forum.nie.com.pl

Forum Tygodnika Nie
Dzisiaj jest 26 kwie 2024, 22:50

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 30010 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 2618, 2619, 2620, 2621, 2622, 2623, 2624 ... 3001  Następna
Autor Wiadomość
Post: 26 maja 2017, 22:42 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 wrz 2014, 20:22
Posty: 3926
Lokalizacja: Nad Zatoką Gdańską
Te zniszczone przez lotnictwo kolumny, to jednak nie było podczas ucieczki ISIS, ale próby kontrataku. Jeśli spojrzeć na kierunek i cel kontrataku ISIS, od razu narzuca się myśl, że kontratakujące siły ISIS działały na rozkaz i jako wsparcie sił bankruta, a celem było jedynie odcięcie SAA drogi do Al-Tanf. Z resztą, na wieść o pogromie kontratakujących czarnuchów koalicjanci rozpoczęli wycofywanie swych oddziałów z Al-Tanf do Jordanii.


Załączniki:
Bez tytułu.jpg
Bez tytułu.jpg [ 148.55 KiB | Przeglądany 5239 razy ]
Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 26 maja 2017, 23:31 
Być może Zeus, nie będę się zapierał, bo przecież mnie tam nie było :lol: . Staram się dość dokładnie śledzić szczególnie jedno rosyjskie forum:
https://glav.su/forum/5/2237/
i tam gawarili, że właściwie czarni nie podjęli walki,tylko dość szybko doszli do wniosku, że będąc bez szans trzeba odpuścić. Mnie chodziło o to że tej szarańczy było tam więcej niż zmieściło się w tych 40 tojotach, a wyboru dróg którymi się to coś mogło wycofać na wschód, to oni nie mieli za dużego. Więc można się było na nich przyczaić.

Ale ponownie tu zajrzałem bo cosik wcześniej zdeklarowałem. Sytuacja jest zarówno w polu jak i w salonach nadzwyczaj ciekawa. Rozgrywka wokół Syrii nabiera rozpędu.
-Mamy szczyt NATO które bezczelnie, bez upoważniającego go mandatu wchodzi do powołanej wcześniej przez Amerykę koalicji "walczącej z terroryzmem" na Bliskim Wschodzie. To znaczy - do koalicji to on może sobie wchodzić , ale nie na teren Syrii, a przecie o to tutaj również chodzi.
-Tego samego dnia do amerykańskiego Kongresu przedstawiciele obydwóch partii, i Republikanów i Demokratów wnieśli zgodny projekt o prowadzeniu działań zbrojnych przeciw tzw. Państwu Islamskiemu, Al-Kaidzie itp. Będą walczyć do upadłego z pleniącym się terroryzmem :lol: . Będą kontynuowań walkę
Cytuj:
" przeciwko każdemu, kto ponosi odpowiedzialność za zamachy z 11 września :lol: :lol: , która rozprzestrzeniła się na liczne organizacje terrorystyczne, które w 2001 roku nawet nie istniały, jak na przykład Islamskie Państwo"
.
Śmieszki są moje, w tekście źródłowym ich oczywiście nie było :) .
Pięknie, możemy spać spokojnie, możemy czuć się bezpiecznie. Amerykanie wytępią paskudnych terrorystów. Brzuch mnie pobolewa i na wymioty mi się zbiera jak czytam takie teksty.
Oni nie mają zamiaru odpuścić Bliskiego Wschodu. Wątek tego forum ma świetlaną przyszlość przed sobą. Prędzej skończy się miejsce na dyskach serwera.

Ale wracając do spekulacji - działań Armii Syryjskiej i sprzymierzeńców.

https://www.almasdarnews.com/article/al ... offensive/

I istny rodzynek:

http://en.etilaf.org/all-news/local-new ... -area.html

Na stronie "National Coalition of Syrian Revolution and Opposition Forces"
Lokalna Rada w Aqirbat w NE Hama ogłasza miasto Obszarem Katastrofy.
To jest ta miejscowość Aqayrbat (ros. Акербат) o której wspomniałem w poprzednim komentarzu. To taka mniejsza stolica ISIS, filia Rakki.
A więc jak piszą - mieszkańcy padają jak muchy, a w przypadku ataku rządowych dojdzie po prostu do humanitarnej katastrofy. Żądają zatrzymania przewidywanych działań ze strony Damaszku, pomocy humanitarnej i korytarzy którymi mieszkańcy mogą opuścić miejscowość.


