forum.nie.com.pl

Forum Tygodnika Nie
Dzisiaj jest 29 mar 2024, 1:23

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 796 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 80  Następna
Autor Wiadomość
Post: 27 lis 2014, 1:24 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 wrz 2014, 20:59
Posty: 4499
Ja tam siem nie znam bo mieszkam w bloku i jak na razie nieźle mi grzeją. (W razie czego sierściuchy też mnię dogrzewają, naturalnie i ekologicznie.) Co do chałupy, syn kolegi z pracy kupił i postawił tzw. domek kanadyjski ogrzewany jednym piecem elektrycznym. Ma cieplutko, piec energooszczędny, zero instalacji pomp wspomagających i innych takich. My po prostu jeszcze nie umiemy budować i mieszkać.

_________________
Ceterum censeo Ukrainem esse Delendam


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 27 lis 2014, 10:27 
ryba pisze:
Dzięki za dobre rady, ale tyle to j też wiem :)
Najprościej mi będzie sprzedać chałupę za bezcen, przeboleć to, co wpakowałam, wziąć kredyt we frankach szwajcarskich na nową, który na latorośl przejdzie i czekać rychłego końca :D I liczyć na to, ze latorośl odmówi przejęcia spadku z .całym "dobrodziejstwem". Thanx!

A może wg standardów norweskich docieplić obiekt?
Tylko parę trzy to kosztuje, a i ,,fachofcuff" pilnować trza jak jasny szlag coby nie sfuszerowali. Bo to wicie - Polak potrafi. :lol:
Zacząć trzeba od izolowania (od wody i utraty ciepła) tego co w ziemi... ;)


Na górę
  
 
Post: 27 lis 2014, 10:59 
Offline

Rejestracja: 22 wrz 2014, 17:53
Posty: 10656
Lokalizacja: Czestochowa.
Ja zupełnie nie rozumiem na kiego grzyba jakieś reaktory?!
Wczoraj / albo przed wczoraj, - nie pamiętam / - pokazywali program,
w którym jakiś Niemiec w Bawarii zbudował urządzenie /wiatrak o osi pionowej /
który już przy prędkości wiatru ok. 1,5 m/s - generuje prund.
Urządzenie / turbina tego wiatraka ma ok. 1,5 m wysokości i średnicę
najwyżej 60 - 70 cm.
Pokazywali!
Cztery takie turbinki na dachu chałupy pozwalały zapewnić ogrzewanie na cały rok.
Podawali nawet koszt całego ustrojstwa: cóś ok. 1300E.
Minus zarobek producenta, - to będzie około 700E.
Chyba sobie takie zbuduję. Ale latem. bo teraz zimno w garażu.
Rybciu: - radzę pomysleć! - masz poradę gratis.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 27 lis 2014, 12:01 
W Polsce wyprodukowany przez siebie prąd musi Pan odprowadzić do sieci, a prąd potrzebny Panu, musi Pan pobierać za opłatą tylko z sieci. Tak więc, jeżeli potrzeba Panu prądu z czterech wiatraków, to musi Pan zainstalować ich na dachu dwanaście, aby te osim pokryło opłaty sieciowe i podatki. Gdyby Pan jednak uparł się zainstalować tylko cztery wiatraki i pobierać ich prąd bezpośredni dla siebie, to stanie Pan przed sądem i zostanie skazany za złodziejstwo mienia państwowego. A ponieważ Pan, Panie Praktyczny, uparł się mnie nie słuchać, ba, nawet ostentacyjnie lekceważyć moje ze szczerego serca płynące szlachetne wskazania, to ani chybi skończysz Pan w kryminale.

Adam Barycki


Na górę
  
 
Post: 27 lis 2014, 12:05 
A położenie geograficzne owej Bawarii Pan zna?
Warunki wiatrowe przy takim jak tamtejsze ukształtowaniu terenu?
To proszę porównać z Polską składającą się w większości z nizin i równin...
Turbiny wertykalne powszechnie stosowane są w małych instalacjach na terenie wyspo japońskich - ten Niemiec niczego nowego nie wymyślił.
----------------------
Próby na naszych nizinach prowadzą do prostego wniosku instalacja o mocy 17 kW dostarcza mocy średniej w ciągu roku poniżej 1 kW!


