forum.nie.com.pl

Forum Tygodnika Nie
Dzisiaj jest 19 kwie 2024, 22:16

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 1329 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 117, 118, 119, 120, 121, 122, 123 ... 133  Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: WYDARZENIA
Post: 13 gru 2019, 22:45 
Komandor pisze:

A krótko po żołniersku. Tak obecnie jest klawiej.
Bo w końcu jako oficer zacząłem zarabiać więcej niż stoczniowiec. A paszport mi lata czy jest na szufladzie czy komendzie.


No widzisz, potrafisz.

Proste pytanie zadałem i odpowiedź jest prosta. Jeżeli państwo pozbawia swoich obywateli swobody przemieszczania się,
to jednocześnie pozbawia ich podstawowych praw obywatelskich. Jest to nic innego jak ograniczenie wolności, niewynikające
z wyroku sądu, a jedynie z powodu obywatelstwa. Ergo, takie państwo trzyma obywateli w niewoli, a co z tego wynika
bezpośrednio, funkcjonariusze tego państwa stojący na granicach tego państwa, nie różnią się zasadniczo od innych
strażników, pełniących służbę wzdłuż obozowych drutów, lub na strażniczych wieżyczkach. Nie jest istotne bowiem, czy
teren izolacji obejmuje wiochę Kiejkuty, obóz Stutthof, czy terytorium PRL. Istotne jest to, że obywatele bez wyroku sądu
są pozbawieni jednej z form wolności, jaką jest swoboda przemieszczania się. I nie jest ważne, czy ten obywatel ma dokąd
wyjechać ale to, że nie może wyjechać, nawet gdy ma dokąd. Ciekawe jest to, iż każdy rozumie, że zamykając pełnoletnią i
nieubezwłasnowolnioną córkę w pokoju na klucz, pozbawia ją wolności, ale gdy zamyka się 40 mln ludzi, to nic się nie
stało. Zadziwiająca niekonsekwencja.


Na górę
  
 
 Tytuł: Re: WYDARZENIA
Post: 13 gru 2019, 23:17 
Offline

Rejestracja: 11 gru 2018, 16:59
Posty: 4689
ale ja napisałem, ze klawej bo kasę większa od stoczniowca dostałem a za PRL miałem mniejszą od niego a nie o tym o czym tu laskawie nawijasz bez sensu, bez odniesienia do realiów calej epoki, relaliow polityki wenętrzej i zweznętrzenej. W tym nie calkiem zależnej od nas bo rozgrywającej się wyżej niż KC a nawet Sala BHP.

No i twoi koledzy świętują. Wyrok wydano. Winny!!Z a te pokotem kładzione seriami z karabinów maszynowych na granicach rzesze emigrantów, których trupy gminy w słońcu latami. Za te kajaki i pontony z rodzinami, małymi dziećmi, rozstrzelane przeze mnie na podstawie wskazań Parafona siedzącego przy radarze. Za te masowe groby, masakry przy których Srebrenica to tylko pikuś.

A ty mnie się pytasz czy kulawiej bo paszport mam w szufladzie?

Zapytaj się, jeszcze niedawno tak z 10-15 lat temu byłego pracownika PGR pod Słupskiem czy miał klawiej bo paszport może teraz w kieszeni nosić. jakby mu kurwa był tak potrzebny w drodze do sklepu po Arizonę. Robotnika z spod Rzeszowa co pracę stracił. czy tego stoczniowca niezabitego cudem przeze mnie co go kilkanaście lat temu podwoziłem do domu bo mu ostatni pociąg uciekł, cieszył się bo nadgodziny mieli i zarobi w tym miesiącu może ze 3000 PLN (ja wtedy zarabialem już ze 6000 a za komuny też około 6000 zl ale ten stoczniowiec ze 12 000 zl)

I nie przyrównuj Stutthofu do terytorium PRL, BARANIE, powiem po żołniersku!!!
Bo stawiasz się na równi, albo jeszcze przed ich szereg wychodzisz, z członkami KPNu Słomki. Pisiory ze swoją antykomuszą i anypeerelowską retoryką przy Tobie kolego Wirnik to łagodne owieczki nieśmiało coś tam pod nosem beczące. Powtarzałem to już kilka razy i powtórzę jeszcze raz. Mniej się boje Pisiorow od takich oszołomów jak Ty.

