forum.nie.com.pl

Forum Tygodnika Nie
Dzisiaj jest 19 kwie 2024, 21:51

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 1329 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 93, 94, 95, 96, 97, 98, 99 ... 133  Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: WYDARZENIA
Post: 14 lis 2019, 15:27 
Zastanawia mnie i bawi fakt, że gdy staramy się powiedzieć walącemu łbem w ścianę pomiędzy peronami,
że tam nie ma żadnego wejścia do Hogwartu, to jesteśmy zdrowi umysłowo w przeciwieństwie do walącego,
natomiast gdy powiemy gadającemu do dwóch zbitych desek na ścianie, że tam nikogo nie ma, tak jak nie
ma nikogo w bezsmakowym białym wafelku, to już zdrowi nie jesteśmy i nawet wypełniamy znamiona czynu
zabronionego, ujęte w par. 196 KK.
Jest całkowicie normalne, gdy psychiatra diagnozuje u pacjenta schizofrenię, jeśli ten upiera się, że rozmawia
z Elvisem który nie żyje od 40 lat, a zupełnie niedopuszczalna jest podobna diagnoza, gdy pacjent przemawia
do zmarłego ponad 2000 lat temu syna cieśli, a ten mu nawet odpowiada.
Czy nie paradne to?


Na górę
  
 
 Tytuł: Re: WYDARZENIA
Post: 14 lis 2019, 15:42 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 paź 2014, 16:51
Posty: 4286
Malina pisze:
korbaczeska pisze:
Ja bym to podsumowala parafrazą tekstu popularnego wsrod wierzacych - a niech sobie wierzy w co chce, tylko niech sie z tym nie obnosi :lol: :lol:


Tego samego mogę domagać się w zamian od ciebie. Nie obnoś się ze swoim ateizmem, bo to też biorąc pod uwagę definicję, religia.


:lol: ja sie z niczym nie obnosze, a ateizm jest pogladem a nie religia.

_________________
Ave Seitan!


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: WYDARZENIA
Post: 14 lis 2019, 16:13 
korbaczeska pisze:
Malina pisze:
korbaczeska pisze:
Ja bym to podsumowala parafrazą tekstu popularnego wsrod wierzacych - a niech sobie wierzy w co chce, tylko niech sie z tym nie obnosi :lol: :lol:


Tego samego mogę domagać się w zamian od ciebie. Nie obnoś się ze swoim ateizmem, bo to też biorąc pod uwagę definicję, religia.


:lol: ja sie z niczym nie obnosze, a ateizm jest pogladem a nie religia.


Erich Fromm: Religią jest każdy system myśli i działań, podzielany przez pewną grupę, który dostarcza jednostce układu odniesienie i przedmiotu czci, których potrzeba stanowi pierwotne wyposażenie psychiki ludzkiej.
Ateizm to (nie wchodząc w szczegółowe definicje) przekonanie, że Bóg nie istnieje, że nie istniej żadna Istota Wyższa, która byłaby odpowiedzialna za rozwój świata. A więc ateizm wszystko tłumaczy naukowymi teoriami i teorią ewolucji.
Ale czy naprawdę ateizm wywodzi się z logiki i racjonalności czy też niczym nie różni się od chrześcijaństwa i ateiści kierują się tak jak chrześcijanie jedynie swoją wiarą, że było tak a nie inaczej.
A więc, tak samo jak chrześcijanie, ateiści są ludźmi głęboko wierzącymi. Oni po prostu wierzą, że Bóg nie istnieje.
Są jeszcze inne cechy wspólne ateizmu i religijności (chrześcijańskiej czy muzułmańskiej). Krytycy religii mówią, iż często chrześcijaństwo czy islam rodziły nietolerancję i ekstremizm.
Ale czy z ateizmem nie jest podobnie. Czy komuniści nie mordowali księży w Hiszpanii? Czy w ZSRR czy Chinach ateiści nie prześladowali/prześladują ludzi za poglądy religijne i odrzucanie ateizmu?
A w samej Unii Europejskiej? Czy część mediów, część polityków nie idzie w stronę państwa świeckiego zbyt daleko. Czy w miejsce „równouprawnienia” ludzi wszystkich religii i ludzi niewierzących wśród lewicy nie pojawia się chęć narzucania innym ateizmu i dyskryminowania Kościoła w imię „lepszego sposobu życia” czy „niszczenia ciemnogrodu”?
Wszystkie te przykłady sprawiają, że właściwie ateizm należy zakwalifikować jako religię. Ateiści, podobnie jak wyznawcy innych religii, wierzą, a nie kierują się czystą logiką (inaczej nie byliby ateistami lecz agnostykami). Tak samo jak wyznawcy innych religii często ich ateizm wiąże się z pewnym obrządkiem, grupą określonych zachowań (np. demonstrowanie antyklerykalizmu, walka o , „państwo świeckie”, uduchowione podejście do teorii Darwina),akty profanacji, ośmieszania wierzących, symboli i obrządków ich wiary, agresywne reakcje na samo opowiedzenie się po stronie wiary lub przyznanie się do bycia wierzącym. Ateizm, podobnie jak inne religie, prowadzi też czasem do nietolerancji i ekstremizmu, od dewastacji miejsc kultu, podpaleń, przez zakłócanie obrządku, po fizyczny atak na ludzi wierzących włącznie. Tego typu zachowania ateistów to rodzaj fundamentalizmu, nienawiści, zaślepienia, nietolerancji które tak często przypisują stronie przeciwnej nie zauważając swego fanatycznego zachowania.


