forum.nie.com.pl

Forum Tygodnika Nie
Dzisiaj jest 26 kwie 2024, 9:01

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 935 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 78, 79, 80, 81, 82, 83, 84 ... 94  Następna
Autor Wiadomość
Post: 11 lis 2019, 21:43 
Komandor pisze:
A co to za żydowska propaganda? Przecie to Żyd na tym zdjęciu!!! :lol:

Ano Żyd, wielu Żydów, było też generałami. Wielu Żydów w Stanach, na bardzo wysokich stanowiskach, odmówiło wtedy ratunku Polsce.
O tym pani Tokarczuk jakby nie wspomina, może nawet nie wie..
Podobnie nie wspomina Korba, Irob, kilku innych.
Okazuje się, że kraj najbardziej zrujnowany przez wojnę, przez Niemców i Rosjan, kraj ograbiony do cna, kraj który stracił najwięcej obywateli, dzisiaj jest na dywaniku, mniej bądź bardziej sławnych oszołomów. Polskie obozy zagłady, Polacy mordujący Żydów, kolonizatorzY, a w Niemcach i Europie tolerancja, otwarte granice. Krew mnie zalewa..
Płakać mi się chce.


Na górę
  
 
Post: 12 lis 2019, 8:34 
Rząd USA, "dzięki" wpływom żydowskim na ten rząd, nie przyjął statku z 937 żydowskimi uchodźcami z III Rzeszy. Franklin Delano Roosevelt okazał się nieugięty, mimo że żydowscy uchodźcy napisali do niego wstrząsającą prośbę o łaskę. Roosevelt uznał ich za "element niepożądany". Wielu z nich trafiło później do komór gazowych.
Nie przyjął uchodźców także prezydent Kuby Federico Laredo Brú. Aby dostać się na pokład "St. Louis", uchodźcy musieli zapłacić 800 (pierwsza klasa) lub 600 marek (druga klasa). A do tego uiścić "opłatę dodatkową" w wysokości 230 marek dla wielu, były to ostatnie oszczędności. A Polacy, pod karą utraty nie tylko własnego życia, pomagali ryzykując wszystko. Dziś za to, oczernia się ich, szkaluje, potępia w chwili gdy naziści są tymi potworami którzy gnębili ludzi pożogą wojenną, bo przecież okazało się, że Niemcy są "niewinni".
Adam Szyper (żyd) w "Liście do siebie" napisał:
Jedni kłócą się o krzyż trzydziestometrowy koło żydowskich popiołów.
Przemilczają polskie prochy.
Ślepi na cierpienie i wrażliwość innych,
wymachują sztandarem wyłączności swego super-cierpienia
i zapominają, że Oświęcim jest w Polsce a nie w Izraelu.
Zamiast prosić, żądają.
Przeskakują przez święte płoty i wszystkich Polaków-katolików,
sprowadzają pod wspólny mianownik.
(fragment ze zbioru Diabeł Żyd)
Szkoda, że pani noblistka Tokarczuk tego nie rozumie.
Ale czego nie robi się dla kariery, sławy i pieniędzy.
I by obsobaczyć tych, którzy przyjęli ją pod swój dach.


Na górę
  
 
Post: 12 lis 2019, 11:30 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 wrz 2014, 14:47
Posty: 2614
Malina!
Specjalnie dla Ciebie - bo mam jakiś dziwny sentyment ku Cie.
==============================
To skromne opracowanie nie jest wymierzone w kogokolwiek. Każdy ma prawo wierzyć w co chce. Tym jednak, którzy mają odwagę spojrzeć w oczy nieco innej prawdzie, albo przynajmniej obłudnie deklarują iż taką wyznają, chcę wskazać na wyraźny kontrast zachodzący pomiędzy dwoma "jedynie słusznymi prawdami"...
W calej Polsce skundlony z Kościołem

Szanowni Państwo!
- zarówno wierzący w różnych Bogów będących źródłem prawdy, sprawiedliwości, dobra i piękna, jak i nie podzielający tej wiary, a te uniwersalne wartości wywodzący z innych źródeł (...)

