forum.nie.com.pl

Forum Tygodnika Nie
Dzisiaj jest 29 mar 2024, 0:15

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 2690 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 203, 204, 205, 206, 207, 208, 209 ... 269  Następna
Autor Wiadomość
Post: 05 kwie 2018, 17:30 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 wrz 2014, 11:32
Posty: 8281
Lokalizacja: zza wrót
stanax pisze:

Cytuj:
Okazuje się, że po pół roku od obniżenia wieku emerytalnego przyznawane nowe emerytury są coraz niższe.
W porównaniu z październikiem, średnie świadczenia kobiet są o 33 zł niższe, a mężczyzn – aż o 110 zł.
Tak wynika z najnowszych danych ZUS.
Stasiu, śpiewasz: Au sza la la la :lol:


No, a skąd te pieniądze mają się wziąć, jak jest więcej emerytów, niż pracujących na nie?
Może ktoś pamięta, jak tu pyszczyłam na forum,że emerytury z rozdania Pis-u i Adriana
będą skutkować mniejszymi już obecnych emerytów?
Najwięcej do bywalca wernisaży.
Bywalec wernisaży może mieć taki zawód, ale też może w chwale
doczekać swojej emerytury.
W odpowiednim czasie.

_________________
Nie bierzcie życia tak poważnie i tak nie wyjdziecie z niego żywi.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 05 kwie 2018, 20:16 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 wrz 2014, 16:15
Posty: 16796
Jestem wam bardzo wdzięczny że za 100zł więcej emerytury proponujecie mi o 2 lata dłuższą pracę.
Przecież ludzie żyją wiecznie a idiotów produkuje TVN.

_________________
Obrazek


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 05 kwie 2018, 20:45 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 lip 2016, 18:59
Posty: 17117
Nie na tym rzecz polega aby Pana przekonywać. Można zrozumieć, że naturalną rzeczą jest pracować krócej. Niemniej opinie na temat emerytur przyszłych biorców tego świadczenia są niepokojące. TVN tylko informuje o tym o czym mówią fachowcy. Tak więc niezrozumiała jest tu Pańska niechęć do TVNu. Na dodatek sytuacja z roku na rok gwałtownie się pogarsza. I co jest bardzo niezrozumiałe pomimo, jak twierdzi PiSowksa propaganda, nadzwyczaj dobrej koniunkturze gospodarczej. Ponoć mamy nadzwyczaj wysokie wpływy z tytułu uszczelnienia VATu. Choć tak naprawdę nikt konkretnych kwot podać nie potrafi.

Ja na szczęście mam ten problem za sobą. Jestem na emeryturze. Mam tylko nadzieję, że PiSowskim patriotom nie przyjdzie do głowy sprawiedliwość historyczna wobec kolejnych grup zawodowych, którym z nie swojej winy przyszło urodzić się , żyć i pracować w PRLu.

I tu muszę przyznać z pokorą, że nie było we mnie podówczas tyle ducha patriotycznego aby na pohybel terrorowi komuszemu nie uczyć się, nie pracować aby nie budować niechcianego kraju budowanego przecież nie wg naszego polskiego ducha narodowokatolickiego, wolnościowego. :lol: Jestem więc zagrożony? :lol:

_________________
Aby długo i szczęśliwie żyć, oddychaj przez nos i miej zamknięte usta.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 06 kwie 2018, 11:47 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 wrz 2014, 11:32
Posty: 8281
Lokalizacja: zza wrót
Boruch pisze:
I tu muszę przyznać z pokorą, że nie było we mnie podówczas tyle ducha patriotycznego aby na pohybel terrorowi komuszemu nie uczyć się, nie pracować aby nie budować niechcianego kraju budowanego przecież nie wg naszego polskiego ducha narodowokatolickiego, wolnościowego. :lol: Jestem więc zagrożony? :lol:

Tak! Jesteś!
Dopóki Kaczor rządzi, a PiS żyje.
zamiana czasowników zamierzona :cry:

