forum.nie.com.pl

Forum Tygodnika Nie
Dzisiaj jest 16 kwie 2024, 6:11

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 1329 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 91, 92, 93, 94, 95, 96, 97 ... 133  Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: WYDARZENIA
Post: 11 lis 2019, 9:13 
korbaczeska pisze:
Cytuj:
wierzących, których tu wiarę poniewiera sie przy byle pretekscie.


Tak czekalam kiedy padnie "argument" o przesladowaniach :D .
Tobie sie popieprzylo poniewieranie z krytyką, zreszta nie tylko tobie, wiekszosc wierzących ma z tym problem.
Stąd sie pozniej biora pierdolenia o rzekomych profanacjach, przesladowaniach, obrażaniu itp. bzdury.
Ja sobie krytykuje, mam do tego prawo. A ty musisz z tym żyć.


Jeśli nie wierzą, wiarę uważają za bezwartościową i niegodną uwagi, to dlaczego dochodzi do tych profanacji. Czyż w imię głoszonej przez takich jak ty lewackiej progresji, nie ignorować, pomijać. Ale nie, ta "tolerancja" popycha ich do wyśmiewani, drażnienia, obrażania. Dlaczego to samo lewactwo milczy, gdy w imię Allacha mordowani są ludzie, wyznawcy islamu przed kamerami odrąbują innowiercom głowy lub rżną nożem. Lewactwo milczy. Tacy doskonali kosmopolitanie jak ty, nawet się nie zająknął gdy "biedni" emigranci z krajów islamskich gwałcą Europejki. Jednak już chrześcijanin, bardzo ci przeszkadza bo chodzi do kościoła modli się, nie kryje się, że wierzy. To już jest przestępstwo warte twojej pogardy i wyśmiewania się. Bezczeszczenie symboli i rytuałów, uważasz za uzasadnione i dla ciebie nie jest to nic zdrożnego. Wręcz przeciwnie, cieszysz się gdy coś takiego się pojawia. Nie liczysz się z milionami ludzi, których to boli, którzy czują się urażeni. Nie, ty jesteś tą "nowoczesną, tolerancyjną" której podoba się się społeczeństwo oparte na materializmie i hegemonii o intelekcie stułbi i moralności opartej na marksizmie kulturowym.


Na górę
  
 
 Tytuł: Re: WYDARZENIA
Post: 11 lis 2019, 9:18 
nick pisze:
O ile pamiętam, Malina też kiedyś dostała banana. Ale nie jako męczennica za wiarę, tylko za inne, wyjątkowo wstrętne i poniżej wszelkiego poziomu wpisy, babrające się w prywatnym życiu użytkowników. Co prawda, była wtedy wojującą marksistką i feministką.
Ale osobowość nie ma poglądów, to raczej sprawa charakteru i mikrych możliwości szarokomórkowych. I tu nic się nie zmienia.
Olewam oraz ignoruję, bo pewien gatunek ludzi dla mnie nie istnieje.


Masz bardzo słabą pamięć. Bana dostałam za krytykę Palikota i jego partii oraz za prorocze teksty jak też ta partia jej przywódca oraz przydupasy w postaci I.L. czy A.R. skończą. Nie pomyliłam się, skończyli jak przewidywałam.


Na górę
  
 
 Tytuł: Re: WYDARZENIA
Post: 11 lis 2019, 9:34 
wezyr pisze:
Dajcie spokój Malinie. Ona taka sama wierząca jak i ja. To koniunkturalistka. Zatem pierwsze słowo z trzech, Bóg, honor i ojczyzna, mamy załatwione. Jej honor już przez te naście lat lekko poznaliśmy, czyli drugie załatwione. Została ojczyzna. Jej ojczyzną powinna być Kanada, gdyż chyba prawie całe dorosłe życie tam spędziła. Teraz w bluzce białoczerwonej będzie nas patriotyzmu uczyć. Urocze.


A z jakiej to niby okazji ty mi dyktujesz co ja powinnam a czego nie powinnam?
Z jednej strony gracie światowców a z drugiej wyłazi z was prymitywizm.
Żądacie przyjmowania imigrantów, którzy będą siedzieć do końca życia w waszej kieszeni ale już swoich, wracających z własną gotówką, którzy od państwa, czyli twoich pieniędzy nie chcą i nie wezmą, to już dla ciebie gorszy gatunek ludzi.
Całe szczęście, że tacy jak ja, nie liczą się z opiniami takich jak ty i wracają do kraju.W maju otwieram swój interes zapowiada się rewelacyjnie ale nie usłyszę od takich jak ty "powodzenia" i nawet na to nie liczę. Ja będę jednym z tych, który wyrabia polskie PKB, to jest patriotyzm.
I nie zamierzam was niczego uczyć, nie moja to rola. Ale klaskać, gdy z czymś się nie zgadzam, nie mam najmniejszego zamiaru.


