forum.nie.com.pl

Forum Tygodnika Nie
Dzisiaj jest 27 kwie 2024, 20:36

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 30010 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 2596, 2597, 2598, 2599, 2600, 2601, 2602 ... 3001  Następna
Autor Wiadomość
Post: 15 kwie 2017, 19:19 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 wrz 2014, 20:22
Posty: 3926
Lokalizacja: Nad Zatoką Gdańską
st1111 pisze:
To zabili w końcu jakiego taliba za te miliony czy nie?

Pewnie wielu, do czego na pewno się nie przyznają, ale tak, czy inaczej to bardzo droga impreza.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 15 kwie 2017, 19:54 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 wrz 2014, 20:22
Posty: 3926
Lokalizacja: Nad Zatoką Gdańską
Skorpion13 pisze:
Zeus pisze:
Skorpion...z prawie wszystkim się zgadzam...ale właśnie nie z tym, że fala w ładunku termobarycznym jest falą krótką. Ale głowy za to nie dam, potrzebne są opracowania, wykresy rozkładu w czasie. A co do wysokości na której następuje eksplozja, to ją się chyba ustawia i sądzę, że ustawiono optymalną.

Poczytałem więcej na temat moab-43 i faktycznie - to pocisk wypełniony zwyczajną benzyną gdzie do detonacji pierwotnej (rozpylenia) użyty jest trotyl +aluminium. Zatem w odróżnieniu od ładunków gdzie wykorzystuje się mieszaninę środków wybuchowych wraz z utleniaczami tu potrzebny jest tlen z powietrza. I biorąc pod uwagę masę (circa 8 ton) potrzebuje kilkudziesięciu metrów pułapu na którym następuje rozcalenie ładunku i mieszanie z powietrzem (eksplozja pierwotna) dopiero gdy większość ładunku wymiesza się z powietrzem następuje detonacja właściwa (samoistnie od temp ładunku pierwotnego lub zapalających elementów bomby opadających wraz z chmurą gazów). Tutaj fala uderzeniowa będzie miała charakterystykę zbliżoną do ładunków opracowanych przeciw Talibom.
Mój błąd. :(

Dokładnie tak myślałem, że to wszak typowa mieszanka paliwowo-powietrzna, gdzie paliwem są węglowodory...stąd porównanie do eksplozji pyłu węglowego...długi, bardzo energetyczny impuls, w odróżnieniu od kruszących materiałów wybuchowych, o v det.=25-30 machów i gdzie impuls jest silny, ale krótki. Do tej pory pamiętam sytuację sprzed lat, gdy podczas prac dekarskich kolega skierował zapalony palnik w moją stronę. Nikt nie spodziewał się zagrożenia, Ja byłem wyżej, ale jakieś 5 metrów od niego...wszystko w porządku, tylko jednego nie wzięliśmy pod uwagę...za mną był wewnętrzny narożnik, dwie prostopadłe ściany, a nade mną okap. To nieco ograniczało otwartą, jakby się zdawało, przestrzeń. Gdy kolega odpalił palnik i zaczął grzać, ja po prostu zacząłem się dusić...na wydechu, ani krzyknąć, bo powietrza nie idzie nabrać, w kącie...donikąd uciec. Szczęściem kolega zorientował się na czas...gdy ja już mroczki w oczach miałem i omal nie fiknąłem z dachu. Temperatura to jedno, ale brak możliwości oddychania...bardziej z powodu nadmiaru CO2, niż braku tlenu, to mogło być zabójcze. A to był tylko palnik do papy na propan...odległość wydawała się bezpieczna, biorąc płomień i temperaturę...i PRAWIE(tu był kruczek) otwarta przestrzeń. Dlatego mogę sobie łatwo wyobrazić efekt eksplozji 11 ton mieszanki paliwowej, gdzie choćby tylko część została wtłoczona do zupełnie zamkniętej przestrzeni w tunelach. To dodatkowy, ale istotny czynnik.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 15 kwie 2017, 20:17 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 wrz 2014, 16:57
Posty: 6151
st1111 pisze:
To zabili w końcu jakiego taliba za te miliony czy nie?

Pojechali szukać i ewentualnie sami policzyć. Wyżej jest fotka jak jadą.

----------------------

W trakcie ewakuacji autobusami szyitów z Fua i Kefraya , sunnici wymordowali około 70 ludzi w tym ponad 30 dzieci.
Makabryczne zdjęcia dostępne w internecie.
Atak nastąpił na terytorium pod kontrolą ugrupowań nazywanych przez bankruta jako umiarkowane.
Pytaniem jest czy jeśli Pentagon stwierdzi że islamiści byli wspierani, szkoleni i zaopatrywani przez CIA ostrzela pociskami samosterującymi centralę w Langley?


Ostatnio zmieniony 15 kwie 2017, 20:27 przez Bronto, łącznie zmieniany 2 razy

Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 15 kwie 2017, 20:22 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 wrz 2014, 20:22
Posty: 3926
Lokalizacja: Nad Zatoką Gdańską
Tymczasem w Syrii znów afera. Jihadyści dokonali zbrodni na cywilach ewakuowanych z Fuah i Kafraya. Trump zbombarduje jihadystów? Czy ich sponsorów z Langley, jak kolega bronto zauważył?


Załączniki:
adacf088582d77464db6a4870dae1c9f.jpg
adacf088582d77464db6a4870dae1c9f.jpg [ 77.51 KiB | Przeglądany 4047 razy ]
e86458896d61542510b9d3fd5bad904e.jpg
e86458896d61542510b9d3fd5bad904e.jpg [ 70.95 KiB | Przeglądany 4047 razy ]
83b358df3b65e3f760aa14222de68619.jpg
83b358df3b65e3f760aa14222de68619.jpg [ 69.73 KiB | Przeglądany 4047 razy ]
Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 15 kwie 2017, 20:47 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 wrz 2014, 20:22
Posty: 3926
Lokalizacja: Nad Zatoką Gdańską
Bronto pisze:
st1111 pisze:
To zabili w końcu jakiego taliba za te miliony czy nie?