_________________
Nie bierzcie życia tak poważnie i tak nie wyjdziecie z niego żywi.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 06 kwie 2018, 11:53 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 wrz 2014, 19:22
Posty: 14868
Lokalizacja: Nad Bałtykiem
zritah pisze:
Boruch pisze:
I tu muszę przyznać z pokorą, że nie było we mnie podówczas tyle ducha patriotycznego aby na pohybel terrorowi komuszemu nie uczyć się, nie pracować aby nie budować niechcianego kraju budowanego przecież nie wg naszego polskiego ducha narodowokatolickiego, wolnościowego. :lol: Jestem więc zagrożony? :lol:

Tak! Jesteś!
Dopóki Kaczor rządzi, a PiS żyje.
zamiana czasowników zamierzona :cry:


Ale sens zrozumiały. ;)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 06 kwie 2018, 15:27 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 lip 2016, 18:59
Posty: 17117
To może choć zostanę pokrzywdzonym? :lol:

_________________
Aby długo i szczęśliwie żyć, oddychaj przez nos i miej zamknięte usta.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 09 kwie 2018, 9:52 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 wrz 2014, 19:22
Posty: 14868
Lokalizacja: Nad Bałtykiem
Ciekawy tekst:

"Gawkowski: Pycha postsolidarności

Partie wywodzące się z Solidarności są jak zwaśnione plemiona, które nie potrafią wnieść do życia publicznego ducha kooperacji i dążą do poniżenia oraz wykluczenia drugiej strony – pisze polityk SLD.

Z dnia na dzień przybliżamy się do kolejnego starcia wyborczego, który da odpowiedź jakie barwy przywdzieje Polska na następne lata. Czy jest jakaś nadzieja, że brunatny kolor władzy zastąpimy różnobarwną tęczą?

Jest! Ale warunek jest jeden – trzeba wyjść z zaklętego kręgu dogmatów, prawd nienaruszalnych, które dominują w polskim życiu publicznym. Narzuciła nam je Solidarność i partie, które z niej wyszły, PiS i PO. Owszem, kiedyś brzmiały one świeżo, przekonująco, ale dziś Polskę kneblują. Czas więc zamieść tę całą Solidarność na śmietnik historii.
Wieczni konspiratorzy

Pierwszy dogmat, nie najważniejszy, ale najbardziej rzucający się w oczy, dotyczy Polski Ludowej, którą postsolidarność traktuje jako czarną plamę w historii Polski. Rozumiem, że jest on wypadkową przeżyć działaczy Solidarności, z konspiracji, z czasów walki. To nic zaskakującego, podobny stosunek, biało-czarny, tym razem do II RP, mieli dawni działacze KPP, którzy siedzieli w sanacyjnych więzieniach. Dla nich tamta Polska oznaczała prześladowania, aresztowania. Podobnie jest z dzisiejszymi konspiratorami, tymi prawdziwymi i tymi, którzy urodzili się nawet i po roku 1989, ale czują potrzebę zwycięskiej bitwy. Choćby z nieboszczykiem. Więc mamy permanentną wojnę z PRL. W Sejmie posłowie PiS i PO stają naprzeciw, wskazują na siebie palcami, i jedni, i drudzy krzyczą „precz z komuną!". Choć tej komuny nie ma już od 28 lat. Ale oni z nią będą walczyć, póki się będą ruszać.

Takie krzyki czynią politykę zajęciem jałowym. Konspirator ma proste zadanie – walczyć z władzą, żeby ją obalić. Inne sprawy go nie interesują. Obserwując polityków PO i PiS widać, że z tego okresu nie wyrośli, że to jest kultura ich korporacji. Wziąć władzę, wyrzucić nie swoich, i rządzić. Po co? Jak? Za pomocą jakich procedur? To abrakadabra.

