forum.nie.com.pl

Forum Tygodnika Nie
Dzisiaj jest 19 mar 2024, 9:18

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 1666 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 161, 162, 163, 164, 165, 166, 167  Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: Bzdura dnia
Post: 04 gru 2019, 14:20 
Offline

Rejestracja: 11 gru 2018, 16:59
Posty: 4687
No i dobrze. nie oceniajcie Polańskiego i Środy. Ale przecież oceniacie biskupów, proboszczów i wikarych.

No to może w ich przypadku zawołajmy za Panią Środą i Panem Hartmanem ichnimi słowy tylko w miejsce Polańskiego i środowiska Hollywood wstawmy środowisko duchownych i jakiegoś księdza np prałata.

to Hartman:

Pralat Jankowski, Biskup Paetz itd był wielkim człowiekiem (kwestia oceny, dla wielu był), prowadzącym życie tak odmienne od naszego, że wydawanie sądów na temat jego uczynków oraz osoby jest znacznie trudniejsze niż osądzanie zwykłych ludzi”.

a teraz Środa:

"Rynek kobiet (zwłaszcza młodych i bardzo młodych dziewcząt) był otwarty i bogaty od setek lat: molestowanie, gwałty, porwania, wykorzystania seksualne nie dość, że były niekaralne, to dobrze widziane w pewnych kręgach. Molestującymi i gwałcicielami byli zapewne i Mieszko I, i Napoleon, i niejeden z hołubionych obecnie żołnierzy wyklętych"

To jest uniwersalne i można każdemu środowisku przypisać. Mnie to chyba by też usprawiedliwiło jakby miało z czego
ale teraz zmieniamy już nieco pod kątem KRK

"Korzystanie z młodych kobiet ("same się o to prosiły!") wśród duchownych katolickich, mimo że prawo już wtedy karało za seks z nieletnimi, było zapewne nagminne, a przez swoją powszechność nie wywoływało poczucia winy. Są to pewne okoliczności łagodzące"

Zapomniała o młodych chłopcach. I w kontekście Hollywood i księży jednak też ofiarami często byli. Ale ogólnie to się zgadza. Może nie było nagminne? Może wywoływało poczucie winy u knurów w sutannach? Dwa razy nie. Więc okoliczności łagodzące jak nic.

"Ksiądz X (np ten w tym domu księży z filmu braci Sekielskich) sprawia wrażenie kogoś, kto odpokutował za grzechy"
Tym bardziej, że:
"Poza tym każdy z nas ma prawo do zmiany światopoglądu, tylko nieliczni trwają przy jednym całe życie. Grunt, by zmiany dokonać bezinteresownie, np. pod wpływem faktów czy zrozumienia wagi własnych błędów. I tylko pytanie, czy to zupełne oczyszczenie. Wydaje się, że pewnym zadośćuczynieniem jest pamięć o tym, kim się kiedyś było, i ta pamięć powinna nas powściągać przed ciągłym celebryckim graniem pierwszych skrzypiec lub - jak kto woli - przed byciem panną młodą na każdym weselu"

A ten ksiądz knur z tego filmu siedzi sobie przecież w domu starców dla księży. Przepraszał. Zal pokazywał (czy szczery to inna sprawa). skruchę. I na ołtarz ani ambonę już nie pcha by grać na mszy czy w parafii "pierwsze skrzypce"

Czy teraz już rozumiecie obłudę i kontekst???

A Wam ręczę, ze wielu z dziennikarzy, celebrytów tak wielce oburzonych po filmie Sekielskich np tez ma co nieco za uszami.

A kontekst do Środy jest taki, ze to faktycznie sztandarowa feministka, rozciągająca np sferę przemocy seksualnej na rubaszny dowcip z podtekstem. spojrzenie obleśnie czy uśmiech a także uwagę: "jak ślicznie Pani dzisiaj wygląda". I wielce oburzona na takie przypadki, ze brak kary, brak potępienia.
A tu broni knura który gwałci (wcale nie słownie czy gestem a całkiem fizycznie) nieletnie dziewczynki. DZIECI!!!

Czy teraz jasne?

_________________
Obrazek


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: Bzdura dnia
Post: 04 gru 2019, 18:54 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 paź 2014, 16:51
Posty: 4286
Czarna_Mańka pisze:
Środa nie po raz pierwszy pokazała swoje kołtuńskie oblicze. I podwójną moralność

Ale może spójrzmy na wrażliwych poetów, filozofów, etyków
Prof. Stanisław Bereś: „Wygląda mi na to, że studenci z łódzkiej szkoły filmowej chcą być bardziej papiescy od papieża. Powinni się przenieść do uczelni o. Rydzyka, tam znajdą pełne zrozumienie”.

