forum.nie.com.pl

Forum Tygodnika Nie
Dzisiaj jest 19 kwie 2024, 14:43

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 30010 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 2850, 2851, 2852, 2853, 2854, 2855, 2856 ... 3001  Następna
Autor Wiadomość
Post: 29 lis 2018, 3:37 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 wrz 2014, 2:49
Posty: 7256
Lokalizacja: warmińsko-mazurskie
Boruch pisze:
Bez jaj. Każdy wie o co chodzi Putinowi jeżeli mowa jest o Ukrainie. Duże prawdopodobieństwo to to, że chodzi o to aby Ukraińcy stracili dostęp do Morza Azowskiego i swojego wybrzeża, do portu w Mariupolu. Zresztą ja ich trochę rozumiem. Też nie byłoby mi w smak jeżeli nielubiany sąsiad chcąc dostać się do swojej posesji musiał przechodzi przez moje podwórko. Takie sytuacje bywają. Ale Rosjanie sami do tego doprowadzili zawłaszczając Krym. Nie chcę być złym prorokiem, ale w przyszłości może skończyć się to tak, że Ukraina będzie państwem bez wybrzeża.


Szanowny Panie Bor pozwolę sobie zwrócić pańską uwagę, że RF nie zawłaszczyła Krymu, ona zaakceptowała wyrażoną w referendum wolę krymian o powrocie tego półwyspu do macierzy, czyli do Rosji. Wszyscy dobrze wiemy, że od zawsze nie było takiego państwa w Europie o nazwie Ukrainia. Próbowano go powołać po I-szej Światowej, ale nic z tego nie wyszło (nawet marszałek polski Piłsudski był przeciw). Dopiero za rządów pijaczyny Jelcyna i rozpadzie ZSRR utworzono takie quasi-państwo, które - dla porządku - ustami swoich banderowskich
wodzów wysuwa roszczenia terytorialne i do najjaśniejszej rp.

_________________
***** ***


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 29 lis 2018, 9:01 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 lip 2016, 18:59
Posty: 17117
wa ma pisze:
Boruch pisze:
Bez jaj. Każdy wie o co chodzi Putinowi jeżeli mowa jest o Ukrainie. Duże prawdopodobieństwo to to, że chodzi o to aby Ukraińcy stracili dostęp do Morza Azowskiego i swojego wybrzeża, do portu w Mariupolu. Zresztą ja ich trochę rozumiem. Też nie byłoby mi w smak jeżeli nielubiany sąsiad chcąc dostać się do swojej posesji musiał przechodzi przez moje podwórko. Takie sytuacje bywają. Ale Rosjanie sami do tego doprowadzili zawłaszczając Krym. Nie chcę być złym prorokiem, ale w przyszłości może skończyć się to tak, że Ukraina będzie państwem bez wybrzeża.


Szanowny Panie Bor pozwolę sobie zwrócić pańską uwagę, że RF nie zawłaszczyła Krymu, ona zaakceptowała wyrażoną w referendum wolę krymian o powrocie tego półwyspu do macierzy, czyli do Rosji. Wszyscy dobrze wiemy, że od zawsze nie było takiego państwa w Europie o nazwie Ukrainia. Próbowano go powołać po I-szej Światowej, ale nic z tego nie wyszło (nawet marszałek polski Piłsudski był przeciw). Dopiero za rządów pijaczyny Jelcyna i rozpadzie ZSRR utworzono takie quasi-państwo, które - dla porządku - ustami swoich banderowskich
wodzów wysuwa roszczenia terytorialne i do najjaśniejszej rp.


Nie chcę Pana obrażać Panie Wa Ma, ale sam mi się Pan pcha pod paluszki. Nie będzie to jednak próba obrażenia, lecz wskazanie prawdy o Panu w kontekście tego tematu.

Naprawdę uważa Pan, że jeżeli kiedyś nie było takiego państwa jak Ukraina to teraz być nie może, nie powinno? Jakie to polskie. To paskuda naszego charakteru - kto dał Polakom prawo do decydowania o tak kluczowych sprawach dla innych? Sprawa Krymu jest prosta jak konstrukcja cepa. Krym został zawłaszczony przez Rosjan bezprawnie, a referendum tam przeprowadzone było nielegalne, niezgodne z konstytucja Ukrainy. Tak więc jego wynik nie może być wiążący. Ludność Krymu bez względu jak głosowała przez to, że wszystko odbyło się z naruszeniem prawa została oszukana.