Na górę
  
 
 Tytuł: Re: WYDARZENIA
Post: 14 lis 2019, 16:28 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 wrz 2014, 7:47
Posty: 6459
mozecie sobie uwazac ateizm za swego rodzaju religie i jesli ma to byc religia to ja nie jestem ateista, bo ja wiem!!! ze nie ma zadnego stworcy/stworczynie w postaci starszego menszczyzny czy tez starszej kobiety, a utwierdza mnie w tej wiedzy moj zdrowy rozsadek ktorym oceniam otoczenie w ktorym zyje, a kiedy zyc przestane to nawet nie chce gdzies tam w kosmosie siedziec u boku jakiejs starej baby czy tez dziada, wiec mysle ze lepiej jest jak ich nie ma. Ament.

_________________
Ceń słowa. Każde może być twoim ostatnim. S.J.L. weil...Alle sagten: Es geht nicht. Da kam einer, der das nicht wusste und der es einfach tat.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: WYDARZENIA
Post: 14 lis 2019, 16:36 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 wrz 2014, 22:25
Posty: 1500
Rząd przyjął projekt ustawy, która podnosi akcyzę na używki. Wzrost w przypadku papierosów, piwa i wódki wyniesie 10 proc. Przedstawiciele branży spirytusowej są zaskoczeni. Twierdzą, że akcyza wzrośnie znacznie bardziej, niż to pierwotnie zakładano, co odbije się na cenach.
1410 ten rok... :lol: :lol: :lol: :lol:

_________________
Av miał rację: Rosję trzeba cofnąć do czasów Wielkiej Smuty, a na Kremlu ustanowić polską załogę.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: WYDARZENIA
Post: 14 lis 2019, 16:56 
Jak żyć?


Na górę
  
 
 Tytuł: Re: WYDARZENIA
Post: 14 lis 2019, 17:03 
MMM pisze:
Malina, przestań. Nikogo nie dyskryminuję, nie wdaję się w dyskusje i mam gdzieś to, w co kto wierzy.
Jedyne, co mnie wnerwia, to to, że jacyś faceci w torbach od cukru na głowach wiedzą lepiej, co powinnam myśleć, jak żyć i komu płacić.
Gorzej, że te przekonania, o roli przewodniej kleru, podzielają rozmaici rządzący i pozwalają się temu klerowi panoszyć, a także dają im naszą wspólną kasę na bizantyjskie zachcianki.
Każdy, komu chciało się zapoznać z historią kościoła, a umie myśleć, może i wierzy w Jezusa, czy innych (w końcu bogów wymyślił sobie człowiek wielu), natomiast omija kler dużym łukiem.


O czym ty piszesz MMM???? To jest dyskusja a nie prywatne podjazdy. Potrafisz bez emocji podchodzić do tematu? Nigdzie o tobie nie było mowy, nie wiem skąd ci to przyszło do głowy.
To, że się nie zgadzasz, nie zmienia stanu rzeczy, że można o tym dyskutować na odpowiednim poziomie.


Na górę
  
 
 Tytuł: Re: WYDARZENIA
Post: 14 lis 2019, 17:06 
MMM pisze:
Jedyne, co mnie wnerwia, to to, że jacyś faceci w torbach od cukru na głowach


Będę się spierał, że torby są od mąki, za to poncha z obrusów.


Na górę
  
 
 Tytuł: Re: WYDARZENIA
Post: 14 lis 2019, 17:54 
To som skurwisyny - same transwestyty, niektóre nawet z bieliznom stołowom. No!!! Zboszczeńcy!!!


Na górę
  
 
 Tytuł: Re: WYDARZENIA
Post: 14 lis 2019, 19:11 
Offline

Rejestracja: 28 kwie 2016, 22:42
Posty: 1247
Malina pisze:
Ateizm to (nie wchodząc w szczegółowe definicje) przekonanie, że Bóg nie istnieje, że nie istniej żadna Istota Wyższa, która byłaby odpowiedzialna za rozwój świata. A więc ateizm wszystko tłumaczy naukowymi teoriami i teorią ewolucji.
Ale czy naprawdę ateizm wywodzi się z logiki i racjonalności czy też niczym nie różni się od chrześcijaństwa i ateiści kierują się tak jak chrześcijanie jedynie swoją wiarą, że było tak a nie inaczej.
A więc, tak samo jak chrześcijanie, ateiści są ludźmi głęboko wierzącymi. Oni po prostu wierzą, że Bóg nie istnieje.


Malino, zdajesz się zapominać o pewnym aspekcie wiary religijnej i jednocześnie braku tej wiary u niewierzących.
Chodzi mi otóż o myślenie magiczne -że zachowanie pewnych przekonań i uprawianie kultu (najlepiej jedno i drugie) gwarantuje pewne korzyści w życiu zarówno doczesnym, jak i domniemanym życiu wiecznym. To jest akurat wspólne wszystkim religiom, a w ogóle nie pojawia się u ateistów, oraz agnostyków. Przypadkiem szczególnym jest zakład Pascala. I ten zakład leży najczęściej u podstaw wiary - ze strachu? z niepewnosci? braku odwagi? braku solidnie ugruntowanej wiedzy? Nie wiem!
Utożsamianie ateizmu z wiarą, która tylko ma znak przeciwny, to zwykła manipulacja. I bezczelność!


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 1329 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 93, 94, 95, 96, 97, 98, 99 ... 133  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 132 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
cron
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group