forum.nie.com.pl

Forum Tygodnika Nie
Dzisiaj jest 16 kwie 2024, 17:14

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 1329 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 90, 91, 92, 93, 94, 95, 96 ... 133  Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: WYDARZENIA
Post: 09 lis 2019, 20:47 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 wrz 2014, 7:47
Posty: 6459
ja myslalem ze wasz narut coraz mondrzejszy sie robi......:) znaczy sie mylilem :)

_________________
Ceń słowa. Każde może być twoim ostatnim. S.J.L. weil...Alle sagten: Es geht nicht. Da kam einer, der das nicht wusste und der es einfach tat.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: WYDARZENIA
Post: 09 lis 2019, 21:03 
Znaczy zależy jak patrzeć, tak samo jak i u Was. Część głupieje na potęgę, część wychodzi z oparów absurdu.
I u Was, i u nas brakuje równowagi, niestety. Albo poprawność polityczna, wyczerpująca znamiona głupoty, albo zabobon, średniowiecze, choć to wcale nie były takie mroczne wieki. Nie ma miejsca na środek, nie ma dla normalsów,na równowagę nie ma.

Jeszcze jedno, jednak dzielisz na wasz i nasz? Oj, jak się jest kłamczuszkiem, to wypada karteczki zapisywać i przyklejać na lodówkę, żeby potem plamy nie dać.


Na górę
  
 
 Tytuł: Re: WYDARZENIA
Post: 09 lis 2019, 21:35 
Pani Agafio. Może i kretynieje w pewnych sprawach bo jakaś część przypomina budowlańca z dowcipu co to pustą taczką jeździł na budowie.
Ale tak szerokie Pani uogólnienie raczej nie ma miejsca. Przecież takim stwierdzeniem to Senyszyn się kompromituje, za długo siedzi w Brukseli.
Inna sprawa że nawet mnie zaskoczyło jak wielu moich starych znajomych, kolegów z pracy, po 1989r zmieniwszy zajęcie zarobkowe uniosło się w tym rewolucyjnym tumanie i straciło kontakt ze zwykły prostym życiem i zaczęło nadawać i odbierać na innej fali. Arogancja, pyszność a przede wszystkim w już rzadkich kontaktach koszmarna próba naginania faktów co jasno wskazuje na to że traktują drugą stronę rozmowy za intelektualnie od nich odstających.
I Senyszyn to mówiąc świadomie zakłada że ma do czynienia z upośledami. Czas aby wywieźć ją na taczce.

I jeszcze jedno, z powodu skutecznego konfliktowania nas, rzeczywiści ludzie ze względu również na trudne do opanowania emocje, radykalizują się. Jedni się zamykają , inni w furii mówią, piszą i czynią głupoty których zapewne na spokojnie się wstydzą.


Na górę
  
 
 Tytuł: Re: WYDARZENIA
Post: 09 lis 2019, 21:50 
Cytuj:
Ale tak szerokie Pani uogólnienie raczej nie ma miejsca


????

Cytuj:
Przecież takim stwierdzeniem to Senyszyn się kompromituje, za długo siedzi w Brukseli.
Przecież o tym pisałam. Kobieta która w okresie swojej płodności miała zagwarantowane darmowe żłobki, przedszkola, kredyty dla młodych małżeństw, talony na malucha, pralkę, Rubina, gdzie podręczniki w całej Polsce były jednakowe i 8 roczników korzystało z jednej ksiązki, przekazując ją sobie nawzajem, gdzie w szkołach był stomatolog, szczepienia się odbywały, raz w tygodniu pediatra, była pielęgniarka, darmowe ciepłe mleko od jesieni do wiosny. Świetlica szkolna, osiedlowa, wiele innych, dzisiaj ta Pani dostaje piany na ustach, bo wprowadzono program 500 plus.

Cytuj:
Arogancja, pyszność a przede wszystkim w już rzadkich kontaktach koszmarna próba naginania faktów co jasno wskazuje na to że traktują drugą stronę rozmowy za intelektualnie od nich odstających.
I o tym wspomniałam, pisząc o normalsach.


Cytuj:
I jeszcze jedno, z powodu skutecznego konfliktowania nas, rzeczywiści ludzie ze względu również na trudne do opanowania emocje, radykalizują się. Jedni się zamykają , inni w furii mówią, piszą i czynią głupoty których zapewne na spokojnie się wstydzą.
Czyli jednak miałam rację ...

Część głupieje na potęgę, część wychodzi z oparów absurdu.
I u Was, i u nas brakuje równowagi, niestety. Albo poprawność polityczna, wyczerpująca znamiona głupoty, albo zabobon, średniowiecze, choć to wcale nie były takie mroczne wieki. Nie ma miejsca na środek, nie ma dla normalsów,na równowagę nie ma.


Z czym więć się Pan nie zgadza?? Nie chwytam.


Na górę
  
 
 Tytuł: Re: WYDARZENIA
Post: 09 lis 2019, 22:00 
Pani cytat
"Nadziwić się nie mogę, jak to naród nasz kretynieje i to z każdej strony"
zrozumiałem dosłownie.