Prof. Jan Hartman: „Roman Polański jest wielkim człowiekiem, prowadzącym życie tak odmienne od naszego, że wydawanie sądów na temat jego uczynków oraz osoby jest znacznie trudniejsze niż osądzanie zwykłych ludzi”.


-----------------------------------------

Prestiżowe francuskie stowarzyszenie filmowców ARP wykluczyło reżysera ze swoich szeregów.
Polskim filmowcom nie przeszkadza to co przeszkadza filmowcom francuskim.
10 lat temu pisywali listy w obronie Polańskiego, dziś organizują spotkania i akademie ku czci

żałosny list można przeczytać tutaj:
https://www.rp.pl/artykul/369794-List-S ... kiego.html



Jest jeszcze kilka osob krytykujacych studendow filmowki i broniacych pedofila Polanskiego, m.in artysta Andrzej Pągowski.
Przy okazji wyszlo z elit artystycznych i opiniotworczych gazet cos co mozna nazwac klasizmem - Wielkiemu artyscie wolno wiecej a maluczki jest zbyt glupi zeby to zrozumieć.

_________________
Ave Seitan!


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: Bzdura dnia
Post: 04 gru 2019, 18:55 
Offline

Rejestracja: 04 wrz 2014, 19:45
Posty: 2943
I ma to swoją nazwę: hipokryzja.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: Bzdura dnia
Post: 04 gru 2019, 19:15 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 wrz 2014, 16:15
Posty: 16796
Mam nadzieję że obrazów tego pedofila Leonardo nie oglądacie.

_________________
Obrazek


Ostatnio zmieniony 04 gru 2019, 21:43 przez st1111, łącznie zmieniany 1 raz

Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: Bzdura dnia
Post: 04 gru 2019, 19:20 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 wrz 2014, 11:32
Posty: 8281
Lokalizacja: zza wrót
nick pisze:
I ma to swoją nazwę: hipokryzja.


Słusznie.

Choć za 30 lat, których, pewne osoby, w tym ja, nie dożyjemy,
ten temat będzie nadal aktualny.
Polański już się w próchno obróci, a protest studentów filmówki
obróci się przeciwko nim.
Bo nie wierzę, żeby dziś, ci studenci, w ramach swojej edukacji
kogoś nie obrócili.Chętnych jest dużo, a wiek drastycznie spada w dół.


Bardzo proszę też, żeby mi imputować obronę Polańskiego.
Jest nie do obrony. Zanim on umrze, to okaże się zgwałcił
nie 3,5,10 dziewczynek....

Aha, dodaję, że jestem przeciwna wszelkim gwałtom.
To nie jest ludzkie i wszyscy za to powinni być ukarani.

_________________
Nie bierzcie życia tak poważnie i tak nie wyjdziecie z niego żywi.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: Bzdura dnia
Post: 04 gru 2019, 20:04 
st1111 pisze:
Mam nadacie.dzieję że obrazów tego pedofila Leonardo nie oglądacie.

Świadectwa ewentualnych ofiar Leondara nie doświadczymy.
Ale kiedy feministki usprawiedliwiają, świat artystyczny, cały ten erzac moralny wylewający się ekranów który broni jurnego chuja Polańskiego, którego jarał seks z dziećmi, powtarzam, najmłodsza, znana ofiara ( znana, bo nieznanych może być sporo więcej, ale mogą być sprzątaczkami, paniami z Biedry, matkami 3-4 dzieci, więc nikt im nie uwierzy, a i środowisko potępi) miała 10 lat, to chyba przyznasz Prosię, że coś złego się dzieje.
Widział w niej lolitę, rozebrał, nagą ubrał w futerko i robił fotki, macając. Dla uzmysływiowienia, 10 letnie dziecko chodzi do 2-3 klasy podstawówki. Takie dziecko śpi z misiem i rysuje obrazki dla swiętego Mikołaja!
Lolitka akurat do wzięcia dla 50 letniego zboka? Nie, to tylko dziecko, małe dziecko!
Rzygać mi się chce, on tą 10 latkę macając miał ponad 50 lat!! Powinien resztę życia spędzić w pierdlu. Spędził je w 5 gwiazdkowych hotelach, prywatnych samolotach, limuzynach, a nasza pani Środa, wręcz z niego robi ofiarę, bo się tuŁał na tych jachtach kurwa. Odpokutował w Hiltonach i Waldorf Astoria, wpierdalając krewetki na przystawkę. A, że arysta, co tam, to okoliczność łagodząca, wszak Michael Jackson też łapał za siusiaki 7 letnich chłopców, ale wielkim artystą był.