Pojechali szukać i ewentualnie sami policzyć. Wyżej jest fotka jak jadą.

----------------------

W trakcie ewakuacji autobusami szyitów z Fua i Kefraya , sunnici wymordowali około 70 ludzi w tym ponad 30 dzieci.
Makabryczne zdjęcia dostępne w internecie.
Atak nastąpił na terytorium pod kontrolą ugrupowań nazywanych przez bankruta jako umiarkowane.
Pytaniem jest czy jeśli Pentagon stwierdzi że islamiści byli wspierani, szkoleni i zaopatrywani przez CIA ostrzela pociskami samosterującymi centralę w Langley?

Żołnierze rosyjscy zmuszeni byli otoczyć kordonem transport uchodźców"rebelianckich", ratując ich w ten sposób przed linczem, po informacji o zbrodni dokonanej przez jihadystów. Faktycznie nie wiadomo, kto stoi za zamachem, ponieważ zabici, to nie tylko te osoby, których ciała widać przy autobusach...wśród nich też kilku z Nusry...ale w dużej ilości także"umiarkowani", którzy ochraniali konwój. Mówi się, że większość zabitych jest właśnie wśród nich. Tu miejsce eksplozji...pojazdy"umiarkowanych", stanowiących ochronę konwoju. Na zdjęciach też wszak nie ma SAA, lecz cywile i równie zaskoczeni bojownicy tzw"rebelsów"...nikt nikogo nie morduje, a cywile przed nimi nie uciekają.


Załączniki:
C9ddu-yXcAAfZ8h.jpg
C9ddu-yXcAAfZ8h.jpg [ 87.29 KiB | Przeglądany 4051 razy ]
C9dY6tjXUAAmy_9.jpg
C9dY6tjXUAAmy_9.jpg [ 61.07 KiB | Przeglądany 4051 razy ]
C9dkML9XoAAvQBM.jpg
C9dkML9XoAAvQBM.jpg [ 142.44 KiB | Przeglądany 4051 razy ]


Ostatnio zmieniony 15 kwie 2017, 20:55 przez Zeus, łącznie zmieniany 1 raz
Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 15 kwie 2017, 21:02 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 wrz 2014, 20:22
Posty: 3926
Lokalizacja: Nad Zatoką Gdańską
Dziennikarze też nie mogli stać z boku na widok tej zbrodni...


Załączniki:
comment_vpt4Slnnsp0dUpdefNINwC8k4hsAEU07.jpg
comment_vpt4Slnnsp0dUpdefNINwC8k4hsAEU07.jpg [ 143.19 KiB | Przeglądany 4137 razy ]
Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 15 kwie 2017, 21:09 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 wrz 2014, 16:57
Posty: 6151
kowalew pisze:

To jest odpowiedź na Wasze pytania->
Cytuj:
Оппанд:варварские методы Асада спровоцировали террористов на подрыв автобусов с беженцами

To mówi francuski megaloman, a usmani wespną się zapewne przynajmniej piętro wyżej z oskarżeniami, ale Assada. A może i przy okazji przykleją kolejną łatkę Rosjanom. :(

Kowalew, to z dużą dozą prawdopodobieństwa fałszywka.

------------------------------

Nie chce uprzedzać faktów.

Na zarejestrowanym filmie widać więcej.
Znowu kanalie w białych kaskach.

:arrow: https://www.youtube.com/watch?v=BTyUlpWt1xU

Cytuj:
wśród nich też kilku z Nusry...ale w dużej ilości także"umiarkowani", którzy ochraniali konwój. Mówi się, że większość zabitych jest właśnie wśród nich. Tu miejsce eksplozji...pojazdy"umiarkowanych", stanowiących ochronę konwoju


Zeus obejrzyj film, nie ma takiej opcji aby większość zabitych nie była z autobusów.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 15 kwie 2017, 21:34 
Dzięki Bronto za ostrzeżenie. Zgłosiłem do kasacji.


Na górę
  
 
Post: 15 kwie 2017, 21:45 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 wrz 2014, 20:22
Posty: 3926
Lokalizacja: Nad Zatoką Gdańską
Bronto pisze:
kowalew pisze:
------------------------------

Na zarejestrowanym filmie widać więcej.
Znowu kanalie w białych kaskach.

:arrow: https://www.youtube.com/watch?v=BTyUlpWt1xU

Cytuj:
wśród nich też kilku z Nusry...ale w dużej ilości także"umiarkowani", którzy ochraniali konwój. Mówi się, że większość zabitych jest właśnie wśród nich. Tu miejsce eksplozji...pojazdy"umiarkowanych", stanowiących ochronę konwoju


Zeus obejrzyj film, nie ma takiej opcji aby większość zabitych nie była z autobusów.

Rzeczywiście. A kanalie w kaskach jakoś nie wykazują zainteresowania cywilami...kto inny musi im pomagać. Jak wspominali mieszkańcy wschodniego Aleppo:" Białe Kaski udzielały pomocy TYLKO rannym terrorystom Nusry, a nie faktycznym cywilom...to oddziały ratunkowe Nusry i pracowały tylko na potrzeby Nusry " Tutaj się potwierdza.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 15 kwie 2017, 23:04 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 wrz 2014, 13:17
Posty: 5139
Obrazek


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 30010 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 2596, 2597, 2598, 2599, 2600, 2601, 2602 ... 3001  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 176 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group