forum.nie.com.pl

Forum Tygodnika Nie
Dzisiaj jest 28 mar 2024, 11:12

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 796 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 68, 69, 70, 71, 72, 73, 74 ... 80  Następna
Autor Wiadomość
Post: 25 sie 2019, 14:51 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 wrz 2014, 17:33
Posty: 9999
Komandor pisze:
...:(



https://www.spidersweb.pl/2019/08/franc ... razka.html


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 25 sie 2019, 15:46 
Offline

Rejestracja: 11 gru 2018, 16:59
Posty: 4687
Dla zasady i idei powinni ją utrzymać. A nawet wybudować nowe gdzie się tylko da. I na potrzeby produkcji tych paneli na drogi (pozyskanie surowców) wypalić jeszcze trochę lasów deszczowych bo w wydobyciu przeszkadzają. No ale co się nie robi by być EKO... :lol: :x

A działa to tak:
https://biznes.gazetaprawna.pl/artykuly ... azowe.html

Oczywiście te korporacje to te same co takie ekologiczne są w UE (a nawet ale mniej w USA) i te surowce wykorzystują m.in do produkcji urządzeń OZE, samochodów elektrycznych itp.

PS. Niech ktoś nie daje się zwieść ze złoto i srebro to głównie na pierścionki idzie. nie, idzie na elektronikę, sterowniki, ogniwa itp.
Większość jego zapasów Ok 75% co prawda to zabezpieczenie pieniądza ale obecnie to chyba około większość nowopozyskiwanego idzie na przemysł. A Amazonii jest też miedź, i ziemie rzadkie.

I mogę się założyć, że wielu z tych wielkich tego świata tak prawiących o eko i w ogolę ma w gabinetach (i rezydencjach) meble z drzew tropikalnych.

_________________
Obrazek


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 25 sie 2019, 16:38 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 lip 2016, 18:59
Posty: 17117
No ale chodzi o to czy u nas w Polsce uda się przejść choć częściowo na energie odnawialną czy się nie da. Panowie znacie się przecież jak nikt to powiedzcie. W roku 2015 w Danii pozyskiwano 42% energii z wiaterku. A u nas się nie da? Jak Panowie sądzicie? Czy my jesteśmy gorsi od Duńczyków? Nasz pan premier mówi, że u nas idzie wszystko jak z płatka. Prawdę mówi czy łże?

_________________
Aby długo i szczęśliwie żyć, oddychaj przez nos i miej zamknięte usta.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 25 sie 2019, 17:04 
Offline

Rejestracja: 04 wrz 2014, 19:45
Posty: 2943
W kwestii wiatru jesteśmy od Duńczyków dużo słabsi.
Jeśli wierzyć ludziom, którzy tam często bywają, w Danii wieje zawsze.
Jest płaściutka, i ze wszystkich stron ma morze.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 25 sie 2019, 18:34 
Offline

Rejestracja: 11 gru 2018, 16:59
Posty: 4687
Nie znamy się. Ja przynajmniej się nie znam.
Moze tylko jestem bardziej wnikliwy i się więcej zastanawiam a nie bezkrytycznie łykam argumenty jednej lub drugiej strony.

Cytuj:
to powiedzcie. W roku 2015 w Danii pozyskiwano 42% energii z wiaterku. A u nas się nie da?


I na przykład nurtuje mnie sen Twojego pytania i właściwej odpowiedzi. Bo mi się wydaje. że nie ważne czy u nas się da tylko CO TO DA?

W kontekście wylesiania a ostatnio wypalania na całego lasów w Amazonii. Wiesz ze już prawdopodobnie z dymem poszło więcej niż wszystkie programy redukcji CO2 na świecie przyniosły?Bo ile one dały globalnie zmniejszenie emisji CO2, Sadze że nic, bo u nas zmniejszono a gdzie indziej zwiększono ale niech będzie, ze 1%. A wylesianie lasów deszczowych zabrało już w ciągu ostatnich kilkudziesięciu lat spokojnie 5% pochłaniania CO2 z atmosfery.

Takie lokalne zabawy jak w UE to w sumie psu na budę. Ale jak zmusić Chiny, Brazylię, Bangladesz, Malezję i działające tam globalne koncerny do zaprzestania trucia i niszczenia środowiska? Siłą? I jak wygląda moralna strona tego przedsięwzięcia bo narzucenie im tych rozwiązań zablokuje rozwój ekonomiczny tych krajów. I dążenie do dobrobytu ich mieszkańców.

Mamy do tego moralne prawo i im tego dążenia zabraniać? I czy tak naprawdę tego chcemy bo w nas też to uderzy w cenach za artykuły konsumpcyjne i dostępności do nich.

