forum.nie.com.pl

Forum Tygodnika Nie
Dzisiaj jest 29 mar 2024, 6:42

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 796 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 37, 38, 39, 40, 41, 42, 43 ... 80  Następna
Autor Wiadomość
Post: 18 gru 2018, 22:43 
Zaś nie będzie Teleranka?


Na górę
  
 
Post: 18 gru 2018, 23:03 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 wrz 2014, 17:09
Posty: 7784
Lokalizacja: z czeluści piekielnych
kowalew pisze:
30 tysięcy km, a nie milionów


stary pryk pisze:
w odległości ok. 38.000 tyś kilometrów


A to jest 38 tysięcy, czy 38 milionów, bo edukację skończyłem już w 1989 r., więc może coś się zmieniło w edukacji pisuarów?! :shock:


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 18 gru 2018, 23:28 
Offline

Rejestracja: 11 gru 2018, 16:59
Posty: 4687
Pewnie zrozumiał 38 (separator dziesiętny) 000 tysięcznych tysięcy.
Tym bardziej, że z hamerykańska kropka za przecinek robi.
Ale trochę winy Starego Praktyka jest bo po polsku spacją się separuje grupy trzycyfrowe liczb całkowitych.

PS1 tak przy okazji - odległość Księżyca od Ziemi to ok 384 400 km :D
PS2 Ogólnie to sobie tu fajnie pierdolicie bez sensu ale mnie już wymądrzanie przeszło więc nic nie powiem :P

_________________
Obrazek


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 18 gru 2018, 23:36 
Kod:
Według obecnych danych planetoida znajdzie się najbliżej Ziemi w piątek 13 kwietnia 2029 roku. Minie wtedy Ziemię w odległości ok. 38 000 km[1].
https://pl.wikipedia.org/wiki/(99942)_Apophis

Cytuj:
The April 13, 2029, flyby of asteroid Apophis will be one for the record books. On that date, Apophis will become the closest flyby of an asteroid of its size when it comes no closer than 19, 400 miles (31,300 kilometers) above Earth's surface
Uwaga-[ patrz koment Komandora :D ] anglosaski separator w postaci przecinka w liczbie to jak u nas pauza lub kropka. To powoduje właśnie nasze błędy przy korzystaniu ze źródeł np. amerykańskich.
https://www.nasa.gov/mission_pages/asteroids/news/asteroid20130110.html#.VqLFVVmZP-s


Na górę
  
 
Post: 19 gru 2018, 10:44 
Offline

Rejestracja: 11 gru 2018, 16:59
Posty: 4687
No proszę - jednak bardzo blisko.

_________________
Obrazek


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 19 gru 2018, 13:34 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 wrz 2014, 17:33
Posty: 9999
Ja w kwestii zapisu, nie wiem jak interpretować zapis informacji podawany we francuskiej prasie.


Cytuj:
Policjanci francuscy kupują sobie kaski, rękawice i inne wyposażenie z własnej kieszeni...... policjanci francuscy mają 23.000.000 nadgodzin nie zapłaconych za ten rok.

W polskojęzycznej prasie spotkałem się z info o 25 milionów (nczas) :o

Faktycznie, na filmach z paryża to bida wyposażenie widać, (za wyjątkiem uzbrojenia, granaty wypełnione trotylem, gazy do zagazowywania tłumów, niszczące atmosferę, transportery opancerzone itp. (tu na forum jacyś intelektualiści pisali o fatalnym powietrzu w Polsce) :shock:

O jakie sumy chodzi, co to za zapis?
Zwracam się z pytaniem do obeznanych w zawiłościach zapisów matematycznych.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 19 gru 2018, 14:01 
Offline

Rejestracja: 22 wrz 2014, 17:53
Posty: 10656
Lokalizacja: Czestochowa.
Oczywiście, że miało być 38.000 km.moja pomyłka ale to z goroncości...... a i w pewnym sensie ze strachu przed tym,- ewentualnym, - wydarzeniem......!
Co do tekstu Małpoluda:
Fragmentacja wcale nie jest pozytywnym zdarzeniem.
Bo zamiast w jednym miejscu dziurę wybić, powybija szyby w dziesiątkach miejscowości a to zwieksza prawdopodobieństwo, że i ja mogę w łeb zarobić.
A to już mnie specjalnie nie bawi......... :roll:


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 19 gru 2018, 16:57 
Pantryglodytes pisze:
Ja w kwestii zapisu, nie wiem jak interpretować zapis informacji podawany we francuskiej prasie.


Cytuj:
Policjanci francuscy kupują sobie kaski, rękawice i inne wyposażenie z własnej kieszeni...... policjanci francuscy mają 23.000.000 nadgodzin nie zapłaconych za ten rok.