Ale pocieszę Pana - sądzę, że czas zabliźni tę paskudną historię. Niestety uważam, że Krym dla Ukrainy jest stracony na zawsze. Za kilkanaście lat świat o tym zapomni. No może od czasu do czasu ktoś tam wyskoczy, ale życie toczy się dalej.

_________________
Aby długo i szczęśliwie żyć, oddychaj przez nos i miej zamknięte usta.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 29 lis 2018, 10:59 
Offline

Rejestracja: 04 lis 2015, 9:10
Posty: 718
wa ma pisze:
Szanowny Panie Bor pozwolę sobie zwrócić pańską uwagę, że RF nie zawłaszczyła Krymu, ona zaakceptowała wyrażoną w referendum wolę krymian o powrocie tego półwyspu do macierzy, czyli do Rosji.


wykorzystam ten watek aby przypomniec ze jeszcze nie tak dawno prowincja Serbii zwana Kosowem proklamowala sobie niepodleglosc a ponad 100 panstw i wazne instytucje miedzynarodowe przyklepaly ten stan rzeczy

dla odmiany referendum w Katalonii ktorego wyniki jednoznacznie pokazaly ze pragnie sie ona oderwac od Hiszpanii zostalo calkowicie zignorowane a jego organizatorzy spotkali sie z represjami

podobne przyklady mozna mnozyc, powstaje wobec tego pytanie, kiedy zatem wola tubylcow jest prawem a kiedy przestepstwem?


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 29 lis 2018, 12:00 
CK 0 pisze:
------- powstaje wobec tego pytanie, kiedy zatem wola tubylcow jest prawem a kiedy przestepstwem?

Wtedy gdy jest to po myśli lub nie po myśli "demokratów" z Zachodu.

Wracamy do samego początku.
Cała dzisiejsza Ukraina jest przestępczym tworem niezgodnym z jej wcześniejszą konstytucją.
Dzisiejsza Ukraina od nocy bodaj 21-22 lutego 2014 roku jest niekonstytucyjna. Doszło do niekonstytucyjnej zmiany konstytucji tego kraju, ucieczki prezydenta, a następnie niekonstytucyjnych wyborów.
Krym to pokłosie tego zamachu.
Żeby to naprawić trzeba by wszystko unieważnić, cofnąć zmiany, a najlepiej cofnąć czas. :mrgreen:

Ale jak pisze pan Boruch
Cytuj:
Ale pocieszę Pana - sądzę, że czas zabliźni tę paskudną historię. Niestety uważam, że Krym dla Ukrainy jest stracony na zawsze. Za kilkanaście lat świat o tym zapomni. No może od czasu do czasu ktoś tam wyskoczy, ale życie toczy się dalej.


I tak to zapewne będzie.


Na górę
  
 
Post: 29 lis 2018, 12:13 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 lip 2016, 18:59
Posty: 17117
Do CK 0

W takich sprawach zwykłych obywateli nie wolno oskarżać o przestępstwo. To dotyczy polityków. A co do Kosowa, to sprawa jest bardziej skomplikowana niż Pan tu przedstawił. Nie podejmuję się cokolwiek mówić na ten temat. Co mogę dodać, to tylko jedynie to, że jak się nie mylę w roku 1912 Kosowo zostało zajęte siłą przez Serbów. Potem region ten był dzielony pomiędzy Albanię a Serbię. Po II wojnie weszło w skład Jugosławii.

Tak więc to co się stało teraz czyli ogłoszenie niepodległości można uznać za odrodzenie Kosowa. Tak samo jak w roku 1918 Polska.

_________________
Aby długo i szczęśliwie żyć, oddychaj przez nos i miej zamknięte usta.


Ostatnio zmieniony 29 lis 2018, 12:28 przez Boruch, łącznie zmieniany 1 raz

Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 29 lis 2018, 12:24 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 lip 2016, 18:59
Posty: 17117
kowalew pisze:
CK 0 pisze:
------- powstaje wobec tego pytanie, kiedy zatem wola tubylcow jest prawem a kiedy przestepstwem?

Wtedy gdy jest to po myśli lub nie po myśli "demokratów" z Zachodu.

Wracamy do samego początku.
Cała dzisiejsza Ukraina jest przestępczym tworem niezgodnym z jej wcześniejszą konstytucją.
Dzisiejsza Ukraina od nocy bodaj 21-22 lutego 2014 roku jest niekonstytucyjna. Doszło do niekonstytucyjnej zmiany konstytucji tego kraju, ucieczki prezydenta, a następnie niekonstytucyjnych wyborów.
Krym to pokłosie tego zamachu.
Żeby to naprawić trzeba by wszystko unieważnić, cofnąć zmiany, a najlepiej cofnąć czas. :mrgreen:

Ale jak pisze pan Boruch
Cytuj:
Ale pocieszę Pana - sądzę, że czas zabliźni tę paskudną historię. Niestety uważam, że Krym dla Ukrainy jest stracony na zawsze. Za kilkanaście lat świat o tym zapomni. No może od czasu do czasu ktoś tam wyskoczy, ale życie toczy się dalej.