Jaką rolę odegrała w Polsce rzymska hierarchia kościelna oraz Stolica Apostolska, przyczyniając się do utraty przez nasz kraj niepodległości powszechnie wiadomo. Wiadomo również - tu już może nie powszechnie - o zakulisowych działaniach podstępnej dyplomacji Watykanu, aby semper fidelis Polonia, wymarzonej niepodległości jednak nie odzyskała... Obecnie w kolejną rocznicę odzyskania niepodległości, rzymska obecność okazuje się tak nieodzowna. (?) Wystrojony w koronki kler katolicki odprawia msze, kropi i poucza polski naród, co i jak ma myśleć. Kościołowi rzymsko-katolickiemu nie przysługuje żadne moralne prawo do obchodzenia rocznic święta Niepodległości! Rzymscy grabarze Polski śpiewali na jej pogrzebie z takim samym namaszczeniem "Requiem" i "Te Deum", z jakim witali prawosławnego cara rosyjskiego wesołym "Alleluja", odprawiając w jego intencji katolickie msze!
Gdy Polacy walczyli o wolność i niepodległość, rzymski kler wyklinał ich z ambon, obrzucał klątwami, a carom i kajzerom słał służalcze hołdy i peany z zapewnieniem oddania i wierności. Jeżeli wybiliśmy się na niepodległość, to wbrew woli i życzeniom Watykanu. "Polsko w Rzymie Twoja zguba ..." - ostrzegał Adam Mickiewicz. Dziś każdy oficjalny program obchodów odzyskania niepodległości zawiera punkt, który uważa się za centralny - jest nim msza, także (o ironio) z udziałem lewicowych przedstawicieli władz. To żenujące widowisko, kiedy wielu takich nawet nie wie jak się zachować czyniąc pozory religijnego oddania i uległości. Nie wiadomo, czy władza modli się prywatnie czy służbowo? Okazuje się, że ludzie ci, wybrańcy narodu nie mają dość siły, odwagi i ochoty by przeciwstawić się tym żałosnym w formie i treści imprezom, politykierstwu kleru, i aby ograniczyć jego rolę do spraw przynależnych religii jaką wyznaje.
A zatem społeczeństwo samo musi te działania inicjować. "Szanujmy wolność wierzenia katolików, ale podejmijmy stałe postanowienie uczynienia ich nieszkodliwymi" - apelował Gabriel Sealles, profesor Sorbony... To wezwanie jest nadal aktualne. Na całym świecie daremnie szukać równie blagierskiej postawy wobec zagadnień religijnych, jaką na każdym kroku widzimy w Polsce. Wierne owce przechowują w swoich umysłach ogrom zabobonów i wierzeń pogańskich odzianych w nomenklaturę chrześcijańską. Wiara tak zwanej inteligencji jest sentymentem ironiczno-sceptycznym w stosunku do przedmiotu wierzeń i obłudnie poważnym ale tylko na pokaz. W pewnych kołach, zwłaszcza wśród przedstawicieli najwyższej władzy państwowej, okrasza się to jeszcze snobizmem. Warto tu na koniec zacytować I. Krasińskiego, który powiada - " ...za tymi co kroczą na czele, wloką się małpy i poliszynele", i dlatego od tych ostatnich, należy być jak najdalej...
PS. Kiedy odzyskaliśmy niepodległość w 1918 r „czarna zaraza” przeszła do natarcia wchodząc we wszystkie sfery życia próbując stworzyć w Polsce system nacjonalistyczny narodowo - katolicki. Konkordat 1925. Po wojnie szybko weszli w mezalians z PRLem, skundleni z „komuną” szeroko współpracując i inwigilując społeczeństwo. Jednocześnie odgrywając teatr patriotów. Po odejściu komuny natychmiast wystawili fakturę wolnemu państwu, którą spłacamy do dziś.
====================
Kopiowanie, przetwarzanie i rozpowszechnianie moich homilii, adhortacji i innych listów pasterskich na innych forach lub publicznych albo prywatnych środkach masowej komunikacji w całości lub w części nie wymaga mojej odrębnej zgody i nie jest zabronione – nie stanowi naruszenia praw autorskich, wręcz wskazane jest bezgraniczne kopiowanie czy powielanie ku oświeceniu gawiedzi i na pohybel wszelkich usakralnionych odmian wyzysku człowieka przez Człowieka oraz społecznego Ciemnogrodzia. Podstawa prawna: Dz. U. 94 nr 24 poz. 83, zmiany: Dz. U. 94 nr 43 poz. 170