_________________
Obrazek


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: WYDARZENIA
Post: 13 gru 2019, 23:41 
Zarabiasz więcej od stoczniowca a nie powinieneś, boś jest nierób jak klecha.
Bez stoczniowca byś sobie mógł żabką wokół półwyspu popływać co najwyżej.
W czym niby jesteś Zajebiście Wielki Obrońco Ojczyzny lepszy od stoczniowca,
że niby musisz więcej od niego zarabiać? Niczego nie produkujesz, niczego nie
dajesz. Gdybyś był z WATu, to może byś wózek postępu popchnął o milimetr,
a tak pierdziałeś bezproduktywnie pod wiatr. Pasożytujesz sobie całe życie
udając wojaka, że ja pierdolę. Chwal sobie zresztą ten PRL na zdrowie. Wtedy
byłeś panisko, a stanie wojennym nawet panbucek niemalże. Ot trepa nie zmienisz.

A poszet mnie w szuwary! :mrgreen:


Na górę
  
 
 Tytuł: Re: WYDARZENIA
Post: 14 gru 2019, 11:11 
Offline

Rejestracja: 11 gru 2018, 16:59
Posty: 4689
A o co pytałeś? O to czy to jest słuszne czy o to czy teraz jest klawo?

Ale jak tak uważasz to powinieneś, mentalny członku KPN, jednak pochwalić PRL że stoczniowcom, górnikom, hutnikom płaciła więcej niż ich oprawcom czyli mnie. I wtedy mogłem sobie najwyzej żabką...

PS. Słuchaj No WLR, tak szczerze, czy ja Cię przypadkiem nie widziałem wśród tych dziadków w maciejówkach w jakimś programie TVPiS co tak mordy tam drą? Wiesz, brzmisz identycznie.

PPS. I jeszcze do tego porównania PRL do Stutthofu. Nie wiem czy Wiesz ale w nim własnie Niemcy realizowali Twoje eugeniczne pomysły tylko może nieco bardziej drastycznie. No proszę takiego piewcy i bojownika o wolność co to odmawia np upośledzonym umysłowo, fizycznie czy po prostu z jakimś tam genem złym. prawa do rozmnażania się.

PPPS. Od dawna dzielę zawody na te produktywne dające realne materialne dobra i te z tej pracy korzystające. I. często niesłusznie. więcej korzystające niż ci co je wytworzyli.

_________________
Obrazek


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: WYDARZENIA
Post: 14 gru 2019, 12:14 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 wrz 2014, 7:47
Posty: 6459
Czarna_Mańka pisze:
A ja jestem po prostu CIEKAWA, jak to historycznie rzecz biorąc było...znaczy w tym PRL jak było.

IroB wyjechał ,jak sam pisał "na chwilę, zarobić parę marek" ( wlr przeinacza, jak zwykle )

IroB, jak sam pisał ma lat 61 , czyli jest rocznik ~1958 ( lub końcówka 1957 roku)

Czyli kiedy był taki "dorobiony" tego mieszkania i reszty z pływania na czymś tam...
Jak miał 20 lat to chyba jeszcze nie był taki zasobny?
A 20 lat miał ~1978 roku.

Czyli kiedy zabierali te mieszkania, zwłaszcza tym co wyjechali na chwilę? Po 1978 roku, w latach 80?
Ktoś mający wiedze w tym temacie mógłby coś dodać/wyjaśnić?



Kiedy wyjezdzalem do RFN to mialem prawie lat 25, i wprawdzie nie bylem milionerem ale jak na tamte czasy nie mieszkalem juz u mamy a mialem swoje mieszkanie z ADM-u I wyjezdzalem na 3 miesiace na winogron zbieranie by sobie do rybackich calkiem niezlych pieniedzy dorobic by to adeemowskie mieszkanie wykupic itd. nie uciekalem, nie emigrowalem, nie bylem politycznie zaangazowany, chcialem normalnie zyc, miec wlany kat, wychowywac dzieci i kiedys zostac dziadkiem, tak chcialem tego wszystkiego w socjalisytcznej rzeczywistosci i uwazam ze moglo sie udac......ale kiedy wyjachalem sasiedzi poszli do ademu, na milicje do dzielnicowego na Kaszubska do Esbecji i powiedzieli ze ucielkem na zachod i juz nie wroce i tak PRL zabral mi wszystko ....tym wszystkim byl kolorowy rubin, pralka automatyczna !!!! mebloscianki, lozka, plyty ( a mialem w zbiorze orginalnych Pink Floydow, Queenow i wiele innych na tamte czasy hitow) I pamietam kiedy sie wreszcie dodzwonilem do rodzicow to uslyszalem od mamy : synku jesli mozesz zostac to zostawaj tu cie okradziono....W1988nkiedy juz mialem Konsularny paszport przyjechalem na Kaszubska i sie zapytalem dlaczego mnie okradliscie? pytalem uzednika panstwowego na jakiej podstawie mnie eksmitowano a moj dobytek rozkradziono?

