forum.nie.com.pl

Forum Tygodnika Nie
Dzisiaj jest 29 mar 2024, 5:39

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 411 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11 ... 42  Następna
Autor Wiadomość
Post: 21 gru 2014, 1:52 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 wrz 2014, 14:28
Posty: 1167
st1111 pisze:
Tow.bomba na Lądek-idem spać.

cegłówki na kołdrę bo obudzisz się pod stropem :lol: :lol: :lol:
spokojnych snów :)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 21 gru 2014, 1:52 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 wrz 2014, 14:28
Posty: 1167
czekam kiziorze na odpowiedź, bo to nie było retoryczne :)
v.2 pisze:
przeczytałem i... mam mieszane uczucia :roll:
robisz sobie takie yyy.... pranie ? :roll:


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 21 gru 2014, 9:31 
Offline

Rejestracja: 15 lis 2014, 14:38
Posty: 69
v.2 pisze:
czekam kiziorze na odpowiedź, bo to nie było retoryczne :)
v.2 pisze:
przeczytałem i... mam mieszane uczucia :roll:
robisz sobie takie yyy.... pranie ? :roll:

Ja przepraszam, ale ja:
1) Nie sądziłem że to pytanie jest do mnie
2) Sądziłem że jest retoryczne
3) Pytania owego nie zrozumiałem za pierwszym razem i nie rozumiem do teraz

Gdyby zechciał Pan myśl swoją wyłożyć składniej (być może z wykorzystaniem większej ilości słów), chętnie odpowiem

Pozdrawiam


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 21 gru 2014, 9:46 
Offline

Rejestracja: 15 lis 2014, 14:38
Posty: 69
IroB pisze:
Zmienil bym tylko przychody, produkcyjny i uslugowy powinien miec przychody dwa do jednego rozrywkowego czy tez biurokratycznego. I stalo by sie sprawiedliwiej


To trochę naiwne myślenie. Zabroniłby Pan Rowling napisać Harryego Pottera i na nim zarobić? Zabrał jej pieniądze i dał FSO żeby dalej budowały Poloneza?

A po co komu tajna policja? Żeby bronić danego systemu społeczno-gospodarczego przed działalnością wywrotową. Gdyby jej nie było, władzę mogłaby przejąć niewielka, ale silna i zdeterminowana grupa działaczy. Faszystom we Włoszech i Niemczech, a komunistom w Rosji się udało, zagrożenie więc nie było teoretyczne.

Ja przed takim zagrożeniem PRL chroniłem. Oczywiście, na ogólny bunt społeczny wszystkich środowisk w kraju (robotników, inteligencji, członków partii) niewiele mogłem poradzić. Można by co najwyżej próbować rozwiązania krwawego i siłowego, o którym wspominał Pan Barycki, ale jednak się na nie nie zdecydowano.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 21 gru 2014, 10:21 
A na huj do głupków strzelać, szkoda kul. A byłoby tak pięknie, gdyby tym wielkim długopisem podpisano oddanie władzy humanistom, całej, ale nie tak zupełnie całej, wojsko i milicja pozostałyby w dyspozycji partii, a gospodarka finanse i administracja dla humanistów. Acha, na okres humanistycznej wolności gospodarczej ograniczano by w milicji działania wydziałów PG do tylko pozyskiwania informacji, a wtedy hulaj dusza piekła nie ma i w trymiga humaniści rozjebaliby kraj, a przy okazji w procesie ratowania przez zachód humanistycznej gospodarki, nie tylko zachód umorzyłby zadłużenie Gierka, ale i jeszcze napompował nowych dolarów. Niczego to jednak by nie zmieniło, lud jeszcze wczoraj nienawidzący komuny, na kolanach poprosiłby komunę, aby powiesiła wszystkich humanistów, a wtedy, Panie Ubek, poszłyby w ruch Pańskie listy proskrypcyjne i wszystkich do dołów z wapnem, myślę, że jakie 600 tysięcy załatwiłoby sprawę, poszłoby szybko, wszak były wtedy sprawne koparki i spychacze produkowane w zakładach Waryńskiego.

Dobra dobra, już, kurwa, pomarzyć sobie nie wolno.

