forum.nie.com.pl

Forum Tygodnika Nie
Dzisiaj jest 28 mar 2024, 14:44

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 30010 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 2817, 2818, 2819, 2820, 2821, 2822, 2823 ... 3001  Następna
Autor Wiadomość
Post: 11 paź 2018, 13:10 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 lip 2016, 18:59
Posty: 17117
Ale to, że Rosjanie i ich przywódca Putin są najślachetniejsi na świecie, a ich misje zawsze pokojowe to między wierszami można przeczytać. Która armia jest lepsza zapewne rozstrzygnęłoby się w bezpośrednim starciu. I wcale nie jest powiedziane, że zachodnie zaawansowanie techniczne wzięłoby górę. Wiele wojen, w tym starcie III Rzeszy i ZSRR udowodniło, że tak nie jest. A zaawansowanie technologiczne często bywa gwoździem do trumny. Módlmy się jednak żeby nigdy nie doszło do próby obu mocarstw. Nie jestem fachowcem i chyba nikogo tu na forum takiego nie ma, nawet sam Stary Kizior, który posiada dość rozległą wiedzę nie jest wolny od ideologii w tej dziedzinie i dlatego wątek ten jest tak spaprany.


"Trybunę" zapamiętam i będę zaglądał. Nie wiem tylko czy wykazywać podziw Rosjanom za wzorcowe prowadzenie działań ofensywnych w Syrii. Cofam się wtedy pamięcią na Krym i Donbas. Czy tu też mam być pełen podziwu? Bo zależy jaką rolę odgrywa się w konflikcie.

_________________
Aby długo i szczęśliwie żyć, oddychaj przez nos i miej zamknięte usta.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 11 paź 2018, 13:13 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 wrz 2014, 19:22
Posty: 14868
Lokalizacja: Nad Bałtykiem
Powinieneś być.
Ale, niestety, jesteś ideologicznie urobiony.
Więc nie spodziewam się tego po Tobie.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 11 paź 2018, 13:30 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 lip 2016, 18:59
Posty: 17117
A w jakąż to ideologię jestem urobiony, bo nie wiem? Przykro mi bardzo, że nie widzicie w wątku brak realizmu większości wpisów. Można by zaryzykować stwierdzenie, że większość zamieszczanych tu wpisów jest rusofilna. A jeżeli coś jest zarażone filią nie jest zdrowe, nie jest prawdziwe. W tej kwestii chyba nigdy się nie dogadamy.

Być może jest to pozostałość po kilku użytkownikach, np Bronto, którzy zaszczepili tę chorobę i sobie poszli.

_________________
Aby długo i szczęśliwie żyć, oddychaj przez nos i miej zamknięte usta.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 11 paź 2018, 13:38 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 wrz 2014, 19:22
Posty: 14868
Lokalizacja: Nad Bałtykiem
I to jest właśnie ta ideologia.
Jeśli ktoś nie jest fobem, to jest filem.
Bzdura kolego.
I jeszcze jedno.
Co jest złego w filii? ( z wyłączeniem pedofilii i tym podobnych :lol: )
Lepiej napierdalać na innych?
Bez sensu i celu?
Co to, kurwa,za zarzut - "rusofilia".


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 11 paź 2018, 14:04 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 lip 2016, 18:59
Posty: 17117
Wielki Wezyr pisze:
I to jest właśnie ta ideologia.
Jeśli ktoś nie jest fobem, to jest filem.
Bzdura kolego.
I jeszcze jedno.
Co jest złego w jakiekolwiek filii?
Lepiej napierdalać na innych?
Bez sensu i celu?
Co to, kurwa,za zarzut - "rusofilia".


Jeżeli chodzi o moją "ideologię" to polega ona na dążeniu do sprawiedliwej oceny. W wątku wschodnim trudno o to moim zdaniem. I taka jest moja ocena. Czy nie mam do tego prawa? W rusofili tylko z pozoru nie ma nic złego, o ile ma się do tego dystans. Bardzo łatwo można stracić poczucie rzeczywistości. Ja sam w pewnych kwestiach jeżeli chodzi o Rosję i Rosjan jestem rusofilem. Szczególnie jeżeli chodzi o ich kulturę i naukę. Mam tylko trochę inny pogląd jeżeli chodzi o ich politykę. A i historia Rosji daje dużo przykładów jacy są, a przecież dziś mamy tendencje do odbudowywania dawnego znaczenia wielkiej Rosji. Oczywiście może ktoś powiedzieć - a co Rosja nie ma do tego prawa tylko USA i zachód wpieprzania się tam gdzie ich nie chcą? Prawda jest taka, że lepiej by było aby i jedni i drudzy siedzieli cicho na dupie. Tylko tak nie jest i chyba nigdy nie będzie. Tak więc chodzi o to aby oceniając działania zachodu i Rosji starać być obiektywnym. Jakoś nie przypominam sobie abym na tym wątku napierdalał na Rosjan bez sensu i celu? Rzadko się tu wypowiadam. Niestety ostatnio postanowiłem zwrócić uwagę na moim zdaniem wyjątkowy brak obiektywizmu niektórych wpisów. Pomijam szczegóły i dyskusję w pewnych sprawach bo wtedy zapewne to forum jebło by jak bomba.