to uslaszalem takie slowa: niech pan nie podnosi glosu ( bylem z letka wkurwiony na obojetnosc urzednika) i niech pan nie zapomina skad pyn przyjechal , bo moze pan tam juz nie wrocic! Wyszedlem z urzedu wsiadlem do samochodu i jechalem z dusza na ramieniu czy mnie nie zatrzymaja bym nie mogl wyjechac, na szczescie nic takiego gostek nie zrobil. Taki byl przyczynek do tego ze zostalem w Niemczech. Rodacy zrobili mnie Niemcem :) :) :) :)


PS,

Dzisiaj dziekuje Wam za to.!!

_________________
Ceń słowa. Każde może być twoim ostatnim. S.J.L. weil...Alle sagten: Es geht nicht. Da kam einer, der das nicht wusste und der es einfach tat.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: WYDARZENIA
Post: 14 gru 2019, 12:55 
Offline

Rejestracja: 11 gru 2018, 16:59
Posty: 4689
Przyjedzie mi jakoś z tym żyć jak wielu innym zbrodniarzom przeciwko ludzkości. Może nawet wnuki WRL mnie po śmierci winnym zbrodni ludobójstwa kajaków uczynią i z grobu będą chcieli wykopać? A tu dupa, bo będę leżał na dnie a raczej się wymieszam z morzem i te wnuki WRL będą musiały się we mnie kąpać a nawet żabką pływać/ W ujęciu homeopatycznym to nawet na plaży w Brighton.

_________________
Obrazek


Ostatnio zmieniony 14 gru 2019, 13:24 przez Komandor, łącznie zmieniany 2 razy

Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: WYDARZENIA
Post: 14 gru 2019, 13:00 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 wrz 2014, 7:47
Posty: 6459
zrobiono to bezpodstawnie, placilem za mieszkanie i nigdzie nie zadeklarowalem ze nie wracam i bierta sobie .....:) wiec uwazam ze mnie poprostu okradziono na podstawie pogloski, plotki, pomowienia zem rzeczpospolito zostawil w biedzie i potrzebie :)

_________________
Ceń słowa. Każde może być twoim ostatnim. S.J.L. weil...Alle sagten: Es geht nicht. Da kam einer, der das nicht wusste und der es einfach tat.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: WYDARZENIA
Post: 14 gru 2019, 13:28 
Offline

Rejestracja: 11 gru 2018, 16:59
Posty: 4689
Ad. Przygoda Iro.

Po pierwsze zła komuna w ramach represji na narodzie dala młodemu i pewnie wówczas bezdzietnemu (a może nawet i nieżonatemu) całkiem bogatemu (z opisu dóbr) i Ireneuszowi mieszkanie komunalne.
Zrobiła mu to z premedytacją oczywiście aby mieć co przy byle okazji odebrać i się zemścić albo pokazać swoją władzę.

Po mimo tego należy zauważyć ze nie zły pan milicjant, trep jakiś czy komisarz ludowy był inspiratorem też strasznej zbrodni na Ireneuszu, która takie pięto na młodej duszy wypaliła, ze dzisiaj w pikielhaubie chodzi. a zwykli ludzie. Sąsiedzi. Może stoczniowcy? Może ślusarze? Może nauczyciele. Może nawet kilku z nich bojownikami o wolność, demokrację i sprawiedliwość było i teraz w chwale chodzą? To oni polecieli do sekretarza, dyrektora ADM czy gdzie tam to się latało aby donieść ze kobiety z małymi dziećmi nie mają gdzie mieszkać albo mieszkają w grzybie, bez cieplej wody i wychodka a tu mieszkanie komunalne jakiemuś bogatemu podejrzanemu byczkowi dali co to sra dolarami i markami, płyty oryginalne w cenie jednej przeciętnej pensji kupuje i na dodatek go nigdy nie ma bo nie mieszka i pustostan stoi.
Oczywiście co ze swoim robisz to lata chociaż pewnie i też by zawiść budziło ale to mieszkanie komunalne było. Czyli nasze, wspólne, wspólnoty miejskiej. I czy przypadkiem i dzisiaj nie budzi oburzenia przyznawanie mieszkań komunalnych bogatym z układami często nawet z innymi mieszkaniami np na matkę przepianymi? Chyba nawet na tym forum opisywane.

