forum.nie.com.pl

Forum Tygodnika Nie
Dzisiaj jest 26 kwie 2024, 23:44

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 1329 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 55, 56, 57, 58, 59, 60, 61 ... 133  Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: WYDARZENIA
Post: 12 paź 2019, 21:57 
Pantryglodytes pisze:
Ok, a komu należy się się nagroda a nie dostał?


Wybierali spośród 200 autorów. Zapewne tym 199 też się należała, ale dostała Tokarczuk.
Taki fart Panie Maupa. Lud PiSowski np. uważa, że należała się Prezesowi za tę autobiografię,
co to w EMPiKach po 1,30 zalega. Każdemu Pan nie dogodzisz. Szkoda, że teraz papier taki
tandetny robią, co to nim w piecu nie napalisz, ani machorki nie zawiniesz, bo 1,30 za pół
kilo to chyba dobra cena.


Na górę
  
 
 Tytuł: Re: WYDARZENIA
Post: 12 paź 2019, 22:14 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 wrz 2014, 17:33
Posty: 9999
Wybierali, wybrali, ale komu Pan byś dał?


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: WYDARZENIA
Post: 12 paź 2019, 22:33 
Bezapelacyjnie Prezesowi bym dał, ale nie powiem co i w co.
Natomiast tutejsza kremlowska agentura, zapewne Ludmile Ulickiej.


Na górę
  
 
 Tytuł: Re: WYDARZENIA
Post: 13 paź 2019, 7:28 
Ciekaw jestem reakcji na Nobla Piskorskiego za rozprawę nt "Histeryczne zachowania socjopatyczne w tropieniu faszyzmu polskiego przez środowiska kryptożydowskie skoncentrowane wokół forum Nie"
:lol:

Oczyma wyobraźni widzę te płomienne posty i rwanie włosów ze łba, dowody na sfaszyzowanie komitetu noblowskiego, ba, zdjęcia Haralda ze swastyką na ramieniu. :D
Ale to tylko moja wyobraźnia. :D

Nie czytałem Tokarczuk, ale zacięcie tow. Wirnika jakie pokazuje w stosunku do myślach inaczej o noblowskich jasełkach, zmobilizowało mnie skutecznie.

Nobla dla Leszka też popierasz, bo polski?
A dla Tereski, bo etyczny?

P.S.
A ty, cymbale, siedź cicho, bo zapewniam cię że nie zrozumiałeś nawet 1/8 z tego co napisałem.
:lol:


Na górę
  
 
 Tytuł: Re: WYDARZENIA
Post: 13 paź 2019, 8:49 
Ja trochę zrozumiałem toteż się odezwę - słowami naczelnej portalu wPolityce.pl pani Marzeny Nykiel

Cytuj:
Talent talentem, ale lewicowy światopogląd otwiera dziś wiele drzwi


Jako uzupełnienie - o istnieniu obu pań Nykiel jak i Tokarczuk dowiedziałem się za sprawą tegorocznego Nobla :lol: . A cytuję jedną z pań o nagrodzie dla drugiej bo wprawdzie nie będąc znawcą literatury (w odróżnieniu od koleżeństwa tego forum :o ) pasuje mi to do mojej, być może błędnej opinii o obiektywiźmie i kryteriach jakimi kierują się różne gremia decydujące o różnych nagrodach.

