forum.nie.com.pl

Forum Tygodnika Nie
Dzisiaj jest 28 paź 2020, 19:02

Strefa czasowa UTC+1godz.

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 927 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 88, 89, 90, 91, 92, 93  Następna
Autor Wiadomość
Awatar użytkownika

WLR, nie przeginasz?
W 70 roku to większość z nas do podstawówki chodziła.

Poprawione :)

Ja przeginam? :lol:

Wiem, wiem... ale tak wyszło.

Awatar użytkownika

Pisząc "Wy" do Komandora, mam na myśli - Wy - LWP. W Trójmieście nie zapominaliśmy o tym fakcie,
że Wojsko Polskie wystąpiło zbrojnie przeciwko Polakom w obronie interesów ZSRR. Nie wiem jak w
Wa-wie, ale w Trójmieście dla wielu rodzin żołnierz LWP był utożsamiany ze zdrajcą. O chłopakach,
którzy dostali powołanie do wojska mawiano u nas, że "bierze ich Armia Czerwona". Mam kłamać, że
było inaczej? Że trójmiejskie dziewczyny rzucały kwiaty przed czołgi ryjące asfalt ulic 13 grudnia?
1 listopada, na cmentarzu Łostowice mijam grób zwykłego chłopaka, który szedł do pracy i nie doszedł
zabity na ulicy. Znam jego rodzinę. Opowiadali, jak we Wszystkich Świętych legitymowali ich na cmentarzu
SBecy i jak kazali się rozejść. To też jest polska historia i ja ją widzę inaczej, niż obchodzący na tym forum
corocznie komusze święto SB. Tyle powiedziano na tym forum o "wyklętych". Że nie żadne wojsko bo
mordowali cywili. To i LWP nie jest wojskiem, prawda? Jak Ci nie pasuje mój punkt widzenia, to przecież
możesz mnie zbanować i będzie wtedy pięknie, czysto i we własnym sosie. Chociaż nie uważam, że wzajemne
huśtanie worów będzie inspirujące.

Awatar użytkownika

Następny męczennik za wiarę i mury, które runą :lol:

A niby po co mam Cię banować?
Miej sobie swoje przekonania, tylko nie oskarżaj nas na forum o udział w zbrodni.

Nasza historia jest w ogóle kręta. Może II RP była cudownym państwem?
Niektórzy tak uważają.
A Ciebie z kolei IV RP wygoniła za granicę...

Piękna nasza Polska cała :mrgreen:
Ale nie dla wszystkich. Dystans, to jest to.

Awatar użytkownika

MMM pisze:
Następny męczennik za wiarę i mury, które runą :lol:

A niby po co mam Cię banować?
Miej sobie swoje przekonania, tylko nie oskarżaj nas na forum o udział w zbrodni.

Nasza historia jest w ogóle kręta. Może II RP była cudownym państwem?
Niektórzy tak uważają.
A Ciebie z kolei IV RP wygoniła za granicę...

Piękna nasza Polska cała :mrgreen:
Ale nie dla wszystkich. Dystans, to jest to.

