forum.nie.com.pl

Forum Tygodnika Nie
Dzisiaj jest 28 mar 2024, 16:59

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 2690 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 248, 249, 250, 251, 252, 253, 254 ... 269  Następna
Autor Wiadomość
Post: 05 lip 2019, 13:47 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 lip 2016, 18:59
Posty: 17117
Cytuj:

Wpis Polaka, który postanowił wrócić z Wielkiej Brytanii do ojczyzny, wywołał na Twitterze bardzo duże zainteresowanie. Ludzie gratulują decyzji i odwagi, dzielą się swoimi historiami na emigracji. Odzew był tak duży, że zareagował nawet Mateusz Morawiecki. Jeden z internautów poddał jedna w wątpliwość, czy był to "przypadkowy" rodak.


Internauta o nicku Tomek Emigrant podzielił się na Twitterze swoją życiową decyzją. "Właśnie kupiłem bilet na prom. 26 lipca nad ranem opuszczę UK. Mam nadzieję, że na zawsze. Kierunek Polska".

Tomek Emigrant
@tomek_siuta
Wlasnie kupilem bilet na prom. 26 lipca nad ranem opuszcze UK. Mam nadzieje, ze na zawsze. Kierunek Polska

2 781
00:12 - 4 lip 2019
Twitter Ads - informacje i Polityka prywatności
Ludzie o tym mówią: 633


Wpis zyskał ogromną popularność. Niektórzy gratulowali odwagi, pisali: "Dobrze zrobiłeś kolego". Ktoś napisał: "Ja też czekam na ten dzień jeszcze 3 lub 4 lata i też z mężem wracamy. Gdyby to było możliwe wracałabym już dziś. Powodzenia !!!!".

Inni reagowali zgryźliwie lub z ironicznym podziwem. "Powodzenia, ja w Polsce od 1,5 roku", "Kamikadze. Ja odpuszczam Polskę w sierpniu po 20 latach prowadzenia własnej firmy", " Podziwiam, ludzie raczej uciekają z socjalizmu ku normalności, nie mniej życzę wszystkiego najlepszego" – sporo takich komentarzy znajdziemy pod tweetem Polaka.

"Osoby, które wracają najlepszą nagrodą dla rządu PiS"
Wśród nich jeden wyróżnia się szczególnie. Na wpis zareagował premier Mateusz Morawiecki. Szef rządu, którego przedstawiciele głoszą, że w Polsce jest tak dobrze, że tylu Polaków wraca z Wysp, napisał: "Czekamy! Zapraszamy! I z całego serca życzę spełnienia marzeń w Ojczyźnie!".



Cytuj:

W odpowiedzi do @tomek_siuta
Czekamy! Zapraszamy! I z całego serca życzę spełnienia marzeń w Ojczyźnie!


Tomek Emigrant
@tomek_siuta
Bardzo dziekuje Panie Premierze. To zasluga Pana I calego Rzadu. Jestescie Wielcy
:lol:

Mam nadzieję, że będzie miał za co wrócić. :lol:
Ale tania propaganda. :lol:
Radziłbym wziąć do ręki "Mały poradnik młodego propagandysty PRLu", bo to jest po prostu kicz i nieprofesjonalizm panie Morawiecki. :mrgreen:

https://natemat.pl/277869,polak-oglosil ... ki-czekamy

_________________
Aby długo i szczęśliwie żyć, oddychaj przez nos i miej zamknięte usta.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 05 lip 2019, 14:44 
Offline

Rejestracja: 04 wrz 2014, 19:45
Posty: 2943
Ten z biletem na prom to dziecko zapłakanych kuzynek i roześmianych nauczycielek.
Jest tych wpisów ze sto, różnią się imieniem wpisującego.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 05 lip 2019, 17:28 
Offline

Rejestracja: 02 wrz 2014, 17:32
Posty: 8006
Dorota, ma 22 lata. Jest pogodną blondynką. Lubi kolor różowy, więc znajomi nazywają ją Daisy, jak disneyowską kaczuszkę. Rozmawiamy w Domu Samotnej Matki w Gdańsku.
– Dorota, myślisz, że Oliwii jest tu dobrze? – pytam.
– Pewnie tak, ale lepiej by jej było w domu.

– Starasz się o mieszkanie?

– Nie mogę, bo nie mam rozwodu. A mąż siedzi za granicą i się nie spieszy. Na szczęście już się z kimś związał i chce wziąć drugi ślub, więc pewnie będzie się starał o szybki rozwód.
A po rozwodzie wreszcie dostanę 500 plus na Oliwkę i złożę papiery o mieszkanie.
– Pewnie będziesz musiała zacząć pracować.
– Nie mogę. Jestem w ciąży.
– To znaczy, że jesteś z kimś związana?
– Nie, bo on jest pijakiem. Obiecywał, że będzie chodził do pracy, a nie chodzi.
– Który to miesiąc?
– Drugi. Już byłam tu, w schronisku. Ale chciałam sobie życie ułożyć. I wyszło, jak wyszło. Bo sobie nie umiem partnerów dobrych wybierać. Nie wiem dlaczego. Łobuziaki mnie kręcą.

http://lodz.wyborcza.pl/lodz/7,35134,24 ... gbRiClPXu0


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 05 lip 2019, 17:56 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 lip 2016, 18:59
Posty: 17117
Ja też byłem łobuzem, ale dobrą żonę dostałem, gdyż zacząłem bowiem pracować.