_________________
Obrazek


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 25 sie 2019, 19:04 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 lip 2016, 18:59
Posty: 17117
Czyly nic z tego nie będzie? A ja myślałem, że sie znacie bo takie dyskusje zażarte tu toczono, że mnie się mózg zagotował. A ja bym się tam o lasy Amazonii tak nie martwił. One odrosną. Przyjdzie pora deszczowa i na nawozie ze spalonej roślinności wyrośnie nowy i to za rok. Bo tam so takie gatunki co rosno jak sto skur....... Tak szybko. Mnie interesi czy u nas się da bo w OKO Press piszom, że tak. To czy oni kłamiom?

_________________
Aby długo i szczęśliwie żyć, oddychaj przez nos i miej zamknięte usta.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 25 sie 2019, 19:15 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14 wrz 2014, 1:12
Posty: 6422
Lokalizacja: Mokolodi - Okavango
Warto przeczytać :arrow: https://wysokienapiecie.pl/2403-chiny-odchodza-od-wegla-juz-tylko-100-nowych-elektrowni/

_________________
Kobieta mnie bije - nigdy nie należy wierzyć informacjom niezdementowanym.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 25 sie 2019, 19:49 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 lip 2016, 18:59
Posty: 17117
No przeczytałem. I dalej nie wiem czy prawdą jest to co pisze Oko press.

_________________
Aby długo i szczęśliwie żyć, oddychaj przez nos i miej zamknięte usta.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 25 sie 2019, 20:11 
Offline

Rejestracja: 11 gru 2018, 16:59
Posty: 4687
Boruch pisze:
Czyly nic z tego nie będzie? A ja myślałem, że sie znacie bo takie dyskusje zażarte tu toczono, że mnie się mózg zagotował. A ja bym się tam o lasy Amazonii tak nie martwił. One odrosną. Przyjdzie pora deszczowa i na nawozie ze spalonej roślinności wyrośnie nowy i to za rok. Bo tam so takie gatunki co rosno jak sto skur....... Tak szybko. Mnie interesi czy u nas się da bo w OKO Press piszom, że tak. To czy oni kłamiom?


Problem w tym, że właśnie za bardzo nie odrosną.:cry:
One się gorzej odtwarzają niż nasze. Za 400-500 lat jakby nie eksploatować pogorzelisk (a pójdą na latyfundia i rancza) jest szansa by się odrodziły. Ale co nam po tym jak zdechniemy wcześniej?
https://www.wprost.pl/swiat/10244366/pl ... akcji.html
https://www.wprost.pl/polityka/10242784 ... iemcy.html

Cytuj:
Chodzi przede wszystkim o rolników, którzy po wycięciu połaci lasów za pomocą ognia "oczyszczają" teren pod uprawę soi lub do wypasu bydła. I uważają, że mają do tego pełne prawo - nawet jeśli brazylijskie i światowe "elity" lamentują nad utratą naturalnego bogactwa.

- Ludzie w wielkich miastach chcą, żebyśmy utrzymywali się ze zbierania orzechów brazylijskich. Tylko że za takie pieniądze nie wyślę swojego dziecka na studia - tłumaczył magazynowi "The Rolling Stone" Agemenon Menezes, szef związku rolników w stanie Para.


https://wiadomosci.wp.pl/ugasmyplucaswi ... 658715265a

Cytuj:
Następnie na tych terenach sadzi się m.in. soję, którą sprzedaje się w Azji i Europie Wylesianie Amazonii niepokojąco wzrosło w 2019 roku i jest bezpośrednio powiązane z rozwojem działalności rolniczej.


Cytuj:
Zdaniem WWF, jeśli pożary nie zostaną opanowane, Amazonia będzie miała problemy, by "szybciej odrosnąć" (już teraz wiadomo, że odbudowa drzewostanu na spalonych połaciach ziemi zajmie od 400 do 500 lat), a co za tym idzie, zamiast lasów tropikalnych otrzymamy tropikalną sawannę, która nie wyprodukuje tyle tlenu, ile potrzeba.


https://www.bankier.pl/wiadomosc/Pozar- ... 26253.html

No ale to daleko jest...

_________________
Obrazek


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 25 sie 2019, 20:29 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 wrz 2014, 17:33
Posty: 9999
Obrazek


Zrozpaczone zwierzęta z płonących lasów deszczowych uciekają do francji, arki ekologicznego spokoju.


Obrazek


A tak nawiasem mówiąc podobno macron już posprzątał dziesiątki ton związków ołowiu które opadły na Paryż i jego mieszkańców podczas niedawnego pożaru katedry którego nikt nie gasił.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 796 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 68, 69, 70, 71, 72, 73, 74 ... 80  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 43 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group