Małgoś, ja nie oskarżam WAS! Ja nawet niektórych z tych WAS lubię. Ja się np. ciągle zastanawiam,
co Komandor robił w LWP? Im więcej Go czytam, tym bardziej jestem przekonany, że to jest
cwany oszust, który system oszukał na żołd i emeryturę, bo to czystej krwi pacyfista jest, a nie
żołdak z mózgiem ograniczonym ciasnym otokiem. I nie potępiam dawnych, często nieprzemyślanych,
albo podjętych ze zwykłej nieświadomości decyzji, bo sam jestem głupi palant po szkodzie i marnie
w sumie swoim życiem pokierowałem. Dzisiaj zrobiłbym inaczej, lepiej itd. Niestety za późno. I nie
wygnała mnie IV RP, ani III RP, tylko RP - jakikolwiek miałaby ona numer. Cieszę się, że moje
dzieciaki odrobiły lekcje z historii i nie zamierzają czekać na opamiętanie rodaków, jak ja czekałem.
Jednak historia nie jest gumą od gaci, żeby ją dowolnie naciągać, i o ile nie ma sensu dowodzić,
że każdy ksiądz to pedofil, każdy wyklęty - morderca i każdy żołnierz LWP - zdrajca, to jednak
uprawnionym jest całą instytucję kościoła obarczyć winą za pedofilię i na całość "wyklętych" rzucić
odium morderców bezbronnych cywili, bo to w ramach tych grup zbrodnie były tolerowane. Analogicznie
LWP winne jest śmierci polskich obywateli - bezbronnych cywili, dlatego zbastujmy z gloryfikacją
polskiego wojska, bo nie zawsze było ono polskie, mimo że polskojęzyczne. W tym kontekście trudno
jest znieważyć polskie wojsko kartonowym czołgiem - jak chciałby Płaszczak, bo najpierw powinno
odzyskać utracony honor, a do tego daleko jeszcze i trzymanie parasola nad kochasiem ministra, oraz
statystowanie w charakterze stojaków do krzyży do tego nie przybliża. Szkoda trochę, że jest internet
i sat. TV, bo człowiek na wygnaniu nie traciłby nerwów czytawszy o kretyńskich pomysłach władzuni
pomrocznej. Przed nastaniem ery netu, aborygeny nasze w Czikago wiedziały tyla, ile napisali kuzyn
spod samiuśkich Tater i żyli se beztrosko ściągając azbest z dachów. Se nevrati!

Awatar użytkownika

nie zgadzam sie z tym zeby zolnierzy LWP stawiac w jednym szeregu z bandytami wykletymi, bo to zadni zolnierze nie byli, mimo ze sobie takie miano uzurpowali, a zolnierze LWP w grudniu 70 bronili zniszczenia majatku robotniczego przed nimi samymi, tak, tak robotnicy grudnia roku 70 grozili ze wysadza butle z gazem acetylenowo tlenowym tak, tak trror w protescie przeciw podwyzce cen habaniny, to ze wiele rzeczy uzytkowych mialo potaniec to nikogo nie interesowalo ze niebiesko czarnych posluchaja na tanszym adapterze babino ........a i jezdzili by tanszymi lokomotywami........:) dlatego porownywanie zastrzelenie jednego Wisniewskiego stawianie na rowni wymordowania calych wsi z kobietami i dziecmi ....sie nie zgadzam.

"My LWP" też mieliśmy rodziny, swoje przekonania. a nawet, o dziwo, receptory bólowe, i kamieniem dostać bop łbie kamieniem nas tak samo bolało jak Was palą. Zaostrzonym prętem zbrojeniowym też zabić można było albo usmażyć ludzi w czołgu podpalając go benzyną.

A wracając do roku 70. Fakt bylem wówczas w podstawówce. Miałem 11 lat. I daleko od Wybrzeża. Jak szedłem do WSMW też mało o tych wydarzeniach się wiedziało. A nawet jak słyszało to w normie się to mieściło. Wtedy strzelali do ludzi w wielu krajach.
Historycznie w II RP coś okolu 1000 w takich sytuacjach. W jedyne 20 lat. Przewrotowy majowy, tłumienie strajków w tym chłopskich. Cóż to jest z tej perspektywy 40 zabitych w grudniu? Tym bardziej, że i po stronie rządowej kilka osób zginęło. Cyniczne? Okrutne? Tak.
Ja wiem, inaczej to wygląda jak ginie Twój bliski, Nawet jeden.

Ale krzycząc zbrodniarze, gestapo itp trzeba znać proporcje jednak. Wspaniale WP i siły porządkowe z II RP ubiły więcej robotników i chłopów. Może i Ci co w Katyniu potem gardłem przypłacili. Zresztą nie ważne. To byli przecież ONI. Ty tak lubisz przecież generalizować. Ja jestem winny za grudzień 70, pewnie i Poznań 56 to i oni mogą być winni nawet rzezi w 1905 - tym.
No ale pewien major Her Majesty's Armed Forces jak nic winny być musi rzezi Burów, Irlandczyków (i mln - metoda podobna do Stalina na Ukrainie - głodem ich!), Hindusów (bagatela "tylko" od 12 do 29* mln ludzi (cywili głownie) - metoda podobna) Kenijczyków. Innych czarnych w Rodezji. I nie tylko rękami dragonów czy strzelców Her (His) Majesty ale przede wszystkim CYWILI. przemysłowców, handlowców, szacownych lordów i zwykłych prostych Brytoli.
Obrazek jak na ukrainie za Stalina. Głod, ludzie umierali ale żywność z Indii w świat szla.
http://s.ciekawostkihistoryczne.pl/uplo ... op-420.jpg