Na górę
  
 
Post: 27 lis 2014, 12:07 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 wrz 2014, 19:25
Posty: 1154
barycki pisze:
W Polsce wyprodukowany przez siebie prąd musi Pan odprowadzić do sieci, a prąd potrzebny Panu, musi Pan pobierać za opłatą tylko z sieci. Tak więc, jeżeli potrzeba Panu prądu z czterech wiatraków, to musi Pan zainstalować ich na dachu dwanaście, aby te osim pokryło opłaty sieciowe i podatki. Gdyby Pan jednak uparł się zainstalować tylko cztery wiatraki i pobierać ich prąd bezpośredni dla siebie, to stanie Pan przed sądem i zostanie skazany za złodziejstwo mienia państwowego. A ponieważ Pan, Panie Praktyczny, uparł się mnie nie słuchać, ba, nawet ostentacyjnie lekceważyć moje ze szczerego serca płynące szlachetne wskazania, to ani chybi skończysz Pan w kryminale.

Adam Barycki

Nawet jak mam dom, ale bez przyłacza elektrycznego to też muszę ten prąd oddać do sieci? Czy budując dom w Polsce muszę się do sieci przyłączyć zawsze?

_________________
Idźcie przez zboże, we wsi Moskal stoi!!!


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 27 lis 2014, 12:11 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 wrz 2014, 17:33
Posty: 9999
zatkao@kakao pisze:
barycki pisze:
W Polsce wyprodukowany przez siebie prąd musi Pan odprowadzić do sieci, a prąd potrzebny Panu, musi Pan pobierać za opłatą tylko z sieci. Tak więc, jeżeli potrzeba Panu prądu z czterech wiatraków, to musi Pan zainstalować ich na dachu dwanaście, aby te osim pokryło opłaty sieciowe i podatki. Gdyby Pan jednak uparł się zainstalować tylko cztery wiatraki i pobierać ich prąd bezpośredni dla siebie, to stanie Pan przed sądem i zostanie skazany za złodziejstwo mienia państwowego. A ponieważ Pan, Panie Praktyczny, uparł się mnie nie słuchać, ba, nawet ostentacyjnie lekceważyć moje ze szczerego serca płynące szlachetne wskazania, to ani chybi skończysz Pan w kryminale.

Adam Barycki

Nawet jak mam dom, ale bez przyłacza elektrycznego to też muszę ten prąd oddać do sieci? Czy budując dom w Polsce muszę się do sieci przyłączyć zawsze?


o ile wiem będą problemy z pozwoleniem na budowę, w Polsce nic nie jest normalne


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 27 lis 2014, 12:13 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 wrz 2014, 14:18
Posty: 4718
Lokalizacja: 5800 od domu
A czy nie jest prościej mieć prąd po pięćdziesiąt kopiejek?

_________________
Obrazek


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 27 lis 2014, 12:15 
No, Panie Praktyczny, w tej sytuacji, po poprawkach wprowadzonych przez Pana Skorpiona, musi Pan zainstalować na dachu minimum 240 wiatraków. Ale to i tak nie uratuje Pana przed odsiadką w pierdlu. A jeżeli urząd skarbowy dopatrzy się po pięciu latach jakich przeoczonych opłat podatkowych, to komornik zabierze Panu dom razem z wiatrakami, a wykrok nie będzie mniejszy, jak 15 lat.

Adam Barycki


Na górę
  
 
Post: 27 lis 2014, 12:16 
Offline

Rejestracja: 02 wrz 2014, 19:50
Posty: 407
piotrek pisze:
A czy nie jest prościej mieć prąd po pięćdziesiąt kopiejek?


tak ale wcześniej trzeba mieć rzekę taką jak Angara :mrgreen:


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 796 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 80  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 83 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group