Partie postsolidarnościowe wniosły do życia publicznego swoje obsesje. M.in. to co konspiratora najbardziej obchodzi – czy ktoś donosi, ile tajna policja wie. Ta obsesja doprowadziła do tego, że solidarnościowcy wspólnie powołali do życia Instytut Pamięci Narodowej, który przechowuje teczki tajnych służb i na ich podstawie daje ludziom świadectwo moralności. No i pisze historię Polski.

Politycy postsolidarności wnieśli też do polityki żywioną w czasach konspiracji chęć zemsty. Pomysł ustaw drastycznie zmniejszających emerytury funkcjonariuszom służb to przecież dzika zemsta zwycięzców. Najpierw, w 2009 r. dokonana przez PO, teraz, w drugim kroku, kontynuowana przez PiS. Vae victis! Czyli można czynić wszystko, bo ma się siłę?

A jeżeli tak, to czemuż Platforma dziś się dziwi, gdy PiS łamie zasady, zmienia Trybunał Konstytucyjny jak chce? Ma siłę. Vae victis! Prawo zemsty, prawo siły, które wnosi do życia publicznego postsolidarność na to pozwala.
Mania oddawania

Ktoś się zapyta – a za Polski Ludowej to było inaczej? Więc odpowiadam – szaleństwem jest patrzenie na PRL tak jakby przez cały okres jej trwania był rok 1951. To jest myślenie patologiczne. Zbrodniarzy trzeba rozliczać, ale robić to indywidualnie, a nie stosować odpowiedzialność zbiorową. Tamta Polska miała historycznie swoje etapy. Trzeba widzieć drogę od dyktatury do demokracji, czuć tamte dylematy i ograniczenia.

Postsolidarność odrzuca ten rodzaj myślenia. Wyżej stawia „Burego" czy „Ognia" niż profesorów Manteuffla i Gieysztora, którzy w roku 1945 powiedzieli – kończymy konspirację, zaczynamy uniwersytety! Ja wyżej stawiam etos odbudowy i pracy. I profesorów Manteuffla i Gieysztora, i Rajmunda Kaczyńskiego, ojca Jarosława i Lecha, bo on też nie poszedł do lasu, tylko na Politechnikę.

Po II wojnie światowej najsłuszniejszym wyborem była odbudowa kraju – fabryk, domów, uniwersytetów. Taką drogę wybrały miliony, a dziś postsolidarnościowe elity nimi pogardzają. Ciągle też słyszę, że Solidarność przejęła w 1989 r. Polskę w ruinie. No, to drodzy koledzy, potem przez 20 przynajmniej lat żyliście z wyprzedawania tych ruin.

To kolejny fatalny dogmat postsolidarności – prywatyzacja i reprywatyzacja. Epizod prywatyzacyjny, sprzedawanie na siłę, na szczęście jest już chyba zakończony, ale wciąż trwa reprywatyzacja. Ile Polskę to kosztowało, widzimy na przykładzie reprywatyzacji warszawskiej. Hanna Gronkiewicz-Waltz prezydent miasta z PO, i urzędnicy z nadania PiS, ekipa Lecha Kaczyńskiego, przez całe lata oddawali kamienice, podobno właścicielom. Ręka w rękę. Dogmat – że trzeba naprawić komunistyczne krzywdy, przez jednych powtarzany cynicznie, przez drugich bezmyślnie, stał się pożywką dla patologii i przestępczości.

Tę sytuację zmienić by mogła ustawa, która oddalałaby wszelkie roszczenia albo redukowałaby je do symbolicznego wymiaru. Postsolidarność czegoś takiego jednak nie dopuszcza. Oni wciąż chcą oddawać! Ustawy kasującej roszczenia nie uchwaliła ani PO, i nie uchwala jej PiS. Co im przeszkadza?

