forum.nie.com.pl

Forum Tygodnika Nie
Dzisiaj jest 28 mar 2024, 9:19

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 30010 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 2683, 2684, 2685, 2686, 2687, 2688, 2689 ... 3001  Następna
Autor Wiadomość
Post: 31 sie 2017, 22:20 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 wrz 2014, 16:57
Posty: 6151
Masakra, doskonale zmotywowani i zdeterminowani ludzie.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 31 sie 2017, 22:55 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 wrz 2014, 20:59
Posty: 4499
stanax pisze:
starykizior pisze:
[...] nie marudź.
Przeczytałeś post, który skomentowałem? I to niby ja marudzę? :lol:


Przeczytałem wszystkie posty dot. manewrów. Manewry zawsze organizuje się pod kątem potencjalnego zagrożenia taka już jest ich istota. Tak było jest i będzie. Jak jest jakaś armia to są i manewry. Antoni i s.ka bzdryngolą o zagrożeniu i dopraszają się o więcej ciężkich brygad NATO. Organizuje się też demonstracyjne przemarsze, np. amerykańskich jednostek więc druga strona też organizuje w rejonie potencjalnego zgrożenia; Obwód Kaliningradzki, granica z Ukrainą, teraz Białoruś. W radio PIS (jedynka PR) była dzisiaj wieczorem dyskusja na ten temat i nawet oni nie widzieli problemu (tak, tak).
Faktycznie Wezyr niepotrzebnie dołożył do informacji ostatnie zdanie komentarza, ale nie ma o czym gadać.

_________________
Ceterum censeo Ukrainem esse Delendam


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 31 sie 2017, 23:01 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 wrz 2014, 20:59
Posty: 4499
Zeus pisze:
2 lata 3 miesiące(?)... prawie, jak Leningrad.


Walczą jak nie arabskie wojsko. Chyba wstąpił w nich duch Saladyna.

_________________
Ceterum censeo Ukrainem esse Delendam


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 01 wrz 2017, 12:11 
Obrazek
Syria, Assad w wyzwolonym ostatnio do czysta Zachodnim Kalamun
Tłum próbuje rozerwać krwawego dyktatora :lol:

https://www.reuters.com/article/us-mideast-crisis-syria/syrias-assad-gives-eid-prayers-near-area-seized-from-islamic-state-idUSKCN1BC406?il=0


Na górę
  
 
Post: 01 wrz 2017, 13:17 
Offline

Rejestracja: 04 wrz 2014, 19:45
Posty: 2943
Cóż, wyraźnie wolą postęp i cywilizację, a nie turbany i szariat.

Koledzy, macie więcej wiedzy niż ja. Oświećcie mnie, czy Syryjczycy to Arabowie, czy bliżej im raczej do Persów?
Z nazwy państwa przypuszczam, że wywodzą się ze starożytnych Asyryjczyków, ale nie wiem, jak umiejscowić ich
na etnicznej mapie świata.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 01 wrz 2017, 13:25 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 wrz 2014, 16:57
Posty: 6151
Poglądowo.

Obrazek

Polecam słowa do wyszukiwarki - kraje arabskie/Arabowie itp.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 02 wrz 2017, 0:37 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 wrz 2014, 20:59
Posty: 4499
Trochę tego i trochę tego z przewagą ludności arabskiej. Ci pro Assad to tzw. alawici, Arabowie, ale laiccy, absolutnie z ortodoksyjnym sunnitami nie mający nic wspólnego. W Syrii są też Persowie(Irańczycy), Kurdowie, trochę ludności wyzn. chrześcijańskiego, a raczej starochrześcijańskiego (zbliżonych do irackich jazydów). Oczywiście są też sunniccy Arabowie. Mniej lub bardziej radykalni. Ci bardziej radykalni zasilili szeregi ISIS, ci mniej tzw. umiarkowaną opozycję. Oczywiście mieszali w tym Amerykanie. Obecnie po tym co wyprawiało Państwo Islamskie ludność jest w większości raczej pro Assad. Co do terytorium to w.g starożytności Syria była terytorialnie niegdyś Fenicka. Potem ścierały się tam wpływy Egipskie, Babilońskie, Perskie, Izraelskie i Rzymskie. Ostatecznie do upadku Imperium była to prowincja rzymska. Do I w. św. była to prowincja Imperium Otomańskiego. Potem protektorat głównie francuski, po II w. św. niepodległe państwo arabskie. Laicka republika o rządach autorytarnych. (I chwała za to Allachowi Najwyższemu).

_________________
Ceterum censeo Ukrainem esse Delendam


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 02 wrz 2017, 9:38 
Offline

Rejestracja: 04 wrz 2014, 19:45
Posty: 2943
Dziękuję. :)

Zauważyliście, jak chętnie Amerykanie mieszają w krajach laickich?
Nadmiar oświecenia jest dla nich wyraźnie niebezpieczny.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 02 wrz 2017, 10:08 
nick pisze:
Nadmiar oświecenia jest dla nich wyraźnie niebezpieczny.

Jak tylko poinformowałem Pana Baryckiego o Pani spostrzeżeniu, zerwał się jak oparzony z trawniczka i donośnym głosem zawołał – marksistka, jak boga kocham, marksistka. I tak się cieszył, jak dziecko, a jasne anioły machały skrzydełkami radośnie. Dodał jeszcze, że każda oświecona struktura społeczna jest dla interesu kapitału światowego śmiertelnie niebezpieczna, dlatego z takim zapałem są niszczone również struktury społeczne w Europie, co tak Bardzo raduje Pana Borucha i Panią Rose z Panią Korbaczeską.


Na górę
  
 
Post: 02 wrz 2017, 10:50 
amen


Na górę
  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 30010 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 2683, 2684, 2685, 2686, 2687, 2688, 2689 ... 3001  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 58 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group