forum.nie.com.pl

Forum Tygodnika Nie
Dzisiaj jest 25 kwie 2024, 0:49

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 30010 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 2650, 2651, 2652, 2653, 2654, 2655, 2656 ... 3001  Następna
Autor Wiadomość
Post: 09 lip 2017, 19:45 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 wrz 2014, 13:17
Posty: 5139
Zeus. Znam ludzi którzy z tym żyją ponad 20 lat od zdiagnozowania.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 09 lip 2017, 22:46 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 wrz 2014, 20:22
Posty: 3926
Lokalizacja: Nad Zatoką Gdańską
Golem pisze:
Zeus. Znam ludzi którzy z tym żyją ponad 20 lat od zdiagnozowania.

Wiem. Mój ulubieniec... z racji zbieżności zainteresowań... Stephen Hawking żyje już z ALS 54 lata. Ale to wyjątek. Neurolodzy mówią, że rozwój choroby u niego miał bardzo nietypowy przebieg. Nie wiem, może... a może nietypowe u Hawkinga było to, że jego osobistym lekarzem był własny ojciec, biolog molekularny, specjalista chorób tropikalnych. Może coś skutecznie kombinował, o czym nie wiemy? Hawking podczas choroby dorobił się dwójki dzieci i Nobla. Ale, jak wyżej... to wyjątkowy wypadek. Ciekawe, znałem go z filmów, książek. Fascynowała mnie jego osoba, teorie... ale nigdy przez myśl mi nie przeszło, że połączy mnie z nim taki los. Ja nie trafiłem do szpitala kompletnie "zielony" Dużo szukałem, czytałem. Nawet w szpitalu laptop był obowiązkowo przy łóżku. Po odrzuceniu kilku przypuszczeń z dziesiątek możliwych chorób o podobnych początkowych objawach, już przed trafieniem do szpitala miałem dwa typy, w tym ALS... ale to odrzucałem. No bo jak to, występuje tak rzadko, że to niemożliwe, by mnie to spotkało. Ale przyszedł ten dzień w szpitalu, gdy dr Różycki podczas obchodu powiedział: Są już wyniki... panie Zenonie, wpadnę do pana i po obchodzie i porozmawiamy. Jaki wynik rezonansu NMR, zapytałem. Wyniki NMR są bardzo dobre, ale porozmawiamy po obchodzie. No to już wiedziałem. Jeszcze pamiętam, jak mu powiedziałem: Wyniki NMR są dobre... czyli jest bardzo źle!? Nooo... tak. Pan wie? Tak, domyślam się... Nobla z astronomii, jak Hawking nie zrobię, ale mamy coś wspólnego. Tak, ma pan... wpadnę za godzinę. Tak wyglądała ta krytyczna rozmowa 16 marca 2017


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 10 lip 2017, 0:35 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 wrz 2014, 20:22
Posty: 3926
Lokalizacja: Nad Zatoką Gdańską
Kurna... a co to? Oczywiści urządzenie laserowe, ale konkretniej? Zastosowanie, parametry?


Załączniki:
q968-1024x659.jpg
q968-1024x659.jpg [ 169.16 KiB | Przeglądany 4438 razy ]
q967.jpg
q967.jpg [ 57.36 KiB | Przeglądany 4438 razy ]
q9698.jpg
q9698.jpg [ 51.14 KiB | Przeglądany 4438 razy ]
Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 10 lip 2017, 2:15 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 wrz 2014, 17:33
Posty: 9999
Zeus pisze:
Kurna... a co to? Oczywiści urządzenie laserowe, ale konkretniej? Zastosowanie, parametry?


https://ru.wikipedia.org/wiki/%D0%A1%D0%B6%D0%B0%D1%82%D0%B8%D0%B5_(%D0%BB%D0%B0%D0%B7%D0%B5%D1%80%D0%BD%D1%8B%D0%B9_%D0%BA%D0%BE%D0%BC%D0%BF%D0%BB%D0%B5%D0%BA%D1%81)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 10 lip 2017, 15:27 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 wrz 2014, 20:22
Posty: 3926
Lokalizacja: Nad Zatoką Gdańską
Pantryglodytes pisze:

O kurna, to ma już bez mała 30 lat! Napisali o wykorzystaniu 30 kilogramowych monokryształów syntetycznego rubinu, jako rezonatorów. Wątpliwe, bo laser rubinowy pracuje na 694 nm, a to jest bardzo głęboka czerwień. Na fotkach widać co innego, czerwień to zdecydowanie nie jest. Może ta druga opcja? Granat itrowo-glinowy domieszkowany neodymem Nd:YAG? W ZSRR, w latach 60' po raz pierwszy opracowano i wdrożono ich masową produkcję.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 10 lip 2017, 17:31 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 wrz 2014, 20:59
Posty: 4499
Co do tego ustrojstwa szczerze powiem, że nie mam pojęcia. Rosjanie dość serio potraktowali amerykański program "Gwiezdnych Wojen". Zresztą zrobili na tym wtopę i na jakiś czas się z tego wycofali. Czy pracują teraz nad czymś w rodzaju obecnych amerykańskich pomysłów trudno powiedzieć. Zapewne tak, ale karty trzymają przy orderach. Zero informacji.

Trzymaj się Zeus. Staraj się być optymistą, że dasz radę. Bez Ciebie ten Wątek nie będzie już taki jak przedtem, a poziom szamba się podniesie.

_________________
Ceterum censeo Ukrainem esse Delendam


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 10 lip 2017, 17:38 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 lip 2016, 18:59
Posty: 17117
Urządzenie oświetleniowe jakby. Do śledzenia na niebie samolotów, oślepiania przeciwnika. Jebną po oczach w ciemną noc i lepiej to działa niż pluton Gromu. Ci co maja w polu oświetlonego przeciwnika mają cel jak na dłoni.

_________________
Aby długo i szczęśliwie żyć, oddychaj przez nos i miej zamknięte usta.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 10 lip 2017, 20:24 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 wrz 2014, 16:57
Posty: 6151
Boruch pisze:
Urządzenie oświetleniowe jakby. Do śledzenia na niebie samolotów, oślepiania przeciwnika. Jebną po oczach w ciemną noc i lepiej to działa niż pluton Gromu. Ci co maja w polu oświetlonego przeciwnika mają cel jak na dłoni.

Doczytać, i zrozumieć niełaska?
Pytanie retoryczne.
Kod:
1К17 «Сжатие» предназначен для противодействия оптико-электронным приборам противника


Ostatnio zmieniony 10 lip 2017, 20:26 przez Bronto, łącznie zmieniany 1 raz

Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 10 lip 2017, 20:29 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 wrz 2014, 20:59
Posty: 4499
Cholerna skleroza. Przecież jakiś czas temu była o tym mowa i że to ustrojstwo wysłali do Syrii. No, mogłem nie pamiętać, to było wkrótce po zestrzeleniu rosyjskiego samolotu przez turecki F-16.

_________________
Ceterum censeo Ukrainem esse Delendam


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 10 lip 2017, 20:41 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 wrz 2014, 16:57
Posty: 6151
starykizior pisze:
Cholerna skleroza. Przecież jakiś czas temu była o tym mowa i że to ustrojstwo wysłali do Syrii. No, mogłem nie pamiętać, to było wkrótce po zestrzeleniu rosyjskiego samolotu przez turecki F-16.

Nie wysłali do Syrii. Coś pomyliłeś.
Na pewno nie ten.
To jest uzbrojenie, to było testowane uzbrojenie, wojsk lądowych do oślepiania, siły żywej (operatorzy, snajperzy, celowniczy itd) i elektroniki (poprzez optykę celowników, dalmierzy itp).

Kod:
Каждый из 12 оптических каналов (верхний и нижний ряд линз) имел индивидуальную систему наведения. Многоканальная схема позволяла сделать лазерную установку многодиапазонной. В качестве противодействия подобным системам противник мог защищать свою оптику светофильтрами, блокирующими излучение определенной частоты. Но против одновременного поражения лучами сразной длиной волны светофильтр бессилен.

Объективы в среднем ряду относятся к системам прицеливания. Маленькая и большая линзы справа – это зондирующий лазер и приемный канал автоматической системы наведения. Такая же пара линз слева – это оптические прицелы: маленький дневной и большой ночной. Ночной прицел оснащался двумя лазерными подсветчиками-дальномерами. В походном положении иоптика систем наведения, и излучатели закрывались бронированными щитками


Rosjanie są w fazie testów następcy.
Od około 2003 opracowywane są trzy warianty tego typu uzbrojenia.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 30010 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 2650, 2651, 2652, 2653, 2654, 2655, 2656 ... 3001  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 149 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group