_________________
Aby długo i szczęśliwie żyć, oddychaj przez nos i miej zamknięte usta.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 05 lip 2019, 19:00 
Offline

Rejestracja: 02 wrz 2014, 17:32
Posty: 8006
https://www.newsweek.pl/polska/spolecze ... Ki9MR6LuKw
Cytuj:
Własnie kupiłem bilet do teatru. 4 września po południu opuszcze Wawer. Do wieczora. Kierunek Śródmieście

Cytuj:
Karol Mielcarek
@MielcarekKarol
Wlasnie kupilem bilet na prom. 26 lipca nad ranem opuszcze UK. Mam nadzieje, ze na zawsze. Kierunek Polska ❤
Co prawda nigdy tam nie byłem ale przez to mogę UK opuścić jeszcze bardziej!

:lol: :lol: :lol: zdycham śmiechowo


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 05 lip 2019, 19:12 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 lip 2016, 18:59
Posty: 17117
Właśnie kupiłem bilet na pociąg PKP Intercity z Radomia do Kielc, który jak prasa donosi codziennie kursuje pusty. W ten sposób udowodnię wszystkim niedowiarkom, że PKP nie marnotrawi publicznego grosza.

https://turystyka.wp.pl/pociag-widmo-co ... 549764225a

_________________
Aby długo i szczęśliwie żyć, oddychaj przez nos i miej zamknięte usta.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 05 lip 2019, 19:22 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 wrz 2014, 20:43
Posty: 6010
To może raczej kup bilet z Kielc do Radomia na lotnisko, a z tamtąd to już wszędzie LOTEM BLIŻEJ.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 05 lip 2019, 19:46 
Do Egiptu, to bardziej opłacalne niż z Gdańska. :)


Na górę
  
 
Post: 06 lip 2019, 8:07 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 lip 2016, 18:59
Posty: 17117
U nas jak zwykle oświadczenia tego gremium muszą być publikowane na pierwszych stronach mediów, bo są bardzo ważne dla Polaków. :mrgreen: I to już świadczy o tym, że normalnie to u nas nie jest. Rada Konferencji Episkopatu Polski wydała oświadczenie w sprawie wyrzuconego pracownika IKEA.

Cytuj:
"Kościół naucza, że każdy człowiek ma bezwzględny obowiązek szanować każdego człowieka. To odnosi się również do osób LGBT, ale musi działać w obydwie strony. Ogromnym niesmakiem, smutkiem, troską o przyszłość, a nawet poczuciem zagrożenia napawają zwyczajnych ludzi zachowania i słowa aktywistów tego środowiska i wspierających je dziennikarzy. Niby walczą o wolność, tolerancję i szacunek, ale właśnie bez tolerancji, z pogardą wobec myślących inaczej i z agresją" -


Prawda jakie to mądre i wyważone słowa? Az się miło czyta. :D

Gdyby nie to:

Cytuj:
Rada Konferencji Episkopatu Polski odniosła się też do sprawy wyrzuconego z IKEA pracownika. Stanęła po jego stronie. Jak oceniła, pracownik stał się ofiarą "niedopuszczalnego z punktu widzenia prawa, ale przede wszystkim przyzwoitości i zdrowego rozsądku ataku", bo "nie życzył sobie w miejscu pracy indoktrynacji LGBT".


Jak widać diametralny zwrot. Szacunek tak, ale tylko dla tych, którzy są hetero, dla tych którzy "bronią" Naszą Ojczyznę przed "pedalstwem". Nie ma znaczenia kto rządzi w firmie i ustala wewnętrzne prawo, pracownik czy pracodawca? Myślenie postawione na głowie. Nie ma znaczenia, że przy tym obrażają poniewierają w różny sposób człowieka LGBT. Szczyt obłudy!

Cytuj:
"Niepokoi, że wypowiedzi pod jego adresem są pełne agresji i pogardy. Odziera się go z godności ludzkiej i odmawia mu niezbywalnych praw. Tymczasem wolność sumienia i wyznania jest miarą demokracji" -


Tak. Nie ma znaczenia, że przy tym obraził poniewierał ludzi LGBT. Takich "wartościowych" jednostek obrażać nie wolno.

I tak na marginesie do sprawy gościa, który został zwolniony z IKEA.

W czasach PRLu za różnymi ludźmi, którzy mieli problem z prawem bo buntowali się przeciwko systemowi wysyłano "wilczy bilet". Mieli oni po tym problemy aby otrzymać zatrudnienie. Może czas aby popaprańcy tacy jak ten zwolniony trochę się też potrudzili. Każdy człowiek, który decyduje się na funkcjonowanie w państwie demokratycznym i za takiego się uważa, powinien przestrzegać praw człowieka. To co myśli prywatnie w miejscu pracy jest nie ważne. Nie podobają się warunki stawiane przez pracodawcę? Fora ze dwora. Koniec kropka.

https://wiadomosci.wp.pl/wyrzucony-prac ... 058997889a

_________________
Aby długo i szczęśliwie żyć, oddychaj przez nos i miej zamknięte usta.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 06 lip 2019, 8:32 
Offline

Rejestracja: 02 wrz 2014, 17:32
Posty: 8006
Stolec w spółce na niego czeka.
Co nie jest u nas normalnie niby? Wszystko jest w porządku, bacz na pjoryteta towarzyszu.
Się dziwisz jakby to obmierzłe tałatajstwo dopiero teraz zerwało się z łańcucha.
Od 30 lat rządzą i oceniają i pouczają i we wszystko wpierdalają, a durny lud mordy głupie rozdziawia i dziwi się, a to ciocia z Londynu do mnie dzwoni?


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 2690 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 248, 249, 250, 251, 252, 253, 254 ... 269  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 83 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
cron
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group