forum.nie.com.pl

Forum Tygodnika Nie
Dzisiaj jest 26 kwie 2024, 3:57

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 30010 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 2908, 2909, 2910, 2911, 2912, 2913, 2914 ... 3001  Następna
Autor Wiadomość
Post: 04 maja 2019, 6:41 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 lip 2016, 18:59
Posty: 17117
starykizior pisze:
Typowe dla Borucha. Ponieważ książkę zarekomendował WW to "zapaliła mu się lampka ostrzegawcza". Mam rozumieć, że w myśl rozumowania Borucha WW to płatny najemnik wydawnictwa Wektory? Jeśli dane wydawnictwo nie jest reżimowe lecz "idzie pod prąd" to wg Borucha jest podejrzane.
Boruch jak WLR ma swoją wizję; Świat według Borucha. Cóż pogratulować zdecydowanych i niezmiennych poglądów. Czyżby Boruch był krową?
Tak właśnie rozumują i działają wszelkiej maści zwolennicy PiS; nie czytają, nie oglądają, ale mają wyrobione zdanie.


Jakieś emocje na Pana wylazły. Przeczytałem tylko tekst WW i na podstawie tego tak zareagowałem. Mam prawo do własnych przemyśleń. Nawet zaznaczyłem, że może się mylę? Osoba WW nie ma tu nic do rzeczy. Niech Pan nie przesadza.

A na tym o mocarstwach to już się pogubiłem o co wam chodzi. Dobrze, że ja tam swojego nie wtrąciłem bo też gównem zostałbym ochlapany.

A teraz do widzenia bo jadę zaszczepić psa.

_________________
Aby długo i szczęśliwie żyć, oddychaj przez nos i miej zamknięte usta.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 04 maja 2019, 23:51 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 wrz 2014, 20:59
Posty: 4499
I słusznie Panie Boruch bo pies jest najważniejszy.
Niezbyt pojąłeś Pan o co mi chodziło. Skasowałeś Pan kol. WW na starcie bo w.g Pana informacja o książce którą podał i wydawnictwie była z góry podejrzana. No bo jak, jakieś niezależne idące pod prąd wydawnictwo?! Bo tylko główno nurtowe, reżimowe i te po linii i na bazie zasługują na zaufanie. Tutaj to jakieś podejrzane, nie wiadomo kto ma w tym interes. Może nie do końca Pan tak myślałeś, ale tak to wyglądało.
Piszesz Pan, że masz utrwalone poglądy, a ja mam niepłonną nadzieję, że jednak nie jesteś Pan krową. Nieco elastyczności w myśleniu Panie Boruch.
Traktujesz Pan ludzi z Meksyku i Ameryki Środkowej jak dzicz godną pogardy, a z drugiej strony walczyłeś jak lew o imigrantów z Afryki. Podobnie stosujesz Pan swoje standardy do Ukraińców. Biedny naród gnębiony przez potwora Putina i złych Rosjan. Czy nie zakrawa to na podwójne standardy i hipokryzję?
O Wenezueli pisałem o złożoności i uwarunkowaniach ich historii. Trzeba spojrzeć szerzej, a nie z perspektywy pastwiska. To prawda, że dwa buldogi walczą o wpływy, pytanie co lepsze dla tych ludzi. Czy bezwzględny, eksploatujący ich i ich kraj hegemon, czy odległy sojusznik który chce mieć wpływy w regionie. Bo nie chodzi o instalację rakiet średniego zasięgu jak niegdyś na Kubie. Przy dzisiejszej technologii to niepotrzebne.
Co do dyskusji na mocarstwowym. Poszło o pryncypia. O nienawiść do całego narodu o obarczanie go winą za całe zło.
O coś z czym sam tutaj walczyłeś. Określenie narodu, całej nacji jako niemal genetycznych złodziei, bandytów i morderców. Dlatego też przepraszam Pana za porównanie z WLR bo na to Pan nie zasługujesz.

_________________
Ceterum censeo Ukrainem esse Delendam


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 05 maja 2019, 7:43 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 lip 2016, 18:59
Posty: 17117
Niech Pan mi nie zarzuca, że niewiele rozumiem, a Pan jak zwykle wszystko. Taką ma Pan manierę. Nie rozumiemy się w tej sprawie i nie tylko w tej.

