forum.nie.com.pl

Forum Tygodnika Nie
Dzisiaj jest 29 mar 2024, 6:15

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 935 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 74, 75, 76, 77, 78, 79, 80 ... 94  Następna
Autor Wiadomość
Post: 27 paź 2019, 0:25 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 wrz 2014, 2:49
Posty: 7256
Lokalizacja: warmińsko-mazurskie
WLR pisze:
Malina pisze:
ja jednak potrzebuję dowodów by ostatecznie wydać werdykt w co wierzę a w co nie.


Rozumny człowiek WIE! Wierzy tuman. Wiara wyklucza wiedzę.


Wiara w gusła itp. jak najbardziej, ale czy wiara w człowieka również ?

_________________
***** ***


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 27 paź 2019, 0:41 
wa ma pisze:

WLR pisze:
Rozumny człowiek WIE! Wierzy tuman. Wiara wyklucza wiedzę.


Wiara w gusła itp. jak najbardziej, ale czy wiara w człowieka również ?


"Wiara w człowieka" to przypadek kleszego bełkotu, tak jak "umiłowani w Panu" itp.

Można zakładać a priori uczciwość/szlachetność konkretnego człowieka, ale to właśnie
pobożne życzenie, zresztą nader szybko weryfikowane. Malina się zastanawia, czy
wierzyć w ziemię kulistą, czy raczej w płaską. Ja wolę wiedzieć niż wierzyć, ale ja
jestem przecież dziwak.


Na górę
  
 
Post: 27 paź 2019, 1:10 
WLR pisze:
Malina pisze:
ja jednak potrzebuję dowodów by ostatecznie wydać werdykt w co wierzę a w co nie.


Rozumny człowiek WIE! Wierzy tuman. Wiara wyklucza wiedzę.


Ty jednak wierzysz we wszystko, co inni ci przedstawia. Twoja wiedza, opiera się na wierze.


Na górę
  
 
Post: 27 paź 2019, 7:30 
WLR pisze:
Rozumny człowiek WIE! Wierzy tuman. Wiara wyklucza wiedzę.


No przeca taki natleniony umysł wybitny wie wszystko.

WLR pisze:
polar pisze:
Pogląd ten podziela autor książki “Neanderthin”, Ray Audette, stwierdzając:

“Od najdawniejszych czasów najbardziej niszczącym środowisko czynnikiem były rolnicze monokultury.
Produkcja pszenicy w starożytnym Sumerze przekształciła niegdyś żyzne równiny w słone pustynie, które mimo upływu 5000 lat wciąż pozostają całkowicie sterylne.


To może ja wyjaśnię te brednie cytatem pierwszym.
Cytuj:
Starożytny Sumer był usytuowany na dzisiejszym Bliskim Wschodzie, w południowej Mezopotamii pomiędzy rzekami Tygrys i Eufrat .
Rzeki te w starożytności miały inny bieg niż współcześnie dlatego ruiny miast sumeryjskich znajdują się na pustyni, daleko od koryt rzecznych.


I drugim.
Cytuj:
Sumerowie umieli kontrolować bieg rzek, za pomocą systemu grobli i kanałów, co pozwalało budować w ich pobliżu miasta oraz uprawiać żyzne pola.
Ich uprawa była możliwa tylko dzięki sztucznemu nawadnianiu. Gleba, pozostawiona sama sobie, była jałowa i nieproduktywna.


Wystarczy?


Ray to tuman, który wierzył w niszczycielską siłę monokultur, natomiast WLR WIE!!!
że gleba w sama sobie 5000 lat temu była jałowa, bo sam osobiście podlewał ją bukłaczkiem z wielbłądziego pęcherza.
Poczem zgrabnie jak baletmajster wskoczył se na pokład Apolla, dokumentując Minoltą mały krok Neila Armastronga.
A dalej to już poszło...

Natomiast iku wulerowe jest jedynym wykładnikiem dowcipu ( :lol: ), bardziej precyzyjnym niż zegar atomowy Lorda Kelvina, bo lordy to środowisko w którym tylko i wyłącznie obraca się WLR, czasami ino wpadając na plebejskie forum NIE, chłoszcząc ironią i satyrą gołe dupska chołoty tłumnie tu zgromadzonej.
Wystarczy?


Na górę
  
 
Post: 27 paź 2019, 8:06 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 wrz 2014, 14:47
Posty: 2614
Malina pisze:
WLR pisze:
Po co? Przecież logika podpowiada słusznie, że jest płaska.
Gdyby było inaczej, samoloty lecące prosto uderzałyby w ziemię.
Woda też się na okrągłym nie utrzyma. Logika nie wystarczy?


Jeśli masz tego pewność, to podziwiam. Ja tej pewności nie mam.

To poczytaj Pismo Święte zwane Biblią - tam stoi czarne na białym. Płaska i koniec.
Malo tego że płaska - jeszcze wokół niej krąży Słońce. Tak to sobie Twój PamBuk stworzył.

_________________
Religia jest obrazą godności człowieka! Rzymski katolicyzm jest najbardziej niemoralną religią w całej historii ludzkości, to szkoła fałszu, obłudy, hipokryzji, szalbierstwa i cynizmu.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 27 paź 2019, 12:10 
MagnificencjaS pisze:
Malina pisze:
WLR pisze:
Po co? Przecież logika podpowiada słusznie, że jest płaska.
Gdyby było inaczej, samoloty lecące prosto uderzałyby w ziemię.
Woda też się na okrągłym nie utrzyma. Logika nie wystarczy?


Jeśli masz tego pewność, to podziwiam. Ja tej pewności nie mam.