W Tasmanii płacono 5 funtów za głowę jednego aborygena. 2 funty za dziecko. Wybili kilkadziesiąt tysięcy. Zostało ok 44. Ponoć gubernator zapomniał dodać, że o żywego chodziło. A potem jakoś nie poprawił...

"Na krańce świata" Norman Davies.
„Late Victorian Holocausts: El Niño Famines and the Making of the Third World” (2001) Mike Davis.

W Kenii to już mały pikuś tylko 130-300 tyś ofiar. Ale to też całkiem niedawno było. Może nawet Twój lord major JKM, bo starszy pan, osobiście udział brał.
Obozy koncentracyjne. Egzekucje, tortury. A wszystko w latach 1952-63. (dokumenty z archiwum w rządowym centrum badań Hanslope Park)

Nie wspominał był o tym, gdyby nie Twój, w pewnym sensie zachwyt Anglią (nie wypieraj się bo to się rzuca w oczy). A jak tak lubisz stosować odpowiedzialność zbiorową to powinieneś od NICH, tych morderców i zbrodniarzy wojennych i ich potomków co mają na rękach krew dziesiątek milionów ludzi zwiewać zabierając też swoje dzieci i jeszcze porzygać się obrzydzenia. To nic, że nie oni osobiście, że w szkole wówczas byli albo ich jeszcze nie było. Pisząc ONI mam na myśli Her Majesty's Armed Forces. samą Majesty, wszystkich Lordów, bankierów, plantatorów, handlowców i wszystkich, którzy na tym korzystali czyli wszystkich Brytyjczyków jakby nie patrzeć. W tym i niejakiego WRL i jego rodzinę, który również pośrednio obecnie z tych zbrodni w Anglii korzysta. Bo Anglia taka dzisiaj jest dziki nim. inaczej by to była bida z nędzą i byś tak chleba nie szukał.
Tobie wolno uogólniać i stosować odpowiedzialność zbiorową to czemu nie mnie.

W USA mniej więcej w tym samym czasie co u nas do stoczniowców strzelano do studentów w kambuzach. Nawet gorzej. Bo tam rannych ponoć dopijano jak mówią świadkowie.
Masakra na Uniwersytecie w Kent coś ci mówi? Wietnam, protesty, Gwardia Narodowa. 4 zabitych 9 rannych studentów. Nic nie palili. Oprócz trawki może. Ofiar mniej bo i ten kampus to nie stocznia. Ganiać ich trzeba było. były jeszcze jeden przypadek ale teraz nie znajdę.

Obrazek

Powiesz, że to klasyczne "a u was murzynów" NIE KURWA! To analiza porównawcza.
Zło jest złem wszędzie i godne jest potępienia. Ale nie można traktować pewnych rzeczy w oderwaniu od sytuacji gdzie indziej. Nie można nazywać np Jaruzelskiego wielkim zbrodniarzem za stan wojenny i jego 40 ofiar śmiertelnych jednocześnie milcząc o królu Belgów, wychwalać m. in Churchilla (był premierem kiedy represje w Kenii wprowadzono) i innych.

To jak większą odpowiedzialnością obarczać kogoś kto oko podbił od tego co seryjnie dziesiątki osób gwałcił i mordował.

Miej proporcje, Mocium Panie!!!

PS. jeszcze raz powtarzam, rozumiem zło, zal i rozpacz w wymiarze jednostkowym. I ze matce tracącej dziecko nie jest lżej z tego powodu, że w Kenii więcej dzieci zabito. Ja to rozumiem. Ale..oceniając państwa, reżimy oceniamy całość, w wielu aspektach a nie przez pryzmat osobistych tragedii. Jakoś po prostu trzeba. Inaczej byśmy musieli porównać jakiś kraj do nazistowskich Niemiec i Gestapo tylko dlatego, ze w czasie zatrzymania (i to niewinnego) został on zabity przez policje.

