forum.nie.com.pl

Forum Tygodnika Nie
Dzisiaj jest 28 mar 2024, 16:54

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 796 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22 ... 80  Następna
Autor Wiadomość
Post: 20 sie 2017, 17:12 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 wrz 2014, 17:33
Posty: 9999
Co ZUS na to? będzie nowe stawiał?


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 21 sie 2017, 7:07 
Offline

Rejestracja: 21 paź 2016, 22:16
Posty: 409
Pantryglodytes pisze:
Prawda jest nieszczęściem tego świata (...)



Stara chińska mądrość ludowa mówi, że jak się nie ma nic do powiedzenia, to można zawsze powiedzieć starą chińską mądrość ludową.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 21 sie 2017, 13:56 
Offline

Rejestracja: 08 gru 2016, 17:26
Posty: 191
A za jakiś czas http://biznes.interia.pl/wiadomosci/new ... 33093,4199


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 01 gru 2017, 10:05 
Offline

Rejestracja: 08 gru 2016, 17:26
Posty: 191
https://electrek.co/2017/11/16/cheapest ... lar-power/

W Meksyku przetarg na dostarczanie energii z PV wygrała firma, która zaoferowała cenę 1.77 centa USA za kWh czyli około 6.4grosza/kWh. Wcześniej panowało przekonanie że po rekordach z 2016 wynoszących 2.42c/kWh nie będzie sie dało zejśc niżej. Od 2013 cena za kWh spadła 4 krotnie.
Nasłonecznienie w Polsce jest 2x słabsze niż w Meksyku. Główną przeszkodą są nasze podatki. Samo cło zaporowe na panele z Chin plus VAT i PIT stanowią ponad 3/4 ceny instalacji. Gdyby nie one nawet w naszych warunkach klimatycznych fotowoltaika zwracałby się w 2 - 3 lata


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 01 gru 2017, 17:52 
Ne bredź z łaski swojej.
Nasłonecznienie w Polsce jest około 4-5x niższe jak w Meksyku. Jest o 15-20% niższe jak w Niemczech.
A u naszych zachodnich sąsiadów fotowoltaika działa jedynie dzięki dopłatom z budżetu federalnego do zielonej energii.
Przy założeniu swobodnej konkurencji wszystko to idzie w diabły do kosza.
Energie odnawialne - to dobra bajka. Szwaby chwalą się nią jak zwariowani, a okazuje się, że przemysł produkcji siłowni odnawialnych pożera całą wytworzoną w nich energię.
Jedyne sprawdzające się w dłuższym okresie czasu są farmy wiatrowe. Powodują jednak problemy - konieczność przewymiarowania linii przesyłowych, zarówno wysokiego jak i średniego napięcia (instalacje prosumenckie) Konieczność synchronizacji tego wszystkiego i problem z zarządzaniem nadmiarem mocy. Niemcy na gwałt przebudowują swoje linie energetyczne wg. nowych założeń. Nakłady idą w dziesiątki miliardów euro.
Tylko po to, aby zrealizować mrzonki o zielonej energii.
Niestety, żadna zielona energia nie nadaje się dla przemysłu pracującego w sposób ciągły. (niespodziewane przerwy w dostawach, wahania mocy) Niemcy przerabiali to styczeń luty tego roku.
Dopóki nie opracuje się metody magazynowania nadmiaru energii - wszystkie zabawy z OZE - są leczeniem syfa pudrem.


Na górę
  
 
Post: 01 gru 2017, 18:09 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 lip 2016, 18:59
Posty: 17117
Panie skorpion z łaski, kurwa swojej i z racji funkcji, którą pan pełni na tym forum przestań pan traktować forumowiczów jak głupich chujów? Ja proszę Pana. Czy musisz Pan już w pierwszym zdaniu zaznaczać, że rozmówca jest niedouczonym niedojebkiem i "bredzi"? Rzygać się chce na te pańskie niedojrzałe sofjady ordynusie jeden. :evil:

_________________
Aby długo i szczęśliwie żyć, oddychaj przez nos i miej zamknięte usta.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 01 gru 2017, 18:19 
Nie próbuj za ,,arbitra elegancji'' uchodzić boruch, a może przypomnij sobie swoje jazdy w stosunku do Bronto i ladaco na jakie sobie pozwalałeś. To że na drugi dzień je usuwałeś - nie oznacza, że nie pozostały ślady Twojej ,,twórczości''.
Mam prawo być na ,,nie i twierdzić, że Ataman głosi brednie.
Ty zamiast próbować przywoływać mnie do porządku - wskaż błąd w moich tezach.


Na górę
  
 
Post: 01 gru 2017, 18:28 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 lip 2016, 18:59
Posty: 17117
Skorpion13 pisze:
Nie próbuj za ,,arbitra elegancji'' uchodzić boruch, a może przypomnij sobie swoje jazdy w stosunku do Bronto i ladaco na jakie sobie pozwalałeś. To że na drugi dzień je usuwałeś - nie oznacza, że nie pozostały ślady Twojej ,,twórczości''.
Mam prawo być na ,,nie i twierdzić, że Ataman głosi brednie.
Ty zamiast próbować przywoływać mnie do porządku - wskaż błąd w moich tezach.



Ty o wszystkich na tym forum uważasz, że głoszą brednie. A przypominać mi niczego nie musisz bo ja również pamiętam twoje zachowanie i straszenie na prive co też możesz mi zrobić. Żal ci kolegi, to możesz podjąć tę sama decyzję co on. Nikt tu płakał po tobie nie będzie, Zapewniam cię.

Większość usuniętych moich postów to twoja sprawka, bo przyznaj się byłeś cynglem forowym tego gościa. :mrgreen:

_________________
Aby długo i szczęśliwie żyć, oddychaj przez nos i miej zamknięte usta.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 02 gru 2017, 8:27 
Offline

Rejestracja: 08 gru 2016, 17:26
Posty: 191
http://www.greenbang.com/wp-content/upl ... iation.jpg

Promieniowania bezpośredniego mają 2,5 razy więcej. Ale promieniowania w ogóle czyli razem z pośrednim tylko nieco ponad 2 razy więcej (PV pochłania też promieniowanie rozproszone)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 28 mar 2018, 17:11 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 wrz 2014, 16:42
Posty: 483
No, jak dbać o środowisko, to dbać. Ekologicznie i ekonomicznie poruszając się elektrycznym autem :lol: :lol: :lol:


Załączniki:
Komentarz: Ekologicznie
Ekologicznie.jpg
Ekologicznie.jpg [ 53.86 KiB | Przeglądany 2780 razy ]

_________________
Ludzie którzy głosują na nieudaczników, złodziei, zdrajców i oszustów nie są ich ofiarami. Są ich wspólnikami.
Georg Orwell
Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 796 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22 ... 80  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 81 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
cron
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group