forum.nie.com.pl

Forum Tygodnika Nie
Dzisiaj jest 27 kwie 2024, 18:32

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 796 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 38, 39, 40, 41, 42, 43, 44 ... 80  Następna
Autor Wiadomość
Post: 21 gru 2018, 10:34 
Boruch pisze:
Cytuj:
- Podwyżki oznaczają dla mnie szybszy zwrot kosztów instalacji. Lubię o tym myśleć jak o czystym zysku. Na zero miałem wyjść za 8-10 lat, teraz może to trwać 4-5 lat - mówi money.pl Aleksander Augustyn, który dzięki fotowoltaice nie płaci za prąd, a za chwilę przestanie płacić za ogrzewanie.


https://www.money.pl/gospodarka/drozszy ... 4433a.html
----
Temu cieszącemu się można przypomnieć pewien fragment filmu "Miś". "Nie bój, nie bój wyłączą". Jak się nasi mędrcy dowiedzą, że Polacy mogą mieć w dupie energię z węgla to obłożą wszystkim taką lichwą, że się odechce. Tak więc spokojnie państwo czuwa aby nie było nam za dobrze. :mrgreen:

I to ma być według money.pl argument do "modernizacji" chałupy :?: Toż to prymitywna, śmierdząca marchewka, zachęta do zadłużania się w bankach na kwotę dziesiątek tysięcy złotych. Mam być sprytniejszym od innych, w sytuacji gdy wszyscy jesteśmy przez państwowego gangstera rabowani :?:
To ja już wolę powiedzenie <spraw panie boże żeby sąsiadowi krowa zdechła>. Straci wprawdzie sąsiad ale nie damy zarobić lichwiarzom.
Ta prognoza z "Misia" wzięta jest Panie Boruch na 100% trafiona.


Na górę
  
 
Post: 21 gru 2018, 10:42 
Cytuję w całości, bo warto aby w całości utrzymało się to na wierzchu i wielu czytających miało okazję przeczytać. No może z wyjątkiem ostatniego zdania. Bez Pana Pantryglodytesie nie warto będzie tu zaglądać.
Pantryglodytes pisze:
No dobra, teraz będzie na poważnie. [ :lol: :lol: to mój dopisek i zarazem komentarz]

Już wkrótce
Cytuj:
Saturna nie będą otaczać charakterystyczne dla tej planety pierścienie złożone z lodu i okruchów skalnych.

Naukowcy z NASA ustalili, że masa pierścieni otaczających drugą co do wielkości planetę Układu Słonecznego zmniejsza się z maksymalną przewidywaną prędkością wystarczającą do tego, by topiący się lód w pół godziny wypełnić basen olimpijski.

NASA już wcześniej odkryła, że pierścienie Saturna tracą masę - wskazywały na to dane zebrane przez sondy Voyager 1 i Voyager 2. Szybkość utraty masy przez pierścienie została doprecyzowana przez sondę Cassini, której misją było badanie Saturna.

Teraz, w magazynie "Icarus", piśmie naukowym, można przeczytać wyniki nowej analizy przeprowadzonej przez naukowców na podstawie obserwacji wykonanych za pomocą Teleskopów Kecka, znajdujących się w obserwatorium na Hawajach.

Autorzy analizy wzięli pod uwagę wcześniejsze ustalenia dotyczące utraty masy przez pierścienie Saturna, a potem użyli danych zdobytych dzięki obserwacji za pomocą Teleskopów Kecka do "potwierdzenia i rozszerzenia istniejących modeli" pozwalających oszacować tempo utraty masy przez pierścienie wokół Saturna. Okazało się, że pierścienie tracą masę w tempie "najgorszego możliwego scenariusza".

James O'Donoghue, jeden z autorów artykułu podkreśla, że "deszcz z pierścieni" jest na tyle intensywny, że wszystkie pierścienie znikną


Nie ma co ukrywać walka z globalnym ociepleniem musi zostać zintensyfikowana.
Ludzkość jest w pełni odpowiedzialna za opłakany stan Saturna i jego pierścieni.
Zapylenie i zasmrodzenie kosmosu niestety jest faktem i jako ludzie odpowiedzialni musimy z tym zjawiskiem walczyć.
Już tam globalni przywudcy i wodzowie ue przy wudce obgadają wprowadzenie podatku pierścieniowego.
Osobiście radził bym nałożyć jeszcze jeden podatek, można by go nazwać prolodowym, służyłby bezpośrednio międzynarodowym organizacjom wspierającym kręcenie lodowych pierścieni poszkodowanej planety.
Chcę i mogę, zostać niezależnym prezesem koordynatorem wszystkich organizacji ratujących kosmos.
Należy mi się jestem pomysłodawcą, a w razie czego, poborców podatkowych lojalnie wyznaczę.