To poczytaj Pismo Święte zwane Biblią - tam stoi czarne na białym. Płaska i koniec.
Malo tego że płaska - jeszcze wokół niej krąży Słońce. Tak to sobie Twój PamBuk stworzył.


A dlaczego ma i to brać za pewnik? To też byłaby tylko wiara w czyjś przekaz.


Na górę
  
 
Post: 27 paź 2019, 12:21 
polar pisze:

Ray to tuman, który wierzył w niszczycielską siłę monokultur, natomiast WLR WIE!!!
że gleba w sama sobie 5000 lat temu była jałowa, bo sam osobiście podlewał ją bukłaczkiem z wielbłądziego pęcherza.


Tak się zastanawiam, jak pan sobie rade dajesz w skomplikowanym świecie, skoro zrozumienie prostego zdania pana przerasta.

Powtórzę i się pan skup!

Ziemia na której 5000 lat temu siali zboża Sumerowie jest dzisiaj jałowa, bo rzeki zmieniły swój bieg i już w tym miejscu nie
wylewają. 5000 lat temu była żyzna bo wylewały, a i starożytni Sumerowie umieli zmieniać ich bieg w razie potrzeby.

Zboża bez wody na piachu nie urosną, i nawet monokultura uprawy suchego piachu nie wyjałowi. Dlaczego? Może Bóg tak chciał.

Natomiast do słusznej przecież tezy o szkodliwości upraw monokulturowych, bzdura o wpływie sumeryjskiego rolnictwa na
pustynny piach się nada, bo jełop przecież faktów nie sprawdzi, prawda?

Tutaj pana zaskoczę zapewne wiadomością, że i na Saharze uprawiano 5000 lat temu zboża i hodowano bydło, bo była
wtedy Sahara pełna soczystej zieleni. Już nie jest nie z powodu upraw, ale z powodu zmian klimatycznych, głownie
przesunięcia się strefy mokrych monsunów.

Zrozumiał?


Na górę
  
 
Post: 27 paź 2019, 19:08 
A może jednak przejść na pismo obrazkowe?
Sumerowie posługiwali się klinowym, może w tym powinienem pisać? :roll:

Znam jeszcze kod flagowy, wiesz takie chorągiewki sygnałowe do wydawania prostych poleceń na morzu okrętom. Taki sposób komunikowania się bez słów... Ogarniesz?

Ustalmy fakty:
Ty wiesz, że sumeryjska ziemia była jałowa, bo rzeki zmieniły koryta.
Tuman Ray wierzył, że przyczyniły się do tego rolnicze monokultury.
Wszędzie tuman. Tuman every where.
I tylko jeden cały na biało. :lol:


Był sobie taki tuman, filozof z dalekiego wschodu, geniusz strategii, Motze mu było.
Nie będę się rozwodził o jego filozofii zdeptanej buciorami żołdaków, którzy zapewne też wiedzieli co dobre jest dla ludeczków.
Wiedzieli - to słowo klucz.

Otóż ten tuman w traktacie zatytułowanym "Przeciw losowi" postulował poddawanie twierdzeń potrójnej weryfikacji.
1) zastanówcie się na jakiej podstawie je przyjmujecie
2) czy potwierdzają je doznania zmysłowe zwykłych ludzi
3) i czy znajdują praktyczne zastosowanie dla ogólnego pożytku

No i tenże tuman tak zainspirował pierwszego chińskiego cesarza Qin Shi, że chłop zjednoczył państwa środka, a jego terakotowa armia strzegąca jego grobowca była tematem holyłudzkiego hiciora.

Wy, tow. Wiedzący, nie weryfikujecie niczego, radośnie napierdalając paluchami w klawiaturę, korzystając z internetu w którym piszą idioci spawacze i doktoranci.
I to jest to wasze WIEM, a nie wierzę.
Co jest kurwa zajebiście śmieszne.
:lol: :lol:


Na górę
  
 
Post: 27 paź 2019, 19:29 
Po pierwsze, nie twierdzę wcale, że monokultury nie wyjaławiają gleby.
Twierdzę jeno, że pustynnego piachu nie wyjałowią, bo na nim nie urośnie.
Ówczesna Mezopotamia to dzisiejszy Irak. Cywilizacja Sumerów jest określana
mianem wysoko rozwiniętej, czego nie można powiedzieć o muslimskich pastuchach
z Iraku. Sumerowie kontrolowali i zmieniali bieg rzek, dzięki czemu mogli nawadniać
pola. Dlaczego muslimy tego nie potrafią nie wiem, ale się domyślam. Do tego jeszcze
mieli Sumerowie to szczęście, że rzeki płynęły akurat przez ich pola, a obecnie płyną
sobie całkiem innymi korytami. Temu że dzisiaj obszar kwitnący 5000 lat temu jest jałowy,
w równym stopniu zaszkodziła sumeryjska monokultura uprawowa, co umarłemu to, że
żałobnicy palili papierosy na stypie.
Tak więc twój autorytet podał akurat nietrafiony argument, do obalenia którego
wystarczy inteligencja wnuka pana Baryckiego.

Jeszcze coś wytłumaczyć? :mrgreen:


Na górę
  
 
Post: 27 paź 2019, 19:32 
Cytuj:
A może jednak przejść na pismo obrazkowe?
Sumerowie posługiwali się klinowym, może w tym powinienem pisać? :roll:
A już nie przechodzimy? Czym są emotki?


Na górę
  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 935 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 74, 75, 76, 77, 78, 79, 80 ... 94  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 37 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
cron
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group