I tak to zapewne będzie.


Skoro cofamy czas a Ukraina Pańskim zdaniem to bezprawny twór to może w ogóle odbierzmy im to co dziś mają. Ten cały burdel i wcielmy do Rosji. W końcu świat będzie miał spokój. Będzie posprzątane.

A tak w ogóle to nie Ukraińców wina, że mają swój kraj. To wina zachodu i Rosji, że byli tak głupi i naruszyli prawo międzynarodowe. :D

Społeczeństwo ma prawo do buntu, kiedy nie podoba im się władza. Nawet do tego aby zrobić to siłowo. I tak stało się na Ukrainie. Trzeba zastanowić się czy Janukowycz rządzący Ukrainą i jego przydupasy postępowali zgodnie z ukraińską konstytucją? Co z korupcją i złodziejstwem, poniewieraniem obywateli? Czy to było zgodne z konstytucją?

_________________
Aby długo i szczęśliwie żyć, oddychaj przez nos i miej zamknięte usta.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 29 lis 2018, 12:32 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 wrz 2014, 19:22
Posty: 14868
Lokalizacja: Nad Bałtykiem
Ciekawe, że dajesz społeczeństwu prawo do buntu, a jednak odmawiasz tego samego mieszkańcom Krymu i Donbasu.
Pucz miał miejsce w Kijowie. I tak naprawdę przeprowadziła go garstka buntowników.
Cały naród tego nie chciał, co jasno pokazał wschód Ukrainy i Krym.

A upodlony to ten naród jest obecnie.
Zimne grzejniki, brak bieżącej wody w mieszkaniach i drożyzna to wystarczające dowody.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 29 lis 2018, 12:43 
Panie Boruch.
Źle mnie Pan znów zrozumiał. Interpretujesz Pan to co napisałem stosując swój podprogowy filtr.
Nie mam jednak (w tym przypadku) tego Panu za złe.Plącze się Pan w tych swoich "wykrętach", podobnie zresztą jak i ja, jak my wszyscy.
Z tą dziwaczną moją uwagą muszą się jednak zgodzić wszyscy, jak tak na spokojnie, po jakimś czasie czytają te teksty. Wyczuwa się wówczas, że to wszystko jest jakieś niespójne. Bo w naszym życiu tym osobistym i tym globanym, którym towarzyszy czas.... są punkty osobliwe, nieciągłości. To są wszystkie niespodziewane tragedie, katastrofy, przewroty, rewolucje.
Życie przymusza nas z czasem do tego, że z tym co niespodziewanie się zdarzyło, trzeba się pogodzić.


Na górę
  
 
Post: 29 lis 2018, 12:53 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 lip 2016, 18:59
Posty: 17117
Daję prawo do buntu w celu zmiany władzy a nie w celu zmiany granic. To chyba różnica.

Nie przesadzaj z tym upodleniem. Za czasów Janukowaycza nie było inaczej. Widziałeś rezydencje Janukowycza? Ukrainą rządziła garstka skorumpowanych oligarchów. Dziś o tyle jest inaczej, że Ukraińcy mogą wyjechać za chlebem za granicę, w tym głównie do Polski. I nie dziw się, że Ukraina nadal przeżywa kryzys i ledwo zipie. Jest przecież w stanie wojny. A dlaczego tak jest? Tu odpowiedzialność rozkłada się na kilka kierunków. Ukraina jest sama sobie winna, a raczej jej skorumpowana elita, Rosja, która podkopuje spróchniałe fundamenty i zachód, który udaje, że pomaga. Raczej wykorzystuje sytuacje do walki z Rosją.

_________________
Aby długo i szczęśliwie żyć, oddychaj przez nos i miej zamknięte usta.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 29 lis 2018, 12:57 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 wrz 2014, 19:22
Posty: 14868
Lokalizacja: Nad Bałtykiem
Bunt ma różne formy.
Mieszkańcy zbuntowanych republik nie mają możliwości zmiany władzy.
Mieli natomiast możliwość ucieczki. Z której skorzystali.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 30010 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 2850, 2851, 2852, 2853, 2854, 2855, 2856 ... 3001  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 63 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
cron
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group