PS

Wątek "Energetyka, walka z ociepleniem klimatu itp"
Niniejszym dla mnie już nie istnieje, to zbyt poważna dziedzina by o niej dyskutować.


Na górę
  
 
Post: 21 gru 2018, 12:15 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14 wrz 2014, 1:12
Posty: 6422
Lokalizacja: Mokolodi - Okavango
Bogaci inwestują w energię odnawialną z zaoszczędzonych pieniędzy niepodpierając się kredytami bankowymi. Biedota pali czym popadnie (śmieci, PET-y, opony itp.) licząc na minimum dziesięć lat pobierania emerytury z ZUS-u. Taki chuj, jak komin Batorego - wystarczy spojrzeć na statystyki umieralności w Zagłębiu Śląsko-Dąbrowskim.



Obrazek

_________________
Kobieta mnie bije - nigdy nie należy wierzyć informacjom niezdementowanym.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 21 gru 2018, 12:52 
Do czego Pan zmierza przez takie pisanie :?: A tak przy okazji - z wcześniejszych Pana komentarzy (jeśli się nie mylę) wynika że handluje Pan fotowolta(n)iką. Tym samym jest Pan przynajmniej dla mnie niewiarygodny. Tak już mam. A jednocześnie przypominam, że uważam ten kierunek pozyskiwania energii za bardzo ciekawy i z czasem racjonalny zarówno z punktu widzenia ekologii jak i finansów.
Ale na razie niech na rozwój tej gałęzi łożą ci co ich na to stać bo są pysznymi snobami czy idealistycznymi fanami. A nie w nachalny sposób wymuszać to na wszystkich.


Na górę
  
 
Post: 21 gru 2018, 13:37 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14 wrz 2014, 1:12
Posty: 6422
Lokalizacja: Mokolodi - Okavango
kowalew pisze:
A tak przy okazji - z wcześniejszych Pana komentarzy (jeśli się nie mylę) wynika że handluje Pan fotowolta(n)iką. Tym samym jest Pan przynajmniej dla mnie niewiarygodny.
Mhm, oprócz niej jeszcze wiatrakami a za zarobioną na jeleniach kapuchę buduję reaktor jądrowy w piwnicy. Pojutrze, w samą wigilię, próbne uruchomienie :D



Obrazek

_________________
Kobieta mnie bije - nigdy nie należy wierzyć informacjom niezdementowanym.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 21 gru 2018, 13:46 
A jest Pan przygotowany na srogie sankcje ze strony Trumpa? A choć sąsiedzi powiadomieni?


Na górę
  
 
Post: 21 gru 2018, 14:24 
Offline

Rejestracja: 08 gru 2016, 17:26
Posty: 191
Panie Pantyglodytes

Promieniowanie słoneczne raczej nie jest odpowiedzialne za obserwowany wzrost temperatury na Ziemi, bo nie zwiększyło sie od czasu kiedy zaczeło być mierzone. A w ostatnich dekadach nawet nieco osłabło.
Proces wyparowywania lodu wokół Saturna może trwać od miliona lat, bo nie wiadomo ile go było wcześniej.

No chyba żeby naukowcy byli częścią spisku zakłamującego społeczną rzeczywistość. ALe... jeśli to by było możliwe to możliwe jest wówczas wszystko włącznie z tym, że istnieje spisek ukrywający pozytywne badania zjawisk parapsychicznych i nie wiadomo jakich jeszcze :shock: :shock: :shock:


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 21 gru 2018, 18:57 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 wrz 2014, 16:15
Posty: 16796
Człowieka nie było a były okresy lodowcowe i znacznie wyższych temperatur.
Prawdopodobnie przez pierdzenie dinozaurów.
Tym niemniej z zainteresowaniem oglądam mrówki którym się wydaje że Ziemia jest ich własnością a przynajmniej wielu ma po jej kawałku.

_________________
Obrazek


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 21 gru 2018, 19:02 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 lip 2016, 18:59
Posty: 17117
Ale jak Pan słusznie zauważa nie było wtedy ludzi, to chuj to kogo obchodziło.

_________________
Aby długo i szczęśliwie żyć, oddychaj przez nos i miej zamknięte usta.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 21 gru 2018, 19:13 
Jeden wulkan na Islandii wyjebał tyle CO2 co cała motoryzacja przez wszystkie lata od Daimlera i Benza do dzisiaj.
Sie podniecajta. Najwięcej CO2 produkują oceany. Wystarczy zobaczyć jaką mają powierzchnię. :)
A teraz wbijcie se w googla wujka pytanie czym węże pierdzą. Młode. :)


Na górę
  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 796 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 38, 39, 40, 41, 42, 43, 44 ... 80  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 184 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group