodni na ludzkości w postaci IroBa i rodziny dokonali.

_________________
Obrazek


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: WYDARZENIA
Post: 15 gru 2019, 19:39 
Offline

Rejestracja: 04 wrz 2014, 19:45
Posty: 2943
Nie pamiętam już w którym wątku była dyskusja o służbie zdrowia, jaka to jest super duper na Zachodzie w odróżnieniu od naszej.
No i dzisiaj przyłapałam artykuł, jak to naprawdę wygląda: https://strajk.eu/katastrofa-w-brytyjsk ... yI0IktaloU

A co do przejmowania mieszkań:
teraz, w tym "wolnym" kraju, wcale mieszkanie nie musi być puste.
Wystarcz sprytnie wejść w posiadanie kamienicy z lokatorami, i hulaj dusza. Nie ma już grup chronionych, wywalić na bruk można każdego.
Nie tak dawno eksmitujący po prostu wynieśli łóżko ze sparaliżowanym po udarze dziadkiem, wystawili przed dom, i już.
Za PRL to jednak było nie do pomyślenia.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 1329 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 118, 119, 120, 121, 122, 123, 124 ... 133  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 100 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group