forum.nie.com.pl

Forum Tygodnika Nie
Dzisiaj jest 23 kwie 2024, 20:25

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 30010 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 2708, 2709, 2710, 2711, 2712, 2713, 2714 ... 3001  Następna
Autor Wiadomość
Post: 28 wrz 2017, 7:07 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 lip 2016, 18:59
Posty: 17117
starykizior pisze:
Strzela sobie te rakiety, spadają gdzieś tam w morze, od czasu do czasu zdetonuje jakąś głowicę. I tyle.



Wiesz Pan Panie Kizior - ja tam się może i nie znam i główkuje tak na chłopski rozum. jakby tobie sąsiad zza płota wpadł na pomysł i rzucał przez pańską chałupę cegłówkami - od tak przekonać się czy zdoła przerzucić, to co nie wkurwiłbyś się Pan? Bo ja bym się wkurwił.

_________________
Aby długo i szczęśliwie żyć, oddychaj przez nos i miej zamknięte usta.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 28 wrz 2017, 8:28 
A te dziesiątki tysięcy rakiet kontynentalnych i tysiące o zasięgu globalnym będących na uzbrojeniu USA, Rosji, Chin, Francji,Angoli, Indii, Pakistanu, Izraela itd to powstały w wyniku prób na Księżycu?
Problem Korei Pólnocnej moim zdaniem, uproszczając oczywiście sprawę, polega na tym, że ona (Korea) tych rakiet posiada tylko być może kilkadziesiąt. Znikłby , gdyby ich miała kilkaset i były doskonalsze, tzn. o jeszcze większym zasięgu, niezawodne i celniejsze. A do tego konieczne są próby.
Ta broń typowo ofensywna posiadana przez Koreę Północną jest czymś co broni ten kraj przed najazdem demokratycznych ewangelistów z USA.
Uprzedzając agresywną polemikę, powtarzam, że 4 (cztery) wcześniejsze zdania uproszczają (a właściwie wykoślawiają) temat związany z Koreą i nie tylko. A napisałem to, bo nie podoba mi się to porównanie do przerzucania cegieł nad domem.

Przypominam ponownie co parę dni temu w tej kwestii powiedział Ławrow:

Cytuj:
США точно знают, что у КНДР есть ядерные бомбы.США не ударят по КНДР из-за наличия у нее ядерного оружия.

Cytuj:
По Ираку американцы ударили исключительно потому, что у них была 100-процентная информация, что не осталось там никакого оружия массового уничтожения


[url] https://www.gazeta.ru/politics/2017/09/ ... 4708.shtml
[/url]

Nie znam kontekstu w jakim min. Ławrow wypowiedział te zdania, ale wydaje mi się , że to była taka złośliwa uwaga pod adresem USA, co oczywiście upraszcza problem KRL-D i USA.


Na górę
  
 
Post: 28 wrz 2017, 8:34 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 wrz 2014, 16:57
Posty: 7657
Lokalizacja: Ballybran, a jakże
Boruchu, to akurat nie jest trafne porównanie.
Kizior, Kowalew, jak zwykle macie rację.Też utkwiła mi w pamięci ta wypowiedź Ławrowa, to chyba na konferencji prasowej dawno temu.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 28 wrz 2017, 8:44 
https://www.gazeta.ru/politics/2017/09/24_a_10904708.shtml
Cytuj:
Выступая в воскресенье, 24 сентября, в эфире программы «Итоги недели» на телеканале НТВ, глава МИД России Сергей Лавров заявил


Na górę
  
 
Post: 28 wrz 2017, 9:03 
Panie Kowalew, folksdojcz boruch zastawił cały swój ogródek katapultami z kanistrami z benzyną wycelowanych w chałupę sąsiada, a kiedy sąsiad zebrał se kilka cegłówek dla obrony przed boruchem i rzuca sobie nimi w pole dla wypróbowania, to zbrodniarz boruch drze parszywą mordę na świat cały, że sąsiad chce uzbrojoną po zęby kurwę zabić.


Na górę
  
 
Post: 28 wrz 2017, 9:04 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 lip 2016, 18:59
Posty: 17117
No tak Boruh jak zwykle jest gupi i prostak. :lol: Powoli zaczynam się do tego przyzwyczajać.