_________________
Religia jest obrazą godności człowieka! Rzymski katolicyzm jest najbardziej niemoralną religią w całej historii ludzkości, to szkoła fałszu, obłudy, hipokryzji, szalbierstwa i cynizmu.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 12 lis 2019, 11:43 
Ty nadal niewiele rozumiesz z tego jak ja podchodzę do wiary. Jest to moja prywatna sprawa, Ty nic nie zmienisz i do niczego mnie ani nie skłonisz ani też nie przekonasz. Mylisz kościół instytucjonalny, będący tworem polityczno gospodarczym a Kościołem który tworzą wierni. Są to dwa różne od siebie zjawiska. Watykan, to nic innego jak rząd. Był taki, jest i pewnie będzie. Mimo wielkiego zła jakie jest wytworem ich działalności, to jednak jest spoiwem, jak na razie niezbędnym dla wiary katolickiej. Oczywiście można wyszukiwać ekscesy niezgodne z prawem, najczęściej finansowe, zagrywki polityczne, układy i układziki wszystkich grup interesu w Watykanie ale dochodzimy w końcu do wniosku, ludzie są tylko ludźmi. Ani mnie to nie dziwi, ani nie bulwersuje, a jeśli już to przypadki gdy wynikiem ich działań są ofiary, wtedy powinni ponosić najsurowszą karę, nawet surowszą niż "szary" obywatel, ze względu na odpowiedzialność jaka na nich spotyka, jako ludzi których obdarza się zaufaniem.
Nie wiem dlaczego stawiasz sobie za punkt honoru odwiedzenie mnie od wiary, ja już przechodziłam tę drogę i nie chcę na nią wracać bo nie samym chlebem człowiek żyje a materialistyczne podejście mnie nie zadowala. Mam powody by sądzić, że życie to coś więcej niż nam się wydaje a świat jest bardziej skomplikowany niż nas o tym przekonują dając odpowiedzi na zadane pytania.


Na górę
  
 
Post: 12 lis 2019, 13:14 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 paź 2014, 16:51
Posty: 4286
AGAFIA pisze:
Ja już nie chcę z Tobą rozmawiać, jesteś z zupełnie innej bajki, uszanuj to proszę.
To co reprezentujesz, to nic innego jak Unia, będąca marzeniem Hitlera. Tak, to Hitler marzył o Unii, która będzie pracowała na chwałę III Rzeszy. To też poniekąd się działo, generał Francisco Franco, Mussolini, Pétain,Miklós, Horthy, tylko Ruscy się nie dali, Rzesza nie jechała wtedy też Szwajcarii i Szwecji, bo Szwecja dostarczała im rudy metali itd.
Tak,ja też pierdolę Korba, mi się w pale nie mieści że można aż tak odlecieć, by śmiać się dzisiaj z tego, że kilku oszołomów zrobiło czołg z kartonu i wjechało na plac, pod Grób Nieznanego Żołnierza, podczas kiedy Kaczyński składał kwiaty. Gdyby to była Ameryka, inne kraje Europy, dostaliby kulkę. Bez szmerania, ale to w Polsce ma miejsce, więc wszystko gra. I durnie mają uciechę.
To ma byc opozycja???
Też powiem ja pierdolę, kiedy użytkownik tego forum Wielki Wezyr, ma jakieś ale, że guglara zamieściła flagę Polski na 11 listopada. Jak można być takim debilem?? To ja nie jestem normalna? Serio? Zareagowałaś, potępiłaś? No nie...
Wiesz, na tym zakończę bo nie chcę nikomu ublizać. Gdybyś zaregowała, byłaby inna sprawa, ale tak?
Raz jeszcze proszę, daj spokój z komentowaniem moich wpisów, nie dogadamy się.