_________________
Aby długo i szczęśliwie żyć, oddychaj przez nos i miej zamknięte usta.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 11 paź 2018, 14:08 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 wrz 2014, 19:22
Posty: 14868
Lokalizacja: Nad Bałtykiem
Znam masę takich, co napierdalają bez sensu i celu. Na tym forum też.
Co do Ciebie, to rzeczywiście, starasz się być zrównoważony.
Ale mało co mnie tak nie wkurwia, jak robienie zarzutu z rusofilii.

Co do obiektywności wpisów. W sytuacji starcia poglądów, druga strona zawsze będzie oceniać wypowiedzi swojego rozmówcy jako nieobiektywne.
Pamiętaj, moja racja jest najmojsza.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 11 paź 2018, 14:21 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 lip 2016, 18:59
Posty: 17117
Dobra - to sorry za tą rusofilię. Chodziło mi tyko o to aby zachować zdrowy rozsądek. Grunt starać się być obiektywnym. Owszem, może to czasem nie wyjść. Ja też nie jestem ideałem. Choć twierdzi tu taki jeden, no może w porywach dwóch, że ja piszę "mentorskie " teksty w tonie. Do tego jeszcze głupie. Nie wie bidula, że jedno drugie wyklucza. Ale to szczegół. Ot co! Moje "mentorskie", ale jednozdaniowe jak przed chwilą przeczytałem na innym wątku "jebane nieroby" to jest to, albo "jakbym nie wiedział, że jesteś taki jebnięty......", po tym były kończące jakieś dwa słowa, których nie pamiętam. A całość to spam. O czym z takimi gadać. Albo zrobi ci taki jeden z drugim porównanie wypowiedzi Michalkiewicza z Kisielewskim do sprawy odszkodowania za pedofilię w kościele. Lepsza dyskusja z Tobą bo Ty masz swoje zdanie i potrafisz normalnie rozmawiać. Choć w wielu sprawach się różnimy.

_________________
Aby długo i szczęśliwie żyć, oddychaj przez nos i miej zamknięte usta.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 11 paź 2018, 14:50 
wszystkim poruchanym..


Na górę
  
 
Post: 11 paź 2018, 17:33 
Wielki Wezyr pisze:
Ale mało co mnie tak nie wkurwia, jak robienie zarzutu z rusofilii.




No słusznie. Każdy sobie "fila" co mu pasuje. Jeden "fila" radia posłuchać, a inny karła poruchać.
Jednakże "filia" nie powinna zastępować rozsądku, a zastępuje nagminnie.
Choćby sprawa Skripalów.
Mnie z zaścianka dane tylko śledzić pojawiające się informacje. Czytam więc, że po mozolnym
przeglądaniu nagrań z kamer, wertowaniu list gości hotelowych, pasażerów samolotów, oraz
przekraczających granicę i dopasowaniu do miejsc i czasu zdarzeń, wytypowano podejrzanych.
Przetrzepano ich pokoje hotelowe w których znaleziono ślady "nowiczoka". Zweryfikowano ich
tożsamość i okazali się oficerami GRU. Śledczy mogą udowodnić kim są i gdzie byli w chwili
otrucia Skripalów. Mają odciski palców z hotelowego pokoju, resztki trucizny, nagrania wideo
i milion innych dowodów. Tak mówią, a ja mogę jedynie wierzyć lub nie, jednak nie mam
argumentów na obalenie tej tezy. Natomiast Wielki Wezyr ponad wszelką wątpliwość wie, że
oficerowie GRU byli w Salisbury turystycznie i akurat przypadkowo pod fałszywymi nazwiskami
i przypadkowo w miejscach w których byli Skripalowie. "Nowiczoka" do ich pokoju podrzuciły
trolle lub koboldy, a wszystko to jest spisek przeciw Władymirowi - Słoneczku Pokoju we wsiech
stranach Mira. To wszystko wie Wielki Wezyr, bo "fila" Rosję. To ja taką "filię" nazywam zaślepieniem,
bo ja na razie wiem tyle, ile wycieknie ze śledztwa, a Wielki Wezyr chyba nie opuszczał onych oficerów
na krok, spał z nimi na trzeciego i dlatego ma absolutną pewność ich niewinności. Inaczej być nie może. ;)


Na górę
  
 
Post: 11 paź 2018, 18:00 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 lip 2016, 18:59
Posty: 17117
Nie będę się tu wymądrzał na temat Skripala bo znowu powiedzą, że mentorzę. Uważam jednak, że jeżeli mamy morderstwo, lub choćby próbę, to trza nam zacząć od motywu. Jakoś nie widzę motywu dla zamordowanie Skripala przez Rosjan. A tak w ogóle oni chyba przeżyli? O ile wiem Skripal został schwycony przez Rosjan, osądzony i wsadzony w tiurmu. Jakiś czas tam odsiedział i chyba wymieniono go na jakiegoś innego osobnika onego rodzaju. Nie jestem do końca pewien, ale chyba tak to było. Tak więc co jeszcze Rosjanom mógł zalegać Skripal? I to mi właśnie w tym wszystkim nie pasuje. Ale może się mylę, może wszystkiego nie wiem. Może jednak podczas pobytu w WB prowadził jakąś tajną działalność przeciwko Rosji. W tej kwestii też chyba sza. No więc jaki motyw mieliby Rosjanie aby babrać sobie łapy łachudrą i zdrajcą? Tak nazwał go Putin kilka dni temu przy okazji wypowiedzi dla mediów.

_________________
Aby długo i szczęśliwie żyć, oddychaj przez nos i miej zamknięte usta.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 30010 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 2817, 2818, 2819, 2820, 2821, 2822, 2823 ... 3001  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 49 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
cron
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group