forum.nie.com.pl

Forum Tygodnika Nie
Dzisiaj jest 24 kwie 2024, 0:43

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 796 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28 ... 80  Następna
Autor Wiadomość
Post: 03 lis 2018, 23:45 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 wrz 2014, 17:33
Posty: 9999
Ataman pisze:
Polar
Napisz konkretnie, gdzie jest wał i na czym polega. Opowiem o tym paru znajomym wielbicielom OZE. Sam przyznam, że spadek kosztów energii wiatrowej i z fotowoltaiki robi wrażenie choć nie wiem kiedy te systemy W POŁĄCZENIU Z MAGAZYNAMI ENERGII zaczną być w pełni dyspozycyjne i czy w ogóle. Jak na razie to magazyn bateryjny, który obsłuzyłby 1 dzień polskiego zapotrzebowania na prąd kosztowałby tyle co cały polski dług publiczny. I wytrzymałby ze 6 lat



Wał został zapoczątkowany już dość dawno temu, szczerze opisała go Margaret Thatcher (albo ktoś z jej otoczenia) już dokładnie nie pamiętam.
Pańcia likwidowała wtedy brytolskie kopalnie nie przejmując się zupełnie protestami miejscowych górników.
Jako odpowiedź co mają robić ci ludzie wyrzucani pracy, odpowiedziała wiekopomnym tekstem ukradzionym następnie przez komorowskiego:
niech wezmą kredyt i zmienią zajecie.
Jedną z propozycji tamtego brytyjskiego rządu było zakopywanie funtów w kopalniach przez jedną ekipę górniczą i odkopywanie przez drugą.

Ten pomysł chwycił i święci triumfy, jest oczywiście modyfikowany, a to walczymy ze smokiem kiedy indziej z co2, budujemy wiatraki, sprzedawane są kwoty emisji, trwa walka z globalnym ocipieniem, marsjanami, inwazją ufo, żywymi trupami, elektrowniami atomowymi, płuczemy złoto z powietrza, budujemy elektromobile, co tam kto ma lub co mu w łeb grzeje.


Cytuj:
nie wiem kiedy te systemy W POŁĄCZENIU Z MAGAZYNAMI ENERGII zaczną być w pełni dyspozycyjne i czy w ogóle


Nigdy, bo nie taki jest cel.
Z właścicielem wiatraków w takiej np niemcowni jest podpisywany papier na podstawie którego ma on, ten właściciel, prawo do dotacji przez dwadzieścia lat od chwili uruchomienia inwestycji.

Bez tej dotacji tzw oze nie istnieje, przynosi wyłącznie straty.
Jeszcze się nie zdarzyło by jakikolwiek szaleniec bez dotacji zdecydował się na finansowanie tego gówna.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 04 lis 2018, 0:20 
Ale Panie Panty...? Jak to tak? Przecież wiatr za darmo wieje.


Na górę
  
 
Post: 04 lis 2018, 0:22 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 wrz 2014, 17:33
Posty: 9999
polar pisze:
Ale Panie Panty...? Jak to tak? Przecież wiatr za darmo wieje.


Może i wieje, ale zupy za darmo nie ma nigdzie.

Dlatego trzeba kraść, najlepiej cudze.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 04 lis 2018, 0:24 
Miliony hektarów przeznaczonych pod farmy, przejętych przez "operatywnych". Rządowe, czyli społeczne pieniądze przeznaczone na inwestycje wiatrakowe. Społeczne, czyli niczyje.
O jakiej rentowności jeszcze rozmawiać!?


Na górę
  
 
Post: 04 lis 2018, 0:55 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14 wrz 2014, 1:12
Posty: 6422
Lokalizacja: Mokolodi - Okavango
:arrow:
https://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/prad-w-polsce-przykuwa-uwage-na-tle-europy,41,0,2420265.html?amp=1 :!: :!: :!:


Energia z węgla ma przyszłość. Świetlaną.





PS
Nikt jeszcze nie wpadł na sposób, jak zmagazynować energię
powstającą w czasie bujania worów sobie nawzajem :lol:

_________________
Kobieta mnie bije - nigdy nie należy wierzyć informacjom niezdementowanym.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 04 lis 2018, 8:24 
Offline

Rejestracja: 08 gru 2016, 17:26
Posty: 191
polar pisze:
To żydowskie forum. Bez obrazy oczywiście.
Żądzą tu neoliberalne doktryny i wolnorynkowcy.
Na szczerość to ja sobie mogłem pozwolić kilkanaście lat temu, a do dzisiaj mi się czkawką odbija.

Wał opisywałem już bez większych szczegółów, na poprzednim go, nie będę się powtarzał


Na poprzednim czym?


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 04 lis 2018, 8:43 
Miało być "fo"
Mała klawiatura, duże paluchi. ;)


Na górę
  
 
Post: 04 lis 2018, 8:57 
Offline

Rejestracja: 08 gru 2016, 17:26
Posty: 191
Pantyglodytes
Masz trochę nieświeże informacje nt finansowania OZE. Coraz więcej wiatraków i farm fotowoltaicznych powstaje bez subsydiów. Ale oczywiście dalej ich funkcjonowanie jest zależne od istnienia mocy w węglu lub gazie ziemnym, który zatyka dziury w produkcji prądu z OZE.
Pewnie wszystko będzie zależało od tego na ile ten trend z obrazka będzie się dało utrzymać.

Obrazek

Ale nawet jak ceny OZE spadną jeszcze ze dwa razy to i tak nie wiem jak oni sobie dadzą radę z miesiącem ze słabym słońcem i wiatrem(np w styczniu lub w lutym) i to dodatkowo przy pełnej elektryfikacji transportu gdzie w samej Polsce potrzeba by co najmniej 240GWh dziennie na obsłużenie wszystkich wozideł. I dużej ilości pomp ciepła, które są w zasadzie jedynym uznawanym przez zielonych źródłem ogrzewania??? Ogólnie samochody elektryczne będą wspomagać funkcjonowanie OZE i bo będa robić jednocześnie za magazyny energii - samochód jeździ średnio przez 3% czasu a przez resztę może stać w garażu i robić za magazn prądu np dla domu wyposażonego w fotowoltaikę. Ale miesiąc ze słabym słońcem i wiatrem spowoduje całkowite załamanie systemu i wymagałoby to jakichs mocy rezerwowych, które istniałyby tylko dla tych okresów więc byłyby koszmarnie drogie


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 04 lis 2018, 8:58 
Offline

Rejestracja: 08 gru 2016, 17:26
Posty: 191
polar pisze:
Miało być "fo"
Mała klawiatura, duże paluchi. ;)


Czyli sie nie dowiem :(


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 04 lis 2018, 12:53 
Ataman, a tak z ciekawości... są jakieś dane odnośnie ilości energii wydanej na produkcję jednej wieży wiatrowej?
Spawa się je w osłonie CO2. Ile tego idzie w powietrze?
Łopaty to kompozyt szkła i epoksydu. Ile kosztuje utylizacja odpadów z jednej sztuki?
Są w ogóle takie dane?


Na górę
  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 796 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28 ... 80  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 77 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
cron
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group