Nie to nie, przymusu nie ma.
Pozostale uwagi jakby nie do mne bo nie przychodze tu lizac sie po fiutach, nie sledze tez wszystkich postow, obowiazku nie mam stawania w obronie tego czy tamtego.
A historia nie jest czarno biala, szczegolnie wojenna, mnie interesuja fakty a nie ocena postawy czy decyzji ludzi. Szabrownictwo i mordowanie Zydow przez obywateli Polski jest faktem. Kolonizacja Ukrainy i panszczyzna bedaca w zasadzie niewolnictwem tez sa faktem. To tez jest nasza historia ale jak sie wolisz na nia obrazac to juz twoja sprawa.

_________________
Ave Seitan!


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 12 lis 2019, 13:17 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 wrz 2014, 19:22
Posty: 14868
Lokalizacja: Nad Bałtykiem
korbaczeska pisze:
AGAFIA pisze:
Ja już nie chcę z Tobą rozmawiać, jesteś z zupełnie innej bajki, uszanuj to proszę.
To co reprezentujesz, to nic innego jak Unia, będąca marzeniem Hitlera. Tak, to Hitler marzył o Unii, która będzie pracowała na chwałę III Rzeszy. To też poniekąd się działo, generał Francisco Franco, Mussolini, Pétain,Miklós, Horthy, tylko Ruscy się nie dali, Rzesza nie jechała wtedy też Szwajcarii i Szwecji, bo Szwecja dostarczała im rudy metali itd.
Tak,ja też pierdolę Korba, mi się w pale nie mieści że można aż tak odlecieć, by śmiać się dzisiaj z tego, że kilku oszołomów zrobiło czołg z kartonu i wjechało na plac, pod Grób Nieznanego Żołnierza, podczas kiedy Kaczyński składał kwiaty. Gdyby to była Ameryka, inne kraje Europy, dostaliby kulkę. Bez szmerania, ale to w Polsce ma miejsce, więc wszystko gra. I durnie mają uciechę.
To ma byc opozycja???
Też powiem ja pierdolę, kiedy użytkownik tego forum Wielki Wezyr, ma jakieś ale, że guglara zamieściła flagę Polski na 11 listopada. Jak można być takim debilem?? To ja nie jestem normalna? Serio? Zareagowałaś, potępiłaś? No nie...
Wiesz, na tym zakończę bo nie chcę nikomu ublizać. Gdybyś zaregowała, byłaby inna sprawa, ale tak?
Raz jeszcze proszę, daj spokój z komentowaniem moich wpisów, nie dogadamy się.




Nie to nie, przymusu nie ma.
Pozostale uwagi jakby nie do mne bo nie przychodze tu lizac sie po fiutach, nie sledze tez wszystkich postow, obowiazku nie mam stawania w obronie tego czy tamtego.
A historia nie jest czarno biala, szczegolnie wojenna, mnie interesuja fakty a nie ocena postawy czy decyzji ludzi. Szabrownictwo i mordowanie Zydow przez obywateli Polski jest faktem. Kolonizacja Ukrainy i panszczyzna bedaca w zasadzie niewolnictwem tez sa faktem. To tez jest nasza historia ale jak sie wolisz na nia obrazac to juz twoja sprawa.


O co ta wariatka się do mnie znowu przypierdoliła?
Ona naprawdę jest pierdolniętą mitomanką.
Ale prawda może jest inna.
Zakochała się we mnie, biedaczka . :lol:
I teraz wszędzie widzi Wielkiego Wezyra.
Agafia, niemądra damo, zakochałaś się bez wzajemności.

Na marginesie dodam, że pomyliłaś mnie z wama, skończona idiotko.