W polskojęzycznej prasie spotkałem się z info o 25 milionów (nczas) :o

Faktycznie, na filmach z paryża to bida wyposażenie widać, (za wyjątkiem uzbrojenia, granaty wypełnione trotylem, gazy do zagazowywania tłumów, niszczące atmosferę, transportery opancerzone itp. (tu na forum jacyś intelektualiści pisali o fatalnym powietrzu w Polsce) :shock:

O jakie sumy chodzi, co to za zapis?----------------

O jakie sumy? To trzeba by znać stawki za nadgodziny. Ale jeśli chodzi o tą liczbę nadgodzin, to wydaje się że te 25mln jest całkiem możliwe. W polskiej policji na etatach w dn. 1.01.2018 było 103tys zatrudnionych. Przyjmując że we Francji jest policjantów dwa razy więcej wychodzi że na głowę przypada 120 nadgodzin, co chyba jest już realne.

A teraz trochę żartując (ale tylko trochę) proponuję filmik gdzie nawet odblaskowe kamizelki po akcji francuskiej policji są do zwrotu. :o :mrgreen:
https://twitter.com/i/status/1074040813569622019


Na górę
  
 
Post: 20 gru 2018, 22:34 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 wrz 2014, 17:33
Posty: 9999
No dobra, teraz będzie na poważnie.

Już wkrótce
Cytuj:
Saturna nie będą otaczać charakterystyczne dla tej planety pierścienie złożone z lodu i okruchów skalnych.

Naukowcy z NASA ustalili, że masa pierścieni otaczających drugą co do wielkości planetę Układu Słonecznego zmniejsza się z maksymalną przewidywaną prędkością wystarczającą do tego, by topiący się lód w pół godziny wypełnić basen olimpijski.

NASA już wcześniej odkryła, że pierścienie Saturna tracą masę - wskazywały na to dane zebrane przez sondy Voyager 1 i Voyager 2. Szybkość utraty masy przez pierścienie została doprecyzowana przez sondę Cassini, której misją było badanie Saturna.

Teraz, w magazynie "Icarus", piśmie naukowym, można przeczytać wyniki nowej analizy przeprowadzonej przez naukowców na podstawie obserwacji wykonanych za pomocą Teleskopów Kecka, znajdujących się w obserwatorium na Hawajach.

Autorzy analizy wzięli pod uwagę wcześniejsze ustalenia dotyczące utraty masy przez pierścienie Saturna, a potem użyli danych zdobytych dzięki obserwacji za pomocą Teleskopów Kecka do "potwierdzenia i rozszerzenia istniejących modeli" pozwalających oszacować tempo utraty masy przez pierścienie wokół Saturna. Okazało się, że pierścienie tracą masę w tempie "najgorszego możliwego scenariusza".

James O'Donoghue, jeden z autorów artykułu podkreśla, że "deszcz z pierścieni" jest na tyle intensywny, że wszystkie pierścienie znikną


Nie ma co ukrywać walka z globalnym ociepleniem musi zostać zintensyfikowana.
Ludzkość jest w pełni odpowiedzialna za opłakany stan Saturna i jego pierścieni.
Zapylenie i zasmrodzenie kosmosu niestety jest faktem i jako ludzie odpowiedzialni musimy z tym zjawiskiem walczyć.
Już tam globalni przywudcy i wodzowie ue przy wudce obgadają wprowadzenie podatku pierścieniowego.
Osobiście radził bym nałożyć jeszcze jeden podatek, można by go nazwać prolodowym, służyłby bezpośrednio międzynarodowym organizacjom wspierającym kręcenie lodowych pierścieni poszkodowanej planety.
Chcę i mogę, zostać niezależnym prezesem koordynatorem wszystkich organizacji ratujących kosmos.
Należy mi się jestem pomysłodawcą, a w razie czego, poborców podatkowych lojalnie wyznaczę.

PS

Wątek "Energetyka, walka z ociepleniem klimatu itp"
Niniejszym dla mnie już nie istnieje, to zbyt poważna dziedzina by o niej dyskutować.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 21 gru 2018, 9:47 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 lip 2016, 18:59
Posty: 17117
Cytuj:
- Podwyżki oznaczają dla mnie szybszy zwrot kosztów instalacji. Lubię o tym myśleć jak o czystym zysku. Na zero miałem wyjść za 8-10 lat, teraz może to trwać 4-5 lat - mówi money.pl Aleksander Augustyn, który dzięki fotowoltaice nie płaci za prąd, a za chwilę przestanie płacić za ogrzewanie.


https://www.money.pl/gospodarka/drozszy ... 4433a.html

A widzicie, jednak opowiadanie i straszenie smogiem daje pozytywne rezultaty. W Polsce podobno, o ile wierzyć temu tekstowi rozpoczęło się szaleństwo na energie odnawialną.

Temu cieszącemu się można przypomnieć pewien fragment filmu "Miś". "Nie bój, nie bój wyłączą". Jak się nasi mędrcy dowiedzą, że Polacy mogą mieć w dupie energię z węgla to obłożą wszystkim takim domiarem, że się odechce. Tak więc spokojnie państwo czuwa aby nie było nam za dobrze. :mrgreen:

_________________
Aby długo i szczęśliwie żyć, oddychaj przez nos i miej zamknięte usta.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 796 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 37, 38, 39, 40, 41, 42, 43 ... 80  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 39 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group