forum.nie.com.pl

Forum Tygodnika Nie
Dzisiaj jest 28 mar 2024, 12:03

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 1329 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 54, 55, 56, 57, 58, 59, 60 ... 133  Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: WYDARZENIA
Post: 12 paź 2019, 11:46 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 wrz 2014, 14:47
Posty: 2614
Powiadają że niebawem Jaro Kaczyński odbierze Nagrodę Nobla...
Chyba, że Oldze Tokarczuk.

_________________
Religia jest obrazą godności człowieka! Rzymski katolicyzm jest najbardziej niemoralną religią w całej historii ludzkości, to szkoła fałszu, obłudy, hipokryzji, szalbierstwa i cynizmu.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: WYDARZENIA
Post: 12 paź 2019, 12:55 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 wrz 2014, 17:33
Posty: 9999
AGAFIA pisze:
Panie Małpko, nawet Pan nie wie, jak bardzo poprawił mi humor. Jakiś czas temu, nim jeszcze twórczość pani Tokarczuk stała się modna, trafiłam na jedno z jej dzieł i proszę mi wierzyć, pomyślałam wtedy, że straszny to gniot. Gniot stylistyczny, gramatyczny. Nie dzieliłam się opinią, a szkoda, bo teraz rozhisteryzowane masy gotowe są przegryźć mi gardło i nie mam tutaj na myśli Korby. Ot wczoraj na FB wplątałam się w jałową dyskusję, z której wyniknęło, że skoro nie podoba mi się proza pani Tokarczuk, to oznacza iz twierdzę, że lgbt molestuje dzieci. Nie wiem skąd ten owczy pęd, ale stopniem zidiocenia, zaczynamy doganiać Amerykanów.


Dalszych wywodów nie będzie, przecież się nie znam ale:

PS
Myślę że autorka niech tam pisze jak chce, ale jej dzieła, najlepiej by się czytało tłumaczone na Polski z jakiegoś obcego języka, po dwukrotnym przemieleniu nawet kiepski pasztet wychodzi w porządku.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: WYDARZENIA
Post: 12 paź 2019, 13:12 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 wrz 2014, 17:33
Posty: 9999
MagnificencjaS pisze:
Powiadają że niebawem Jaro Kaczyński odbierze Nagrodę Nobla...
Chyba, że Oldze Tokarczuk.


Ja oczywiście nic o tym nie wiem, ale skoro można tam latami bezkarnie gwałcić napadać i molestować to może oznaczać że nagrody się po prostu kupuje, a płaci ten kto jest zainteresowany.

Obrazek


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: WYDARZENIA
Post: 12 paź 2019, 15:10 
Tiaaa... polskie szambo wybija jak zwykle. Tokarczuk gwałciła latami, i weźmie pieniądze z handlu dynamitem.

To jednak zrozumiałe, że książki Tokarczuk nie podobają się sokratejskiej większości, bo byłoby co najmniej dziwne,
gdyby trafiały do tego samego odbiorcy, co łzawa historia cyganki Motruny z "Chaty za wsią" Kraszewskiego.

Opinia Pana Maupy utwierdza mnie tylko przekonaniu, że Komitet Noblowski się nie pomylił. Zresztą Panu Maupie
podoba się wyłącznie Pan Maupa i jego własna "tfórczość". Oczywiście ma do tego prawo. Czyż trzeba czytać Tokarczuk?
Czyż w ogóle trzeba czytać?