A czołgi z kartonu to pomysł tych, którzy dziś najwięcej pierdolą na ten temat:

"Na prawicy amok, a minister Błaszczak zgłasza do prokuratury znieważenie żołnierzy Wojska Polskiego, wszystko to z powodu wczorajszego happeningu Brygady Lotnej Opozycji z użyciem tekturowego czołgu na placu Piłsudskiego. Przypomniałem sobie podobny happening, który odbył się w lutym 1988 roku, ale w jakże odmiennym składzie! Na poniższym zdjęciu z przodu dzisiejszy wiceminister spraw zagranicznych Andrzej Papierz, a z tyłu redaktor naczelny „Do Rzeczy” Paweł Lisicki. Pytanie czy ich zbrodnia uległa przedawnieniu? Panie ministrze?"

Obrazek


Ostatnio zmieniony 13 lis 2019, 10:16 przez Wielki Wezyr, łącznie zmieniany 3 razy

Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 12 lis 2019, 14:35 
Cytuj:
Nie to nie, przymusu nie ma.
Pozostale uwagi jakby nie do mne bo nie przychodze tu lizac sie po fiutach, nie sledze tez wszystkich postow, obowiazku nie mam stawania w obronie tego czy tamtego.
A historia nie jest czarno biala, szczegolnie wojenna, mnie interesuja fakty a nie ocena postawy czy decyzji ludzi. Szabrownictwo i mordowanie Zydow przez obywateli Polski jest faktem. Kolonizacja Ukrainy i panszczyzna bedaca w zasadzie niewolnictwem tez sa faktem. To tez jest nasza historia ale jak sie wolisz na nia obrazac to juz twoja sprawa.
Korba, nie obrażam się, wiadomo, że nie o to chodzi by się zawsze i ze wszystkimi zgadzać.
Nie wiem z jakiego powodu, ale jestem wyczulona na (nie wiem jak to ująć) antypolskie wstawki. Obie wiemy, że byli Polacy, którzy przyczynili się bądź sami, zamordowali Żyda, Ukraińca czy Wietnamczyka.Byli też Żydzi, którzy zabijali Żydów, Polaków. Czy wyobrażasz sobie sytuację odwrotną, mianowicie że osoba publiczna mówi że Żydzi mordowali Polaków? Skandal na skalę międzynarodową murowany. Tymczasem istnienie Jüdischer Ordnungsdienst, Zivil-Abteilung,Żagiew to fakty. Skosowski wysłał tysiące swoich braci do obozów Vittel i Bergen-Belsen, skąd potem trafili do Auschwitz, wcześniej wyłudzając całą kasę, innych (nie pamiętam teraz 300-500 osób) dzięki jego prowokacji w Hotelu Polskim, rozstrzelano na Pawiaku. Co ciekawe, współpracującego z nim Wippenbecka nigdy nie ukarano. Dożył sobie sędziwych latek..
Określenie „Parchy” nie wzięło się z nikąd lecz było używane przez bogatych Żydów wobec tych biedniejszych. Judenraty - tworzyła żydowska elita, mieli prawo do ściągania podatków. Perełek jest więcej.

Czemu nie mówi się o działalności Aleksandra Ładosia, Ryniewicza, Rokickiego, ogólnie o Grupie Bernenskiej?
Bo to nie zgodne z trendami, a trendy są takie, że Żydzi z USA chcą od Polski zwrotu 250 mld zł. Sygnatariuszy Deklaracji Terezińskiej z 2009 roku JEST 46, ale najgłośniej mówi się jedynie o Polsce.
O to tu chodzi, nie o pamięć, fakty a o to by dobrać się do kasiory, dlatego piorą mózgi na wszystkie możliwe sposoby. Uważam, że nie powinniśmy im na to pozwalać, bo to my, Polacy byliśmy największymi ofiarami tej wojny. Warto o tym pamiętać, nim chlapnie się jakimś oskrażaniem w stos. do własnego narodu.
Sczególnie teraz, kiedy pani Tokarczu jest lauretką jednej z najpoczytniejszych nagród, winna ważyć słowa.
Na więcej nie mam siły.
Odniosę się jeszcze do niewolnictwa. Kilkanaście milionów POLAKÓW w wieku od 12 -60 LAT było przymuszanych przez Niemców do pracy. 2,5–3,5 miliona osób robiło u niemieckich bauerów. W samym KL Mauthausen-Gusen, zmarło około 120 000 osób, 80 % więżniów stanowili Polacy!
Deutsche Bank, Siemens, Volkswagen itd. przędły dzięki niewolnikom z Polski. Niby każdy o tym wie, ale nic więcej za tym nie idzie. Kilka groszy wypłaconych przez Niemcy w latach 90-tych, wg. świata załatwia sprawę.