*Edyta:

Ojej, obraziłem Anglików zarzucając im mniejszą skuteczność w Indiach jak Stalina Na Ukrainie.Ponieważ te snoby i megalomani mogą mi tego nie wybaczyć śpieszę poprawić. Nie 19 a 29 mln wynosi górna granica szacunkowych ofiar polityki brytyjskiej w Indiach w okresie ostatniego tylko ćwierćwiecza XIX wieku!!!
No popatrzcie mili państwo, a naziści tylko 6 mln Żydów... gdzież im do Anglików.

Ostatnio zmieniony 14 lis 2019, 21:16 przez Komandor, łącznie zmieniany 1 raz

Awatar użytkownika

Cytuj:
Czy przypadkiem nie taki sam stoczniowiec, baca, student w kamasze wzięty?
Armia wówczas z poboru była. Kto im bronił się odwrócić i swojemu dowódcy w łeb strzelić. A czy ty myślisz, że ten dowódca tak sobie dla zabawy w cel ruchomy uciekający stoczniowiec kazał strzelać?

Przepraszam, że się wcinam i nie ze złośliwości wcale.
Chciałabym zobaczyć dzisiaj WRL jakie decyzje byś podejmował, gdybyś się znalazł w butach tych ludzi.
Oceniać, krytykować, wygrażać z perspektywy czasu, po wielu analizach, przemyśleniach jest łatwiej niż w czasie teraźniejszym podejmować tak trudne i kontrowersyjne decyzje.

Cytuj:
ie zgadzam sie z tym zeby zolnierzy LWP stawiac w jednym szeregu z bandytami wykletymi,

Brawo Irek!!
Mój Dziadek Janek służył w I Armii Wojska Polskiego pod dowództwem Berlinga. Z tego co pamiętam, co opowiadał kiedy Berling nakazał pomoc powstańcom z Warszawy, został zdjety ze stanowiska dowódcy I armii i w to miejce nadszedł Koszyc, a może od razu Popławski (???). Przyznam szczerze nie pamiętam, bo Dziadek zmarł ćwierć wieku temu. Trochę to się kłóci z historykami, ja jedynie opisuję relację ludzi, którzy wtedy żyli, którzy walczyli. Potem było coś o IV dywizji piechoty Kilińskiego . To LWP , prawda? Jeśli się mylę proszę mnie poprawić.
Dziadek latami opowiadał, jak ostrzeliwali faszystów na dachach Pragi, zresztą podczas tego ostrzału stracił dłoń.
Medali, które po Nim zostały nie zliczę, są i takie zwyczajne, i takie bardzo honorowe zostały. Chcemy z Mężem tablo zrobić, choć nasza Izba Regionalna jest chętna by je przyjąć wraz z pamiętnikiem. Na to jednak muszę uzyskać zgodę Taty ( ale może warto) , nim kolejny oszołom porówna tych ludzi, do zwyczajnych bandziorów.

Komandor pisze:
Nie pochwalam strzelania do cywili dokładniej uważam to za zbrodnie.
Ale durniu patentowy jak myślisz kto strzelał. Czy przypadkiem nie taki sam stoczniowiec, baca, student w kamasze wzięty?
Armia wówczas z poboru była. Kto im bronił się odwrócić i swojemu dowódcy w łeb strzelić. A czy ty myślisz, że ten dowódca tak sobie dla zabawy w cel ruchomy uciekający stoczniowiec kazał strzelać?

Komo, czy Tobie już też czasami odbija?
Jak można w ogóle taką brednie napisać?
Zgrabna teoryjka.
Robole obalili PRL i strzelali do stoczniowców.
No brawka na stojąco.
A bidulki z nasranym na pagonach, własną piersią bronili roboli przed jeszcze bardziej krwiożerczymi robolami.

Gorzej niż wirnik, zdecydowanie.

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 927 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 88, 89, 90, 91, 92, 93  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.