Na górę
  
 
Post: 26 maja 2017, 23:57 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 wrz 2014, 20:22
Posty: 3926
Lokalizacja: Nad Zatoką Gdańską
No to Ty znalazłeś tutaj https://www.almasdarnews.com/article/al ... offensive/ potwierdzenie moich przypuszczeń o skierowaniu 4 dywizji zmechanizowanej z Damaszku na wschód, oraz kierunków uderzeń, by ostatecznie wyrównać front południkowo, cała środkowa Syria: Palmira(Wsch.Homs)-Tabqa(Rakka). Z tym, że ja zwracałem uwagę na drogi, autostrady. Również na północy, dla Tiger Forces.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 27 maja 2017, 0:24 
Tak stoi w mediach, ale czy to jest prawda? Trzeba być o klasę silniejszym, żeby uprzedzać przeciwnika o swoich, wrogich mu zamiarach. To może być równie dobrze celowa dezinformacja.
Nieważne gdzie. Tam są w tej chwili na 1000% fachowcy którzy planują i decydują. Trzymajmy kciuki żeby udało się wytępić tą szarańczę. Choć przyznaję, że czasami szkoda mi tych zwykłych, ogłupionych, oszołomionych ludzi. Prawdziwi sprawcy, siewcy terroryzmu nie ganiają z lufami po ulicach, czy otwartym terenie. Nie wiedzą co to znaczy śmierdzące, upocone ubranie i kilkadziesiąt kilogramów żelastwa na plecach i w rękach. Nie zagląda im w oczy strach. Oni spokojnie degustują sobie ośmiorniczki i są calkowicie bezpieczni - dla nas niedostępni.
Do jutra. Jeszcze lepszego.


Na górę
  
 
Post: 27 maja 2017, 0:59 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 wrz 2014, 20:22
Posty: 3926
Lokalizacja: Nad Zatoką Gdańską
kowalew pisze:
Tak stoi w mediach, ale czy to jest prawda? Trzeba być o klasę silniejszym, żeby uprzedzać przeciwnika o swoich, wrogich mu zamiarach. To może być równie dobrze celowa dezinformacja.
Nieważne gdzie. Tam są w tej chwili na 1000% fachowcy którzy planują i decydują. Trzymajmy kciuki żeby udało się wytępić tą szarańczę. Choć przyznaję, że czasami szkoda mi tych zwykłych, ogłupionych, oszołomionych ludzi. Prawdziwi sprawcy, siewcy terroryzmu nie ganiają z lufami po ulicach, czy otwartym terenie. Nie wiedzą co to znaczy śmierdzące, upocone ubranie i kilkadziesiąt kilogramów żelastwa na plecach i w rękach. Nie zagląda im w oczy strach. Oni spokojnie degustują sobie ośmiorniczki i są calkowicie bezpieczni - dla nas niedostępni.
Do jutra. Jeszcze lepszego.

Mam dokładnie tak samo. Choć czasem sam piszę o nich"szczury", "bandyci"... to zgroza i żal, że tylu ich zupełnie bez sensu ginie. To jest często mocny wkurw na ich głupotę, że dali się otumanić zawodowym szulerom... a tak naprawdę, to człowiek chciałby, aby się dogadali i przestali się wyrzynać.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 27 maja 2017, 1:37 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 wrz 2014, 20:22
Posty: 3926
Lokalizacja: Nad Zatoką Gdańską
A na dobranoc krótka ankieta na czasie...


Załączniki:
comment_4kRywZkfxhzJeLtPeZ2xG3oqlzM8bFhm,w400.jpg
comment_4kRywZkfxhzJeLtPeZ2xG3oqlzM8bFhm,w400.jpg [ 13.22 KiB | Przeglądany 5338 razy ]
Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 27 maja 2017, 8:48 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 wrz 2014, 16:57
Posty: 6151
Kowalew, korzystasz z bardzo dobrego, publicznego źródła, w którym pojawiają się informacje z wielu kierunków (Wielonarodowe).

Al Tanf. Armia Syrii dalej posuwa się w kierunku granicy. Wypłynęło wiele zdjęć żołnierzy FR, wspomagających Syryjczyków na tym kierunku.
Obecni są Palestyńczycy, Irakijczycy i Irańczycy.

Mapka dla orientacji, gdzie to jest.

Obrazek


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 27 maja 2017, 13:17 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 wrz 2014, 11:48
Posty: 1304
Lokalizacja: Piastowski Śląsk
Jednak bywają dobre wiadomości dziś pierdolnął w kalendarz niejaki Zbigniew B.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 27 maja 2017, 13:41 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 wrz 2014, 20:22
Posty: 3926
Lokalizacja: Nad Zatoką Gdańską
Yar Ol pisze:
Jednak bywają dobre wiadomości dziś pierdolnął w kalendarz niejaki Zbigniew B.

Bóg jednak czasem się nad nami ulituje... To było chyba: "Kończ waść, wstydu oszczędź."


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 27 maja 2017, 13:44 
o zmarłych, albo dobrze, albo wcale, znaczy dobrze, że kreatura wreszcie sczezła.


Na górę
  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 30010 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 2618, 2619, 2620, 2621, 2622, 2623, 2624 ... 3001  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 220 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group