Min. stąd mój sprzeciw.


Na górę
  
 
Post: 12 lis 2019, 15:44 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 wrz 2014, 7:47
Posty: 6460
nie zylem w tamtych czasach, ale znajac dzisiejszch ludzi nie potrafie sobie wyobrazic bezinteresownych ludzi ktorzy w dodatku z narazeniem zycia ratowali innowiercow, zydow poprostu.Moge sobie wyobrazic ze za odpowiednia oplata to robili....ale z tamtych smutnych czasow do mnie docieraja takie historie ze najpierw wyciagali jedni od tych drugich kase a potem gonili przez wies krzyczac na caly glos zydzi zydziiiiiii, co by od siebie uwage odwrocic. A pokrzywdzonego, dobrtego, sprawiedliwego Polaka wymysli ci co Zaolzie brali i przez Zaleszczyki do Londka spierdalali dla dobra ojczyzny.

Na boga, na honor, na ojczyzne i chuj wie jeszcze na co to sie sami mozecie nabierac, w dobie kapitalizmu dyplomy uznania i gozdziki wsadzcie sobie w dupe i pociagi przyjazni tez sobie w dupe wsadzcie, uczcie sie od Nobla, ten do dyplomu i gozdzikow powazna kase dodaje.

_________________
Ceń słowa. Każde może być twoim ostatnim. S.J.L. weil...Alle sagten: Es geht nicht. Da kam einer, der das nicht wusste und der es einfach tat.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 12 lis 2019, 19:26 
Irob, początkowo chciałam polemizować, ale przecież to bez sensu,bo zawsze możesz napisać podobne durnoty..
Jesli z twojej strony to była prowokacja, wiedz jedno, bardzo słaba. Wręcz obciach . Jeśli tak rzecz postrzegasz, to żaden argument nie dotrze.

O to mi chodziło Korbaczeska, min o to, o takie wpisy, twierdzenia, którym się dzisiaj nie przeciwstawiasz. Trzeba jakieś równowagi, Ciebie nie ma, nie protestujesz, nie ma zresztą innych, albo mają to w dupie, albo nie widzą sensu, a może przytakują. Przecież to chore, a nawet nie wiem czy nie wyczerpuje paragrafów( bo zaczyna to tak wyglądać). Tutaj wszystko opada, dziwisz się teraz że do głosu dochodzą skrajności z drugiej strony? Narodowcy, nacjonaliści? Jak mają nie dochodzić w obliczu takich kretynizmów?


Na górę
  
 
Post: 12 lis 2019, 20:11 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 wrz 2014, 14:47
Posty: 2614
Malina pisze:
Ty nadal niewiele rozumiesz z tego jak ja podchodzę do wiary. Jest to moja prywatna sprawa, Ty nic nie zmienisz i do niczego mnie ani nie skłonisz ani też nie przekonasz. (...)

Wielebna!
Daleki jestem od tego aby Cie odwodzić od wiary. Jak mawiał pewien proboszcz - >>" wierz sobie nawet w kozła rogatego bylebyś dziesięcinę oddawał...
Ale czyż ten Twój Bóg wew Trójcy Wszechmogący jest wobec tego zła w tej Stajni Augiasza bezsilny?
Przecież do niedawna na wszelkie przejawy i objawy ... posyłał gromy i tępił smołą i ognistą siarką - jak podaje Pismo zwane Świętym. Zgładził Sodomę i Gomorę - a nie może dać rady z Watykanem?

_________________
Religia jest obrazą godności człowieka! Rzymski katolicyzm jest najbardziej niemoralną religią w całej historii ludzkości, to szkoła fałszu, obłudy, hipokryzji, szalbierstwa i cynizmu.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 935 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 78, 79, 80, 81, 82, 83, 84 ... 94  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 249 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
cron
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group