Adam Barycki

PS. Przy okazji oczyściłoby się z gangreny partię.


Ostatnio zmieniony 21 gru 2014, 10:28 przez barycki, łącznie zmieniany 1 raz

Na górę
  
 
Post: 21 gru 2014, 10:22 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 wrz 2014, 14:28
Posty: 1167
Stary_Bezpiek pisze:
Ja przepraszam, ale ja:
1) Nie sądziłem że to pytanie jest do mnie
2) Sądziłem że jest retoryczne
3) Pytania owego nie zrozumiałem za pierwszym razem i nie rozumiem do teraz

Gdyby zechciał Pan myśl swoją wyłożyć składniej (być może z wykorzystaniem większej ilości słów), chętnie odpowiem

Pozdrawiam

nie sądziłem, żeby tak proste pytanie zaklinowało jak się zdaje dość inteligentnego sbeka :lol:
potrzebujesz lampką w oczy i pałą ?
z przyzwyczajenia !? :lol: :lol: :lol:
rozumiesz pytanie bardzo dobrze, więc nie pierdziel tylko odpowiadaj grzecznie :)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 21 gru 2014, 10:55 
Offline

Rejestracja: 15 lis 2014, 14:38
Posty: 69
v.2 pisze:
rozumiesz pytanie bardzo dobrze, więc nie pierdziel tylko odpowiadaj grzecznie :)


Nie, nie rozumiem.
Jest Pan nieuprzejmy.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 21 gru 2014, 11:27 
Jakie tam, niegrzeczny. To są popierdółki, zobaczy Pan niegrzeczność, kiedy ja wpadnę w furie, a wpadam ze dwa razy w tygodniu bez powodu, a przy każdej okazji z byle powodu.

Adam Barycki


Na górę
  
 
Post: 22 gru 2014, 9:37 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 wrz 2014, 17:00
Posty: 3964
To jest Barycki jak się wQurwi http://youtu.be/k0uiC0V_pMA


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 22 gru 2014, 16:03 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 wrz 2014, 7:47
Posty: 6455
Stary_Bezpiek pisze:
IroB pisze:
Zmienil bym tylko przychody, produkcyjny i uslugowy powinien miec przychody dwa do jednego rozrywkowego czy tez biurokratycznego. I stalo by sie sprawiedliwiej


To trochę naiwne myślenie. Zabroniłby Pan Rowling napisać Harryego Pottera i na nim zarobić? Zabrał jej pieniądze i dał FSO żeby dalej budowały Poloneza?

A po co komu tajna policja? Żeby bronić danego systemu społeczno-gospodarczego przed działalnością wywrotową. Gdyby jej nie było, władzę mogłaby przejąć niewielka, ale silna i zdeterminowana grupa działaczy. Faszystom we Włoszech i Niemczech, a komunistom w Rosji się udało, zagrożenie więc nie było teoretyczne.

Ja przed takim zagrożeniem PRL chroniłem. Oczywiście, na ogólny bunt społeczny wszystkich środowisk w kraju (robotników, inteligencji, członków partii) niewiele mogłem poradzić. Można by co najwyżej próbować rozwiązania krwawego i siłowego, o którym wspominał Pan Barycki, ale jednak się na nie nie zdecydowano.



dlaczego zaraz naiwne? przecierz to tylko kwestia umow prawnych, wystarczy wybrac odpowiednich ludzi do wladzy i tak kierowac panstwem i jego podatkami ( oczywiscie zgodnie z konstytucja) tak by ludzie praktycznej , czynnej pracy zarabiali wiecej a mniej pozytecznie produkcyjni mniej.

No nie zabieral bym nikomu pieniedzy na sile ale wprowadzil bym odpowiednie progi podatkowe na ten przyklad.


acha i bym pilnowal zeby nie spierdalali do Lichtensteinu :) :) :) czy tez innych Kajmanow Luxemburskich :) :)

_________________
Ceń słowa. Każde może być twoim ostatnim. S.J.L. weil...Alle sagten: Es geht nicht. Da kam einer, der das nicht wusste und der es einfach tat.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 411 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11 ... 42  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 38 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
cron
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group