I jeśli kiedyś zdarzy mi się coś przeczytać to za sprawą Bartłomieja prawnuka mojego ulubionego z dzieciństwa Henryka Sienkiewicza

Cytuj:
Dla mnie to jest niezwykła historia, bo czytałem kiedyś wywiad z Olgą Tokarczuk, która powiedziała, że swoją powieść ‘Księgi Jakubowe’ napisała przeciw Henrykowi Sienkiewiczowi, niejako w kontrze do obrazu I Rzeczpospolitej, którą wykreował Henryk Sienkiewicz w Trylogii . Ta jej powieść pokazuje I Rzeczpospolitą, dawną Polskę z zupełnie innej perspektywy. Z perspektywy Żydów, chłopów, mieszczan. Tam wyższe stany pojawiają się fragmentarycznie. A powieść zaczyna się symboliczną sceną na rynku w Berdyczowie, gdzie nagle pewna można polska pani krzyczy w desperacji: czy ktoś tu mówi po polsku!. A to dlatego, że jest otoczona wieloetnicznym, wieloreligijnym, wielojęzykowym i wielokulturowym tłumem. Tłumem, który jest tyglem narodów, bo tym była I Rzeczpospolita.


Ten cytat to słowa Bartłomieja, i w jego ocenie Księgi Jakubowe to nie powieść przeciw Sienkiewiczowi, tylko znakomite dopełnienie świata I Rzeczpospolitej pokazanej w Trylogii.
Więc może warto to dopełnienie przeczytać?


Na górę
  
 
 Tytuł: Re: WYDARZENIA
Post: 13 paź 2019, 10:03 
Mądry człowiek to i mądrze pisze. To nie bełkot forumowego Ształdyngera.
Żeby jeszcze tylko na tę Konfederację nie głosował.
No, ale wtedy byłoby za idealnie.
:D


Na górę
  
 
 Tytuł: Re: WYDARZENIA
Post: 13 paź 2019, 10:51 
Jaki tak mądry. Wystarczy starać się być obiektywnym, starać się "wyjść z siebie" i spojrzeć na dany problem z zewnątrz. Wielką przeszkodą w tym są niestety emocje którymi w różny sposób obdarzyła nas natura. One czynią ten świat pięknym ale ma to również ten wspomniany minus.
Panie Polar, o moim dzisiejszy wyborze lepiej może ? jutro. By administracja nie miała kłopotów.


Na górę
  
 
 Tytuł: Re: WYDARZENIA
Post: 13 paź 2019, 11:47 
Offline

Rejestracja: 04 wrz 2014, 19:45
Posty: 2943
Więc własnie dlatego lubię czytać Tokarczuk.
Ona nie zasklepia się w wąskim widzeniu świata tylko wokół własnego nosa, lecz próbuje ten świat pokazać z punktu widzenia różnych ludzi i z różnych pozycji.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: WYDARZENIA
Post: 13 paź 2019, 14:53 
No! Brakowało mi tej jednej, ale arcypolskiej opinii o Noblu dla Tokarczuk.
Nie muszę nawet sprawdzać żeby wiedzieć, że mały chujek dostał przekaz
od Matki Kurki co ma myśleć: Owsiak złodziej, a Tokarczuk grafomanka.
Wystarczy tylko czubek głowy wystawić ponad burtę przaśności, żeby się
polaczek czujny do nóg rzucił i ściągał do zęzy.
Smród czuć od samego czytania.


Na górę
  
 
 Tytuł: Re: WYDARZENIA
Post: 13 paź 2019, 16:33 
WLR pisze:
No! Brakowało mi tej jednej, ale arcypolskiej opinii o Noblu dla Tokarczuk.
Nie muszę nawet sprawdzać żeby wiedzieć, że mały chujek dostał przekaz
od Matki Kurki co ma myśleć: Owsiak złodziej, a Tokarczuk grafomanka.
Wystarczy tylko czubek głowy wystawić ponad burtę przaśności, żeby się
polaczek czujny do nóg rzucił i ściągał do zęzy.
Smród czuć od samego czytania.


Takie perełki trzeba cytować w całości, żeby nie zniknęły jak wóda puści i ostatnia szara komórka zacznie myśleć nad tym co napisała. :lol:

Wolę miejsce w czymś co inteligencja zęzą nazywa, niż robić za kretyna.


Na górę
  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 1329 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 55, 56, 57, 58, 59, 60, 61 ... 133  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 169 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
cron
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group