Na górę
  
 
 Tytuł: Re: WYDARZENIA
Post: 11 lis 2019, 9:51 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 wrz 2014, 20:43
Posty: 6010
Możesz sobie wracać, tylko nie chrystianizuj mnie. Zakładaj interes, jak najbardziej zakładaj. Będzie może lżej dla mnie i mnie podobnych, bo już nie możemy udźwignąć kosztów dobrej zmiany. Dowiesz się które pół dnia jest dłuższe. Zobaczysz, jak jest zajebiście w Polsce. Pamiętaj o minimalnej płacy. Mówisz, że się zapowiada świetnie? Gratulacje,bo coraz trudniej znaleźć sobie niszę, no chyba że masz rozmach, to akurat jak znalazł, będziesz mogła zatrudnić sobie imigrantów. :)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: WYDARZENIA
Post: 11 lis 2019, 11:06 
Pracownik zarabiający 3000 tysiace na rekę kosztuje pracodawcę 6500. Jak musi być rentowność aby to udźwignąć. Bez trudu znoszą to tylko banki chyba.
Taa. Zara bedom kontrargumenty :)


Na górę
  
 
 Tytuł: Re: WYDARZENIA
Post: 11 lis 2019, 14:09 
:lol: :lol: :lol:

No i?
Jaki z tego wniosek?
Pożyczka w Bocianie i w dziesiątkach innych parabanków to koszt też ponad 100%.
Benzyna/paliwo obwarowana dziesiątkami podatków i akcyzy też mogłaby być połowę tańsza.
Ale ten robol w dupę kłuje, co?
;)

A masz jakieś inne argumenty niż gimbusowo-korwinowskie imaginacje ekonomiczne?
;)


Na górę
  
 
 Tytuł: Re: WYDARZENIA
Post: 11 lis 2019, 14:58 
Nie było kontrargumentu. Była zaczepka. :) Norma.
Robol w dupę nie kłuje.
Robol musi dostać swoje pieniadze bo nie bedzie pracował u mnie.
Państwo jest złodziejskie.
Jak zwykle nie widzisz sedna sprawy, sieroto. :)
Dlatego banki mają a pracodawcy - nie.


Na górę
  
 
 Tytuł: Re: WYDARZENIA
Post: 11 lis 2019, 15:24 
To nie była zaczepka.
To odpowiedź na arogancję.
Ale w tyle mam jak to interpretujesz.

Cytuj:
W 2018 r. średnie godzinowe koszty pracy w całej gospodarce (z wyłączeniem rolnictwa i administracji publicznej) oszacowano na 27,4 EUR w Unii Europejskiej (UE) i 30,6 EUR w strefie euro. Jednak średnia maskuje znaczne luki między państwami członkowskimi UE. W Polsce pracownik kosztuje o wiele mniej.

Najtaniej w całej Unii Europejskiej jest w Bułgarii, gdzie godzina pracy kosztuje pracodawcę 5,4 EUR. Kolejne państwa z najniższymi kosztami pracy za godzinę w całej gospodarce to Rumunia (6,9 EUR), Litwa (9,0 EUR), Węgry (9,2 EUR) Łotwa (9,3 EUR). Na szóstej pozycji z zestawieniu najtańszych pracowników znalazła się Polska, gdzie godzina pracy to koszt 10,1 EUR. To o 6,8 proc. więcej niż rok w wcześniej, gdy godzinowy koszt pracy wynosił 9,5 euro.


Cytuj:
Z danych Eurostatu wynika, że w 2017 roku jednostkowe koszty pracy w Polsce wyniosły 9,4 EUR za godzinę, przy średniej unijnej wynoszącej 26,8 EUR. W poszczególnych krajach wspólnoty wahały się w granicach od 4,9 EUR do 42,6


Obrazek

Tam gdzie koszta pracy wyższe niż w Polsce i zysk z robola najmniejszy ( Skandynawia, Francja, Angli, Niemcy) panuje wyższa świadomość społeczna i te społeczeństwa uważane są wg Banku Światowego za lepsze do życia.