Dla dobra wzajemnych relacji nie rozwijam więcej tego tematu

Nie dyskredytuję Wenezuelczyków tylko elity, które tym krajem rządzą. Pisząc na temat sytuacji w tym kraju chyba w dwóch miejscach napisałem, że najbardziej szkoda mi prostych ludzi. Tego Pan już nie zauważył. Szkoda mi tych ludzi ale to nie znaczy, że sami nie mają udziału w sytuacji jakiej się znajdują. Trochę podobna sytuacja do naszej. A już zupełnie nie rozumiem tych, którzy popierają bandytów i złodziei u władzy. Tak samo traktuję Ukrainę i Rosję i USA. Przynajmniej staram się nikogo specjalnie za nic nie wyróżniać.

_________________
Aby długo i szczęśliwie żyć, oddychaj przez nos i miej zamknięte usta.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 05 maja 2019, 18:28 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 wrz 2014, 19:22
Posty: 14868
Lokalizacja: Nad Bałtykiem
Ruski samolot spłonął.
Prawdopodobnie 10 zabitych.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 05 maja 2019, 18:42 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 lip 2016, 18:59
Posty: 17117
A bliższe dane? Jeżeli to prawda to jest tragedia.

_________________
Aby długo i szczęśliwie żyć, oddychaj przez nos i miej zamknięte usta.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 05 maja 2019, 18:46 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 wrz 2014, 19:22
Posty: 14868
Lokalizacja: Nad Bałtykiem
Lotnisko Szeremietiewow.
Suchoi Superjet.
Prawdopodobnie trafiony piorunem.

PS.
Nie żyje 13 osób.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 05 maja 2019, 19:34 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 lip 2016, 18:59
Posty: 17117
Kara boska?

_________________
Aby długo i szczęśliwie żyć, oddychaj przez nos i miej zamknięte usta.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 05 maja 2019, 19:59 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 wrz 2014, 7:47
Posty: 6460
Bosek jest chlopakiem calkiem ok, wydaje mi sie ze to mogla byc matka Boska.

_________________
Ceń słowa. Każde może być twoim ostatnim. S.J.L. weil...Alle sagten: Es geht nicht. Da kam einer, der das nicht wusste und der es einfach tat.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 05 maja 2019, 20:19 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 wrz 2014, 19:22
Posty: 14868
Lokalizacja: Nad Bałtykiem
Aerofłot potwierdza, że szybką przewidzianą na 90 sekun ewakuację hamowali pasażerowie którzy wbrew wszystkim zaleceniom ciągnęli ze sobą bagaż hamując drogę ewakuacyjną pasażerom z tyłu samolotu.

Załącznik:
FB_IMG_1557083890426.jpg
FB_IMG_1557083890426.jpg [ 12.83 KiB | Przeglądany 3467 razy ]


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 05 maja 2019, 20:26 
Offline

Rejestracja: 11 gru 2018, 16:59
Posty: 4689
starykizior pisze:
To prawda, że dwa buldogi walczą o wpływy, pytanie co lepsze dla tych ludzi. Czy bezwzględny, eksploatujący ich i ich kraj hegemon, czy odległy sojusznik który chce mieć wpływy w regionie..


najważniejsza dla nich jest micha...

A jak na razie to ten uwielbiany Maduro wydobycie ropy doprowadził do zapaści... bo zwolnił fachowca, który śmiał mu uwagę zwrócić, ze potrzeba inwestycji i remontu starej infrastruktury.
i tak kraj z największymi zbadanymi złożami ropy na świecie klepie biedę. Paradoks, nie?

A że to na rękę buldogom to sprawa jasna. I ten hegemon i ten co chce dopiero wpływy mieć ma w dupie Wenezuelczyków. Ta ropa się liczy. Kto na nią łapę połozy i zapewni sobie przyszłość. Reszta najlepiej jakby się sama powybijała.
Wiara, że Putin chce dobra ludu pracującego miast i wsi i narodu Wenezueli jest co najmniej naiwna. Ze USA chce ich dobra również. A mnie osobiście lata kto tam hegemonem będzie ten stary czy nowy, no chyba żeby chodziło o Lotos i Orlen, To wtedy tak. Może by mi nie wisiało.

PS. Wenezuelę dodatkowo wykończyło rozpoczęcie wydobycia ropy z łubków w USA. Z importera USA stały się eksporterem. I tańszej. Ale trudno mieć do USA pretensje, że zaczęli złośliwie wydobywać.

Obrazek

_________________
Obrazek


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 30010 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 2908, 2909, 2910, 2911, 2912, 2913, 2914 ... 3001  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 234 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
cron
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group