Nie, nie mam zamiaru usprawiedliwiać takiego postępowania tych sąsiadów. Ale już władz ADM tak. Bo uległy presji ludu. Odwrotnie jak wolnej Polsce,gdzie nawet spalenie żywcem w lesie wrażenia na władzach nie robi.

A te dobra, OTV, Płyty, meble to kto zabrał. PRL? W znaczeniu urząd jakiś? Czy ludzie, tacy zwykli i zniewoleni pozabierali mienie porzucone. Masz Ireneusz jakieś kwity na to? Prezydent miasta? KC. Rząd? A może sam Gierek czy Jaroszewicz skoro to PRL okradła? Bo jak "urząd", np ta ADM co w sumie z urzędem państwowym wiele wspólnego nie miała i nie ma. I pewnie jak to w takich wypadkach i dzisiaj bywa do magazyny wzięli, gdzie niszczało a po określonym (nie mam pojęcia jakim) zlicytowano co się dało a resztę zniszczono. Jak i dzisiaj w najbardziej wolnych demokracjach bywa o czym mp "Wojny magazynowe" opowiadają.

Wiec to gadanie ze PRL mnie okradło to lekka przesada Ireneuszu. Bo chyba jak ci w tym RFN portfel jakiś Afrykańczyk rąbnie to nie mówisz ze cię RFN okradło?

PS. Iro nie można ci ukraść tego co nie Twoje. To mieszkanie komunalne było nie Twoje. No chyba że spółdzielcze z pełnym wkładem co nieco zmienia postać rzeczy.

_________________
Obrazek


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: WYDARZENIA
Post: 14 gru 2019, 13:41 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 wrz 2014, 7:47
Posty: 6459
nigdzie nie pisalem ze PRL, blizni, komandorze, bliznimi ich nazwalem......postarali sie miec kwit bo strach bylo jak na wschodnim lapali :)

powiedzialem dziekuje?!! powiedzialem dziekuje !!! :)

dla mnie dzisiaj nie ma tematu, najbardziej to mi takich zwyklych pamiatek jak na ten przyklad zdjec z chrztu rownikowego, chusty rezerwisty z podpisami kolegow z rocznika (nazwiska i imiona w pamieci sie zatarly a tyk by czlowiek na pamiatke spojzal i pamiec by sie odswierzyla) i wiele innych, niektore jak zbior znaczkow dzisiaj pewnie na wartosci zyskaly.........

_________________
Ceń słowa. Każde może być twoim ostatnim. S.J.L. weil...Alle sagten: Es geht nicht. Da kam einer, der das nicht wusste und der es einfach tat.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: WYDARZENIA
Post: 14 gru 2019, 13:46 
Offline

Rejestracja: 11 gru 2018, 16:59
Posty: 4689
Czy na tym forum kiedyś, tak w większości przypadków, nauczymy się brać odpowiedzialność za swoje słowa?

IroB pisze:
i tak PRL zabral mi wszystko ....


A potem ktoś o mentalności rodem z KPN czy Morawieckich z "solidarności Walczącej" podchwytuje i jako przykład PeeReLowskich zbrodni przeciwko ludzkości podaje.

Dygresja:

A dzisiaj w wolnej demokratycznej i dbającej o dobro obywatela Polsce też ludzie płacili sumiennie w tych mieszkaniach komunalnych, zakładowych itp a nawet mieszkali na co dzień a nie tylko deklarowali, że kiedyś będą i im mieszkania też zabrali i na bruk wyrzucili. Z tą różnicą, ze nie w szeroko czy może nawet lekko fałszywie pojętym interesie społecznym aby jakiejś odbicie z czwórką chorych dzieci mieszkającej szopie dać a bogaczowi co może za nie kilka razy więcej zapłacić albo na własność wykupić. Oczywiście po wcześniejszemu przekazaniu 150 letniemu właścicielowi. Albo np prezesowi NIK.

I tak nas grabi i gnębi i prześladuje IV RP. Ale przynajmniej mamy paszport w kieszeni i nie musimy na tym bruku zostać tylko wyjechać.

_________________
Obrazek


Ostatnio zmieniony 14 gru 2019, 13:56 przez Komandor, łącznie zmieniany 1 raz

Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 1329 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 117, 118, 119, 120, 121, 122, 123 ... 133  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 124 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group