Na zakończenie tego wątku przypomnę tylko, że II Rzeczpospolita nie oddawała majątków skonfiskowanych przez cara uczestnikom powstania styczniowego. Bohaterom! Oficjalnie mówiąc, że jest na to za biedna. Nie oddawała, bo miała rozum.
Stałe moralizowanie

Postsolidarność przyniosła też do życia publicznego uległy stosunek do Kościoła. Biskupi z partnerów stali się patronami. Politycy PiS za wywyższenie sobie poczytują zaproszenie do Torunia. Platforma, gdy usłyszała, że Kaczyński flirtuje z Rydzykiem, z kościołem toruńskim, natychmiast ogłosiła, że ma swój – łagiewnicki. Czy to jest normalne? W państwie należącym do Unii Europejskiej, w XXI wieku, że politycy się przepychają, który bliżej ołtarza? A czym to się kończy dla Kościoła, chyba dostrzegają nawet najbardziej zapiekli hierarchowie. Młodzież od Kościoła odchodzi, a świątynie pustoszeją...

Oburzenie narasta, a widać to było, obserwując czarny marsz. Te wyzwiska, które padały pod adresem kobiet były po prostu wstrętne. Dziękujemy ci Solidarności, że do tego doprowadziłaś! I nie dziwi mnie to, bowiem obóz postsolidarności wniósł do polskiego życia publicznego szczególną cechę – stałe moralizowanie i przekonanie o własnej wyższości. To przejawia się w stałym, wypominaniu innym – ja jestem lepszy sort, ja stoję tam gdzie stoczniowcy, a ty gdzie ZOMO, wam mniej wolno, ja miałem rację, ja, ja, ja. To jest sposób na wykluczenie innych, na ich poniżenie. To nie jest polityka, tylko wojna. Partie wywodzące się z Solidarności są jak zwaśnione plemiona, które nie potrafią wnieść do życia publicznego ducha kooperacji i dążą do poniżenia oraz wykluczenia drugiej strony.

Nowe, które przyjdzie po postsolidarności, owo moralizowanie wyrzucić musi na śmietnik. Wtedy o polityce zaczniemy myśleć, jako o dialogu równych, a o Polsce nie jako państwie do podbicia (z uzasadnieniem, że my solidarnościowcy podbijamy tych gorszych), ale jako wspólnocie. I tak ją meblować, aby była dla wszystkich.

Przykłady na demolujący wpływ postsolidarności na Polskę można mnożyć: śmieciówki, służba zdrowia, polityka zagraniczna... Ale myślę, że te kilka wspomnianych wystarczy. Że „precz z komuną" nic dziś nie znaczy, że uwolnić Polskę, oczyścić nasze życie publiczne, może tylko hasło „precz z solidaruchami"! Rozprawa z dogmatami, które wnieśli.

Te dogmaty, kiedyś spiżowe (tak traktowali je politycy SLD, gdy rządzili), dziś wyglądają jak nadpleśniała tektura. Im szybciej je rozwalimy, tym lepiej."

Krzysztof Gawkowski jest prawnikiem, wiceprzewodniczącym SLD


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 09 kwie 2018, 11:36 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 paź 2014, 16:51
Posty: 4286
No ładnie, tyle ze SLD tez klęczało przed ołtarzem.

_________________
Ave Seitan!


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 09 kwie 2018, 12:04 
Offline

Rejestracja: 22 wrz 2014, 17:53
Posty: 10656
Lokalizacja: Czestochowa.
Ano!
Właśnie.
Znaczy, niewiele różnią się od obecnych przy korycie.
Znaczy, - nie ma, - kurwa, - nikogo, na kogo mógł bym głosować....... :shock:
Ale może to i dobrze.
Nie muszę dupy ruszać by do urny się dociągnąć i mieć dylemat........ :oops:


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 09 kwie 2018, 12:31 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 lip 2016, 18:59
Posty: 17117
Ja jednak uważam, że wyjścia nie ma i trza nam dać po raz kolejny szansę lewicy. Lewicy tą która mamy.

_________________
Aby długo i szczęśliwie żyć, oddychaj przez nos i miej zamknięte usta.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 2690 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 203, 204, 205, 206, 207, 208, 209 ... 269  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 86 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group