Otóż nie podoba mi się reżim tego sukinsyna w Korei, bo kosztem ludzi dopina swoje chore ambicje bycia wielkim. Jest wielkim kurduplem, jak na razie, kolosem na glinianych nogach, nieodpowiedzialnym psychopatą, który nie powinien mięć guzika atomowego. Jednocześnie jestem przeciwny uzdrawianie Korei na siłę bo to da jedynie wojnę, być może o zasięgu globalnym. Usrajce i inni ręce precz od tego gówna bo jak to gówno może dać jedynie fetor. Niemniej problem jest. Ja nie pozwoliłbym sobie aby strzelano rakietami nad moją głową. Co mają powiedzieć Japończyki? Jak oceniać swoją władzę, która zachowawczo naraża własny naród na niebezpieczeństwo? Jeżeli będzie tak dalej to Koreańczycy z południa, może Amerykanie, może Japończycy zaostrzą stanowisko i może już wkrótce zestrzelą taką rakietkę wydmuszkę Kimowi przelatującą Japończykom nad głową. I jaka będzie odpowiedź tego otyłego knura?

Jestem przeciwny aby jakikolwiek kraj wpieprzał się w wewnętrzne sprawy Korei Północnej. Jeżeli mamy doczekać zmian, to musi być to wewnętrzny ruch samych Koreańczyków. Z tym jest trudno bo jest to naród tak zastraszony jak chyba żaden inny na świecie.

W jednym zgadzam się z Kiziorem, że działania Kima szaleńca są obliczone na utrzymanie władzy na użytek wewnętrzny - tak samo działa nasz kurdupel z Żoliborza wyszukując wokół potencjalnych wrogów. Tylko nikt nie da gwarancji na ile jego działanie jest do końca przemyślane i kontrolowane a na ile już pochłonęła go pycha i buta z tego co zbudował, czy ma świadomość, że pomimo tego w regionie nie jest kolosem lecz niesfornym żulem, którego można załatwić jednym kopniakiem w dupę.

_________________
Aby długo i szczęśliwie żyć, oddychaj przez nos i miej zamknięte usta.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 28 wrz 2017, 9:17 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14 wrz 2014, 1:12
Posty: 6422
Lokalizacja: Mokolodi - Okavango
kowalew pisze:
A te dziesiątki tysięcy rakiet kontynentalnych i tysiące o zasięgu globalnym będących na uzbrojeniu USA, Rosji, Chin, Francji,Angoli, Indii, Pakistanu, Izraela itd to powstały w wyniku prób na Księżycu?
Nie przypominam sobie by którekolwiek z tych wymienionych
przez ciebie państw robiło poligon nad głowami sąsiednich krajów.
A już na pewno nie z retoryką, że następne w nie pierdolną.

_________________
Kobieta mnie bije - nigdy nie należy wierzyć informacjom niezdementowanym.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 28 wrz 2017, 9:18 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 wrz 2014, 16:57
Posty: 7657
Lokalizacja: Ballybran, a jakże
kowalew pisze:
https://www.gazeta.ru/politics/2017/09/24_a_10904708.shtml
Cytuj:
Выступая в воскресенье, 24 сентября, в эфире программы «Итоги недели» на телеканале НТВ, глава МИД России Сергей Лавров заявил

Jestem pewna, że wcześniej też coś w tym stylu powiedział,chyba przy okazji omawiania sprawy sankcji.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 28 wrz 2017, 9:19 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 wrz 2014, 16:57
Posty: 6151
Irak zapowiedział, że od piątku blokuje cywilny ruch lotniczy na terenem autonomii kurdyjskiej.

Dzisiaj ma dojść do spotkania Prezydenta FR z Erdoganem.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 28 wrz 2017, 9:25 
stanax pisze:
Nie przypominam sobie by którekolwiek z tych wymienionych
przez ciebie państw robiło poligon nad głowami sąsiednich krajów.
A już na pewno nie z retoryką, że następne w nie pierdolną.

A czyje to głowy były wokół atolu Bikini? Puszkina? A retoryka doktryny wojennej USA, to czyja retoryka? Też Puszkina?


Na górę
  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 30010 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 2708, 2709, 2710, 2711, 2712, 2713, 2714 ... 3001  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 82 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group