Problem polskich operatywnych jest to, że za wszelką cenę chcą dobić statusem finansowym do operatywnych z krajów zachodnich w jak najszybszym czasie.
Brak inwestycji, zaniżanie stawek to podstawa działalności w Polsce.
Fakt, że brak konkurencji w postaci państwowego przemysłu stworzył precedens do nowoczesnego niewolnictwa i jeszcze większego płaczu biznesu o wysokich kosztach pracy i niemożności w związku z tym płacenia wyższych wynagrodzeń.

Dziwnym jest również fakt że pomimo tych wysokich kosztów robola, branża pośrednictwa pracy jest jedną z najbardziej dochodowych. I tu jest kuriozum. Mimo drożyzny robola, utrzymuje on swoimi łapkami pośrednika i głównego inwestora.
Osobiście znam chłopa z branży stoczniowej co w dwa lata dorobił się salonowej audi A6 i luksusowego mieszkania w dobrej dzielnicy w Gdyni. Oczywiście nie płaci zusu, bo go nie stać.
I nie jest to zazdrość z mojej strony, a obraz spatologizowania polskiego rynku pracy.

A potem płacz, że policja nie reaguje, jak podatków nie chcą płacić i na pensje dla kulsonów nie ma.

P.S.
Aha... nie dostrzegasz kompletnie clou problemu. Sieroto. ;)


Na górę
  
 
 Tytuł: Re: WYDARZENIA
Post: 11 lis 2019, 15:59 
older pisze:
Państwo jest złodziejskie.

O tym zapomniałem, bo w ferworze walki z łazienką umykają mi takie korwinizmy. :)

Tu na temat złodziejstwa państwa
Cytuj:
Raport GUS o mikroprzedsiębiorstwach (powstał na podstawie badania 4 proc. firm) to kopalnia wiedzy o tym sektorze gospodarki, na który światło dzienne pada tylko raz do roku. I zawarta tam wiedza może szokować. Szczególnie informacje o zarobkach pracowników.

O ile w firmach zatrudniających minimum 10 pracowników zarabia się średnio 4,85 tys. zł brutto, to w mikrofirmach (do 9 pracowników) zaledwie 3,08 tys. zł. Pokutuje mit, że takie małe firmy zarabiają mało, przez co mniej mogą płacić pracownikom. No to obalmy ten mit.

Według danych GUS, zyski 2,15 mln mikrofirm wzrosły w ubiegłym roku o 23,1 proc. do 174,5 mld zł przy przychodach o 18 proc. wyższych - 1 323 mld zł. Każde sto złotych przychodów daje najmniejszym firmom 13 zł 18 gr zysku.


Nie tylko banki stać na pracowników.


Na górę
  
 
 Tytuł: Re: WYDARZENIA
Post: 11 lis 2019, 16:02 
Czekam, kiedy we Wolsce rząd ogłosi ambitny program "Oddychanie+", albo "Wegetacja+".
Wszystkie kraje unii mają benefity na dzieci bez triumfalnego nazywania ich "Programem+"
W UK córka z zięciuniem wybrali sobie dom i będą go spłacać w ratach tylko w połowie, bo
państwo dołoży 50%. Nikt tego nie nazywa "Mieszkaniem+", bo to jest po prostu norma.
Brytolski pracodawca ponosi procentowo niższe koszty pracy w odniesieniu do pensji pracownika,
a składka ubezpieczeniowa to równowartość 60 zł. Kwota wolna odpowiada 60000 zł i jest
waloryzowana co roku. Dlaczego Polska jest ciemiężcą własnych obywateli i za co mają oni
być jej wdzięczni - że się zapytam w związku ze świętem odzyskania niepodległości? Bo czy
aby na pewno niepodległości? Podatki wraz z ubezpieczeniem w GG Hansa Franka wynosiły 13%,
więc były bez porównania niższe niż tzw "wolnej Polsce". To co stanowi o tej wolności skoro
fiskus okupanta był dla Polaków łaskawszy, niż okraszona kapelanami KAS Banasia?
Załącznik:
podatki za okupacji.jpg
podatki za okupacji.jpg [ 75.35 KiB | Przeglądany 2253 razy ]


Na górę
  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 1329 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 91, 92, 93, 94, 95, 96, 97 ... 133  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 23 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
cron
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group