Na górę
  
 
 Tytuł: Re: WYDARZENIA
Post: 09 lis 2019, 22:17 
No tak, przepraszam. Może rzeczywiście niefortunnie to zabrzmiało.


Na górę
  
 
 Tytuł: Re: WYDARZENIA
Post: 09 lis 2019, 22:19 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 wrz 2014, 14:47
Posty: 2614
Nie ma w tym nic niefortunnego. Kretynieje począwszy od jedynie słusznej transformacji ustrojowej w ogóle - a już w czasach "dobrej zmiany" w szczególności.

_________________
Religia jest obrazą godności człowieka! Rzymski katolicyzm jest najbardziej niemoralną religią w całej historii ludzkości, to szkoła fałszu, obłudy, hipokryzji, szalbierstwa i cynizmu.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: WYDARZENIA
Post: 09 lis 2019, 23:20 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 wrz 2014, 7:47
Posty: 6459
jedyna dobra zmiana jaka znam to zmiana ktora zaszla w spoleczenstwie zyjacym pod niemieckim niebem Europy.

_________________
Ceń słowa. Każde może być twoim ostatnim. S.J.L. weil...Alle sagten: Es geht nicht. Da kam einer, der das nicht wusste und der es einfach tat.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: WYDARZENIA
Post: 09 lis 2019, 23:36 
Podziękuj Wałęsie, gdyby nie on, możliwe że nadal byście do siebie strzelali.


Na górę
  
 
 Tytuł: Re: WYDARZENIA
Post: 11 lis 2019, 9:00 
MagnificencjaS pisze:
Malina!
Jeżeli chcesz mieć obraz Kościoła w którym tkwisz po same uszy a może i wyżej to wysil się - to znaczy przełam usakralnione spojrzenie i poczytaj ostatniego raportu Frederica Martela "SODOMA", który tak pisze:"Rozmawiając z kardynałami, biskupami i księżmi, którzy pracowali z nim (JaPa2) podczas bardzo długiego pontyfikatu, odkryłem jego drugą - ponurą - twarz. Był to papież otoczony intrygantami, szumowinami, w większości nieujawnionymi gejami, publicznie często homofobami, nie mówiąc o tych, którzy chronili pedofilów".
Książka, która po raz pierwszy ujawnia, co naprawdę kryje się za podwójnym życiem hierarchów Kościoła, wyznawców boga Ojca wew Trójcy z Jezusem Chrystusem na czele. To nie może być jego Kościół - to pomiot samego Szatana.
++++++++++
Jak to może być, że święty za życia, prorok naszych czasów, Wielki Heros Cnót Wszelakich, cudotwórca, wspierany mądrością i roztropnością Ducha Świętego a nawet całej Trójcy - tej watykańskiej zarazy nie rozpoznał?
W jakiego oni Boga wierzą - w tego samego co Ty?
Były zakonnik - już nie wierzy w Boga -
" ... - ta książka jest rezultatem zdziwienia, że tak archaiczna i zakłamana instytucja zachowuje tak silne wpływy. Być może był to ostatni moment, by uchwycić mechanizmy funkcjonowania watykańskich struktur. Do tej pory nikt tak o Watykanie nie pisał. Być może dlatego, że tylko francuski socjolog potrafił stawiać takie pytania, które rozwiązały języki."
Stanisław Obirek (ur. 21 sierpnia 1956 w Tomaszowie Lubelskim) – polski teolog, historyk, antropolog kultury, profesor nauk humanistycznych, profesor zwyczajny Uniwersytetu Warszawskiego, były jezuita.


Kościół to co innego, wiara to co innego. To wierni tworzą Kościół a nie Watykan. Watykan to instytucja polityczna, narzędzie którym posługują się wielcy tego świata. Nie wiem w jakiego Boga wierzy np Franciszek, bo to co robi i wygaduje nie mieści się w ramach wiary chrześcijańskiej. Instytucjonalizowanie wiary, to błąd na którym swoją krytykę opierają nie tylko tacy jaj ty ale przede wszystkim ludzie zainteresowani jedynie władzą i pieniędzmi. Czy kogoś potępiam z to czy wierzy czy nie? Nie!
Wiara, to sprawa między tobą a Bogiem. Jednak są pośrednicy. Są dobrzy i są źli, jak wszędzie. Jednak bez Kościoła jako takiego, zwłaszcza w Polsce, biorąc pod uwagę naszą historię, byłoby bardzo źle.
Powiesz, pedofilia w kościele, owszem ale ta pedofilia ma jeszcze większy zasięg w kręgach polityków, artystów, lekarzy, nauczycieli i wszyscy, powtarzam wszyscy powinni być za to surowo karani. Muzułmanie zamieszkali w krajach do których emigrują także. Ja nie zamierzam cię przekonywać dlaczego wierzę, ani też byś ty wierzył bo twoje życie duchowe mnie nie interesuje. Jednak nie pozwolę, by byle łachudra taka jak IroB, obrażała wszystkich wierzących i ich wiarę, tylko dlatego, że jego światopogląd jest odmienny niż mój.


Na górę
  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 1329 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 90, 91, 92, 93, 94, 95, 96 ... 133  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 24 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group