forum.nie.com.pl

Forum Tygodnika Nie
Dzisiaj jest 19 kwie 2024, 22:43

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 796 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 80  Następna
Autor Wiadomość
Post: 26 lis 2014, 19:44 
WLR dicti:
Cytuj:
Taaa...Ale żeby ten reaktor wykorzystać do czegoś innego niż ogrzewanie wychodka i np. napędzić generator,
to z tych 5,5 kW ciepła uda się wygenerować co najwyżej 0,8 kW prądu - optymistycznie licząc.;)

Jak dotąd, zimna fuzja sprawdza się tylko w shakerze barmana. :lol:


koniuch pisze:
To nie ma znaczenia biorąc pod uwagę to, że paliwo w przeliczeniu na kilowat uzyskanego prądu właściwie nic nie kosztuje - izotopy niklu są przekształcone w inne izotopy niklu. Po drugie - przecież u nas ludzie kupują pompy ciepła za grube dziesiątki tysięcy a ich sprawność to coś z 3X i to jak nie zrobi się za zimno. Ten reaktor powinien kosztować dużo mniej, a daje znacznie więcej ciepła, więc nieźle nadawałoby się to do ogrzewania pomieszczeń i ciepłej wody użytkowej. Nawet przy obecnych cenach energii elektrycznej byłoby to jedno z najtańszych, a już na pewno najbardziej ekologicznych źródeł ciepła.


Dla barmana nie ma.
A dla mnie ma - jak niby mam napędzić przepływowy podgrzewacz wody o mocy 18kW, hę?
Wprawdzie nie tylko z tego powodu, ale ciagle jestem zwolenniczką energii atomowej ( w oczekiwaniu na ITER :D)


Na górę
  
 
Post: 26 lis 2014, 19:57 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 wrz 2014, 16:42
Posty: 483
Orlen ma zgodę na budowę bloku gazowego w Płocku
Były stacje paliw w niemcowni, jest rafineria w litwowni i inne mniej lub bardziej trafione pomysły.
Ten też bardzo jest do nich podobny, gdy takie cyrki są i zapowiadają się z gazem do Polski.
Ale to jeszcze nic. Wystarczy popytać specjalistów, to powiedzą kiedy blok parowo-gazowy nie przynosi strat...
...gdy nie pracuje!!!

_________________
Ludzie którzy głosują na nieudaczników, złodziei, zdrajców i oszustów nie są ich ofiarami. Są ich wspólnikami.
Georg Orwell


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 26 lis 2014, 20:10 
To wszystko, to są tylko pia desideria :D
Bez kompleksowego, spójnego planu nic nie wyjdzie, poza awanturami.
Tymczasem lobbys zwalczają się skutecznie, bo każdemu chodzi tylko o to, że po nas choćby potop. Nigdzie nie widać woli wspólnego działania dla przyszłości. Jedynie chęć zawłaszczenia tejże, za wszelką cenę.


Na górę
  
 
Post: 26 lis 2014, 20:23 
WLR pisze:
koniuch pisze:


Przypomnę, że wg Rossiego reaktor pracując w optymalnym trybie jest w stanie dać 5,5 kW ciepła z 1 kW pobranego prądu działając w oparciu o niskoenergetyczne reakcje atomowe bez promieniowania jonizującego


Taaa...Ale żeby ten reaktor wykorzystać do czegoś innego niż ogrzewanie wychodka i np. napędzić generator,
to z tych 5,5 kW ciepła uda się wygenerować co najwyżej 0,8 kW prądu - optymistycznie licząc.;)


jesteście w mylnym błędzie - jak rzec by należało cytując klasyka... :lol:
Przy zastosowaniu tłokowego silnika parowego w układzie gwiaździstym sprawność układu wynosi circa 50%. Czyli - jakby nie liczył 2,75 kW. ;)


Na górę
  
 
Post: 26 lis 2014, 22:21 
Offline

Rejestracja: 02 wrz 2014, 19:50
Posty: 407
ryba pisze:

Dla barmana nie ma.
A dla mnie ma - jak niby mam napędzić przepływowy podgrzewacz wody o mocy 18kW, hę?
Wprawdzie nie tylko z tego powodu, ale ciagle jestem zwolenniczką energii atomowej ( w oczekiwaniu na ITER :D)


kupisz sobie piec C.O. w technologii LENR o mocy wystarczającej do ogrzania domu i boiler podłączony do tego pieca 8-)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 26 lis 2014, 22:34 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 wrz 2014, 17:33
Posty: 9999
ryba pisze:
WLR dicti:
Cytuj:
( w oczekiwaniu na ITER :D)


No to przyjdzie jeszcze trochę poczekać.
ITER będzie niestety tylko poligonem badawczym, i wcale nie jest powiedziane że rezultaty badań będą pozytywne. Może się okazać że zapalenie słońca na ziemi będzie zupełnie nieopłacalne lub nawet niemożliwe, choćby dlatego że reakcje syntezy zachodzące w jądrach gwiazd są bardzo "nieefektywne" na poziomie kilkuset watów z metra sześciennego, z tego powodu gwiazdy "długo" świecą lecz wydajność tego procesu jest dla ziemskich potrzeb zupełnie niewystarczająca, no chyba że chcemy się tylko opalać. To stabilne zwiększenie wydajności jest właśnie problemem, bo nie chodzi przecież o wybuch termojądrowy.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 26 lis 2014, 22:37 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 wrz 2014, 17:33
Posty: 9999
koniuch pisze:
ryba pisze:

Dla barmana nie ma.
A dla mnie ma - jak niby mam napędzić przepływowy podgrzewacz wody o mocy 18kW, hę?
Wprawdzie nie tylko z tego powodu, ale ciagle jestem zwolenniczką energii atomowej ( w oczekiwaniu na ITER :D)


kupisz sobie piec C.O. w technologii LENR o mocy wystarczającej do ogrzania domu i boiler podłączony do tego pieca
8-)


Wczoraj były w Tesco, szybko się rozeszły, jak to przed świętami.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 26 lis 2014, 22:41 
Offline

Rejestracja: 02 wrz 2014, 19:50
Posty: 407
może juz za rok , za dwa będą :-)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 26 lis 2014, 23:05 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 wrz 2014, 17:33
Posty: 9999
koniuch pisze:
może juz za rok , za dwa będą :-)


Ja tam bardziej wieżę w słońce, już kawałek jego jądra o niewielkiej w sumie objętości około 60m sześciennych postawiony gdzieś w ogródku (trzeba dobrze ogacić styropianem coby się nie wychłodził) starczy rybie na jakiś miliard lat, potem wydajność nieco spadnie, kto by się jednak martwił o drobiazgi.


Cytuj:
A dla mnie ma - jak niby mam napędzić przepływowy podgrzewacz wody o mocy 18kW, hę?


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 27 lis 2014, 0:53 
Dzięki za dobre rady, ale tyle to j też wiem :)
Najprościej mi będzie sprzedać chałupę za bezcen, przeboleć to, co wpakowałam, wziąć kredyt we frankach szwajcarskich na nową, który na latorośl przejdzie i czekać rychłego końca :D I liczyć na to, ze latorośl odmówi przejęcia spadku z .całym "dobrodziejstwem". Thanx!


Na górę
  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 796 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 80  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 141 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group