Tak się rodzi przyzwolenie...


Na górę
  
 
 Tytuł: Re: Bzdura dnia
Post: 04 gru 2019, 20:20 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 lip 2016, 18:59
Posty: 17117
Maleńka uwaga. Tak poważny temat, bo przecież o reżyserzu Polańskim naszym oscarowcu, jednocześnie pedofilu, gwałcicielu a w tak niepoważnym wątku się odbywa, bo "Bzdura dnia". A padają tu poważne oskarżenia. Wiele emocji się wylewa. O np "...cały ten erzac moralny wylewający się ekranów który broni jurnego chuja Polańskiego, którego jarał seks z dziećmi..." I takie różne inne. Swoją drogą wydaje mi się, może się mylę. Bo już nie wiem. Chyba tylko jedna sprawa o gwałt przez Polańskiego zakończona jest procesem. I tu wyrok jest znany. O reszcie przypadków raczej wiemy z mediów. Nie bronię Polańskiego, bo jak już powyżej napisałem. Jego umiejętności i zasługi jako artysty potrafię oddzielić od jego namiętności jako człowieka. I tu może lepiej nie kierować emocjami i tym co się w brukowcach przeczytało.

_________________
Aby długo i szczęśliwie żyć, oddychaj przez nos i miej zamknięte usta.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: Bzdura dnia
Post: 04 gru 2019, 20:39 
Offline

Rejestracja: 11 gru 2018, 16:59
Posty: 4687
Ale raczej tu nie chodzi o ocenę Polańskiego jako artysty a nawet zboka. Od tego są fachowcy. Znawcy kina i prawa karnego.

Tu chodzi o postawę "naszych bojowniczek o prawa kobiet, dzieci" - i to jest bzdura dnia. Takie słowa w ustach prof Środy!!!????? I innych profesorów, w tym wielce potępiającego pedofilów w sutannach Hartmana????!!!!

Bzdurą jest to wychodzi na to, że są "dobrzy" a raczej zasługujący na wyrozumiałość czy wybaczenie pedofile i ci źli, do wytępienia bez pardonu i żadnej litości.

Bzdurą jest to, że jakby chodziło np o oskarżenia i obronę prałata co mu pomnik zwalili (też bez sądu, tylko na podstawie kilku oskarżeń po latach) to większość by tu zawyła jak wilcy. A broniącego (śmiącego bronic) skopali na śmierć i pożarli bez popicia. A tu już niby nie bronicie ale.... jakieś tam ale...

PS. Kiedyś, nawet tu na tym forum uznałem za słuszny wyrok sądu odmawiający ekstradycji do USA. Ale tylko pod względem formalnym. Bo faktycznie zostały naruszone zasady umowy sądowej - w USA normalnej procedury). Ale nie dlatego, że wielki wrażliwy artysta. I nie tłumaczyłem czynu. No i nie wiedziałem, że to nie jedyna ofiara, i że po ucieczce w USA dalej dzieci gwałcił. To może jednak by było lepiej jakby siedział. Stracilibyśmy wiele świetnych obrazów filmowych ale oszczędzilibyśmy cierpienia kliku dziewczynkom.

_________________
Obrazek


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: Bzdura dnia
Post: 04 gru 2019, 21:50 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 wrz 2014, 16:15
Posty: 16796
A co tam słychać u Polskich Słowików?
Mają jakiegoś dyrygenta niepedofila?

_________________
Obrazek


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: Bzdura dnia
Post: 04 gru 2019, 22:40 
Offline

Rejestracja: 04 wrz 2014, 19:45
Posty: 2943
Przestępstwa i sztuka to temat stary jak świat.
Leonardo, o którym wspominała Aga, Benvenuto Cellini - genialny artysta, a przy tym oszust i złodziej.
No i Polański, a i jeszcze paru takich by się znalazło.
Mogę podziwiać ich sztukę, bo talent może narodzić się wszędzie. Ale rozgrzeszanie ich z przestępstw - absolutnie nie.

Sama jestem feministką, jak najbardziej. I słusznie Mania mówi, że są to pseudo-feministki.
Ociekające hipokryzją.
Wszyscy wiemy, jak gwałcone są prawa kobiet w krajach islamskich. Jakoś nie słyszę ich głosu w obronie tych kobiet.
Bo poprawność polityczna.
A niech chuj strzeli taką poprawność.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 1666 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 161, 162, 163, 164, 165, 166, 167  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group