forum.nie.com.pl

Forum Tygodnika Nie
Dzisiaj jest 20 kwie 2024, 5:16

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 114 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 8, 9, 10, 11, 12  Następna
Autor Wiadomość
Post: 19 sie 2015, 9:55 
Offline

Rejestracja: 02 wrz 2014, 19:50
Posty: 407
Ja lubię to porównywć w inny sposób - za punkt odniesienia do III RP biorę nie PRL z 1988 roku tylko taki PRL jaki byłby dzisiaj. Jeśli od 1989 roku ludzie w Polsce przepracowali , niech policzę na oko, minimum z 800mld roboczogodzin (nie licząc emerytów wykonujących różne prace mające w końcu realną wartość gospodarczą) to właśnie dzięki temu powstały rzeczy, którymi sie otaczamy. A nie dzięki reformom Balcerka. A przecież te roboczogodziny i tak zostałyby przepracowane, może nawet więcej bo mniej w PRL bezrobotnych

Mi wychodzi, że znakomitą większość tego, co dzisiaj mamy i tak byśmy mieli gdyby komuna nie upadła. No może pewnych rzeczy byłoby mniej - np zachodnich używanych samochodów - ale z kolei innych byłoby więcej - np mieszkań dla młodych małżeństw. A nawet w przypadku osób zarabiających dzisiaj medianę wynagrodzeń można powiedzieć, że mają one sporo mniej niż by miały gdyby PRL trwał do dzisiaj


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 19 sie 2015, 10:18 
Offline

Rejestracja: 02 wrz 2014, 19:50
Posty: 407
http://ciborowski.host247.pl/prl.htm

ciekawa jest tu przedostatnia tabelka . I tak jak napisałem wcześniej - ta tabelka jeszcze jest MOCNO niedoszacowana właściwie bo

1. punktem odniesienia powinien być PRL 1999 (w przypadku tej tabelki) a w PRLu 1999 byłoby bogaciej niz w 1986
2. jest mnóstwo rzeczy, które w PRL otrzymywało się od państwa, a teraz trzeba płacić. Chciałbym żeby to wszystko jakoś wymienić bo sporo tego - darmowe akademiki i internaty z wyżywieniem, ulgowe bilety, podręczniki dla uczniów, refundacje leków, autobusy robotnicze, hotele robotnicze, wczasy. Nie wiem jak było z posiłkami regeneracyjnymi w zakłądach pracy wtedy - czy były powszechnie stosowane czy gdzieniegdzie? Dzisiaj wiadomo jak jest. Gdyby to wszystko zliczyc i zobaczyć ile średnio miesięcznie pieniędzy potrzeba na takie usługi to wyjdzie na pewno niezła kasa
3. teraz są mniejsze wydatki na służby mundurowe czyli mozna powiedzieć, że PRL też mógł wykonac "reformy" typu wydatki na wojsko i policję tniemy o połowę i zaoszczędzone pieniążki dajemy na kaszankę i kiełbasę


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 19 sie 2015, 13:04 
Jasne- co by było, gdyby>>>
Jesteśmy, kurwa tu i teraz, i chuja do gadania mamy jako społeczeństwo wzięte za pysk przez banki, i "rynek", kurwa, cokolwiek ma to znaczyć, w sumie nie kwiczymy, solidarności nowej nikt nie założy a jak sie komu nie podoba to droga wolna do krajów gdzie jest po prostu lepiej, z tym, że nie wszystkim oprócz młodych starcza odwagi na porzucenie swego starego zycia w " ojczyźnie", raczej macosze...


Na górę
  
 
Post: 19 sie 2015, 13:23 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 wrz 2014, 16:15
Posty: 16796
Mogę hujom na złość PiS do władzy wybrać.

_________________
Obrazek


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 19 sie 2015, 13:25 
Możesz sie lekuhno po podstawie człąka pogładzić a drugą ręką po potylicy- na tyle cie, kurwa, sieroto małomyślna, stać... :D :D :D


Na górę
  
 
Post: 19 sie 2015, 13:26 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 wrz 2014, 16:15
Posty: 16796
Nie gadam z plaskatymi stworami morskimi.

_________________
Obrazek


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 19 sie 2015, 13:45 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 paź 2014, 11:57
Posty: 1998
Owszem, gadasz Pan.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 19 sie 2015, 14:58 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 wrz 2014, 16:15
Posty: 16796
To jak mam powiedzieć że nie gadam?

_________________
Obrazek


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 19 sie 2015, 15:12 
fucka pokaż


Na górę
  
 
Post: 12 paź 2015, 12:46 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 wrz 2014, 17:57
Posty: 1977
DZIŚ 7 PAŹDZIERNIKA 2015 MIJA 72 ROCZNICA BITWY POD LENINO PIERWSZEJ BITWY STOCZONEJ PRZEZ DYWIZJĘ IMIENIA TADEUSZA KOŚCIUSZKI WSPÓLNIE Z RADZIECKĄ ARMIA Z NIEMIECKIM WEHRMACHTEM.
Obrazek
Z tej okazji przesyłam serdecznie życzenia żyjącym jeszcze żołnierzom Ludowego Wojska Polskiego


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 114 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 8, 9, 10, 11, 12  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 138 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group