Na górę
  
 
 Tytuł: Re: WYDARZENIA
Post: 12 paź 2019, 15:26 
Offline

Rejestracja: 04 wrz 2014, 19:45
Posty: 2943
Lubię Tokarczuk, chociaż jest niełatwa w odbiorze.
No, ale jeśli chcę się zrelaksować - czytam Fleszarową-Muskat, jesli chcę pogimnastykować przestrzeń między uszami - czytam m.in. Tokarczuk.
Pięknie posługuje się polską mową, umie pokazać świat oczami bardzo różnych ludzi.
Niestety, w domu mam tylko 2 jej książki: Prawiek i Ostatnie historie.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: WYDARZENIA
Post: 12 paź 2019, 16:53 
Ja nawet nie wiem, czy lubię. Coś przeczytałem i nieważne co. Jednemu się podoba, innemu nie. Ja jeszcze nie wiem.
Może trzeba dwa, trzy razy, a może trawię. Dostałem w prezencie "Opowieści" i czekają. Się wezmę, tym bardziej
że wcześniej nie kojarzyłem nazwiska z postacią, a teraz zobaczyłem nie heroinę literatury - ikonę, ale zwyczajną,
ciepłą, skromną "mamuśkę", która tworzy w głowie świat wieloznaczny, zapełnia go skomplikowanymi postaciami,
i zamyka na dziewięciuset (!) stronach powieści. Tę sztukę głównie podziwiam. Większości trudność sprawia napisanie
zdania, a Tokarczuk buduje swoją narrację setkami ich tysięcy. Może się ona nie podobać, ale miast krytykować,
chwyćcie klawiatury i do dzieła. Nobel 2020 czeka.


Na górę
  
 
 Tytuł: Re: WYDARZENIA
Post: 12 paź 2019, 17:25 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14 wrz 2014, 1:12
Posty: 6422
Lokalizacja: Mokolodi - Okavango
WLR pisze:
[...] miast krytykować,
chwyćcie klawiatury i do dzieła. Nobel 2020 czeka.


Obrazek

_________________
Kobieta mnie bije - nigdy nie należy wierzyć informacjom niezdementowanym.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: WYDARZENIA
Post: 12 paź 2019, 18:55 
Pantryglodytes pisze:
AGAFIA pisze:
Panie Małpko, nawet Pan nie wie, jak bardzo poprawił mi humor. Jakiś czas temu, nim jeszcze twórczość pani Tokarczuk stała się modna, trafiłam na jedno z jej dzieł i proszę mi wierzyć, pomyślałam wtedy, że straszny to gniot. Gniot stylistyczny, gramatyczny. Nie dzieliłam się opinią, a szkoda, bo teraz rozhisteryzowane masy gotowe są przegryźć mi gardło i nie mam tutaj na myśli Korby. Ot wczoraj na FB wplątałam się w jałową dyskusję, z której wyniknęło, że skoro nie podoba mi się proza pani Tokarczuk, to oznacza iz twierdzę, że lgbt molestuje dzieci. Nie wiem skąd ten owczy pęd, ale stopniem zidiocenia, zaczynamy doganiać Amerykanów.


Dalszych wywodów nie będzie, przecież się nie znam ale:

PS
Myślę że autorka niech tam pisze jak chce, ale jej dzieła, najlepiej by się czytało tłumaczone na Polski z jakiegoś obcego języka, po dwukrotnym przemieleniu nawet kiepski pasztet wychodzi w porządku.
I z mojej strony również. Proszę jednak wziąć pod uwagę, że gdybym dzisiaj napisała iż proza Iwaszkiewicza mi się nie podoba, nie odpowiada mi, to pies z kulawą nogą nawet by na to nie zareagował. Mnie cieszy ten Nobel, naprawdę, ale twórczość pani Tokarczuk, mojej dupy nie urywa. Chyba może...


Na górę
  
 
 Tytuł: Re: WYDARZENIA
Post: 12 paź 2019, 18:58 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14 wrz 2014, 1:12
Posty: 6422
Lokalizacja: Mokolodi - Okavango
Czarna_Mańka pisze:
Jestem dumna, że polska pisarka dostała literackiego Nobla.
AGAFIA pisze:
Mnie cieszy ten Nobel, naprawdę, ale twórczość pani Tokarczuk, mojej dupy nie urywa. Chyba może...
... I tak trzymajcie!

_________________
Kobieta mnie bije - nigdy nie należy wierzyć informacjom niezdementowanym.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: WYDARZENIA
Post: 12 paź 2019, 20:36 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 wrz 2014, 17:33
Posty: 9999
Ok, a komu należy się się nagroda a nie dostał?
Ja dałbym Lipskiemu za "Piotrusia" a choćby za ostatnie zdanie.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 1329 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 54, 55, 56, 57, 58, 59, 60 ... 133  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 60 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group